Krypta Upiorów

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Isztwan [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Droga do Chwały
Las Elfów
Trzęsawiska i Lodowy Las
Posty: 1382
Rejestracja: sobota 16 wrz 2006, 18:33
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Krypta Upiorów

Post autor: Isztwan »

Niedawno Misiek napisał, że w samą Kryptę gra się ciekawiej niż w cały MM. W samą Kryptę grałem raz czy dwa i to kilka (naście?) lat temu, więc naszło mnie aby niedługo spróbować.
Wyjąłem instrukcję Krypty i zacząłem czytać o grze samodzielnej. Wtedy znalazłem w instrukcji trzy ciekawe rzeczy:
1. W rozdziale o złocie jest zapis, że złoto można nabyć m.in. w wyniku transakcji handlowych przeprowadzanych między Postaciami. Czyli w końcu znalazł się dowód, że Postacie w MM mogą ze sobą handlować!
2. Dziwny jest, w przypadku gry w samą KU, sposób zdobywania punktów Miecza za pokonanie wrogów. Po pokonaniu wroga (obojętne z jakim parametrem Miecza) Postać rzuca kostką: 1,2 - traci punkt Miecza; 3,4 - nic nie zyskuje; 5,6 - zyskuje 1 p. Miecza. Zastanawiam się dlaczego twórcy gry zrezygnowali z normalnego awansowania (punkt Miecza za każde 7 punktów wrogów)
3. Po śmierci postaci na polu, na którym zginęła zostają przedmioty, złoto i przyjaciele. Czemu w grze w samą KU przyjaciele zostają skoro normalnie zawsze się ich odkłada na stos kart zużytych?


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Co do 1 oraz 2, to jedynie mogę napisać O_O. Sam czytałem instrukcję wieki temu, a nie powiem, bo w Kryptę lubię grać w MiMie (używam obszaru Świątyni jako wejścia do niej), planuję ją przenieść do TMiM nawet, ale tych dwu zasad nie pamiętam.

Co do 3, to mi się wydaje oczywiste. Ja zawsze grałem, iż martwy Poszukiwacz zostawia w/w rzeczy. Włącznie z Przyjaciółmi.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

taki ukłon w stronę Diablo :) Postać zginęła, zostawiła cały dobytek na planszy, odradza się i zapiepsza 500 poziomów by odzyskać stracony dobytek :)


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6174
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Kaktus+ pisze:taki ukłon w stronę Diablo :) Postać zginęła, zostawiła cały dobytek na planszy, odradza się i zapiepsza 500 poziomów by odzyskać stracony dobytek :)
Co za lamer, że Town Portala sobie nie rzucił, pff xD

A wracając do tematu - dla mnie normą było, że Przyjaciele zostają na obszarze śmierci Poszukiwacza :P
Sposób zdobywania Siły co najmniej dziwny :P
A handlowanie między postaciami - zdarzało się tak grać, jak byliśmy młodzi i się ustawialiśmy na kogoś xD


Awatar użytkownika
Isztwan [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Droga do Chwały
Las Elfów
Trzęsawiska i Lodowy Las
Posty: 1382
Rejestracja: sobota 16 wrz 2006, 18:33
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Isztwan »

Tylko, że jestem na 90% pewien, że w instrukcji do podstawki MM jest napisane, że po śmierci Postaci jej przyjaciół odkłada sie na stos kart zużytych. Sprawdzę jutro bo już późno i mi sie nie chce.

Ja tez zawsze grałem, że można handlować ze sobą ale niejednokrotnie na forum pojawiały się głosy, że nie można tego robić bo instrukcja o tym nie mówi!


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

w prawie przyjęta jest reguła, że jeśli coś nie jest wyraźnie zabronione, jest prawnie dozwolone :)


Awatar użytkownika
7Tristan
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 729
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: La Verna
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: 7Tristan »

Kaktus+ pisze:w prawie przyjęta jest reguła, że jeśli coś nie jest wyraźnie zabronione, jest prawnie dozwolone :)
Nie wiem w którym, bo na pewno nie w naszym :P


Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Dodatkowo różni się poziom startowy Postaci dla gry samodzielnej i z podstawką. Krypta ma najciekawszy (po podstawce) sposób poruszania się, a w grze samodzielnej Upiory więcej tam mieszają. Jedyny mankament to mała ilość Kart, dodatek Magia tu pomaga, ale ja dobierałem jeszcze Karty z innych dodatków jak chciałem dłużej pograć.


pan_ser_nik
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kanały
Posty: 111
Rejestracja: poniedziałek 19 paź 2009, 19:53
Lokalizacja: śląsk
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: pan_ser_nik »

Od pewnego czasu zastanawiam się czym właściwie autorzy sie kierowali zabraniając wynoszenia z Krypty jakichkolwiek przedmiotów. Jakieś pomysły?

I jeszcze pytanie odnośnie map. Co oznaczają zapisy o kierunkach?


Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

pan_ser_nik pisze:Od pewnego czasu zastanawiam się czym właściwie autorzy sie kierowali zabraniając wynoszenia z Krypty jakichkolwiek przedmiotów. Jakieś pomysły?
Według mnie chodzi o to, że do Krypty idzie się po to żeby zostać Rycerzem Bóstw i to ma być jedyna, ale wielka nagroda za podróż do Krypty.
pan_ser_nik pisze:I jeszcze pytanie odnośnie map. Co oznaczają zapisy o kierunkach?
A o co konkretnie chodzi?


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Ja myślę, że Krypta to jakieś przeklęte miejsce, dlatego też wszystko, co tam znajdziemy, pozostaje w niej. Jak upiory, które nie wyjdą poza jej obręb (pomijam te dwa z Magii). Te karty są spętane, aby pozostać w Krypcie i jej okolicach. Parametry zachowujesz, bo to Twoje doświadczenie, które tam zdobyłeś. Co do map, to one są fakt, bardzo dziwnie napisane, aczkolwiek ja gram, iż jak wypadnie nam, że mamy się poruszyć w jakimś kierunku (jak mapa mówi), to sami sobie wybieramy, gdzie się poruszymy, tak, jakbyśmy na ruch rzucili 6. Dziwne tylko, że mapy wyglądają na randomowe robione.. i nie na wszystkie kierunki świata.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Isztwan [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Droga do Chwały
Las Elfów
Trzęsawiska i Lodowy Las
Posty: 1382
Rejestracja: sobota 16 wrz 2006, 18:33
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Isztwan »

Ja z mapami postępuję podobnie. Gdy np. mapa mówi, że możemy wybrać kierunek ruchu również wtedy, gdy wynik rzutu wskazuje na wschód, to po wyrzuceniu 4 (wsch.) idę tak, jakbym wyrzucił 6. Gdy wyrzucę 1,2 czy 3 idę zgodnie z rzutem.


cracq
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 17 maja 2011, 20:39
Lokalizacja: Polska
Płeć:

Post autor: cracq »

Po pierwsze witam wszystkich MiM i MM fanów, to mój pierwszy post na tym forum. Mógłby mi ktoś powiedzieć o co chodzi z tym poruszaniem się po krypcie upirów ? Nie znalazłem na ten temat w mojej instrukcji informacji, wiem, że wykonuje się rzuty na kierunki ruchu i w ogóle ale niezbyt wiem o co chodzi (nie bić - początkujący :) ). Prosiłbym więc o dokładne wytłumaczenie zasad poruszania się po KU bądź chociaż wskazania miejsca, gdzie tych informacji szukać :)

z góry dzięki
pozdrawiam


Awatar użytkownika
Miszon
Astropata
Astropata
Astropata
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 20:27
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Miszon »

Zasadniczo - szukać w instrukcji ;-) . Jest tam rysunek, na którym wszystko jest wyjasnione jeśli chodzi o ruchy.

Ja parę razy grałem w samo KU i grało się ciekawie, ale że nie stosowałem chyba tego zapisu, że wtedy jest inny poziom startowy postaci, to szybko mi one ginęły. No i była głównie walka, kto później zginie ;-) . I mała liczba kart faktycznie przeszkadzała (nie miałem dodatku Magia. A w zasadzie, żeby było ciekawiej - mam pudełko, na którym jest napisane Magia, ale w środku był zdaje się Labirynt Magów).


http://www.radio-orbit.pl - proszę słuchać najbardziej alternatywnej listy przebojów w Polsce :-)
Awatar użytkownika
nick
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Rozszerzona plansza
ZunTzu - Magiczny Miecz
Posty: 525
Rejestracja: wtorek 01 cze 2010, 14:34
Lokalizacja: Trójmiasto / Leeds
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: nick »

Na stronie Valdiego jest cala Krypta do sciagniecia, wraz z instrukcja. Ogolnie wyglada to tak, ze poruszasz sie zawsze o jedno pole, zas w ktora strone to zalezy od rzutu. 1 - idziesz do gory, 2 - w lewo, 3 - w dol, 4 - w prawo, 5 - badasz ponownie obszar, na ktorym stoisz, 6 - wybierasz kierunek.


asd
cracq
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 17 maja 2011, 20:39
Lokalizacja: Polska
Płeć:

Post autor: cracq »

Dzięki za szybką odpowiedź :) Teraz wszystko wiem, mam nadzieję, że na przyszłość pytania będą bardziej rzeczowe ;)

Pozdrawiam


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

nick pisze:6 - wybierasz kierunek.
Tutaj nasuwa mi się ciekawe pytanie. Czy możesz zdecydować się badać ten sam obszar ponownie. Ja zawsze grałem, że tak - można badać ten sam obszar. Ale po słowach "wybierz kierunek" można by wnioskować, iż trzeba gdzieś się poruszyć.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Miszon
Astropata
Astropata
Astropata
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 20:27
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Miszon »

Ja też tak grałem.


http://www.radio-orbit.pl - proszę słuchać najbardziej alternatywnej listy przebojów w Polsce :-)
Awatar użytkownika
Isztwan [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Droga do Chwały
Las Elfów
Trzęsawiska i Lodowy Las
Posty: 1382
Rejestracja: sobota 16 wrz 2006, 18:33
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Isztwan »

A mi się wydaje, że w instrukcji jest napisane, że po wyrzuceniu 6 poruszamy się dowolnie spośród czterech pierwszych możliwości, czyli nie można zostać w miejscu.


Awatar użytkownika
Miszon
Astropata
Astropata
Astropata
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 20:27
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Miszon »

Faktycznie - w instrukcji jest "dowolny spośród 4 pierwszych możliwości (północ, południe, wschód, zachód).

Cóż, wylosowanego MM też prawie nikt nie brał z kart Wyposażenia, tylko zachowywał tą kartę Zdarzenia ;-) .
A swoją drogą:
Dodatkowo różni się poziom startowy Postaci dla gry samodzielnej i z podstawką.
faktycznie - w grze samodzielnej parametry należy podwoić!
Ciekawe, nie zauważyłem tego nigdy. To mniej więcej pokazuje, jakie statsy powinny mieć postacie, które chcą błądzić (to dobre określenie ;-) ) po Krypcie przy normalnej grze.
A jeszcze tak ze wspomnień napiszę, że jak grałem ze znajomymi to 3 razy z rzędu się zdarzało, że ktoś ciągnął jako jedną z pierwszych kart zdarzeń, po może z 10 turach maxymalnie, kartę strażnika grobowca i nie miał lekko (w 2 wypadkach oznaczało to rychłe pożegnanie z postacią. A jeden gostek chyba z 5 minut ją wybierał z 3 które wylosował :-P ).


http://www.radio-orbit.pl - proszę słuchać najbardziej alternatywnej listy przebojów w Polsce :-)
Slonx
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 31
Rejestracja: środa 04 lip 2012, 17:22
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: Slonx »

Wyrzucenie szóstki to zawsze jest ruch w którymś kierunku, wybranym przez gracza, nigdy ponowne badanie obszaru.


...Ale czy nie przyjemnie być okrutnym?
ODPOWIEDZ