Kat

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magicznym Mieczu, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
Killah Bane
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Tatuaże
Trofea
Posty: 208
Rejestracja: piątek 13 cze 2008, 21:40
Lokalizacja: Arkham Asylum
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Killah Bane »

Sedes_z_Ebonitu pisze:jak rozumieć to "ściąć głowę" na karcie kata? Logicznym się wydaje, że powinno to oznaczać wypadnięcie ofiary z gry, bez względu na jej punkty wytrzymałości.
Rozumieć należy to tak, że przeciwnik traci punkt Życia.


Awatar użytkownika
7Tristan
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 729
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: La Verna
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: 7Tristan »

Killah Bane pisze:
Sedes_z_Ebonitu pisze:jak rozumieć to "ściąć głowę" na karcie kata? Logicznym się wydaje, że powinno to oznaczać wypadnięcie ofiary z gry, bez względu na jej punkty wytrzymałości.
Rozumieć należy to tak, że przeciwnik traci punkt Życia.
I co gra sobie dalej bez głowy? :mrgreen:


Awatar użytkownika
Killah Bane
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Tatuaże
Trofea
Posty: 208
Rejestracja: piątek 13 cze 2008, 21:40
Lokalizacja: Arkham Asylum
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Killah Bane »

A trzeba wszystko brać dosłownie?

Zresztą, w grze jest Przedmiot (o ile pamiętam, jakiś Krzyształ, nie chce mi się sprawdzać), po użyciu którego rzuca się kostką i jedną z możliwości jest (cytuję z pamięci) "spaliłeś się na popiół, tracisz 1 punkt Życia". Z Katem jest tak samo, przecież to oczywiste, że nie obcina innej Postaci głowy i nie eliminuje jej z gry.


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Widzę, że Wy się rozwodzicie nad tym oryginalnym katem (który mi się nie podoba :P) a nie nad tym zaprezentowanym przez Katiushę :P
Ten od Kati ma błąd gramatyczny w ostatniej zdolności i dałbym mu to tylko gdy przeciwnik ma 2 lub mniej Wt ;]

Bieganie bez głowy też mi nie odpowiada xD


Ja nawet nie mam Talismana.
Mecenas
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek 01 wrz 2008, 21:18

Post autor: Mecenas »

a może z tym KATEM zrobić tak jak było na prawdę... to znaczy, każdy z mieszkańców średniowiecznego (i później) miasta bał się dotknąć kata miejskiego...
kat więc był "nieczysty" - to ten co pozbawiał życia ludzi! dlatego bano się przebywać w jego towarzystwie!!! to dotyczyło całej rodziny kata.
Zresztą kat zawsze był bogaty, ponieważ za dokładne (czytaj bezbolesne) wykonanie wyroku sądowego rodzina skazanego na śmierć płaciła extra!
i dalej rzecz ujmując...
kat zajmował się nie tylko "główkowaniem" w godzinach pracy ale też (czy przede wszystkim) oczyszczaniem miasta z padłych zwierząt. Był też miejskim hyclem (inaczej rakarz)! wyłapywał bezdomne zwierzęta

jak więc widać można na podstawie tych informacji ułożyć dosyć ciekawe cechy postaci...

np: spotykając kata na drodze czy chcesz czy nie wyłapuje wszystkie Twoje zwierzęta (koń, muł, itp), tym samym tracisz przewożony tam ekwipunek...

lub

każdy poszukiwacz, który napotka na swej drodze kata traci na okres 3 tur 1 pkt mocy (jako spotkanie z nieczystym)

lub

zawsze posiadasz 1 mieszek złota (to uważam za zbyt ostre... hmmm ale czemu nie???) ;-)

to oczywiście przykłady do rozwijania takich myśli...

pozdrawiam


Awatar użytkownika
Killah Bane
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Tatuaże
Trofea
Posty: 208
Rejestracja: piątek 13 cze 2008, 21:40
Lokalizacja: Arkham Asylum
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Killah Bane »

kwintoaw pisze:wyłapywał bezdomne zwierzęta
kwintoaw pisze:spotykając kata na drodze czy chcesz czy nie wyłapuje wszystkie Twoje zwierzęta
Trochę to sprzeczne.


Mecenas
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek 01 wrz 2008, 21:18

Post autor: Mecenas »

Killah Bane pisze:kwintoaw napisał/a:
spotykając kata na drodze czy chcesz czy nie wyłapuje wszystkie Twoje zwierzęta


Trochę to sprzeczne.
wcale nie!
to kat decyduje czy zwierze jest bezpańskie czy nie... i co jemu zrobią? ukarzą? jak to on wymierza sprawiedliwość! :mrgreen:

zresztą to kwestia umowna...

...mój post jest tylko zasygnalizowaniem o większych umiejętnościach kata, jako konkretnej profesji, jak tylko ścinanie głów i krwawe tortury... (chociaż to tygrysy lubią najbardziej /bicz :twisted:


Awatar użytkownika
Domin189 [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 32
Rejestracja: czwartek 03 sty 2008, 19:35
Lokalizacja: Oborniki k. Poznania
Płeć:
Wiek: 34
Kontakt:

Post autor: Domin189 »

Wiem, że nie na temat, ale nie będę rozpoczynał innego wątku - ten jest moim autorskim, więc roszczę sobie prawo do dopisania kilku słówek...

Mam ogromne szczęście, że mój znajomy odnalazł w domu trzy części Magii i Miecza (główna gra, miasto i podziemia) - co prawda nie ma tam Kata (do teraz nie wiem, co podoba mi się bardziej: MiM czy MM) ale już niedługo rozpocznę me pierwsze rozgrywki!

Baaardzo się cieszę \:D/

P.S.
Nie zapomniałem wcale o Was, trochę zaniedbałem forum (ciągle obiecuję sobie poprawę) - ale w związku z tym, że mam kontakt z grą, będę co jakiś czas się pojawiał i... pytał Was o szczegóły związane z rozgrywką.

=;


Polecę, w niespokojności, w strachu, w żalu - ale w mocy...
Mecenas
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek 01 wrz 2008, 21:18

Post autor: Mecenas »

co do zawodu Kata odsyłam do dobrego artykułu Jacka Komudy, Alamanch mistrza gry, Kat i jego warsztat pracy, w: Magia i Miecz nr 5(10)/94.

PS
jeśli będzie zapotrzebowanie zrobię skan do poczytania...

pozdro


ODPOWIEDZ