Relacja z gry w Rozszerzonego MMa z fotkami. Gdańsk 9.X

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magicznym Mieczu, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
Comodo
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Rozszerzona plansza podstawowa
Posty: 225
Rejestracja: niedziela 06 gru 2009, 15:06
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Comodo »

Bo też trzeba pamiętać, że gracze idą zwykle utartymi schematami :) Dlatego chciałem, by misje były tylko na rzut kostką - tak to za dużo rozumienia :)

Skąd mieliście na początku tyle złota by tak szybko postać u Maga pakować?

Co do kolorów - właśnie zlookałem pliki do wydruku - taką gamę dostałem od ciebie na starcie :) Ale ona zła nie jest - jest troszkę mroczniej i dobrze :)

Czyli graliście bez zasad - Magiczny Miecz w środkowym, a Tarcza w górnym i Wrogowie z kart +2 siły w środkowym, a +3 w górnym?


Awatar użytkownika
Misiek [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Graliśmy z MM w Środkowym, z TT się pogubiliśmy (pewnie za dużo piw ;)), bez bonusów do Miecza i Magii w zależności od Kręgu, tylko to co zapisane w danym Obszarze.

[ Dodano: Sro Paź 13, 2010 3:09 pm ]
Nie wiem skąd się natrzepało tyle złota, ale było go ogrom. Dzięki niemu przetrwałem Kryptę lecząc się tam za kasę, a mając pękatą sakiewkę.


Awatar użytkownika
Wiktor
@Wiktor

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019
Posty: 1779
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 18:07
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Wiktor »

Comodo pisze:Bo też trzeba pamiętać, że gracze idą zwykle utartymi schematami :) Dlatego chciałem, by misje były tylko na rzut kostką - tak to za dużo rozumienia :)
Nikt w całej grze nie odwiedził Gildii Kupców, więc nie jest to aukarta kwestią mechaniki. Nikt nie okradł, nikt nie zaciągnął kredytu...
Comodo pisze:Skąd mieliście na początku tyle złota by tak szybko postać u Maga pakować?
Na początku nikt nie miał, dopiero po paru godzinach gry.
Comodo pisze:Co do kolorów - właśnie zlookałem pliki do wydruku - taką gamę dostałem od ciebie na starcie :) Ale ona zła nie jest - jest troszkę mroczniej i dobrze :)
Nie za bardzo się na tym znam, rozumiem tyle, że RGB to dla wyświetlania, w zestawie CMYK pracują drukarnie. Czy da się to przekształcić z RGB na CMYK?
Comodo pisze:Czyli graliście bez zasad - Magiczny Miecz w środkowym, a Tarcza w górnym i Wrogowie z kart +2 siły w środkowym, a +3 w górnym?
Tego nie stosowaliśmy.


Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

Z tym złotem, to ja już sam nie pamiętam, ale sypało się go sporo mimo wszystko. :-k

Na pewno wszyscy żeśmy wpadli na Werbunek (jakoś tak na początku właśnie).


Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

Hm jak cos zawsze można rozjaśnić wydruk, można tez tylko cześć zaznaczyć poprzez lasso w PSie i tez można to zrobić - więcej pitolenia. Pewne jest jedno, że to co widzimy na ekranie monitora najbliżej jest zbliżone do wydruku jeśli jest w Cmyku. Pisze to dlatego, że np. strony internetowe tła itd mają wszystko w RGB nikt tam w Cmyku nie operuje.
Maszyn opartych o czyste RGB nie ma za duzo, wszystko robia praktycznie pod CMYK.
Jak wejdziecie np. na oferty drukarni offsetowych to wszystko CMYK, CMYK i jeszcze raz CMYK - wielokrotnie przyjmują druki RGB tylko na odpowiedzialność kupującego lub wcale.

Zmiany z RGB na CMYK są hm ryzykowne, nie zawsze to idzie jak po maśle, dlatego zawsze zanim coś stworzymy warto przemyśleć do czego to będzie. Tak jak pisałem w odpowiednim temacie nie wszystko druknięte w RGB na maszynie działające w CMYKU będzie do dupy. Na pewno każda maszyna ma tam jakiś drobny defekt, niekoniecznie widoczny przez kupującego. U mnie np. prawie zawsze to wychodzi na czarnym tekście.

Takich patentów na przykład nie uświadczycie na większości atramentówkach czy laserówkach - na ale wiadomo zupełnie inna jakoś wydruku.

Jak dla mnie przy tej planszy możemy sobie darować zmiany już na CMYK jedynie tylko troszkę rozjaśnimy - no i tutaj czekam na decyzję Miśka jak dalej bezie chciał wykończyć tak wielgachną plansze.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Wiktor
@Wiktor

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019
Posty: 1779
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 18:07
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Wiktor »

Przypomniał mi się jeden z radośniejszych elementów sobotniej rozgrywki.
Pierwsze spotkanie na dworcu, uściski dłoni, przedstawienie się: "Wiktor", "Valdi"...
Potem, już w miejscu gry, rozmowa:

- Artownik, jak ty właściwie masz na imię?
- (...)*, myślałem, że to jasno wynika z nicka.
- Nie, ja na przykład mam nicka Wiktor a nazywam się Przemek.
- Eee?

* - imion oczywiście nie ujawniamy.


ODPOWIEDZ