Pusta Sakiewka, Kredyty - combo na szybkie wzbogacenie?

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
Cartman [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 9
Rejestracja: niedziela 25 lis 2012, 23:27
Lokalizacja: Hiszpania
Płeć:

Post autor: Cartman »

Piszę w tym temacie, bo po części ma to związek z poruszaniem się po grodzie. Otóż kiedyś kolega robił coś takiego, że wchodził do upierdu (że się tak wyrażę) do Karczmy w Grodzie i grał w Pustą Sakiewkę, a że miał dużo punktów Magii to zawsze podwajał swoje złoto. Jako że ilość rosła w sposób geometryczny to bardzo szybko miał go o wiele więcej niż było żetonów i musiał sobie zapisywać na kartce. Żeby było szybciej, zanim udał się od Karczmy to brał Kredyt z Gildii Kupców (albo nawet wszystkie na raz, razem 16 Sz.Z.). Jeśli miał tytuł Namiestnika to w ogóle mu było łatwo, bo mógł się "teleportować" do Karczmy kiedy tylko mu się chciało.
Jako, że nawet jeśli nie jest się Namiestnikiem to można sobie chodzić np. z Karczmy do Stajni i z powrotem co turę, to co drugą turę mógł wchodzić do Karczmy i rzucać kostką. Dopakowanie się w ten sposób jest o wiele trudniejsze na innych planszach bo nie tak łatwo "wcelować" np. w Magiczne Wrota itp.
Moje pytanie: To co robił było "legalne" wg. zasad gry? Czy jednak coś ponaginał?


Awatar użytkownika
Alan
Kobold
Kobold
Kobold
Autor Dodatków
Posty: 288
Rejestracja: niedziela 22 lip 2012, 11:27
Lokalizacja: Gdynia
Płeć:

Post autor: Alan »

Moje pytanie: To co robił było "legalne" wg. zasad gry? Czy jednak coś ponaginał?
Legalnie, tyle że jeżeli chce się zagrać w Pustą Sakiewkę trzeba w Karczmie najpierw wyrzucić 6.


Cartman [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 9
Rejestracja: niedziela 25 lis 2012, 23:27
Lokalizacja: Hiszpania
Płeć:

Post autor: Cartman »

Wiem, że trzeba rzucać. Napisałem:
Jako, że nawet jeśli nie jest się Namiestnikiem to można sobie chodzić np. z Karczmy do Stajni i z powrotem co turę, to co drugą turę mógł wchodzić do Karczmy i rzucać kostką.
Muszę przyznać, że trochę to wszystko trwało, ale jak miał farta to całkiem szybko się mógł wzbogacić.
Jeśli na wejściu miał 16 Sztuk Złota z kredytów to potem było
16x2= 32
32x2= 64
64x2 = 128
3 szóstki wystarczą, żeby mieć ponad 100 Sztuk Złota.
Rzecz której nie byłem pewien czy była legalna to przede wszystkim to czy można brać więcej niż jeden kredyt na raz. Bo jakby tam wchodził z 4 Sztukami Złota to trochę dłużej by to trwało...


Awatar użytkownika
Alan
Kobold
Kobold
Kobold
Autor Dodatków
Posty: 288
Rejestracja: niedziela 22 lip 2012, 11:27
Lokalizacja: Gdynia
Płeć:

Post autor: Alan »

Rzecz której nie byłem pewien czy była legalna to przede wszystkim to czy można brać więcej niż jeden kredyt na raz
Też nie jestem pewien ale to co napisałeś wcześniej dla mnie jest wystarczające aby dać bana na branie więcej niż 1 kredytu


Cartman [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 9
Rejestracja: niedziela 25 lis 2012, 23:27
Lokalizacja: Hiszpania
Płeć:

Post autor: Cartman »

Zgadzam się. Na logikę to nie powinni dawać kolejnego kredytu zanim nie spłaci sie poprzedniego ale jak wiemy:
1. W tej grze logika nie zawsze działa tak jak trzeba
2. Biorąc pod uwagę to co dzieje się teraz np. w Grecji to chyba w naszym świecie banki też dają kredyty ludziom którzy ewidentnie nie powinni ich dostawać :p

Graczom którzy próbują uskuteczniać podobne zagrania życzę jak najszybszego wyciągnięcia karty "Co za czasy"...


ODPOWIEDZ