Witamy na forum! Zapraszamy na Zjazd Forum w Warszawie
(10.08.2018 - 12.08.2018).

Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Zapraszamy na grę sieciową w Talisman Digital Edition już teraz!
(Więcej informacji tutaj)

[S] Puszka Pandory i Wilkołak

Chcesz kupić bądź sprzedać Grę? To forum jest właśnie od tego!
Awatar użytkownika
arthan
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Grupa Wsparcia
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart

Re: [S] Puszka Pandory i Wilkołak

Post autor: arthan » wtorek 24 kwie 2018, 08:11

aa no chyba że faktycznie było tak jak na to wskazuje screen. Ma to jakiś wpływ na trwający konkurs?

Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK

Post autor: Valdi » wtorek 24 kwie 2018, 08:17

Ludzie rozmawiają Po to jest forum, Moja decyzja nie ma wpływu na konkurs. Będzie on kontynuowany, (jeżeli arthan dawałeś jakiś inny dostęp darkowi do generatora niż ogólny (wiem ze chyba nie ale wolę napisać) zablokuj go.

Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.

Awatar użytkownika
Gamma [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof

Post autor: Gamma » wtorek 24 kwie 2018, 08:23

Kontaktuj się ze mną poza forum jak coś chcesz Valdi. Mnie zmęczył tutejszy klimat. Powodzenia z konkursem. Swoje pomysły zostawię już dla siebie.

Awatar użytkownika
LoganOn
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Grupa Wsparcia
Spis dodatków autora:
#Projekty Figurek 3D
Piramida
Ukryta Dolina

Post autor: LoganOn » wtorek 24 kwie 2018, 08:32

Gamma pisze:
wtorek 24 kwie 2018, 08:11
Zdaję sobie sprawę, że się tak nie robi. Ale to nie jest żaden mój znajomy. I jeśli ktoś mnie ciśnie w moim temacie, godzinę po tym jak mi proponuje taki "dil" to znaczy, że coś jest nie tak.
Cytując, ludzie rozmawiają, po to jest forum no nie?
Ja tam nic do Ciebie nie mam, dla mnie całe te ceny za dodatki też są dziwne trochę jak za znaczki. Jak czegoś nie ma to windują no ale cóż czasami tak się zdarza. Wracając do "nielegalnych kopii" to nie wiem czy wiecie ale ... Wszystko co powielone z produktu, który ma licencję to łamanie prawa, jeśli wykorzystujesz to w formie zarobku i tu liczy się wszystko.
- Plansza do gry
- Pudełka , template kart, grafiki itp.

Bo dana firma kupuje prawa na Tytuł oraz wszystkie elementy które są w danym tytule :)

Ale ... Jeśli komuś robisz druk jak Valdi i nie bierzesz za to nawet 1gr jesteś bezpieczny :) ( nie zarabiasz ). To już inna bajka :)

loooki
Gladiator
Gladiator
Gladiator

Post autor: loooki » wtorek 24 kwie 2018, 09:55

pisze w swoim imieniu ale raczej nie jestem odosobniony w tym zdaniu
nie zarzuca nikt nikomu tu cwaniactwa, januszowania ani tym bardziej oszukiwania i machlojek
to ze ktos kupil w cenie jakiej byly odczekal kilka mc i sprzeda w cenie jakies wtedy bedą - nie widze tu znamion oszustwa
sam kupilem dla zabawy zapasowego wilkolaka i pandore z zamyslem wymiany/sprzedazy za kraine odmetow (ale dostalem samo ko wiec troche sam siebie oszukalem)
tylko bardziej mentalnosc kalego chlopaki wytykaja - ale tez bez osobistych wycieczek i zlosliwosci - tylko dla rozmowy
sam nie lubie cwaniactwa ale skoro kupilem w cenie 75 zl pandore a teraz jest za 300+ nie widze powodu dla ktorego mam prezent komus robic z tych pieniedzy - tak samo jak nie moge wymagac od valdiego ze skoro sam placil 70 zl za odmety by zrobil mi prezent z 300 zl i sprzedal taniej niz jest teraz realna wartosc tego dodatku
mozemy sie oburzac na zmiany cen dodatkow - ale ta jest taka ile ktos zechce za to zaplacic - i tu kierujmy swój gniew a nie na siebie bo szkoda naszych nerw

znaczy po swojemu napisalem - nie wyzywajmy sie na sobie z powodu znaczego wzrostu cen

Awatar użytkownika
Visenna
Filozof
Filozof
Filozof
Kontakt:

Post autor: Visenna » wtorek 24 kwie 2018, 10:05

Dobra, nie spodziewałam się, że wyjdzie tutaj taka gównoburza z mojego żartu i na dodatek skończyła się ona jednym banem. Nie miałam na celu nikogo urazić, tylko sobie zażartować z sytuacji, że najpierw poleciała mocna krytyka na Valdiego i inne osoby za "januszowanie", a potem Gamma sam wystawia niedostępne dodatki na sprzedaż (jednak sama nie posądziłam go o "januszowanie", przecież mógł sprzedawać w normalnych cenach i nie kupować specjalnych egzemplarzy, lecz sprzedawać swoje, bo np nie podeszły). Szkoda, że tyle smrodu wyszło w tym temacie.

Trwają prace nad frakcją Harmonii do Konfliktu ^^
Mój profil na BoardGameGeeku

Awatar użytkownika
Valdi
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK

Post autor: Valdi » wtorek 24 kwie 2018, 10:52

Nie pierwszy nie ostatni :)

Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.

Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
Webmaster
Uczestnik
Spis dodatków autora:
Talisman - Custom Templates (PSD + SE3)
Talisman - Leszy
Kontakt:

Post autor: abubu » wtorek 24 kwie 2018, 11:33

Człowiek nie zaloguje się na forum przez kilka godzin a tu taka spina ;)

1. Sprawa piractwa
Proponowanie sprzedaży kopii gry (kopia w rozumieniu samodzielnego powielenia a nie w rozumieniu oryginalnego, legalnie zakupionego egzemplarza), do której są ważne prawa autorskie jest nielegalne, więc podzielam decyzję Valdiego o zablokowaniu "sprawcy" i odcięciu się od niego. Zarówno nasze forum jak i portal musimy uważać na tego typu sytuacje, gdyż nie chcemy zostać posądzeni o wspieranie piractwa. Mogło by to się w skrajnych przypadkach zakończyć likwidacją portalu lub (co gorsza) forum.

2. Użytkownik @darek_lesnik
Użytkownik @darek_lesnik nie należy do grona osób powiązanych bezpośrednio z portalem http://magiaimiecz.eu oraz forum http://forum.magiaimiecz.eu. Jest regularnym / zwykłym użytkownikiem.

3. Konkurs
Pomysłodawcą "konkursu na poszukiwacza" był użytkownik @darek_lesnik. W związku z zaistniałą sytuacją, użytkownik ten został odsunięty od spraw związanych z prowadzeniem konkursu. Nie ma to wpływu na dalszy przebieg konkursu (poza zwiększoną liczbą obowiązków spoczywających na administracji portalu oraz forum).

4. Sprzedaż "trudno dostępnych" dodatków
Tak samo jak w przypadku sprzedaży KO prowadzonej przez @Valdiego, tak i w przypadku sprzedaży prowadzonej przez @Gamma nie mam zastrzeżeń i nikogo nie potępiam (poniekąd wręcz przeciwnie!). Jest to normalne prawo wolnego rynku (cena uzależniona od popytu oraz podaży ... coś tam swego czasu uczyłem się ekonomii, ale i bez tego łatwo to zrozumieć). Dodatkowo, sam Gamma jawnie przyznaje iż nie tyle interesuje go zysk a bardziej wymiana na KO. Równie dobrze może to być wymiana 1:1 gdzie nikt teoretycznie nie będzie stratny. Jak już wspomniałem kiedyś: wszystko jest warte tyle, ile ktoś jest skłonny za to zapłacić (dotyczy również wymiany).
Ba... to jak zbieranie i wymiana kart do MtG.

Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.

ODPOWIEDZ