Koszulki na karty

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magicznym Mieczu, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Space86 [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Postacie Space86
Sługi Soggotha
Zmierzch Tytanów
Posty: 775
Rejestracja: czwartek 24 gru 2009, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 38
Kontakt:

Koszulki na karty

Post autor: Space86 »

Hej mam sprawę mianowicie poszukuję koszulek na karty do naszej ukochanej gry.
Na Zdarzenia, Zaklęcia, Wyposażenie itp czyli małe karty znalazłem TAKIE i pasują prawie idealnie.
Jednakowoż szukam koszulek na duże karty (Postacie, Kredyt) i ni chu chu nie mogę znaleźć nic podchodzącego. Miał może ktoś podobny problem??

Jeśli ktoś ma jakieś namiary w internecie albo jeszcze lepiej w Łodzi na jakiś sklep to proszę pisać.
Ostatnio zmieniony piątek 25 lut 2011, 22:41 przez Space86, łącznie zmieniany 1 raz.


Hana Kaze Midarete Kashin Naki Tenpu Midarete Tenma Warau
Awatar użytkownika
Wiktor
@Wiktor

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019
Posty: 1779
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 18:07
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Wiktor »

Myślę, że pytanie które zadajesz powinno znaleźć się w dziale "Warsztaty" gdzie były już poruszane podobne tematy. Tam powinieneś znaleźć przynajmniej częściową odpowiedź na swoje pytanie.

Pomocą może służyć np. poniższy temat:
http://forum.magiaimiecz.eu/viewtopic.php?t=3518

W skrócie: z większych koszulek możesz zrobić mniejsze, idealnie pasujące do nietypowego rozmiaru kart.


Awatar użytkownika
Space86 [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Postacie Space86
Sługi Soggotha
Zmierzch Tytanów
Posty: 775
Rejestracja: czwartek 24 gru 2009, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 38
Kontakt:

Post autor: Space86 »

Dzieks dzięks chociaż nie zupełnie o to mi chodziło ale będę szukał dalej może jakaś firma robiła koszulki do starego Talismana bo tam z tego co pamiętam był taki sam format kart jak u nas MM.


Hana Kaze Midarete Kashin Naki Tenpu Midarete Tenma Warau
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

Rozmiar kart MM=MiM. Nikt nie robi takich koszulek. Niestety. Zostaje Ci samoróbka, za duże koszulki bądź laminacja.
Ja wybrałem trzecią drogę i zalaminowane karty to jest to ;)


Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Laminacja, to niszczenie coraz rzadszych oryginałów w dobrych stanach zachowania. Jest czwarta droga którą wybieram. Druk kart od nowa, a oryginały niech sobie leżą na półce.


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

Misiek pisze:Laminacja, to niszczenie coraz rzadszych oryginałów w dobrych stanach zachowania. Jest czwarta droga którą wybieram. Druk kart od nowa, a oryginały niech sobie leżą na półce.
Rzekłbym, że raczej zachowanie oryginału w niezmienionym i niepogorszonym stanie. Najlepszym wyjściem jest posiadanie 2 kopii, kolekcjonerskiej w pięknym stanie i drugiej, "do grania", z którą możemy zrobić co nam się podoba. Ja zalaminowałem i powiem, że efekt jest bardzo dobry. Nie dość, że karty są chronione to dzięki oczyszczeniu i zalaminowaniu, gra odłmłodniała o przynajmniej 5 lat.


Awatar użytkownika
Wiktor
@Wiktor

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019
Posty: 1779
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 18:07
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Wiktor »

Ciekawe co napiszesz Kaktusie za 5 lat. Zalaminowane karty po pewnym czasie (owszem, bardzo długim) również zaczną się wycierać, a zalaminowania nie da się wymienić tak jak koszulki na kartę.
Za to twój pomysł wydaje mi się doskonały jeśli chodzi o zabezpieczenie żetonów, szczególnie tych, które samemu się wydrukowało.


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

Za 5 lat grania, 10, to z naszych pięknych gier niewiele zostanie...stąd właśnie konieczność zabezpieczenia. Uważam laminację za dobry sposób zabezpieczenia gry, czas pokaże ile takie coś wytrzyma.


Awatar użytkownika
Korczyk
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Uczestnik Zjazdów
Posty: 430
Rejestracja: sobota 10 lis 2007, 15:21
Lokalizacja: Żywiec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Korczyk »

Misiek pisze:Laminacja, to niszczenie coraz rzadszych oryginałów w dobrych stanach zachowania.
Misiek pisze:droga którą wybieram. Druk kart od nowa, a oryginały niech sobie leżą na półce.
Jak miałyby mi leżeć oryginały na półce, to już bym wolał je wstawić za szybę i powiesić na ścianie, by służyły chociaż celom kolekcjonerskim. Ale po co odstawiać oryginał i sięgać po kopię, jak można nadal cieszyć się grą oryginałem bez obawy, że się karty podniszczy, dzięki właśnie laminacji, albo wymiennym koszulkom, jakby się jakie znalazły.
Kaktus+ pisze:Najlepszym wyjściem jest posiadanie 2 kopii, kolekcjonerskiej w pięknym stanie i drugiej, "do grania", z którą możemy zrobić co nam się podoba. Ja zalaminowałem
Obawiam się, iż działanie czasu, dostępu powietrza i wilgoci do pudełka, poczyniłoby z takim egzemplarzem na półce więcej złego po upływie wielu lat (mierząc jeszcze od lat 80-tych!) niż zrobilibyśmy śladów użytkowania na zalaminowanej grze. Po jakichś 30 latach ktoś z nas będzie chciał to pokazać swojemu wnukowi, i co jak papierowa gra będzie miała 60 lat - czy zachowa się wtedy dobrze papier, czy setki razy wolniej rozkładająca się folia, pod jaką papier byłby chroniony? Moim zdaniem, jeżeli chcemy by czas dla naszych gier się zatrzymał, to nie możemy je zostawić i nie tykać, tylko musimy w ich pierwotną, nienaruszoną postać, ingerować, trochę jak starożytni Egipcjanie ingerowali w zwłoki swych zmarłych mumifikując je w celu zahamowania, opóźnienia, procesów rozkładowych.


Awatar użytkownika
Space86 [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Postacie Space86
Sługi Soggotha
Zmierzch Tytanów
Posty: 775
Rejestracja: czwartek 24 gru 2009, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 38
Kontakt:

Post autor: Space86 »

Generalnie znalazłem dwa rodzaje koszulek na małe karty jedne są w rozmiarze 41x63mm czy li na szerokość git ale ciut za krótkie a drugie 43x65 czy li prawie idealne są jeszcze 44x68 chyba i te na długość z kolei są cacy ale są jednak o te minimum 2mm za szerokie. na duże karty znalazłem odpowiednie koszulki chyba rozmiar american mega czy coś mają akurat 69x95mm wiec spokojnie można przyciąć :}
Ostatnio zmieniony niedziela 27 lut 2011, 20:01 przez Space86, łącznie zmieniany 1 raz.


Hana Kaze Midarete Kashin Naki Tenpu Midarete Tenma Warau
Awatar użytkownika
Wiktor
@Wiktor

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019
Posty: 1779
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 18:07
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Wiktor »

Korczyk pisze:Obawiam się, iż działanie czasu, dostępu powietrza i wilgoci do pudełka, poczyniłoby z takim egzemplarzem na półce więcej złego po upływie wielu lat (mierząc jeszcze od lat 80-tych!) niż zrobilibyśmy śladów użytkowania na zalaminowanej grze. Po jakichś 30 latach ktoś z nas będzie chciał to pokazać swojemu wnukowi, i co jak papierowa gra będzie miała 60 lat - czy zachowa się wtedy dobrze papier, czy setki razy wolniej rozkładająca się folia, pod jaką papier byłby chroniony?
W takim wypadku istont chyba jest postawić pytanie czy laminacja zabezpiecza przed czynnikami mającymi wpływ na to, że karta niszczeje. Wydaje mi się, że są to: światło i kontakt z atmosferą (wilgoć, grzyby). O ile przed światłem skutecznie chroni pudełko, to już gdy chodzi o wilgoć i grzyby powstaje pytanie o to jak zostanie wykonana laminacja. Jeśli cała karta będzie zalaminowana tak, że nie będzie miała żadnego kontaktu z atmosferą, wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem, ale gdy np. tylko powierzchnie kart są laminowane, a krawędzie już nie, to i tak daje się szkodliwym czynnikom dostęp do karty. W takim wypadku koszulka jest lepszym rozwiązaniem bo, w przeciwieństwie do laminacji - można ją usunąć.


Awatar użytkownika
Space86 [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Postacie Space86
Sługi Soggotha
Zmierzch Tytanów
Posty: 775
Rejestracja: czwartek 24 gru 2009, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 38
Kontakt:

Post autor: Space86 »

Najlepszym wyjściem byłaby laminacja na kształt nowych praw jazdy - ze wszystkich stron gruba folia zgrzana na krawędziach - taka karta byłaby praktycznie niezniszczalna :}
tyle ze wtedy karta zamiast 0,5mm grubości miała by 1,2mm mniej więcej.


Hana Kaze Midarete Kashin Naki Tenpu Midarete Tenma Warau
Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Korczyk pisze:Ale po co odstawiać oryginał i sięgać po kopię, jak można nadal cieszyć się grą oryginałem bez obawy, że się karty podniszczy, dzięki właśnie laminacji, albo wymiennym koszulkom, jakby się jakie znalazły.
W grze:

- stos pęcznieje poprzez dołożenie grubości kartom,
- rozsypuje się (bo folie są bardziej śliskie niż papier).
- istnieje rozpoznawalna róznica w wyglądzie i stanie zachowania zarówno oryginałów jak i kart z naszych dodatków;
- karty wciąż podatne są na zginanie lub zalanie

Dla kolekcjonera:
- zwyczajnie egzemplarz grany w koszulkach lub bez traci na wartości, a zalaminowany to dla mnie coś jak pokolorowany egzemplarz. Niby może ciekawie, ale nuta dekadencji wisi w powietrzu.

Koszt i czas:

- wydrukowanie kart z oryginałów i dodatków będzie podobne do koszulkowania i laminowania. Przede wszystkim odpadnie zmartwienie o stan posiadanych kart do laminacji (bo nie wszystkie będą się nadawać) i o spójność wyglądu z autorskimi kartami.


Awatar użytkownika
Puppet_Master
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek 11 wrz 2017, 19:02
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Puppet_Master »

Cześć,

Temat wprawdzie "z brodą", ale jako, że dzisiaj odkryłem to jakże ciekawe forum, to podzielę się doświadczeniem- może komuś jeszcze się ta wiedza przyda.

Są idealne koszulki do "zakoszulkowania" wszystkich postaci z Magicznego Miecza. Karta postaci ma 67 mm wysokości, odpowiada to co do milimetra koszulkom 67 mm x 120 mm produkowanym do popularnej gry jaką jest "Wojna o Pierścień 2 ed". Zakoszulkowałem całość Magicznego Miecza w ten sposób, oczywiście odcinając dużymi nożyczkami "nadmiar" z góry. Skutek = wyglądają te koszulki jak na miarę szyte. Nie będę wklejał linków do stron sklepów, bo to zabronione, ale google podpowiada, że te koszulki są nadal dostępne ;]


Awatar użytkownika
Space86 [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Postacie Space86
Sługi Soggotha
Zmierzch Tytanów
Posty: 775
Rejestracja: czwartek 24 gru 2009, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 38
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Space86 »

O fajnie wiedzieć - ciekawe czy jakieś koszulki na karty szło by znaleźć podchodzące bo ja przekopałwm większość sklepów polskich i kiszka


Hana Kaze Midarete Kashin Naki Tenpu Midarete Tenma Warau
litk

Re: Koszulki na karty

Post autor: litk »

Czy w ogóle warto koszulkować karty do talismana? Czy te naprawdę się zużywają przy graniu? Widać że są z solidnego materiału zrobione. A przez koszulki gra traci trochę urok, to tak jakby sex uprawiał z prezerwatywą. Jednak kupiłem takie na próbę Mini American Premium, czy są lepsze?


Awatar użytkownika
Gamma
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 801
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 10:51
Lokalizacja: Silesia
Płeć:
Wiek: 40

Re: Koszulki na karty

Post autor: Gamma »

litk pisze: piątek 05 sty 2018, 18:09 Czy w ogóle warto koszulkować karty do talismana? Czy te naprawdę się zużywają przy graniu? Widać że są z solidnego materiału zrobione. A przez koszulki gra traci trochę urok, to tak jakby sex uprawiał z prezerwatywą. Jednak kupiłem takie na próbę Mini American Premium, czy są lepsze?
Zły dział...

...a wracając do tematu - to zależy jak często grasz, ale moim zdaniem warto. Też nie chciałem się przekonać, ale teraz się ciesze, że karty się nie niszczą.
No i porównanie z tą prezerwatywą jest nietrafione. ;)


zgred2323
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 20
Rejestracja: piątek 23 lip 2010, 15:24
Lokalizacja: koszalin
Płeć:
Wiek: 48

Re: Koszulki na karty

Post autor: zgred2323 »

Hej, temat już troszke może nieaktualny ale poszukuje nadal koszule na karty postaci zakupiłem koszulki o szerokości 67 mm i nie chcą za żadne skarby wejść. Do zdarzeń zakupiłem 44x68 i dla mnie mogą być troszkę za szerokie ale na długość dobre. Ale potrzebuje pomocy na te karty postać. Z góry dzięki za podpowiedź.


ODPOWIEDZ