Pierwsze Kroki, problem z zakupem, brak rewersów kart na stronie

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magicznym Mieczu, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
a.bobrowski [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2016, 19:59

Pierwsze Kroki, problem z zakupem, brak rewersów kart na stronie

Post autor: a.bobrowski »

Cześć!
W zeszłym tygodniu mój znajomy pokazał mnie i reszcie znajomych grę MAGICZNY MIECZ! Jest doskonała, chciałem ją zakupić, ale jest problem by wszystko zebrać, stąd wpadłem na pomysł, że wydrukuje w kolorze w pobliskiej drukarni i...zaczęły się problemy, ponieważ nie posiadam tyłu kart (revers) do kart postaci, zaklęć oraz wyposażenia, co teraz?
Czy istnieje inna strona niż magiaimiecz.edu, czy ktoś z was posiada ew paczkę ze wszystkimi dodatkami i kompletem kart (przód i tył) w pdf w formie, którą łatwo drukować?

Jeżeli temat już gdzieś był, prosiłbym o zamieszczenie ścieżki, ponieważ moje próby przeszukania zakończyły się fiaskiem.

Ps. Gorąco pozdrawiam i czekam na odpowiedź!
Ostatnio zmieniony poniedziałek 16 maja 2016, 20:24 przez Mały Nemo, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: ­


Awatar użytkownika
Wiktor
@Wiktor

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019
Posty: 1779
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 18:07
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Pierwsze Kroki, problem z zakupem, brak rewersów kart na stronie

Post autor: Wiktor »

Witaj na forum, gratulujemy poznania Magicznego Miecza i pierwszego postu.
Zapoznaj się z treścią strony i trochę dokładniej zapoznaj się z informacjami z forum. Zauważysz, że oprócz oryginalnej planszy i dodatków są też dodatki autorskie.
W swoim pytaniu nie sprecyzowałeś co dokładnie Cię interesuje.
Sama plansza podstawowa doczekała się przerysowania do wersji rozszerzonej, która występuje w kilku wariantach. Podobnie inne oryginalne plansze: niektóre zostały przerobione aby zastąpić oryginalne. Zauważ też, że dodatki autorskie nie były projektowane tak, aby zachować zgodność między nimi.


a.bobrowski [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2016, 19:59

Re: Pierwsze Kroki, problem z zakupem, brak rewersów kart na stronie

Post autor: a.bobrowski »

To prawda, nie doprecyzowałem czego potrzebuję.

Wydaje mi się, że na pierwszych kilka tur wystarczy mi wersja podstawowa (ta najbardziej powszechna, bo pewnie tą ma mój znajomy) poszerzona o: gród, labirynt, oraz kryptę upiorów, bym mógł skompletować analogiczny zestaw.

Wiktorze dzięki za dokładniejsze przedstawienie sprawy, aczkolwiek nasza pierwsza potyczka w 6 osób trwała niespełna 5 godzin i tylko jeden z kolegów zdołał się wydostać poza pierwszy krąg. Coś mi się zdaje, że na kilka dobrych posiedzeń wystarczy mi okrojona wersja, ze skromnymi trzema dodatkami!

Ps. Ze strony magiaimiecz.eu udało mi się pobrać podstawową wersję, oraz dodatki gród labirynt i krypę, tyle że nie mam tam wszystkich reversów kart, a wydaje mi się, że dla takiego laika jak ja przydało by się by wszystko było dobrze oznaczone.

Serdecznie pozdrawiam


Awatar użytkownika
Wiktor
@Wiktor

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019
Posty: 1779
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 18:07
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Pierwsze Kroki, problem z zakupem, brak rewersów kart na stronie

Post autor: Wiktor »

Nie potrzebowałem nigdy wydruku i nie zwracalem uwagę czy w paczkach ze skanami lub retuszami są rewersy. Wydaje mi się, że powinny być. Na pewno znajdziesz je w którejś z paczek, jeśli nie z oryginalnymi zestawami, to w dodatkach autorskich.


Karampuk75
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 25 gru 2016, 21:28
Płeć:

Re: Pierwsze Kroki, problem z zakupem, brak rewersów kart na stronie

Post autor: Karampuk75 »

witam czy udało się znaleźć rewersy? jeżeli tak to gdzie? linki z zakładki "download" noszą donikąd...


Karampuk75
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 25 gru 2016, 21:28
Płeć:

Re: Pierwsze Kroki, problem z zakupem, brak rewersów kart na stronie

Post autor: Karampuk75 »

witam ponownie właśnie znalazłem post Klimasa i problem się rozwiązał pozdrawiam


ODPOWIEDZ