Rzut okiem na Kryptę

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magicznym Mieczu, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Misiek [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Rzut okiem na Kryptę

Post autor: Misiek »



Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Likantropia
Posty: 661
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 16:42
Lokalizacja: Danzig-Osowa
Płeć:
Wiek: 32
Kontakt:

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Bardzo ciekawe, zobaczyć te zabytki w stanie nowym.


Obrazek
Awatar użytkownika
Alan
Kobold
Kobold
Kobold
Autor Dodatków
Posty: 288
Rejestracja: niedziela 22 lip 2012, 11:27
Lokalizacja: Gdynia
Płeć:

Post autor: Alan »

Patrząc na te karty przypomniał mi się jeden problem: 2 strażników krypty dołączanych do zdarzeń (jedyne karty z krypty do zdarzeń) miały tak charakterystyczny rewers że nie sposób było nie zauważyć!! a nikt nie chciał tracić życia i być przeniesionym do Krypty.Pamiętam mój kolega też miał krypte i było to samo.Też mieliście ten problem a jak tak to jak sobie z nim radziliście??


Awatar użytkownika
Mikou@j
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 147
Rejestracja: środa 12 lip 2006, 19:39
Lokalizacja: Czeladź
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Mikou@j »

Piękna rzecz :D
Moja też kiedyś tak wyglądała, aż się łezka w oku kręci :D


Awatar użytkownika
Wiktor
@Wiktor

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019
Posty: 1779
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 18:07
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Wiktor »

Oryginalna Krypta Upiorów...
rarytas.
Mój egzemplarz planszy jest od spodu zielony.
A kostka typowa dla MM - czerwona.
Ciekawe, jakie uczucie musi towarzyszyć otwieraniu takiego pudełka, czy może powtórzyć się takie podekscytowanie jak przed kilkunastu laty gdy było się młodziakiem.
Swoją drogą idealny materiał dla przygotowania skanu-retuszu.
Alan pisze:przypomniał mi się jeden problem: 2 strażników krypty dołączanych do zdarzeń (..) miały tak charakterystyczny rewers że nie sposób było nie zauważyć!! (...) Też mieliście ten problem a jak tak to jak sobie z nim radziliście??
Zwróciłeś uwagę na ważny problem, gdy karty z dodatków można odróżnić po ich rewersach.
Też pamiętam, że niektóre karty można było odróżnić, w moim zestawie jest tak chyba z kartami Grodu (m.in. Znak Jastrzębia) czy wspomnianymi Strażnikami z KU.
Zwykle starałem się nie zwracać na to uwagi i często w zapale grze pomija się takie szczegóły, nie ma na to czasu.
Jeśli masz dostęp do kilku kart z innego zestawu i masz talię w koszulkach, to możesz podłożyć awersy do rewersów nie różniących się od pozostałych, może to będzie rozwiązaniem.


Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

Wiktor pisze:Ciekawe, jakie uczucie musi towarzyszyć otwieraniu takiego pudełka, czy może powtórzyć się takie podekscytowanie jak przed kilkunastu laty gdy było się młodziakiem.
Ja jak otwierałem kiedyś nowego Gwiezdnego Kupca to aż filmik nagrałem z tego wydarzenia :P


Awatar użytkownika
Alan
Kobold
Kobold
Kobold
Autor Dodatków
Posty: 288
Rejestracja: niedziela 22 lip 2012, 11:27
Lokalizacja: Gdynia
Płeć:

Post autor: Alan »

Wiktor pisze:Jeśli masz dostęp do kilku kart z innego zestawu i masz talię w koszulkach, to możesz podłożyć awersy do rewersów nie różniących się od pozostałych, może to będzie rozwiązaniem.
Nie mam kart z innego zestawu i nie mam talii w koszulkach ale pomysł wydaje się być dobry


Awatar użytkownika
Arkon
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Osada
Rycerze Bóstw
WKO
Posty: 831
Rejestracja: środa 13 maja 2009, 12:43
Lokalizacja: okolice Lublina
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Arkon »

Wiktor pisze:Mój egzemplarz planszy jest od spodu zielony.
A kostka typowa dla MM - czerwona.
Ja miałem tak samo. Te żetony Sz.Z. są też trochę inne niż moje albo to kwestia zdjęcia.

Co do rewersów Strażników Krypty to jak ciągnie się kartę ze stosu to i tak nie ma innego wyjścia, trzeba brać co jest.

A w Grodzie arkusze kart grodu również różniły się rewersami. Na jednych kolor szary był jasny, na innych ciemny. Przynajmniej tak jest u mnie.
Wiktor pisze:Ciekawe, jakie uczucie musi towarzyszyć otwieraniu takiego pudełka, czy może powtórzyć się takie podekscytowanie jak przed kilkunastu laty gdy było się młodziakiem.
No to było superowe :-)

PS. Wiktor, wiesz zapewne o co chciałbym Cię zapytać ;-)


Awatar użytkownika
Alan
Kobold
Kobold
Kobold
Autor Dodatków
Posty: 288
Rejestracja: niedziela 22 lip 2012, 11:27
Lokalizacja: Gdynia
Płeć:

Post autor: Alan »

Co do rewersów Strażników Krypty to jak ciągnie się kartę ze stosu to i tak nie ma innego wyjścia, trzeba brać co jest.
To by się zgadzało ale powiedzmy na początku rozgrywki ta karta się pojawia, każdy wie że to ona i patrzy jak by to uniknąć jej wyciągnięcia czyli unika pól z instrukcją ciągnięcia kart, chociaż prędzej czy póżniej nie uda się to.Przez to zanika troche element przypadkowości


Awatar użytkownika
Wiktor
@Wiktor

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019
Posty: 1779
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 18:07
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Wiktor »

Wprawny gracz i tak jest w stanie rozróżnić po rewersach z jakich dodatków mogą pochodzić karty, np. moja Jaskinia miała nieco bardziej intensywne kolory na kartach Zdarzeń niż podstawka. Myślę, że ten problem da się rozwiązać tylko na zasadzie jajka Kolumba.

Arkonie, pamiętam. Część już mam. Ogarniam się, a do 15 września mam czas wysycony zajęciami.


ODPOWIEDZ