Gry hazardowe w MM

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magicznym Mieczu, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Gry hazardowe w MM

Post autor: Mały Nemo »

O, Pustej Sakiewki nie pamiętam. Ona gdzieś w Grodzie jest?


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Miszon
Astropata
Astropata
Astropata
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 20:27
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Re: Gry hazardowe w MM

Post autor: Miszon »

No właśnie ja też jej nie pamiętam ; -) . Ale widzę ją w Karczmie na planszy rozszerzonej. Tylko nie mam pojęcia czy były gdzieś jej zasady opisane?

A pytam bo zrobiłem kartę Szulera który może się przyłączyć do gracza i pomagać mu w grach kościanych a także 2 przedmioty: Znaczone Karty i Kości Szulera i potrzebuję tego info do ich opisu.


http://www.radio-orbit.pl - proszę słuchać najbardziej alternatywnej listy przebojów w Polsce :-)
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Gry hazardowe w MM

Post autor: Mały Nemo »

Możliwe, iż to autorski pomysł Miśka (lub osoby tworzącej planszę rozszerzoną) jest. Jak te karty pomagają w grze w Smoka i Księżniczkę? Ponadto, kart w SiK używa się w dwóch różnych grach (jedna to klasyczna gra, a druga to "zgadnij kartę"), tak tylko na wszelki wypadek wspominam.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Miszon
Astropata
Astropata
Astropata
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 20:27
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Re: Gry hazardowe w MM

Post autor: Miszon »

Nemomon pisze:Jak te karty pomagają w grze w Smoka i Księżniczkę?
Znacznie ;-) - pozwalają zamienić 2 karty miejscami.
Z tym, że można je wyciągnąć na planszy Krypty Upiorów, a wiadomo że raczej mało kto wchodzi tam dla rozrywki, niech chociaż tyle ma od życia ;-) .


http://www.radio-orbit.pl - proszę słuchać najbardziej alternatywnej listy przebojów w Polsce :-)
Awatar użytkownika
Mały Nemo [Autor tematu]
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Gry hazardowe w MM

Post autor: Mały Nemo »

Miszon pisze:
Nemomon pisze:Jak te karty pomagają w grze w Smoka i Księżniczkę?
Znacznie ;-) - pozwalają zamienić 2 karty miejscami.
Z tym, że można je wyciągnąć na planszy Krypty Upiorów, a wiadomo że raczej mało kto wchodzi tam dla rozrywki, niech chociaż tyle ma od życia ;-) .
No tak, zawsze się śmiałem, iż do KU nikt nie wchodzi z własnej woli. Jedynie dzięki niewidzialnej i dosyć bolesnej ręce rodu Altair. U mnie w grach była to jedna z najbardziej znienawidzonych kart w talii. :mrgreen:


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Miszon
Astropata
Astropata
Astropata
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 20:27
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Re: Gry hazardowe w MM

Post autor: Miszon »

pamiętam jak kolega w pierwszym ruchu w grze został wciągnięty do Krypty - jego mina bezcenna ;-) . W dodatku jakoś w dziwny sposób nie zginął szybko (a bardzo chciał, żeby mieć to już z głowy ;-) ), tylko dogorywał tam przez jakieś 2h. I jak w końcu zaczął mieć nadzieję, że na tyle się spakował, że może jednak wyjdzie mocny z KU i zaczął spoglądać z zainteresowaniem ku rycerzom którymi można się stać, to tak się zdarzyło, że w parę tur stracił bodajże 5 żyć i zginął i na tym jego nadzieje się skończyły :-P . A reszta w tym czasie już nieźle się podpakowała, nie miał już szans na dogonienie ich.
Ostatnio zmieniony piątek 29 kwie 2016, 00:45 przez Miszon, łącznie zmieniany 1 raz.


http://www.radio-orbit.pl - proszę słuchać najbardziej alternatywnej listy przebojów w Polsce :-)
Awatar użytkownika
Miszon
Astropata
Astropata
Astropata
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 20:27
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Re: Gry hazardowe w MM

Post autor: Miszon »

Nemomon pisze:Jak te karty pomagają w grze w Smoka i Księżniczkę?
Konkretniej, tak:

Znaczone karty
Przedmiot
Znajdujesz karty do Smoka i Księżniczki, używane zapewne przez jakiegoś szulera. Pozwalają ci one, już po odkryciu wszystkich, zamienić miejscami 2 karty w tej grze. Istnieje jednak ryzyko, że oszustwo zostanie wykryte. Rzuć kostką, by to sprawdzić. Wynik 1: tak się stało. Automatycznie przegrywasz i w dodatku tracisz kolejną turę.

zaś pytałem o te gry hazardowe ze względu na takie karty (obie w Grodzie do wyciągnięcia):

Kości szulera
Przedmiot
Znajdujesz kości szulera. Jeśli użyjesz ich w kościanych grach hazardowych (Pusta Sakiewka, Gra ze Śmiercią, Kości Wieloryba), możesz przerzucić jedną z kości. Istnieje jednak ryzyko, że oszustwo zostanie wykryte. Rzuć kostką, by to sprawdzić. Wynik 1: tak się stało. Automatycznie przegrywasz i w dodatku tracisz kolejną turę.

Szuler
Nieznajomy
Spotykasz nałogowego szulera. Proponuje ci partyjkę Pustej Sakiewki. Jeśli wygrasz, zirytowany odchodzi. Jeśli przegrasz, chełpliwie stwierdzi, że bez niego nie poradzisz sobie na świecie i dołącza do ciebie jako Przyjaciel. Dodaje ci on 1 do wyniku w kościanych grach hazardowych (Pusta Sakiewka, Gra ze Śmiercią, Kości Wieloryba itp.).

Przy czym nie znając zasad Pustej Sakiewki nie wiem, czy te karty mają faktycznie sens.


http://www.radio-orbit.pl - proszę słuchać najbardziej alternatywnej listy przebojów w Polsce :-)
Awatar użytkownika
Wiktor
@Wiktor

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019
Posty: 1779
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 18:07
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Gry hazardowe w MM

Post autor: Wiktor »

Miszon pisze:No właśnie ja też jej nie pamiętam ; -) . Ale widzę ją w Karczmie na planszy rozszerzonej. Tylko nie mam pojęcia czy były gdzieś jej zasady opisane?
Pusta sakiewka, to gra, która wynika z opisu Gospody w Grodzie, ale w oryginalnej wersji planszy. Do dodatku Gród nie było dodawanej żadnej dodatkowej planszy (tak jak np. w Jaskini) z opisami obszarów. Wszystkie specjalne i dodatkowe zasady były opisane w instrukcji.


Awatar użytkownika
Miszon
Astropata
Astropata
Astropata
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 20:27
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Re: Gry hazardowe w MM

Post autor: Miszon »

A OK, nazwa mi coś mówiła, ale nie wiedzialem gdzie dzwoni.


http://www.radio-orbit.pl - proszę słuchać najbardziej alternatywnej listy przebojów w Polsce :-)
ODPOWIEDZ