Nowa stronka o Magicznym Mieczu

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magicznym Mieczu, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
czeski_
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kraina Snu
Kraina Umarłych
Puszcza
Posty: 630
Rejestracja: sobota 02 gru 2006, 19:02
Lokalizacja: Opole
Płeć:
Kontakt:

Post autor: czeski_ »

Zmiennokształtny kojarzy mi się z postacią, która zmienia kształt dowolnie, a wilkołak zmienia się tylko w wilkołaka. Likantrop to świetna nazwa. Może Wilk albo Lupus ?

No i mam jeszcze jedną uwagę. Grafika zupełnie odstaje od MMowskich. Mnie osobiście to nie przeszkadza bo w MM raczej nie grywam ale innym fanom gry może się nie spodobać.


Awatar użytkownika
Isztwan [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Droga do Chwały
Las Elfów
Trzęsawiska i Lodowy Las
Posty: 1382
Rejestracja: sobota 16 wrz 2006, 18:33
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Isztwan »

Nazwa Likantrop jest OK.
Co do grafiki: oryginalne postacie w MM są robione w 3 różnych stylach. Te z podstawki są zupełnie inaczej narysowane niż te z jaskini a postacie z reszty dodatków (LM, KU, Gród) w ogóle nie przypominają stylem dwóch w/w części. Także wprowadzenie 1 nowego stylu do 3 już istniejących to nie jest jakieś wielkie nadużycie, tym bardziej, że ciężko było mi znaleźć obrazek, który pasowałby do moich wyobrażeń. Ten był jedyny, który się nadawał (z tych co udało mi się wygrzebać) i po paru przeróbkach moim zdaniem nie ma sie co go czepiać. A najbardziej podoba mi się ten cień wilkołaka, który wkleiłem z tyłu.


Awatar użytkownika
Enrot
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 24 cze 2007, 11:45
Lokalizacja: Słupsk
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Enrot »

Witam. Co do nowych zasad to raczej mi one nie pasują, ale to raczej kwestia tego co kto lubi. Co do postaci. Mroczny elf troche przegięty. A po drugie mógłbyś zmienić nazwy posatci na inne. Rozumię, Forgotten Realms jest niezwykle ciekawym światem, ale Duergarzy i Lloth nijak się mają do Magicznego Miecza. Ogólnie jesdnak postaci ciekawe.


But the scars left by the war have not yeat healed. And the earth has not forgotten.
Kiwi
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 10 gru 2007, 19:32
Lokalizacja: Leszno
Płeć:

Post autor: Kiwi »

Wrażenia po lekturze zasad.

Zdaję sobie sprawę i szanuję cały wysiłek ich przygotowania oraz czas, który pochłonęły testy. Mimo to dla większej części MMowych graczy będą one zbyt pokomplikowane. Myślę, że wiele osób, podobnie jak ja, oczekuje od MM bardzo losowej planszówki fantasy z jasnymi zasadami, które można dosyć luźno modyfikować.
Takie reguły gry robią z niej losową planszówkę fantasy z pseudoerpegową walką. W moim mniemaniu- nieszczęśliwe rozwiązanie. Dotąd prosta rozgrywka wymaga teraz karteczek, rachunków i notatek. A klimatu sesji jak nie bylo tak nie ma, bo przecież grę fabularną tworzy Opowieść a nie mechanika walki. MM zdaje się być mocno rozrywkowy, niewymagający zbytniego skupienia. To pozycja, przy której dobrze jest posiedzieć przy piwku i precelkach, tocząc przy okazji rozmowy na wszelkie możliwe tematy. Tak jest przynajmniej w moim przypadku. Zrobione przez Was modyfikacje burzą taki schemat, bo nie da się ukryć, że w MM walczy się często- a po zmianie zasad, wymaga to znacznie większego zaangażowania.
Niemniej, koncepcja jest mimo wszystko ciekawa, na pewno znajdzie (znalazło?) grono zwolenników. Tyle, że z mojego punktu widzenia zmiany są zupełnie niepraktyczne.
Pozdrawiam!


Awatar użytkownika
Isztwan [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Droga do Chwały
Las Elfów
Trzęsawiska i Lodowy Las
Posty: 1382
Rejestracja: sobota 16 wrz 2006, 18:33
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Isztwan »

Kiwi, masz sporo racji bo, szczególnie podczas gry w 5 czy 6 osób, długie, rozpisywane na rundy walki są czasochłonne i nierzadko denerwujące dla tych, którzy w denerwujące chwili ich nie prowadzą. Poza tym dochodzi do tego większa skala trudności.
Szczerze mówiąc ja sam nie gram stosując te zasady (tylko kilka razy się zdarzyło) z prostego powodu - normalnie jest i szybciej i łatwiej. Czy przyjemniej? Dla mnie to akurat kwestia tego na co mam w danej chwili ochotę jak i towarzystwa, z którym gram.
Przede wszystkim chyba zrobiliśmy to nie żeby cały czas tak grać ale dlatego, że chcieliśmy sie przekonać, że można.


Kiwi
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 10 gru 2007, 19:32
Lokalizacja: Leszno
Płeć:

Post autor: Kiwi »

Isztwan,
Naturalnie. Dla mnie, Wasze modyfikacje to wielce interesująca ciekawostka. I naprawdę, imponuje mi kompleksowość i składność tego przygotowania.
Moje rozważania są jednakże na razie czysto teoretyczne. Wkrótce, jeżeli uda mi się znaleźć czas na solidną partię MM, podzielę się jakimiś bardziej konkretnymi spostrzeżeniami.
Tymczasem,

Pozdrawiam!


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Isztwan ta strona jest Twoja, prawda?

http://magicznymiecz.republika.pl/index.html

Czemu dział download jest zdechnięty i linki zamiast do dodatków do MMa prowadzą na manowce typu:

"Przykro nam, strona o podanym adresie nie istnieje."

I to każdy jeden...
Fajnie zrobiona strona, która jest już chyba porzucona i zaniedbana przez Ciebie.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Isztwan [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Droga do Chwały
Las Elfów
Trzęsawiska i Lodowy Las
Posty: 1382
Rejestracja: sobota 16 wrz 2006, 18:33
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Isztwan »

Tak, strona jest moja a na razie nie mam netu, więc nawet zająć się nią nie mogę. Linki nie działają chwilowo, bo pliki do których prowadziły musiałem skasować w celu publikacji/udostępniania innych rzeczy. Nie martw się, w końcu sie zrobi.


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Isztwan pisze:Nie martw się, w końcu sie zrobi.
Fajnie, przynajmniej jest nadzieja dla stronki. :biggrin:
Tylko kiedy nastąpi to "w końcu"? Oby nie za 2 lata. ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Isztwan [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Droga do Chwały
Las Elfów
Trzęsawiska i Lodowy Las
Posty: 1382
Rejestracja: sobota 16 wrz 2006, 18:33
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Isztwan »

Właściwie to i tak prawie wszystko co mogło by cię tam interesować znajduje się na stronie Valdiego.


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Heh, Valdi na razie ma plikownie nieczynną z powodu zajechania transferu na serwerze.
W zasadzie to mam już wszystko co jest na Twojej stronie, ale chodzi mi raczej o innych poszukujących tego i owego, bo w necie są praktycznie tylko dwie porządne strony z MM.
Twoja i Rycerze Tolimana.
I fajnie by było jakby były zadbane i wogóle, no nie? :biggrin:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Isztwan [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Droga do Chwały
Las Elfów
Trzęsawiska i Lodowy Las
Posty: 1382
Rejestracja: sobota 16 wrz 2006, 18:33
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Isztwan »

W końcu sie wziąłem do roboty i po dłuuugim czasie zaktualizowałem stronę:

http://magicznymiecz.republika.pl/


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Isztwan pisze:W końcu sie wziąłem do roboty i po dłuuugim czasie zaktualizowałem stronę:
Prawie rok Ci to zajeło, ale lepiej późno niz wcale. ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
mriswith
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Losowanie Postaci
Zamek Bestii
Posty: 1008
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 18:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: mriswith »

Bardzo fajnie, teraz dobrze widac jak duzy wklad wlozyles w rozwoj tej gry.


Awatar użytkownika
Isztwan [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Droga do Chwały
Las Elfów
Trzęsawiska i Lodowy Las
Posty: 1382
Rejestracja: sobota 16 wrz 2006, 18:33
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Isztwan »

Kolejna aktualizacja strony magicznymiecz.republika.pl.
Pozmieniało się sporo - nowy wygląd, aktualne i obszerniejsze opisy linków i autorskich dodatków (zdjęcia dzięki uprzejmości Valdiego).
W planach mam jeszcze naskrobać parę słów o oficjalnym MM i o propozycjach zmian/napraw zasad gry.

http://magicznymiecz.republika.pl/index.html


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Łał wygląda super, ale:

1. Wstaw w head

Kod: Zaznacz cały

<title>Magiczny Miecz</title>
2. W wydaniaoficjalne.html
Masz zdajsie

Kod: Zaznacz cały

Magiczny Miecz<br>
:Labitynt magów
a ":" powiniem być przed br'em

3. Denerwuje mnie ta reklama, nie możesz się przenieść na żaden inny adres? albo z nią coś zrobić?

4. Większa przydatna zmiana.

w temacie o mojej stronie dałem dawno temu ankietę, a temat rozdzielczości na jakiej ludzie pracują, i tylko 2 osoby zaznaczyły 800/600 (też jakiś czas temu więc mogło sie im to zmienić). Nie brakowało / nie wkurzało Cie to że strona sie wydłuża (pionowo) w nieskończoność? Może warto zmienić:

Kod: Zaznacz cały

<center>
  <table width="800" ...
Na troszkę więcej?

Ale ogólnie zmiana na Plus :)


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

Też właśnie zerknąłem.

W linkach jest błąd - "Talisnam Expansions".

I tak jak Valdi w sumie powiedział - zmiany na plus.


Awatar użytkownika
Isztwan [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Droga do Chwały
Las Elfów
Trzęsawiska i Lodowy Las
Posty: 1382
Rejestracja: sobota 16 wrz 2006, 18:33
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Isztwan »

dzięki, wiem o tym wszystkim tylko:
- oficjalne są w przygotowaniu i mi sie nie chciało poprawiać
- o tytule strony zapomniałem :) poprawi się.

- Talisnam poprawię, nie zauważyłem

Jak wyszła ta ankieta? w razie czego dostosuje rozdzielczość (tak myślałem, że 800 będzie za mało, chciałem na 1024 zrobić (u siebie mam 1440)).


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Isztwan pisze:Jak wyszła ta ankieta?
Jesteś już trochę na tym forum, proszę nie załamuj mnie takimi pytaniami, dwa kliknięcia i byś znalazł...Link

Ja mam komp na 1280, ale ludzie mają po połowie 1024 i 1280. Więc dałem ludziom wytchnąć na MiM.eu i jest ona ustawiona na 1000pix
Ostatnio zmieniony poniedziałek 09 maja 2011, 23:18 przez Valdi, łącznie zmieniany 1 raz.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Erestor
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Erestor »

Dzięki za zlinkowanie mojej stronki :) Jak będę miał chwilę czasu to się odwdzięczę tym samym ;)

[ Dodano: Pon Lis 09, 2009 11:32 pm ]
Link dodany ;)


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Szata graficzna bardzo skromna z zarazem interesująca. Podoba mi się.
Co do zawartości to mogło by być więcej działów no ale rozumiem że nie od razu Rzym zbudowano :)

Tak trzymac!


Obrazek
adach55
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 5
Rejestracja: piątek 13 lis 2009, 13:57
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: adach55 »

Witam jestem świeżutki jeśli chodzi o forum ,ale wielkie brawa za to co robicie.Mam mały problem i liczę po cichu ze właśnie tutaj znajdę pomoc.Mianowicie ostatnio przypomniało mi się jak parę ładnych lat temu naparzałem w tę fajna gierkę i postanowiłem wrócić trochę w do korzeni.Dokonałem zakupu gry Magiczny miecz jednak okazało się ze nie jest ona kompletna. Mam pytanko czy na tej stronie (mowie o stronie Isztwana) w dziale oficjalne wydanie będzie można pobrać do wydruku brakujące elementy? Bardzo mi na tym zależy bo jak widzę na allegro ceny 300czy nawet 500 za całość to się przerażam.ewentualnie jeśli nie dałoby rady tego zamieścić na stronie to czy byłby ktoś tak uprzejmy i np zeskanował i wysłał na maila niektóre elementy? z góry dziękuje za odpowiedz i serdecznie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

adach55 pisze:Witam jestem świeżutki jeśli chodzi o forum ,ale wielkie brawa za to co robicie.Mam mały problem i liczę po cichu ze właśnie tutaj znajdę pomoc.Mianowicie ostatnio przypomniało mi się jak parę ładnych lat temu naparzałem w tę fajna gierkę i postanowiłem wrócić trochę w do korzeni.Dokonałem zakupu gry Magiczny miecz jednak okazało się ze nie jest ona kompletna. Mam pytanko czy na tej stronie (mowie o stronie Isztwana) w dziale oficjalne wydanie będzie można pobrać do wydruku brakujące elementy? Bardzo mi na tym zależy bo jak widzę na allegro ceny 300czy nawet 500 za całość to się przerażam.ewentualnie jeśli nie dałoby rady tego zamieścić na stronie to czy byłby ktoś tak uprzejmy i np zeskanował i wysłał na maila niektóre elementy? z góry dziękuje za odpowiedz i serdecznie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Witamy Ciebie na tym forum :)

Jakiś czas temu nasz Moderator, Misiek, zrobił retusz Magicznego Miecza. Znajduje się on tutaj: http://forum.magiaimiecz.eu/viewforum.php?f=89


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
adach55
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 5
Rejestracja: piątek 13 lis 2009, 13:57
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: adach55 »

Wielkie dzięki za info i linka napewno się przyda.Mam pytanko czy można się w jakiś sposób Miśkowi odwdzięczyć tak głupio trochę bez niczego. Chłopak tyle się narobił.

[ Dodano: Pią Lis 13, 2009 3:06 pm ]
Aha jeszcze pytanko do bardziej doświadczonych. Mam zamiar drukować te brakujące elementy i parę innych dodatków możecie poradzić na jakim papierze najlepiej i czy naklejać np na kartkę z bloku technicznego?zeby sie człowiek z tym nie babrał tygodniami tylko ten czas przeznaczył na rozgrywkę.

[ Dodano: Pią Lis 13, 2009 3:27 pm ]
Jeszcze jedno pobrałem już gród i nie mam programu żeby otworzyć pliki.Jakiego programu potrzebuje? Z góry dziękuje za pomoc pozdro.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

adach55 pisze:Wielkie dzięki za info i linka napewno się przyda.Mam pytanko czy można się w jakiś sposób Miśkowi odwdzięczyć tak głupio trochę bez niczego. Chłopak tyle się narobił.
Jestem pewien, iż najlepszym sposobem będzie, gdy będziesz aktywny i wymieniał się z nami swoimi spostrzeżeniami, może nawet zaczniesz tworzyć swoje własne autorskie dodatki :).
adach55 pisze:Jeszcze jedno pobrałem już gród i nie mam programu żeby otworzyć pliki.Jakiego programu potrzebuje? Z góry dziękuje za pomoc pozdro.
Nie pamiętam dokładnie, ale zdaje się są one formatu .psd Jeżeli tak, to możesz otworzyć je programem Adobe Photoshop, Gimpem, a jeżeli chcesz tylko je przejrzeć, a nie edytować, to chyba większość programów do przeglądania grafik, np. ja używam ACDSee.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
ODPOWIEDZ