Modyfikacja zasad Magicznego Miecza

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
Awatar użytkownika
Loop [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Zdarzenia
Posty: 110
Rejestracja: czwartek 22 cze 2006, 12:26
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: Loop »

wilczy pisze:Świetny projekt, podoba mi się. Jest o niebo lepszy od oficjalnego MM. Razi mnie tylko Z przekreślone jak "ż" no i ten nieszczęsny magister MGR. Acha, "życie" chyba zamiast "życia", są np 3 punkty życia, a nie 3 punkty żyć.

Co to za cukierkowa 3 ed. MiM o której wspomniałeś? Pierwsze słyszę.
1. Przekreslone "ż" to efekt "klimatycznej" czcionki. Ale masz racje. Mi tez sie nie podoba zbytnio. Wiec szybko czcionke "poprawilem" :)
2. Nieszczesny magister sie doktoryzowal, wiec zostal wakat, zapelniony Startem.
3. Sluszna uwaga, jest juz "życie".

Wprowadzilem tez szereg innych poprawek graficznych, zeby ladniej wygladalo. Chociaz pewnie dla ludzi, ktorzy patrzyli na karte mniej niz 3h beda one calkowicie nierozpoznawalne :D

Karta Czarodzieja wyglada teraz tak:
Obrazek

Do tego przerobilem jeszcze karte Kaplana:
Obrazek

Oraz Hummita:
Obrazek

PS. Z ta trzecia edycja to oczywiscie lapsus jezykowy. Chodzilo mi o Talisman 3ed.


Awatar użytkownika
Lens
Astropata
Astropata
Astropata
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Anarchia
Karty
Poszukiwacze z Misją
Posty: 888
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 16:34
Lokalizacja: Karczma Pod 6 Twarzami Przeznaczenia
Płeć:

Post autor: Lens »

Tez cie musze pochwalic, za projekt kart. Zdecydowanie lepsze niz oryginały. Jednak małe ale zawsze sie znajdzie :P . Jak dla mnie to pergaminowe tlo jest troszke zbyt pomaranczowe, nie wiem moze inni beda mieli na ten temat odmienne zdanie, ale imo troche bardziej wypłowiały, bledszy kolor fajniej by sie prezentował (ewentualnie z jakimis akcentami podniszczenia). No i czcionka niektóre wyrazy trudno jest odczytac, u mnie na monitorze nie widac fragmentów co niektorych liter (kwestia pogrubienia, albo powiekszenia) i tak na kartach pozostaje duzo wolnej przestrzeni. Może nawet za dużo.
A tak na koniec to Hummit na łUsiu??? hehe. znaczy wkradła ci sie literówka w tekst.


Czasem ty jesz niedźwiedzia, a czasem to niedźwiedź je ciebie.
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Na moim monitorze pergamin wgląda dobrze :) Ale to pewnie ktwestia ustawień i subiektywnych upodobań.

Dorobiłbym jednak zniekształcenia na każdej krawędzi pól. Nie tylko na obwodzie.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Gamekeeper
#Założyciel Forum
#Założyciel Forum
#Założyciel Forum
Inkwizytor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Posty: 962
Rejestracja: piątek 21 lis 2003, 14:42
Lokalizacja: Krakw
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Gamekeeper »

Temat przywrocony do pierwotnego wygladu mozna kontynuowac .....


Awatar użytkownika
Olo
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 144
Rejestracja: wtorek 10 sty 2006, 10:23
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Olo »

Mi również karty się podobają jednak nurtuje mnie pytanie: Czemu jest zastosowana nowa szata graficzna, tłem jest pergamin a do opisu zdolności postaci zastosowano zwykłą czcionke jak przypuszczam TIMES NEW ROMAN ... nie można jakieś bardziej "fantasy" chociażby zastosowanej w nazewnictwie postaci lub pkt. ŻYCIA lub MIECZ


Witam wszystkich i pozdrawiam ;-)
GG 1444133
moje hobby www.meganecoupe.eu
Awatar użytkownika
Loop [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Zdarzenia
Posty: 110
Rejestracja: czwartek 22 cze 2006, 12:26
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: Loop »

OloWeb pisze:Mi również karty się podobają jednak nurtuje mnie pytanie: Czemu jest zastosowana nowa szata graficzna, tłem jest pergamin a do opisu zdolności postaci zastosowano zwykłą czcionke jak przypuszczam TIMES NEW ROMAN ... nie można jakieś bardziej "fantasy" chociażby zastosowanej w nazewnictwie postaci lub pkt. ŻYCIA lub MIECZ
Juz tlumacze motywacje takiego, a nie innego dzialania:
1. Pergamin w tle - wyglada po prostu fajnie :P Mialem na celu stworzenie wrazenia trzymania podstarzalej tabliczki z charakterystyka jakiejs postaci.

Kosztem jest niestety o wiele wieksze zuzycie tuszu w druku....

2. Czcionka to Times, poniewaz jest bardziej "klimatyczna" niz bezszerfowy Arial/Verdana/Tahoma.
A niestety nie mozna tu zastosowac innej czcionki, poniewaz:
a) tresc musi byc czytelna i przejrzysta,
b) udziwnione czcionki przy duzym zmniejszeniu (9-12 px) sie psuja

Tak na marginesie zaznacze, ze mam juz wszystkie karty, ze wszystkich czesci gotowe. Musze je tylko doszlifowac...


Obrazek
Awatar użytkownika
Enrot
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 24 cze 2007, 11:45
Lokalizacja: Słupsk
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Enrot »

Mam pytanie :) Czy nowe postaci sa już gotowe? Tzn czy cokolwiek nowego jest gotowe? Bardzo mnie interesują nowe postaci, ale drukowałbym tylko jeśli wszystkie karty są gotowe, nie chciałbym mieć różniących się kart postaci. Pozdrawiam i witam po raz pierwszy. O:)
Ostatnio zmieniony wtorek 26 cze 2007, 23:03 przez Enrot, łącznie zmieniany 1 raz.


But the scars left by the war have not yeat healed. And the earth has not forgotten.
Awatar użytkownika
mriswith
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Losowanie Postaci
Zamek Bestii
Posty: 1008
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 18:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: mriswith »

Hmm... prawdopodobnie nie. Zapewne pojawiłoby się na stronie autora coś o tym http://www.toliman.prv.pl/
ale może się mylę, najlepiej jakby sam się o tym wypowiedział.


Awatar użytkownika
Isztwan
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Droga do Chwały
Las Elfów
Trzęsawiska i Lodowy Las
Posty: 1382
Rejestracja: sobota 16 wrz 2006, 18:33
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Isztwan »

Witam Enrot, Loop jakoś ostatnio rzadko tu zagląda ale jest cała masa nowych postaci w innych działach, np. autorstwa mriswitha, gurala czy mojego. Oczywiście mają tradycyjny wygląd ale są na pewno warte uwagi. Razem to pewnie z 50 by sie nazbierało. Mam nadzieję, że wspomożesz nasze skromne grono miłośników MM swoją obecnością :)


Awatar użytkownika
Enrot
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 24 cze 2007, 11:45
Lokalizacja: Słupsk
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Enrot »

Postaram się :) Nie grałem w MM od 10 roku życia dopiero niedawno dorwałem skany i już po 10 minutach rozmowy przekonałem do gry dziewczynę i dwóch kumpli. Jeden z nich codziennie ciśnie żeby grać w MiM online, chociaż roi się tam od błędów.

Co do dodatwkowych postaci, tak, wiem, że są, mam je ściągnięte, czekają tylko na wydrukowanie (podobnie jak i pozostałe fanowskie dodatki). Myślałem tylko, że stare postaci w nowej formie są wszystkie gotowe. Z drugiej strony kłóciły by się wyglądem z tymi fanowskimi, więc znowu miałbym ten sam problem. Wychodzi na to że nic nie straciłem. :mrgreen:


But the scars left by the war have not yeat healed. And the earth has not forgotten.
Awatar użytkownika
mriswith
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Losowanie Postaci
Zamek Bestii
Posty: 1008
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 18:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: mriswith »

Pracujemy właśnie nad poprawą oryginalnych instrukcji. Zajrzyj tutaj
http://forum.magiaimiecz.eu/viewtopic.p ... &start=285
na tej stronie wypisane są w punktach wszystkie kwestie jakie na razie uzgodniliśmy. Chętnie usłyszymy zdanie jeszcze jednego z miłośników MM.
Pozdrawiam


ODPOWIEDZ