Wydanie Specjalne

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magicznym Mieczu, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Instrukcja, 1/4 planszy i 10 kart SE. czyli Cała instrukcja. juz jest online


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Duszodręczyciel
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 307
Rejestracja: piątek 16 mar 2007, 15:17
Lokalizacja: Niihama-shi
Płeć:

Post autor: Duszodręczyciel »

Valdi pisze:Instrukcja,
Czekaj, cała? Jupiiiii. znowu źle zrozumiałem.


Obrazek
Kiwi
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 10 gru 2007, 19:32
Lokalizacja: Leszno
Płeć:

Post autor: Kiwi »

Z tego co czytam forumowicze zasadniczo pogradliwie odnoszą się do Edycji Specjalnej.
Osobiście uważam, że to kawał porządnej giery. Wiążę z nią ogromny sentyment i spędziłem wiele sympatycznych chwil. Zapewne głównie ze względu, że był to pierwszy MM w moim zbiorach, edycja 1 w całości doszła znacznie później.
Niewątpliwą zaletą wydania jest doskonała oprawa graficzna, szczególnie planszy (moim zdaniem bez porównania lepszej od tej podstawkowej, nie mówiąc już o jakości- 4 eleganckie tekturki) a także świetnych ilustracji kart postaci. Tych ostatnich znajduje się w pudle jedynie 18, co jest kastracją o trzecią część z oryginału (27 w pierwowzorze, jeżeli się nie mylę). Kolorki kart mnie nie bolą w zupełności, nie jestem fanatycznym zwolennikiem czerni i bieli. Oczywiście jest to mocno stronnicze, bo jak wspomniałem zaczynałem od MMES właśnie.
Nie zmienia to faktu, że ta edycja pozostanie kolekcjonerską ciekawostką dla fanów, do czego walnie przyczynił się brak wydania dodatków i asekurancki nakład.


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Kiwi,

Wiesz co, mimo że jestem fanką MiMa to MMse też bardzo mi się podoba. W/g mnie ta oprawa graficzna jest super i jakby ktoś zrobił i wydał MiMse w takiej formie plus wszystkie dodatki oficjalne, to napewno takie coś chciałabym mieć.
Uważam, że połączenie obrazków B&W z czerwoną kartą i żółtymi napisami świetnie wygląda. Poza tym plansza tak podzielona wydaje mi się bardziej czytelna od tej ze zwykłej edycji MM.
No i cyferki na żetonach S/M/W są śliczne, powiem więcej są ładniejsze i bardziej klimatyczne od tych z MiMa. :mrgreen:
Aby jednak nie było tak fajnie, to grafiki Poszukiwaczy są lepsze i bardziej mi podchodzą w MiMie od tych z MM zwykłego i MMse. ;-)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
mac
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 47
Rejestracja: sobota 06 paź 2007, 20:18
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mac »

Coz powiem szczerze, ze mam skrajnie rozna opinie. Co prawda widzialem tylko zdjecia edycji specjalnej ale moim zdaniem wyglada strasznie. Dla mnie te jaskrawe kolory strasznie sie gryza i w ogole nie pasuja do klimatu. Widzilaem kilka kart postaci i mi sie nie podobaja, zero klimatu - zdobywca wyglada jak z bajki o transformersach :P.
Wiele osob krytykuje tutaj orginalne postacie z podstawki, mi sie akurat one podobaja. Podobnie z plansza ktora jest bardzo krytykowana przez niektore osoby - mi tam sie podoba.
Natomiast plansza w edycji specjalnej coz, nie podoba wyglada bardzo amatorsko.
Podsumowujac: nie moge na to patrzec :).

pozdrawiam


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

mac pisze:Natomiast plansza w edycji specjalnej coz, nie podoba wyglada bardzo amatorsko.
Podsumowujac: nie moge na to patrzec .
Czyli jakbyś miał zrobić MM na PCta z planszą ze SE, to byłaby to dla Ciebie straszna kara i tortura. ;)
mac pisze:Widzilaem kilka kart postaci i mi sie nie podobaja, zero klimatu - zdobywca wyglada jak z bajki o transformersach .
Hehe, mi Olbrzym skojarzył się ze Shrek'iem, też taki pulchny i zieloniutki, a Wiedzma z Wiedzminem przez te siwe włosy. :mrgreen:

Wiadomo, jeden lubi to, a inny siamto i po to są różne wersje jakieś gry, aby zadowolić jak najwięcej ludzi. :biggrin:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
mac
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 47
Rejestracja: sobota 06 paź 2007, 20:18
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Kontakt:

Post autor: mac »

Katiusha pisze: Czyli jakbyś miał zrobić MM na PCta z planszą ze SE, to byłaby to dla Ciebie straszna kara i tortura. ;)
Kara nie ale na pewno dla przyjemnosci czy satysfakcji bym tego nie zrobil :).


Kiwi
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 10 gru 2007, 19:32
Lokalizacja: Leszno
Płeć:

Post autor: Kiwi »

mac pisze:Natomiast plansza w edycji specjalnej coz, nie podoba wyglada bardzo amatorsko.
Podsumowujac: nie moge na to patrzec :).
Solidna tektura z eleganckimi, a nie karykatulnymi nieco obrazkami. Amatorsko? Eghm, to co powiedzieć o tym świstku papieru, który robi za planszę w pierwotnej wersji...

Wystarczy tych dywagacji na temat strony estetycznej. Merytorycznie jest słabo bo niewielu bohaterów nam zostało, a poza tym nie ma opcji, żeby to rozbudować. Trochę szkoda, bo takie kolorowe cacko mogłoby podratować budżet Sfery.
Para poszła w wykonanie graficzne ("ładność" albo "brzydkość", lecz to ostatnie głównie dla "starych wyjadaczy", gardzących ahardkorowymi, kolorowymi wydaniami) a nie w nakład i promocję, co zaskutkowało końcem "naszej ulubionej firmy".
Trochę szkoda, prawda?

Pozdrawiam!


Martins
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 42
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 19:06
Lokalizacja: Nowy Sącz
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Martins »

Mam pytania dotyczące wydania specjalnego MM a mianowicie czy sa skany na forum tej wersji(bo widzialem ze tylko wersje podstawową można sciągnąć) oraz czy faktycznie liczba postaci i ogólnie kart między stara a nową jest różna. Z gory dziekuję jeśli ktoś się odezwie w tym temacie


Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Skany są w dziale dostępnym dla autorów ukończonych rozszerzeń fanowskich. Kart jest tyle samo co w pierwszej części MM, a postaci jest 19 zamiast 27.


macmich
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 27 wrz 2009, 00:22
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:

Post autor: macmich »

Czy na tym forum są skany wersji specjalnej? Przeszukałem wydaje mi się wszystko, ale nie znalazłem (może . Jeśli nie ktoś ma linka) to czy jest jakaś szansa, że ktoś to wrzuci? Byłbym niesamowicie wdzięczny choć nie mam pojęcia jak mógłbym się odwdzięczyć.


Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Tak jak wyżej w moim poście stoi. Wpierw wdzięczność w postaci stworzenia czegoś dla forum, a potem korzystanie z tego co inni już tu zostawili :mrgreen: . Sam też przeszedłem tą drogą. Poprostu coś za coś.


ODPOWIEDZ