Brak Autorskich dodatków do Magicznego Miecza

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magicznym Mieczu, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Brak Autorskich dodatków do Magicznego Miecza

Post autor: Valdi »

Witam Kiedyś już był poruszony temat autorskich dodatków do Magicznego, niestety ta gra chyba niema aż tylu hobbystów którzy by robili do niej dodatki. Więc postanowiłem urozmaićić troszke wasz świat i przerobiłem Wieże Maga na standarty Magicznego Miecza.
Zupełnie nowe koszulki i fabuła zresztą sami zobaczycie.
Dodatek Dostępny na Allegro jak narazie w wersji elektronicznej bo drukarka sie popsuła ale zobaczymy jaki bedzie odzew.
link
http://www.allegro.pl/item119479171_mag ... nikat.html

Zastanawiam sie nad udostępnieniem tego tj była Wieża Maga, ale narazie stali użytkownicy mogą napisać domnie maila / PW to sie zobaczy jak dlanich to udostępnić.;)

Pozdrawiam Valdi


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Loop
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Zdarzenia
Posty: 110
Rejestracja: czwartek 22 cze 2006, 12:26
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: Loop »

Uee!

Przewrotny temat założyłeś, Valdi :) "Brak autorskich dodatków" - a sam jeden zamieszczasz.

W sumie na początek małe słowo o owym braku. W sumie to niestety fakt. Jakoś fani "Magicznego Miecza" nie zorganizowali się jak fani "MiM" - brak stron internetowych, jakichś społeczności, no i w efekcie brak dodatków.

Co dziwi tym bardziej, że ilość miłośników jest z grubsza podobna. A czasami wręcz przeważają gracze "MM"; tak było w mom przypadku. Co najmniej 6 znajomych grało kiedyś w "MM", a tylko 2 w "MiM".

No ale w końcu coś się ruszyło. MrSin opublikował pierwszy autorski dodatek, Ty Valdi przerabiasz swój, ja pracuję powoli nad jednym, chociaż to jest na razie na marginesie. Uważam, że sytuacja jest dobra.

I w końcu do "Wieży Maga" - super!!! Z tego co widziałem, to jest ona naprawde świetną nakładką na grę.

Z chęcią bym sobie w nią pograł. Ostatnio jednak portfel trochę pustawy, jeżeli chodzi o "bzdurne" wydatki (także za Twoja sprawą, Valdi :D ), więc niestety chwilkę odczekam.

Ale ogólnie wielkie dzięki i szacun za to.

Tak sobie pomyślałem, że byłoby genialnie, gdyby jeszcze kilka fajnych "MiM"-owych dodatków przerobić na "MM", to w sumie tylko nazewnictwo, koszulki i kilka innych detali.

Może kiedyś spytam o zgodę na przerobienie autorów ;) Na razie jednak inne rzeczy mam do roboty...


Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Akurat tobie juz wysłałem Wieże Maga na MM razem z tamtą przesyłką taki gratis:) także niemusisz sie bac że o Tobie zapomne:)
Na Marginesie ni MM nieprzypadł do gustu ale niemożna sie odwrócić do "braci" plecami dlatego ta przeróbka.
Pozdrawiam Valdi


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Loop
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Zdarzenia
Posty: 110
Rejestracja: czwartek 22 cze 2006, 12:26
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: Loop »

Valdi pisze:Akurat tobie juz wysłałem Wieże Maga na MM razem z tamtą przesyłką taki gratis:) także niemusisz sie bac że o Tobie zapomne:)
Coz moge powiedziec? Chyba tylko 'wielkie dzieki' :D Niech Ci bogowie to w dzieciach wynagrodza ;)
Na Marginesie ni MM nieprzypadł do gustu ale niemożna sie odwrócić do "braci" plecami dlatego ta przeróbka.
Pozdrawiam Valdi
Bywa, bywa. Mi z kolei "MiM" srednio sie podoba ;) Ale spokojnie moge grac w to i w to. Dlatego podziwiam Cie Valdi, ze zdecydowales sie wesprzec "MM"-owców, jeszcze raz: wielki respect!

Co do dodatkow, to moze uda sie jeszcze w wakacje jakis wypuscic. Osobiscie chcialbym stworzyc dodatek bez planszy, oparty tylko i wylacznie na nowych kartach. Wydaje mi sie, ze tak jest lepiej, bo bedzie bardziej przydatny.

Odczuwam tylko pewien dyskomfort. Bo w mojej glowie pojawilo sie kilka pomyslow, i najlepszy z nich chcialem zrealizowac. W miedzyczasie jednak zapoznalem sie dokladnie z autorskimi dodatkami do "MiM" i okazalo sie, ze ktos juz na identyczny pomysl wpadl i go niezle zrealizowal.

No i w sumie nie chce byc oskarzony o plagiat. Wiec myslalem, ze moze w tej sytuacji lepiej poprosic o zgode na przerobienie dodatku, hmm...

Albo wymyslenie czegos zupelnie innego ;) Co nie jest problemem, bo pomyslow jest gigantyczna ilosc.


Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

No to Powiedz jaki dodatek co i jak bo prywatnie to czasem trudno dostać sie do autorów a tak to może będzie szybciej... Przyokazji mysle że autorzy niebedą mieli tego za złe, wkońcu MM jest potrzebne pare dodatków.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Loop
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Zdarzenia
Posty: 110
Rejestracja: czwartek 22 cze 2006, 12:26
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: Loop »

Valdi pisze:No to Powiedz jaki dodatek co i jak bo prywatnie to czasem trudno dostać sie do autorów a tak to może będzie szybciej... Przyokazji mysle że autorzy niebedą mieli tego za złe, wkońcu MM jest potrzebne pare dodatków.
Dokładnie to myślałem o "Karczemnych Historiach". Mam w głowie plan sporego dodatku card-only, w którym chciałem zrobić między innymi dokładnie to, czym są "Karczemne...".


Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Jak dobrze pamiętam to dodatek Cliffa i Dessa możesz do nich napisać maila (dostępny na stronie) ale myśle że niebędą źli za dostosowanie dodatku do reali MM ale mail niezaszkodzi.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Loop
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Zdarzenia
Posty: 110
Rejestracja: czwartek 22 cze 2006, 12:26
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: Loop »

Valdi pisze:Jak dobrze pamiętam to dodatek Cliffa i Dessa możesz do nich napisać maila (dostępny na stronie) ale myśle że niebędą źli za dostosowanie dodatku do reali MM ale mail niezaszkodzi.
Oczywiscie, nie mam zamiaru nikomu podkradac tworczosci bez jego zgody :D

Jak skoncze obecne projekty (www, postacie, zasady) to dopiero wtedy napisze. Nie ma sensu zawracac glowy, jezeli cos nie jest pewne.

Dzieki za pomoc Valdi :)


Zablokowany