Magia i Miecz vs. Magiczny Miecz

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magicznym Mieczu, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
mojak
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 14:03
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: mojak »

Anonim pisze:Mam takie pytanie: ile i jakich jest kart w jaskini oczywiście mówię o magicznym mieczu.
10 Zaklęć
10 kart Wyposażenia
40 kart Zdarzeń
60 kart Jaskini
8 kart Postaci
8 pionków


Czytał Tomasz Knapik.
Awatar użytkownika
Anonim
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
MiM (Pojedyncze karty)
Posty: 165
Rejestracja: środa 04 maja 2005, 12:22
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Anonim »

Dziękuję za szybką odpowiedż.


guardian
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 28 cze 2005, 21:46

Post autor: guardian »

Bardziej podobala mi sie "Magia i miecz", przede wszystkim za ladniej narysowane plansze i karty, no i za to, ze byla dosc oryginalna, czego o Magicznym Mieczu" nie mozna powiedziec. W kwestii zasad nie bylo jakichs istotnych roznic miedzy tymi grami, ale bardziej odpowiadal mi klimat "MiM" :)


avakarian
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 9
Rejestracja: niedziela 25 gru 2005, 01:50

Post autor: avakarian »

a ja to buym sobie zagrał w te MiM bo szlak mnie trafia że nie moge porównać
ale znając swoją nature pewnie i tak powiem że MM jest lepszy bo sentyment minie z nim wiąże i podejrzewam że tak jest ze wszystkimi. Kto grał najpierw w MiM będzie mówił żę MM to marna podróbka a kto odwrotnie to tak jak ja :twisted:


avakarian
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 9
Rejestracja: niedziela 25 gru 2005, 01:50

Post autor: avakarian »

a ja uwielbiam klimat dark fantasy, w rpg gram w młotka i Monastyra i taki właśnie jest MM i za to go kocham :) Nie ma jak mieć za cel obalić okrutną Bestie władającą Magicznym Swiatem by wejść na tron i być równie okrutnym tyranem :twisted: . No dobra ktoś może mieć szlachetniejsze pobutki i chce obalić tyrana by uwolnić świat od niego(ale to napewno nie ja)

p.s. To tylko gra, więc jak bedę startował na prezydenta to śmiało głosujcie na mnie


Awatar użytkownika
Juri [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 700
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 16:09
Lokalizacja: www.frysztak.pl
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Juri »

No to nie jest calkiem tak :)

Ja najpierw ciuapel ostro z MM. Mam z tamtych "prehistorycznych" czasow po dzis dzien komplecik lacznie z Magia. Ograny do granic mozliwosci z kumplami. Potem przyszedl MiM i dodatki. Tez kupilem komplecik jakies 2 lata temu i najpierw nic sie nie zanosilo na zmiane :P
Podczas tlumaczenia jakichs kart czy plansztak jakos "MiMochodem" przesiadlem sie na MiM i tak mi zostalo, choc w jednym masz racje - klimat DARK FANTASY w MM jest nie do przebicia :twisted: :twisted: :twisted:


War, war never changes...

# Mój numer GG - 3751732
avakarian
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 9
Rejestracja: niedziela 25 gru 2005, 01:50

Post autor: avakarian »

Nie ma jak zagrać kimś tak zepsutym jak Demon Zła to jest dopiero fajowa postać :twisted: Musi atakować napotkane postaci, a dodatkowo może wybierać formę walki.

p.s. Przyglądnołem się juz zdiątką MiMa i stwierdzam że oprawa graficzna fajna, aczkolwiek wydaje mi się, że jeśli chodzi karty postaci to są lepiej zrobione te z MM(bardziej jaskrawe kolory ożywiają je, w przeciwieństwie do kamieni z MiMa) :wink:


Awatar użytkownika
ArecaS
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 7
Rejestracja: środa 12 lip 2006, 13:50
Lokalizacja: Wodzisław Śl.

Post autor: ArecaS »

To, która gra jest lepsza to kwestia gustu. Technicznie lepszy jest MiM (chociaż na żywo nigdy go nie widziałem), ale ja tam wolę MM. :D

EDIT.
Machnął mi się MiM z MM. :oops:
Ostatnio zmieniony czwartek 13 lip 2006, 12:00 przez ArecaS, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Loop
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Zdarzenia
Posty: 110
Rejestracja: czwartek 22 cze 2006, 12:26
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: Loop »

ArecaS pisze:To, która gra jest lepsza to kwestia gustu. Technicznie lepszy jest MM (chociaż na żywo nigdy go nie widziałem), ale ja tam wolę MiM. :D
Oczywiscie :)

To tak jak z lodami na przyklad (bez skojarzen :P ) - lod to lod, ale jeden jest waniliowy, a inny czekoladowy.

Tak samo i tutaj :)

Ja wole MM, ale jestem oredownikiem wspolpracy obu grup fanow. Klotnie i spory sa bez sensu, jestesmy i tak dosyc waskim gronem.

Natomiast staram sie tez dostrzegac dobra wole Sfery (i nosa na kase :P ), ktora po utracie licencji na Talismana nie obrazila sie i olala swoich fanow, ale nadal starala sie cos dla nich tworzyc. Tak powstal "MM".


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Natomiast staram sie tez dostrzegac dobra wole Sfery (i nosa na kase :P ), ktora po utracie licencji na Talismana nie obrazila sie i olala swoich fanow, ale nadal starala sie cos dla nich tworzyc
Ale niestety potem nas olali :roll: Jeśli dobrze pamiętam gdzieś tu na forum był link do Sfery ale jeśli to faktycznie ta sama firma to teraz zajmują się jakimiś kartonami czy co to tam było...

Ja wsumie do MM nic nie mam. Zawsze poprostu grałem w MiMa, pierwsze części kupione ze starszym bratem na spółę jeszcze zanim poszedłem do podstawówki :P a w MM nigdy nie grałem. Pamiętam jeszcze w podstawówce kiedy miałem okazję często pograć z kumplami, bratem czy kuzynami wbiłem się z kumplem do jeszcze jednego kumpla bo mieliśmy ciupnąć w Dark Edena (całkiem fajna karcianka) i wtedy ów kumpel (wiedząc że mam MiMa) wyjął z szafki kilka plansz i kart do MM. Pooglądałem i stwierdziłem (wtedy jeszcze nie wiedziałem że to jakiś plagiat czy coś) że gra jest bardzo podobna do MiMa. Różnią ją detale takie jak nazwy czy np. zamiast zamiany w ropuchę mamy zamianę w kamień. Nie zagraliśmy jednak tylko wróciliśmy grzecznie do Dark Edena :P

Tak więc poprostu uważam że MM jest zbyt wtórny a więc mając MiMa nie widziałbym sensu aby się zaopatrzyć w MM. Z tego jednak co przez ten cały czas użytkowania tego forum widzę, w MM jest zawartych kilka świetnych pomysłów które w MiMie się nie pojawiły. Może więc zamiast łączyć wszystko (był tu taki projekt) wybrać najlepsze patenty z obu gier i stworzyć coś zupełnie nowego na znanych zasadach?


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

Nie kartonikami a reklamówkami...

No MM jest po prostu podróbką, niestety nic więcej nie będzie można ujrzeć, niestety. Ta Polska wersja MiM była tysiąc razy sympatyczniejsza niż Talisman angielski. No i strasili licencje... trudno.

Cóż, żegnam się z forum na jakiś czas(wyjazd... yeah w góry :] na 3 tygodnie, ciapąg mam po północy, fajnie...) ale bedzie czytania po powrocie. Piszcie mądrze, żeby wujek MAX miał co czytać po powrocie... Wink Trzymajcie się Wink


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Pewnie już gdzieś to pisałem ale dla mnie MM jest poprostu brzydki, nie wiem jak w to można grać :D Tzn grałem pare razy i nadal wolę MiM ;)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Loop
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Zdarzenia
Posty: 110
Rejestracja: czwartek 22 cze 2006, 12:26
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: Loop »

SeSim pisze:Pewnie już gdzieś to pisałem ale dla mnie MM jest poprostu brzydki, nie wiem jak w to można grać :D Tzn grałem pare razy i nadal wolę MiM ;)
A dla mnie MiM jest brzydkie ;) Kwestia gustu.


Awatar użytkownika
Michael
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze z Talismana
Zbrojownia Szalonego Gnoma
Posty: 613
Rejestracja: sobota 06 sie 2005, 14:23
Lokalizacja: Z nikąd
Płeć:

Post autor: Michael »

Może Fly kiedyś wreszcie skończy przerabianie MM na MiM


Awatar użytkownika
Lens
Astropata
Astropata
Astropata
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Anarchia
Karty
Poszukiwacze z Misją
Posty: 888
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 16:34
Lokalizacja: Karczma Pod 6 Twarzami Przeznaczenia
Płeć:

Post autor: Lens »

W MM na dobra sprawe denerwowaly mnie zawsze dwie rzeczy. Po pierwsze, to, że krag w ktorym sie zaczyna jest taki maly i wszystkie karty, postacie po kilkunastu turach ledwo tam sie mieszczą i zaczyna sie robic boordel, a druga to pole w srodkowym kregu `magiczne wrota`, ktore bardzo uproszczalo, a nieraz wypaczalo rozgrywke. Poza tym wiadomo troche gorsze wykonanie, za duza zrzyna z MiMa.
Ogolnie to jednak MM lubie. Kiedys, na pierwszym roku studiow szkoda mi bylo wywiesc MiM (coby sie nie zniszczyl) do Kraka, to wzialem MM i pamietam, że sporo ciekawych rozgrywek w sumie sie odbylo.


Czasem ty jesz niedźwiedzia, a czasem to niedźwiedź je ciebie.
Awatar użytkownika
Loop
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Zdarzenia
Posty: 110
Rejestracja: czwartek 22 cze 2006, 12:26
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: Loop »

Lens, wszystko racja - pola sa niestety male i Magiczne Wrota przegiete. Probuje troche przerobic plansze do MM, zeby byla bardziej kompatybilna z oficjalnymi dodatkami, ktore jednak zmieniaja mocno gre, i mam w planie mocne utrudnienie zdobywanego we Wrotach bonusu.


Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Magiczny Miecz wyglada tragicznie. Postacie (poza jaskinią, ciekawe dlaczego :wink: ) wyglądają tak, że sam bym lepsze narysował, plansze jak nabazgrolone kredkami przez jakiegoś dzieciaka, a poza tym wszechobecny smród plagiatu odrzuca mnie od tej gry na kilometr (nobbin rules :lol: ).

jedyne co mi się w MM podobało to pudełka, ale mając do dyspozycji MiMa nawet nie chciało by mi się na to patrzeć a co dopiero grać.


Awatar użytkownika
Loop
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Zdarzenia
Posty: 110
Rejestracja: czwartek 22 cze 2006, 12:26
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: Loop »

Gieferg pisze:wyglądają tak, że sam bym lepsze narysował
Czekam na skany.


Obrazek
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

http://www.wiedzmin.rpg.pl/wiedzmin_rpg ... ruzyna.jpg
to tylko szkic, w tej chwili nie mam pod ręką nic więcej :P

Postacie z MiMa można porównać poziomem chocby z komiksami o Thorgalu, te z MM sąprzy nich jak Trabant przy Mercedesie, ale pewnei i Trabanty mają swoich zwolenników :lol:


Awatar użytkownika
Loop
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Zdarzenia
Posty: 110
Rejestracja: czwartek 22 cze 2006, 12:26
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: Loop »

Gieferg pisze:http://www.wiedzmin.rpg.pl/wiedzmin_rpg ... ruzyna.jpg
to tylko szkic, w tej chwili nie mam pod ręką nic więcej :P
Ladny szkic, ale moze cos w pelnym kolorze? Bo nijak nie moge na razie okreslic, czy to rzeczywiscie lepsze, niz rysunki postaci z kart - calkiem inna kategoria grafiki.


Obrazek
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Jakbym miał pod ręką jakiś swój rysunek w kolorze to bym go zamieścił :P Ale tak się składa, że w kolorze robiłem rysunki już dośc dawno (może z 5 lat temu) i głownie były to postacie moich graczy z mojej RPGowej drużyny, które im rozdawałem.


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Heh fajny szkic, zwłaszcza krasnal i ten kolo w środku :P

Może zrobisz własne ilustracje do kart i postaci do MiMa? To by było coś nowego bo głównie wszyscy biorą grafiki z neta choćby z D&D a tak wkońcu jakaś uatorska praca :P


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Michael
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze z Talismana
Zbrojownia Szalonego Gnoma
Posty: 613
Rejestracja: sobota 06 sie 2005, 14:23
Lokalizacja: Z nikąd
Płeć:

Post autor: Michael »

No nie wszyscy z tego co wiem to Anonim sam rysuje i maluje ilistracje na swoje karty


Given the choice - whether to rule a corrupt and failing empire, or to challenge the Fates for another throw, a better throw against one's destiny - what was to do?
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

http://www.wiedzmin.rpg.pl/wiedzmin_rpg ... ruzyna.jpg
to tylko szkic, w tej chwili nie mam pod ręką nic więcej Razz
Buhahha krasnolud z mieczem :D Dobre :) No tak... ale takie rzeczy to tylko w (erze?:P) Wieśminie :P

Szkic całkiem spoko ;)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

No to chyba nie czytałeś Hobbita i Silmariliona, tam to jest na porządku dziennym że krasnal wywija mieczem i strzela z łuku :P W Silmarilionie nawet było o elfach walczących toporami :D
No nie wszyscy z tego co wiem to Anonim sam rysuje i maluje ilistracje na swoje karty
A to nie wiedziałem :oops: Muszę poszukać kart Aonima bo już zupełnie nie pamiętam jak wyglądały 8)


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
ODPOWIEDZ