Problem ze zdobyciem Magicznego Miecza Tolimana

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magicznym Mieczu, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Hellhound [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Problem ze zdobyciem Magicznego Miecza Tolimana

Post autor: Hellhound »

Dzisiaj graliśmy z Rogo w MM ed. 2 (bez dodatków) przez 3h. Dość szybko się podpakowaliśmy, i kiedy każdy miał Miecz około 16 i Magię około 10 (do tego pełno przyjaciół i sporo przedmiotów) postanowiliśmy iść rozprawić się z Bestią. Pojawił się jednak jeden problem. Skąd wziąć Magiczny Miecz Tolimana aby wejść na Kamienny Most (Magicznych Tarcz Bogini Nemed było na pęczki) ? Okazało się, że są tylko dwa w talii zdarzeń. Można go było otrzymać jeszcze podczas modlitwy w Świątyni Bogini Nemed, ale nawet mając Magiczne Jabłko i grając Kapłanem (możliwość modyfikowania rzutu podczas modlitwy), odwiedzając świątynie co drugą turę nie mogłem go zgarnąć. Nie wiem czy czegoś żeśmy nie dopatrzyli w grze czy naprawdę aż tak trudno go zdobyć. Gra stała się trochę monotonna w pewnym momencie. W końcu Rogo po 3h wyciągnął go z talii a ja go odbiłem i wygrałem grę, ale doszliśmy do wniosku, że coś jest nie tak skoro aż tak się trzeba namęczyć aby ubić Bestię gdzie w MiM talizmany walają się wszędzie i nie jest problemem ich zdobycie. Czy ktoś ma jakieś spostrzeżenia odnośnie tego problemu?


Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Chodzi o Tarczę Tolimana chyba. W pierwszej edycji było po 4 miecze i tarcze, może wam karty zginęły.


Hellhound [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

Chodzi o Magiczny Miecz (faktycznie mój błąd, jest Magiczny Miecz i Tarcza Boga Tolimana). Są wszystkie karty zdarzeń (165), a wśród nich tylko 2 miecze. Czyżby Specjalna Edycja została okrojona o dwa Magiczne Miecze?


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6174
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Tak jest, dokłądnie jak Hellhound pisze - Tarczę można dostać na 3 sposoby: Świątynia Tolimana, jakaś tam twierdza (w niej quest na zdobycie tarczy, jak u czarnoksiężnika w MiM po Talizman) i z kart Zdarzeń - na Magiczny Miecz znaleźliśmy 2 sposoby - Karty Zdarzeń i Świątynia Nemed, gdzie za cholere nie mogliśmy wyrzucić głupiej jedenastki :P
Co przeoczyliśmy? :D


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Isztwan
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Droga do Chwały
Las Elfów
Trzęsawiska i Lodowy Las
Posty: 1382
Rejestracja: sobota 16 wrz 2006, 18:33
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Isztwan »

Rogo pisze:Co przeoczyliśmy?
Niestety chyba nic.
Rzeczywiście MM ciężko jest zdobyć, tym bardziej, że nie można go otrzymać w 1 kręgu! :)


Awatar użytkownika
speedy
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 41
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:31
Lokalizacja: Krakow
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: speedy »

Magiczny Miecz mozna jeszcze zdobyc od Eremity (karta nieznajomego w podstawowce - znajduje sie takze w wersji SE bo niedawno w nia gralismy).

Ja powiem szczerze ze wole ta trudnosc w zdobywaniu tych przedmiotow. Po prostu uwielbiam dlugie rozgrywki (dodatki obowiazkowo). W MiM nie podoba mi sie to, ze czesto gra potrafi sie skonczyc w ciagu godziny, kiedy ja sie dopiero rozkrecam. Zdarzylo sie nawet nie raz, ze poczatkujaca postac miala fuksa w rzutach koscmi, i bylo po graniu.
Dlugie rozgrywki to jest to co tygrysy lubia najbardziej! =)


Fanatyk MM (za jego mroczny klimat) od polowy lat 90-tych. Kolekcja:
* Magiczny Miecz + Jaskinia + Grod + Labirynt Magow + Krypta Upiorow + Magia
* Magia i Miecz + Jaskinia + Miasto + Podziemia + Smoki
* Talisman: Magia i Miecz 4.5
* Magiczny Miecz SE
Awatar użytkownika
Isztwan
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Droga do Chwały
Las Elfów
Trzęsawiska i Lodowy Las
Posty: 1382
Rejestracja: sobota 16 wrz 2006, 18:33
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Isztwan »

Ostatnio grałem w MM z żoną i na 3 wizyty w świątyni Nemed udało się jej 3 razy po kolei wymodlić Magiczny Miecz!


Slonx
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 31
Rejestracja: środa 04 lip 2012, 17:22
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: Slonx »

Nigdy ze znajomymi nie mieliśmy problemów ze znalezieniem Magicznego Miecza - zawsze ktoś na niego natrafiał. Problemem mogło tylko być to, że wyciągał go w dolnym kręgu, więc trzeba go było dołączyć do pozostałych kart.


...Ale czy nie przyjemnie być okrutnym?
ODPOWIEDZ