Inne warunki zwycięstwa w grze.

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magicznym Mieczu, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Isztwan [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Droga do Chwały
Las Elfów
Trzęsawiska i Lodowy Las
Posty: 1382
Rejestracja: sobota 16 wrz 2006, 18:33
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Inne warunki zwycięstwa w grze.

Post autor: Isztwan »

Ciekawi mnie czy ktoś z was grał w MM stawiając sobie za cel coś innego niż zabicie Bestii i jak takie rozgrywki się sprawdzały. Nie mam tu na myśli oczywiście gry samodzielnej w oficjalne dodatki. Czy ktoś kombinował z zasadami gry tak, że np. ten kto pierwszy ubije 5 smoków wygra grę, albo kto pierwszy zdobędzie 30 Sztuk Złota itd.?

Ja spróbuję niedługo zagrać tak, że gracze będą mieli jakieś leśne Postacie (Elfy, Skrzaty itp.) i będą zaczynać w Pałacu Królowej Elfów. Wygra ten, który pierwszy zrobi 3 misje.

Może macie jakieś inne ciekawe pomysły na grę?


Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

W Wielkanoc siedziałem nad testowaniem wszystkich możliwych Przedpól Piekieł w Magicznym Mieczu, a samo zakończenie było wzięte z MiMa, czyli zrezygnowałem z opisów KM i ZB, a w ich miejsce Karty PP i Korona Władzy. Wyszedł z tego zwyczajny MiM, z tym że nie podpasowała nam konwencja Przedpól.

W MM nie sprawdzały mi się Alternatywne Zakończenia. Z zainteresowaniem patrzę na te nowe z TMiMa, takia Królewska Bitwa, to już ciekawe spojrzenie na zakończenie gry.

Misje mogą być o różnym stopniu komplikacji i potrzebna jest jakaś reguła oceniająca postępy graczy. W Dragons Ordeal misje dają większego kopa niż zwykłe szwędanie się po planszy, ale cel gry jest wciąż ten sam dla wszystkich.


Awatar użytkownika
Isztwan [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Droga do Chwały
Las Elfów
Trzęsawiska i Lodowy Las
Posty: 1382
Rejestracja: sobota 16 wrz 2006, 18:33
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Isztwan »

Misiek pisze:W MM nie sprawdzały mi się Alternatywne Zakończenia. Z zainteresowaniem patrzę na te nowe z TMiMa, takia Królewska Bitwa, to już ciekawe spojrzenie na zakończenie gry.
Ja właściwie z nimi nie gram. A tych z TMiM jeszcze nie widziałem nawet; potem poszukam.


Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

W MM nie sprawdzały mi się Alternatywne Zakończenia.
Rzuć okiem na zestaw z mojego dodatku "Korona Władzy". Niektóre z tamtejszych zakończeń zmieniają cel rozgrywki, jedno sprawia że celem staje się...zabicie potęznej bestii :mrgreen:, inne włącza tryb Deathmatch bo gracze muszą się nawzajem wykończyć (ewentualnie znaleźć Koronę Władzy w kartach artefaktów), jeszcze inne zmienia położenie obszaru z którego można zakończyć grę a jego położenie określa się losowo (o jeszcze jednym związanym z profesją inspirowaną postacią Isztwana nie wspominam :P).

Co do Misji - po ukończeniu Wybrzeża, czyli nie wiem kiedy, jako mój ostatni dodatek mam zamiar coś w tym stylu zrobić. Przypomina mi sie tu obcy, gdzie gracz prowadzący marines zwycięzał po wykonaniu określonej uprzednio ilości misji, nic nie stoi na przeszkodzie by tak grać w MiMa/MM, z tym tylko, że misje takie powinny być zaprojektowane tak, by sie do tego nadawały.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Razenroth
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 18 lip 2010, 16:57
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć...
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Razenroth »

Witam wszystkich
Bardzo ciekawym alternatywnym zakończeniem gry jest gra w jednocześnie podstawkę+Jaskinię, gdzie celem jest zdobycie kryształu, wówczas gra się staje dużo trudniejsza. W grę wchodzi jeszcze klasyczny deathmatch.


Noc, ciemność, pełnia księżyca, nagle słychać HUK! Trafiła błyskawica w nasz grób on pękł na pół na dole, widać jak leży mój trup o Noże!
ODPOWIEDZ