Party czy FFA ?;]

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magicznym Mieczu, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Włóczykij [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 16
Rejestracja: środa 29 sie 2007, 10:32
Lokalizacja: Z Czarciego Młynu
Płeć:

Party czy FFA ?;]

Post autor: Włóczykij »

Właśnie zastanawia mnie jak grają osoby na tym forum, ja z kumplami zwykle gramy w drużynach (Po dwóch maks 3 w jednej) jedna na drugą, choć czasem gramy też Free For All lub jak kto woli death-match ;]

A jaka jest według was najlepsza forma gry ?


Improvement Makes Straight Roads
But The Croocked Roads Without Improvements
Are Roads Of Genius
Awatar użytkownika
Duszodręczyciel
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 307
Rejestracja: piątek 16 mar 2007, 15:17
Lokalizacja: Niihama-shi
Płeć:

Post autor: Duszodręczyciel »

Jestem przerażony swoją ignorancją ale czy ty mówisz o grze w Magiczny Miecz? Jeżeli tak to się zestarzałem bo brzmi to jakbyście pykali w jakieś h'n's-owe MMO. Szczerze.

To tylko moje spostrzeżenie.


Obrazek
Włóczykij [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 16
Rejestracja: środa 29 sie 2007, 10:32
Lokalizacja: Z Czarciego Młynu
Płeć:

Post autor: Włóczykij »

Heh, wybacz po prostu moi znajomi to w większości maniacy lineage 2 i innych onlineowych gierc RPG, i po prostu weszło mi to pod skórę ;] Postaram się pod tym względem wrócić do normalności ;)


Improvement Makes Straight Roads
But The Croocked Roads Without Improvements
Are Roads Of Genius
Awatar użytkownika
Duszodręczyciel
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 307
Rejestracja: piątek 16 mar 2007, 15:17
Lokalizacja: Niihama-shi
Płeć:

Post autor: Duszodręczyciel »

Nic nie szkodzi. Jak się zapewne przekonasz czepiam się wszystkich i o wszystko, taki mój zawód :)

Co do odpowiedzi ja grałem tylko tradycyjnie i wiernie oryginalnej instrukcji nieraz nie rozumiejąc co jest tam napisane :D

Nigdy też nie grałem więcej niż w 3 osoby ("...jeden fantasta w rodzinie wystarczy" :( ). Zaś nieraz grałem po dwie postacie na gracza dzięki czemu było całkiem ciekawie. Można to nazwać grą drużynową :P

Dziwi mnie tylko jedno, jak można w grę stricte przygodową jak w MMO? Nigdy nie przypuszczał bym, że można podejść do gry jak do deatch-matchu. Owszem nieraz zdarzają się potyczki między postaciami graczy jednak nigdy nie dominowały one w tego typu grach. Opowiedz Włóczykiju, jak ty do tego podchodzisz? Jakiś system pucharowy czy może punkty zwycięstwa?


Obrazek
Włóczykij [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 16
Rejestracja: środa 29 sie 2007, 10:32
Lokalizacja: Z Czarciego Młynu
Płeć:

Post autor: Włóczykij »

My gramy zwykle na zasadzie po 3 osoby w drużynie: 1 osoba robi postać pod miecz, 2 pod magię a 3 z kolei specjalizuje się tylko w zaklęciach ;]

Celem gry nadal jest pokonanie Bestii ale jest o wiele gorzej bo praktycznie co turę ktoś kogoś atakuje, gramy zwykle do 3 zmian postaci na każdego gracza, jeżeli ktoś przekroczy ten limit wypada z gry, wygrywa ta drużyna która pierwsza dotrze do zamku bestii i zakończy grę w normalny sposób.

Taki system gry jest o wiele ciekawszy bo zawsze coś się dzieje niż kiedy każdy działa na swoją korzyść

Twój sposób też bardzo ciekawy ;] Ale jak to jest poruszasz się każdą postacią osobno czy obiema naraz ?


Improvement Makes Straight Roads
But The Croocked Roads Without Improvements
Are Roads Of Genius
Awatar użytkownika
Duszodręczyciel
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 307
Rejestracja: piątek 16 mar 2007, 15:17
Lokalizacja: Niihama-shi
Płeć:

Post autor: Duszodręczyciel »

Każdą osobno. Kolejki nadal dotyczą graczy lecz w swojej kolejce można poruszyć swoimi wszystkimi postaciami. W sumie jedyna różnica od zwykłej gry to taka, że postacie jednego gracza między sobą się nie atakują i nie przeciwdziałają sobie na wzajem. Innymi słowy gramy bardzo podobnie tylko, że Ty masz nawet 6 graczy a ja mam tylko 2 :D


Obrazek
Awatar użytkownika
mriswith
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Losowanie Postaci
Zamek Bestii
Posty: 1008
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 18:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: mriswith »

Wow aż 6 gracz... tylko pozazdrościć. Gra w drużynie też z pewnością jest ciekawa, tylko trzeba mieć możliwości (czytaj : ludzi).


Włóczykij [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 16
Rejestracja: środa 29 sie 2007, 10:32
Lokalizacja: Z Czarciego Młynu
Płeć:

Post autor: Włóczykij »

Dla mnie to nie problem ;] Np. Właśnie teraz namawiają mnie 3 osoby na partyjkę ;] Pewnie się skuszę ;]


Improvement Makes Straight Roads
But The Croocked Roads Without Improvements
Are Roads Of Genius
ODPOWIEDZ