Nowe reguł opisanie

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ

Jakie mają być te nowe reguły?

Przede wszystkim proste.
36
27%
Prawie jak RPG.
10
7%
Stopniowanie złożoności zasad.
19
14%
Instrukcja ogólna, do wszystkich dodatków.
33
24%
Zabiegi kosmetyczne, uaktualniające tylko zasady.
27
20%
Pisanie zasad prawie od podstaw.
10
7%
 
Liczba głosów: 135

Awatar użytkownika
Duszodręczyciel [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 307
Rejestracja: piątek 16 mar 2007, 15:17
Lokalizacja: Niihama-shi
Płeć:

Post autor: Duszodręczyciel »

Po pierwsze, tak stoi w instrukcji (to odnośnie wymiany MM i TT na te z Wyposażenia) i tego się nie czepiliście tutaj.

Po drugie, z tą wymianą chodzi by w jednym czasie na planszy i w posiadaniu Postaci znajdowała się tylko ściśle określona liczba MM i TT a więc i innych kart Wyposażenia. Z resztą do tego właśnie odwołują się instrukcje na kartach mówiące, że np.: "...weź ze stosu kart Wyposażenia jeżeli jeszcze jakieś są" (cytat własny). Nie wiedziałem że tego nie zauważyliście? Dlatego uważałem za złe dodawanie kart Wyposażenia ponad wyznaczony limit gdyż był on niejako ściśle określony. Tak samo z MM i TT.


Obrazek
Awatar użytkownika
Isztwan
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Droga do Chwały
Las Elfów
Trzęsawiska i Lodowy Las
Posty: 1382
Rejestracja: sobota 16 wrz 2006, 18:33
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Isztwan »

Sorry, nie pamiętałem tego zapisu. O ile z MM i TT ma to sens to na przykład nic moim zdaniem nie stoi na przeszkodzie żeby ktos dorobił sobie w wyposażeniu miecze, sztylety, topory itp. Bo takich przedmiotów w świecie jest cała masa. Nie daj Boże żeby się okazało, że po wejściu do płatnerza w całym grodzie skończyłyby się miecze i mamy problem rodem z Baldur's Gate :)


Awatar użytkownika
Duszodręczyciel [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 307
Rejestracja: piątek 16 mar 2007, 15:17
Lokalizacja: Niihama-shi
Płeć:

Post autor: Duszodręczyciel »

Ale właśnie po to są karty Wyposażenia, by się kończyły. Nie chce mi się szukać dokładnych cytatów ale poszukam i podam.

EDIT:

Znalazłem więc cytuję za instrukcją:
21. MAGICZNE MIECZE, TARCZE TOLIMANA, KARTY WYPOSARZENIA.
21.1. Ilekroć Postać dostaje lub nabywa jeden z wymienionych w tytule rozdziału Przedmiotów, powinna wziąć odpowiadającą mu Kartę.
Nie chce mi się dalej cytować ale cały ten punkt 21. i jego podpunkty całkowicie wyjaśniają to o czym piszecie i uważam to za słuszne. "Lepsze jest wrogiem dobrego" - nie naprawiajcie na siłę czegoś co jest już dobrze napisane.


Obrazek
Awatar użytkownika
RasdSaris
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 307
Rejestracja: wtorek 06 mar 2007, 23:05
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:

Post autor: RasdSaris »

Z tym zastrzeżeniem ze jeśli w kartach Zdarzenia wyciągnę sztylet czy miecz itp, a w kartach wyposażenia nie ma już tego przedmiotu, to spokojnie używam tego ze zdarzenia.


The fish doesn't think.
The fish is mute.
Expressionless.
The fish doesn't think,
Because the fish knows
Everything.
Awatar użytkownika
Duszodręczyciel [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 307
Rejestracja: piątek 16 mar 2007, 15:17
Lokalizacja: Niihama-shi
Płeć:

Post autor: Duszodręczyciel »

Właśnie nie. W punkcie 21.2. jest dokładnie napisane, że w takim przypadku nie możesz go użyć gdyż go nie ma fizycznie w świecie. Ma to w pewnym stopniu wprowadzić coś takiego jak dostępność. Dlatego właśnie trzeba uważać z tym co się pakuje do Wyposażenia. Dla mnie jest to właśnie dowód, że twórcy chcieli urealistycznić rozgrywkę. Jeżeli nagle wyciągasz 10 Sztylet z talii to trochę mało realistyczne szczególnie, że gra was max. 6 nie? Ja się bym trzymał jednak w tym punkcie instrukcji bo w innym wypadku byłoby bez sensu istnienie tych kart.

Mam pomysł, może dać tu link do instrukcji ze strony Valdiego. Bo i mnie i wam nieraz się pierniczy.


Obrazek
Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

Czyli mówisz, że w każdy dodatku trzeba robić i karty dodatku i karty wyposażenia danego przedmiotu? To niedorzeczne.


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
Awatar użytkownika
mriswith
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Losowanie Postaci
Zamek Bestii
Posty: 1008
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 18:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: mriswith »

21. MAGICZNE MIECZE, TARCZE TOLIMANA, KARTY WYPOSARZENIA.
21.1. Ilekroć Postać dostaje lub nabywa jeden z wymienionych w tytule rozdziału Przedmiotów, powinna wziąć odpowiadającą mu Kartę.

Też sądziłem jak Duszodręczyciel i pytałem o to na początku... ale myliłem się. Wczytajcie się. Nabywa- czyli kupuje, dostaje-czyli np. za zadanie dostajemy TT, a w kartach zdarzeń ZNAJDUJEMY. Tu nic o tym nie ma. To bez sensu, i uciążliwe przebierać w rosnącym z każdym dodatkiem stosie.


Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

mriswith pisze:Tu nic o tym nie ma. To bez sensu, i uciążliwe przebierać w rosnącym z każdym dodatkiem stosie.
Dokładnie. Chodzi tu o kupowanie danego przedmiotu, lub otrzymywanie MM/TT od np. Eremity.


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
Awatar użytkownika
chmiel
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 05 wrz 2006, 17:19
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: chmiel »

Jeśli wersja Duszodręczyciela o dostępności przedmiotów w grze byłaby prawdziwa musiałyby się w ekwipunku (wyposażeniu) znajdowac wszystkie przedmioty występujące w grze, co do TT i MM może i bym się zgodził, że powinno się je wymieniac to to reszta tych przedmiotów jest po to aby je nabywac w kuźniach, sklepach itd.


P.s Sory, że nie ma "c" z kreską ale coś mi się dziwnego zrobiło i nie mam takowej literki


Awatar użytkownika
Duszodręczyciel [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 307
Rejestracja: piątek 16 mar 2007, 15:17
Lokalizacja: Niihama-shi
Płeć:

Post autor: Duszodręczyciel »

Poddaje się. Czyli co robimy z Wyposażeniem? Albo to jakoś trzeba ogarnąć i ujednolicić albo wywalić.


Obrazek
Awatar użytkownika
RasdSaris
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 307
Rejestracja: wtorek 06 mar 2007, 23:05
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:

Post autor: RasdSaris »

A w ogóle jest coś do zrobienia z nim?? Jedyne co mi się nasuwa, to, że nie przypominam sobie gdzie można kupić Łzy Thabit...hmmm


The fish doesn't think.
The fish is mute.
Expressionless.
The fish doesn't think,
Because the fish knows
Everything.
Awatar użytkownika
Duszodręczyciel [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 307
Rejestracja: piątek 16 mar 2007, 15:17
Lokalizacja: Niihama-shi
Płeć:

Post autor: Duszodręczyciel »

Łzy można kupić tylko dzięki jakiejś tam karcie więc rzadko. Co do "robienia czegoś z Wyposażeniem" chodziło mi o np zrobienie Magicznego Kryształu, Runów czy Serca Smoka jako kart Wyposażenia.


Obrazek
Awatar użytkownika
Isztwan
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Droga do Chwały
Las Elfów
Trzęsawiska i Lodowy Las
Posty: 1382
Rejestracja: sobota 16 wrz 2006, 18:33
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Isztwan »

W związku z bardzo niewielką dostępnością Łez Thabit dorobiłem ze 2 szanse na ich zdobycie w swoich dodatkach. Tak na przyszłość - jak będziecie robić swoje dodatki to można by jeszcze w 1 miejscu ten przedmiot umieścić bo się strasznie marnuje.


Awatar użytkownika
RasdSaris
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 307
Rejestracja: wtorek 06 mar 2007, 23:05
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:

Post autor: RasdSaris »

Runy ? a po co? jest po 1 egzemplarzu w kartach krypty i ok. A Serce smoka? to z ZB masz na myśli? to jeszcze sprawa nie rozstrzygnięta, poza tym, puk puk, to chyba nie o tym temat:/ Ma ktoś jeszcze jakieś zastrzeżenia co do zasad? Jeśli nie, proszę nie spamować..:/


The fish doesn't think.
The fish is mute.
Expressionless.
The fish doesn't think,
Because the fish knows
Everything.
Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

Isztwan pisze:można by jeszcze w 1 miejscu ten przedmiot umieścić bo się strasznie marnuje.
Jedna z postaci w Bestiariuszu zaczyna z Łzami.

I jak już mówiłem nie ruszamy tego w ogóle bo żadnej wymiany nie ma na Karty Wyposażenia.


Awatar użytkownika
Isztwan
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Droga do Chwały
Las Elfów
Trzęsawiska i Lodowy Las
Posty: 1382
Rejestracja: sobota 16 wrz 2006, 18:33
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Isztwan »

Za to pewnie zostanę zlinczowany ale co tam. :razz: Co wy na to żeby wszystkie Postacie mogły wybierać rodzaj walki? W czasie gry jak ktoś gra magiem nie ma dużych szans żeby bić inne postacie o dużym współczynniku Miecza a te jak stana na maga to zabierają mu wszystkie przedmioty. Jakby każdy mógł wybierać rodzaj walki to taka postać magiczna miała by możliwość dokopania innym w walce. Oczywiście ten, który został zaatakowany nie miałby nic do gadania - walczysz na to co chce atakujący. No i jeszcze druga sprawa: dlaczego autorzy w ogóle zabronili takiego czegoś? Przecież wszystkie postacie mogą i umieją wlczyc na magię bo przecież co chwila walczą z demonami. Nawet taki Troll (typowy mięśniak) skoro walczy z demonem na magię to znaczy, że potrafi. Dlaczego więc można za pomocą magii zaatakować demona lub wroga/maga a nie mozna innej postaci?? Atakując kogoś chcemy przecież wykorzystać naszą przewagę a tej sytuacji tą przewagą jest parametr magii. Wtedy magowie będą walczyc tak jak lubią i są do tego stworzeni a wojownicy i tak będą atakowali inne postacie na Miecz. Logicznie i przyzwoicie.


Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

Isztwan pisze:dlaczego autorzy w ogóle zabronili takiego czegoś?
Bo domyślnie nie było expienia magii za wrogów. Chociaż nasuwa się kolejne pytanie, dlaczego nie?

Co do pomysłu to może i bym był za, ale za dużo postaci straciłoby wtedy skilla. Przy expieniu magii nie było problemu bo Mroczny Rycerz, jedyny który go miał, stawał się nawet lepszy dzięki temu.


Awatar użytkownika
RasdSaris
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 307
Rejestracja: wtorek 06 mar 2007, 23:05
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:

Post autor: RasdSaris »

Też się kiedyś nad tym zastanawiałem, jednak nie jestem za zmianą tego. Niektóre postaci straciły by skilla tak jak mówi gural, a skill taki jest dość mocną strona postaci. Zważmy też że postaci z dużą Magią posiadają zaklęcia czym można zbalansować tę stratę do wojowników, dlatego zaklęcia rzucamy z odległości, a na zdrowe podejście mag w starciu z wojownikiem w zwarciu nie bardzo ma szanse. Myślę że jest to jedna z głównych zasad gry, i nie powinniśmy jej naruszać, ja pomyślałem o przedmiotach które dawały by taką możliwość które chciałbym umieścić w dodatku swoim...


The fish doesn't think.
The fish is mute.
Expressionless.
The fish doesn't think,
Because the fish knows
Everything.
Awatar użytkownika
mriswith
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Losowanie Postaci
Zamek Bestii
Posty: 1008
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 18:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: mriswith »

Ja też byłbym za, tylko ile Postaci straci wtedy skilla? Wie ktoś?

PS. O z tymi przedmiotami dającymi taką możliwość to dobry pomysł, bo zasada jest rzeczywiście istotna.


Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

Jasnowidz, Książe Albionu, Demon Zła, Rycerz Ciemności (wcześniej pomyliłem pisząc Mroczny Rycerz), Kat, Czarownica. Czyli mamy 6 sztuk.


Awatar użytkownika
mriswith
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Losowanie Postaci
Zamek Bestii
Posty: 1008
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 18:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: mriswith »

Sporo Postaci ma tą magiczną umiejętność... choć nie rozumiem dlaczego akurat Kat ją ma :-p


Awatar użytkownika
Duszodręczyciel [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 307
Rejestracja: piątek 16 mar 2007, 15:17
Lokalizacja: Niihama-shi
Płeć:

Post autor: Duszodręczyciel »

Wobec śmierci i Kata wszyscy są równi :D


Obrazek
Awatar użytkownika
Isztwan
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Droga do Chwały
Las Elfów
Trzęsawiska i Lodowy Las
Posty: 1382
Rejestracja: sobota 16 wrz 2006, 18:33
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Isztwan »

Ale żeby Kat mógł atakować na Magię a Czarodziej lub Mag już nie, no to coś tu nie tak.


Awatar użytkownika
Duszodręczyciel [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 307
Rejestracja: piątek 16 mar 2007, 15:17
Lokalizacja: Niihama-shi
Płeć:

Post autor: Duszodręczyciel »

Mówię, że śmierć nie wybiera. A Czarodziej przecież nie jest jej posłannikiem. :P

Na serio to sądzę że Kat padł ofiarą próby wyrównywania postaci, którego w końcu zaniechano i albo zostawiono to przez przypadek albo w ogóle to pomyłka.


Obrazek
Awatar użytkownika
RasdSaris
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 307
Rejestracja: wtorek 06 mar 2007, 23:05
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:

Post autor: RasdSaris »

Bez kitu jakiś on dziwny, i 4 Magii [choć z drugiej strony musi mieć mocna psyche w takiej robocie ^^


The fish doesn't think.
The fish is mute.
Expressionless.
The fish doesn't think,
Because the fish knows
Everything.
ODPOWIEDZ