Pomysły na przyspieszenie gry

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magicznym Mieczu, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mriswith [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Losowanie Postaci
Zamek Bestii
Posty: 1008
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 18:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Pomysły na przyspieszenie gry

Post autor: mriswith »

Jak w temacie, jakie macie pomysły, by przyspieszyć grę, rozwój Postaci a tym samym zakończenie gry?


- Postacie zaczynają z większym zapasem złota
- nie ma remisów w walce (ustalamy, ze wygrywa wtedy Postać)
- zwiększanie punktów Magii za zabite Demony (tak jak ma to miejsce z punktami Miecza)
- wyciągamy zawsze o jedną kartę więcej niż wskazuje instrukcja obszaru


A jakie są wasze propozycje?


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

A czemu chcesz przyśpieszać gre?
W/g mnie jeśli się nie dysponuje czasem i gra ma być rozegrana na chybcika to po co wogóle grać?

A jak przyśpieszyć? Grać na samej podstawce plus to co wymieniłeś.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Korczyk
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Uczestnik Zjazdów
Posty: 430
Rejestracja: sobota 10 lis 2007, 15:21
Lokalizacja: Żywiec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Korczyk »

W moim gronie zaczynaliśmy grę od krainy środkowej ze zwiększonymi punktami, butelką wody... Ale nie proponuję Ci tego, tylko podaję tak, żebyś miał w czym przebierać.
Katiusha pisze:W/g mnie jeśli się nie dysponuje czasem i gra ma być rozegrana na chybcika to po co wogóle grać?
Może żeby w ogóle zagrać... Bywa, że nie ma kiedy przeprowadzić pełnej rozgrywki, a pograłoby się. W takim wypadku, nie polecam gry na normalnych zasadach, bo pamiętam niedosyt związany z przerwaniem gry i schowaniem wszystkiego do pudełka. Chyba, że zapisuje się stan gry, to też jest mriswith jakieś rozwiązanie. Chociaż może Tobie chodzi o co innego niż przeprowadzenie gry od początku do końca. Jeśli chodzi Ci o coś w rodzaju gry komputerowej po wpisaniu jakiegoś kodu na nieśmiertelność itp., to tu się zgadzam z Katiushą. Niby się cieszysz, że lekką rączką sięgnąłeś po to, na co zawsze musiałeś się narobić, a tak naprawdę nie jesteś szczęśliwy - tak, jak kiedy to ciężko zdobywałeś.


NoWay
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Władca Podziemi
Posty: 134
Rejestracja: poniedziałek 07 sie 2006, 23:18
Płeć:

Post autor: NoWay »

Zawsze można na starcie rozlosować między poszukiwaczami kilka kart przygód (dajmy na to 5), które mogą symbolizować wydarzenia, które ich spotkały, zanim przyłączyli się do poszukiwań/gry. Potworki można odrzucić i zostawić tylko ekwipunek/złoto/przyjaciół/wydarzenia - bądź też można z potworkami stoczyć walkę (i tym samym najprawdopodobniej zwiększyć swoją siłę)


Awatar użytkownika
Emil
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 578
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2007, 11:01
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 37
Kontakt:

Post autor: Emil »

- Postacie zaczynają z większym zapasem złota
- nie ma remisów w walce (ustalamy, ze wygrywa wtedy Postać)
- zwiększanie punktów Magii za zabite Demony (tak jak ma to miejsce z punktami Miecza)
- wyciągamy zawsze o jedną kartę więcej niż wskazuje instrukcja obszaru
Hmmm a ja bym jeszcze do tego dodał rozlosowanie 2-3 kart z ekwipunku w MM to chyba inaczej się zwie - dla każdej postaci.
Zamiast 1 punkt do siły za zabite potwory o sile 7 dać poszukiwaczom 2 punkty siły i podobnie z mocą. Wiecej do głowy na razie mi nic nie napływa.


Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.

Nie cierpię lizustwa :/
Dragon
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 24
Rejestracja: piątek 30 mar 2007, 15:25
Lokalizacja: Opole
Płeć:
Wiek: 38
Kontakt:

Post autor: Dragon »

W zasadzie temat krąży wokół tego, jak przyśpieszyć dojście do wygranej, a nie przyśpieszenie samej gry jako takiej. Problem pojawia się, gdy w MiM zasiada większa liczba graczy, no i oczywiście nie mówię o takich wyjadaczach co znają każdą kartę i opis pola na pamięć.

Sam nie mam racjonalnego sposobu jak tą kwestię rozwiązać, ale może wam coś do głowy przyjdzie.

Myślałem nad jednoczesnym wykonywaniem ruchu, ale Poszukiwacze prawie nigdy by na siebie nie trafiali. Ewentualnie: gracze rzucali by kośćmi i określali pole, na którym udałoby się im wylądować. Jeżeli jest to pole z Poszukiwaczem innego gracze rozgrywałoby się spotkanie o ile gracz zdecydowałby się atakować tego Poszukiwacza, a później każdy rozgrywałby swoje spotkania.
Załóżmy, że taką turę:
1) Jednoczesny ruch
2) Wykonanie spotkań
3) Zakończenie tury.
4) Powrót do punktu 1.

edit: Przepraszam, ale się zagalopowałem, dopiero teraz zobaczyłem, że to temat w Magicznym Mieczu.


Awatar użytkownika
mriswith [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Losowanie Postaci
Zamek Bestii
Posty: 1008
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 18:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: mriswith »

Katiusha pisze:A czemu chcesz przyśpieszać gre?
Nie zawsze ma się dużo czasu, a ma się ochotę na grę. Największy zawód następuje gdy musisz kończyć przed czasem, przed walką z Bestią.
Dragon pisze:edit: Przepraszam, ale się zagalopowałem, dopiero teraz zobaczyłem, że to temat w Magicznym Mieczu.
To jako to gra akurat nie robi różnicy :)
NoWay pisze:Zawsze można na starcie rozlosować między poszukiwaczami kilka kart przygód
Ciekawy pomysł:)


ODPOWIEDZ