Niejasne instrukcje Postaci

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6174
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Re: Niejasne instrukcje Postaci

Post autor: Rogo »

Myślę, że po prostu przerobili grę, żeby nie była kalką Magii i Miecza. Niekoniecznie na lepsze. Jaskinia? To ich autorski dodatek i jak się okazuje najgorszy. W MM zmienili go z beznadziejnego na ciut mniej beznadziejny. Znali mechanikę, to wiedzieli jakie efekty można dać. Ale czy je testowali? Nie sądzę.


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Re: Niejasne instrukcje Postaci

Post autor: Krzysiek »

Rogo pisze: poniedziałek 16 gru 2019, 11:26Zauważ, że te błędy są powielane przy każdej edycji, więc teoretycznie nie są błędami.
Hmm? Powielanie błędów to wspaniała ludzka tradycja.


zopper
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 15 gru 2019, 21:24
Płeć:

Re: Niejasne instrukcje Postaci

Post autor: zopper »

Krzysiek pisze: poniedziałek 16 gru 2019, 09:54
Rogo pisze: poniedziałek 16 gru 2019, 09:44Napisane jest bardzo jasno, nie rozumiem jakichkolwiek wątpliwości. A że zdolność jest przegięta, to już inna sprawa ;)
I takie przegięcie też nieraz rodzi wątpliwości. Miałem tak kilka razy w innych grach.
To co zostało napisane jest jasne, ale wygląda jak błąd. "Może była jakaś errata o której nie wiem?" I tak, czasem to jest błąd, i czasem jest errata - nie zawsze dobrze nagłośniona.
Edit: Mógłbym w sumie zaryzykować stwierdzenie że to na ogół jest błąd. Tylko że często nie opłaca się go naprawiać.
O to to to dokładnie.
Jak to się mówi w krainach internetu aż za bardzo OP.


Swerad
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 23 maja 2017, 22:45
Płeć:

Re:

Post autor: Swerad »

artuur pisze: środa 02 cze 2010, 12:21 Witam, na forum jestem nowy, zarejestrowałem się żeby zadać dręczące mnie od jakiś 16 lat pytanie: o co chodzi z punktem 3 charakterystyki kata, tym o ścinaniu głowy? bo natychmiastowa śmierć czyniłaby go jedną z najpotężniejszych postaci w grze, automatyczne zwycięstwo też (zamknijmy się w kręgu podstawki). Jak to rozwiązywaliście? Pozdrawiam serdecznie:)
Jedna z wielu niejasności w tej grze. Oczywiście twórcy skupili się na pisaniu o ścinaniu głowy, a zapomnieli napisać, co to właściwie oznacza. Tego chyba już nikt nigdy się nie dowie.


ODPOWIEDZ