Nowe Grafiki do MM - Co byś chciał?

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magicznym Mieczu, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Misiek [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Nowe Grafiki do MM - Co byś chciał?

Post autor: Misiek »

Można pewnie podpiąć tym linkiem, bo paczka nie powinna zniknąć.

Przewrotnie powiem, że jakoś specjalnie mi nie zależy, gdyż tutaj mogłem zareagować, jest szansa że jeszcze kogoś się znajdzie do pogadania o starociach, a widać już naprawdę temat upadł nawet wśród dotychczasowych fanów. Ściągając z www pozostanie się niezauważonym. Paczka chyba nie daje żadnych namiarów na forum. Nie pamiętam.

Ciekawe, że z perspektywy czasu Sfera nie jest rozpoznawalną marką wśród sentymentalistów :P Pogadasz z ludźmi o 8bitowcach, Pegasusie, Amidze (jest to obecne w prasie, YT, zinach) a przy planszówkach mało kto z tamtego pokolenia pamięta już o czymś więcej, że "no było coś takiego".

Mnie by ciekawił remake HD planszy MM. Popularne to ostatnio w grach video :P Heroes3, Baldurs Gate, teraz System Shock. Doom 4 niedługo. To takie moje dalekie marzenie, może da się w rozsądnej kasie nakłonić autora do tego. Przecież dalej działa w branży. Może nawet nie do grania, a w formie plakatu na ścianę (taką bez chmurek z opisami), albo pod stolik z szybą.


Awatar użytkownika
Wiktor
@Wiktor

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019
Posty: 1779
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 18:07
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Plansza Rozszerzona dyskusja.

Post autor: Wiktor »

Obawiam się, że "rozsądna cena" byłaby mocno czterocyfrowa. Dużo zależałoby też od tego kto ją "kupuje" i jakie otrzyma do niej prawa. Można spróbować z przez crowdfunding. Ja na pewno się dorzucę i kilka osób też.
Choć osobiście wolałbym przez crowdfunding zebrać środki na nowe grafiki np. Piotra Pucka, które byłby przygotowane specjalnie dla fanowskiej twórczości MM.


Awatar użytkownika
Misiek [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Re: Plansza Rozszerzona dyskusja.

Post autor: Misiek »

Też myślę, że suma by była zbyt duża do udźwignięcia stąd wspomniałem o odległym marzeniu :P Zwyczajnie chciałbym kiedyś coś takiego mieć. Karty to inny temat, ale nawiązując to kilka dni temu wypatrzyłem profil Piotra Pucka na FB i zbieram się napisać, czy nie ma czegoś w szufladzie :)


Awatar użytkownika
Wiktor
@Wiktor

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019
Posty: 1779
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 18:07
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Plansza Rozszerzona dyskusja.

Post autor: Wiktor »

Na FB będzie jest dużo osób, które tak się nazywają. Skąd będziesz wiedział, do którego napisać?
Jak skontaktujesz się z TYM P.P. to daj znać czy uda ci się coś ustalić. Może nie będzie miał dużych wymagań i przez polakpotrafi zbierzemy jakąś kwotę.


Awatar użytkownika
Misiek [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Re: Plansza Rozszerzona dyskusja.

Post autor: Misiek »

Wszyscy rysownicy MM uczyli się w liceum plastycznym Gersona i potem pewnie jako studenci ASP dorabiali rysowaniem do Fantastyki czy dla Sfery. Takie też szkoły ma tam ten pan wpisane :) Problem, że profil wygląda na mało odwiedzany.

Crowdfunding - nie widzę tego w ten sposób, gdyż fanów już nie jest "tłum". Zaproponuję zabawę z gdybaniem, gdyż nic tu nie jest pewne. Zapraszam chętnych do odpowiedzi na tak postawione pytanie:

"Gdyby możliwe było stworzenie nowych grafik do MM przez autorów oryginału, to co z autorskich kart/plansz/postaci najchętniej byś zobaczył w nowej formie"


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23493
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Plansza Rozszerzona dyskusja.

Post autor: Mały Nemo »

Misiek pisze:"Gdyby możliwe było stworzenie nowych grafik do MM przez autorów oryginału, to co z autorskich kart/plansz/postaci najchętniej byś zobaczył w nowej formie"
Ja wiem.... Chyba całkowicie nowy dodatek, najlepiej a la Magia.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12779
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Plansza Rozszerzona dyskusja.

Post autor: Valdi »

Czyli nemo zna Kartami, ja też za kartami, w późniejszej kolejności Plansza.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Zaberish
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 310
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Re: Plansza Rozszerzona dyskusja.

Post autor: Zaberish »

Jeśli muszę się opowiedzieć tylko za jedną opcją, wybrałbym karty, choć z ciężkim sercem - fakt, może i nie wszystkie grafiki mi się podobają (znakomita większość tak!), ale doceniam ilość pracy włożonej w przygotowanie ich. W drugiej kolejności grafiki Poszukiwaczy, jeśli cokolwiek...


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Wiktor
@Wiktor

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019
Posty: 1779
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 18:07
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Plansza Rozszerzona dyskusja.

Post autor: Wiktor »

Misiek pisze:Gdyby możliwe było stworzenie nowych grafik do MM przez autorów oryginału, to co z autorskich kart/plansz/postaci najchętniej byś zobaczył w nowej formie
Te ilustracje, które były już wcześniej użyte do zilustrowania Magii i Miecza, a które powtórzył Magiczny Miecz. Zdaje się, że wiele ich nie było, ale chyba część z Jaskini z MiM znalazła się w MM.


Awatar użytkownika
Space86
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Postacie Space86
Sługi Soggotha
Zmierzch Tytanów
Posty: 775
Rejestracja: czwartek 24 gru 2009, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 38
Kontakt:

Re: Plansza Rozszerzona dyskusja.

Post autor: Space86 »

Zaczyna nam się robić offtopic ale mniejsza z tym. Ja chętnie bym zobaczył jakieś nowe grafiki nigdzie nie publikowane - może jakieś powstały z myślą o MM czy MIM i trafiły do szuflady przez to że wydawnictwo się rozpadło. Może gdzieś w archiwach leżą jakieś grafiki na karty czy postacie albo na plansze.


Hana Kaze Midarete Kashin Naki Tenpu Midarete Tenma Warau
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12779
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Nowe Grafiki do MM - Co byś chciał?

Post autor: Valdi »

Takie perełki "z szuflady" to na wagę złota są, Misiek jest specjalistą od odszukiwania grafik w czasopismach etc. ale podejżewam że co do perełek z szuflad, to nie stet szuflady mogą już nie istnieć, stąd pomysł do kontaktu z autorami.

Przy okazji podzieliłem temat.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Misiek [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Re: Nowe Grafiki do MM - Co byś chciał?

Post autor: Misiek »

No tej rangi ekspertem może stać się każdy, kto umie poszukać w googlach ;) Szukam może nawet nie z nostalgii, gdyż rzeczy które miałem skompletowałem dawno temu, a w bardzo wielu przypadkach chwytam klimat staroci których jako dzieciak nie znałem.

Parę lat temu dostałem kilka grafik z szuflady gier które padły w przygotowaniu więc można traktować to jako chociaż kawałek utrwalonej historii.

BTW. Skoro temat jest wydzielony, to pasuje bardziej do forum ogólnego.

Zapodam też swoje top co by było gdybym mógł...

Gdybym mógł dostać coś do MM, to bym wybrał:

- wspomnianą wcześniej planszę HD, bo jej bolączką wytykaną często jest to że nie trzyma poziomu detali. Widać ma fajny pomysł, ogląda się ją jak podróż przez krainę fantasy, ale była narysowana na szybko, znacznie poniżej umiejętności jakie pokazywał pan Łukaszewski choćby na okładkach. Najlepszy pomysł ekspozycji to przeszklony stolik do swojego kąta z grami, aby mieć dostęp do wszystkich ilustracji bez ukręcenia sobie głowy.

- nową okładkę z Zaurakiem i Ylemem. Widzę ją jako walkę z olbrzymem, na równinie samotnych skał, gdzie w trzecim planie będzie widać rzut na krainę, jakieś nawiązania do dolnego kręgu i wyrastający zamek bestii.

- postacie od Łukaszewskiego, może nawet nie autorskie, a tak dla jaj jego wersje postaci rysowanych w MM przez pozostałych ilustratorów. Zobaczyć jak mógł wyglądać top moich postaci w jego wersji (barbarzyńca, troll, quark, kapłan, rycerz ciemności itd).

- u Piotra Kowalskiego bym zamówił grafikę na ścianę z moim topem postaci które wyszły spod jego ręki. Chciałbym zobaczyć jak by teraz narysował np rycerza świerszcza, boginkę, ylduna.

- Piotra Pucka najchętniej bym namówił na grafikę ścienną b&w. Taką dużą mozaikę na nowo przedstawionych motywów z kart. Powiedzmy mógłby to być przekrój przez jaskinię pogrążoną w ciemności i wyłaniające się z niej postacie tam "urzędujące". Wtedy dopiero przetworzyć to na karty, wyjąć jak najwięcej kadrów, ale aby oryginał był wartością wizualną samą w sobie.


ODPOWIEDZ