Witamy na forum! Zapraszamy na grę multiplayer w Talisman Digital Edition już teraz!
(Więcej informacji tutaj)

[pomoc] Prośba o pomoc w wycenie "Grodu" i "Krypty upiorów"

Chcesz kupić bądź sprzedać Grę? To forum jest właśnie od tego!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zaberish [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Kontakt:

[pomoc] Prośba o pomoc w wycenie "Grodu" i "Krypty upiorów"

Post autor: Zaberish » czwartek 25 sie 2016, 11:08

Cześć!

Zostałem poproszony o pomoc w wycenie i sprzedaży wymienionych dodatków do "Magicznego miecza". Postanowiłem skonsultować się w tej sprawie z Wami, bo sam mógłbym przyjąć jakieś niewłaściwe kryteria, więc proszę o pomoc najlepszych specjalistów, jakich znam w tej dziedzinie :D
Generalnie sytuacja wygląda tak, że "Gród" jest kompletny, w dobrym stanie, tylko nie ma oryginalnego pudełka.
"Krypta upiorów" jest też w dobrym stanie, z pudełkiem, też komplet.
Ile każda z tych rzeczy może być warta, gdybyście chcieli je kupić? No i jeśli byście chcieli je kupić, to dajcie znać :D
Z góry wielkie dzięki!

Zaberish

Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych

Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK

Re: [pomoc] Prośba o pomoc w wycenie "Grodu" i "Krypty upiorów"

Post autor: Valdi » czwartek 25 sie 2016, 11:42

Wycenić wycenia rynek, kiedyś spisywałem każdą aukcje która była sprzedana na allegro - ale ceny wahały się chyba ze względu na pogodę. Serio ciężko wycenić, bo to akurat jest zależne od tego co jest w danym momencie na rynku.

Przykładowo jeżeli chcesz sprzedać jakikolwiek dodatek wysoko, a dzień /dwa dni po tobie pojawią się jeszcze dwa-trzy inne egzemplarze. to nie masz szans sprzedać gry drogo. A jeżeli wystawiłbyś go 1,5 tygodnia wcześniej to może znaleźć się maniak który dał by dwa razy więcej.

Co do samego stanu - odrazu powiem ze bez pudełka to cena będzie dużo niższa. i radze sprzedać odzielnie - szybciej pójdzie niż w komplecie-niekompletnym.

Nie podałem Cen - bo tj powiedziałem to chyba trudne do oszacowania.

Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.

Awatar użytkownika
Wiktor
#Moderator: Wiktor
Uczestnik Zjazdów

Post autor: Wiktor » czwartek 25 sie 2016, 22:59

Valdi napisał to co najważniejsze.
Warto sprawdzić ostatnio zakończone aukcje na Allegro, jest ich kilka.
Jeśli na Allegro pojawi się czasem dodatek "Magia" to jego cenę możesz traktować jako nieprzekraczalne maksimum dla innych dodatków, ponieważ to najrzadszy i najbardziej poszukiwany z dodatków.
Inna sprawa, że tzw. stan kolekcjonerski może znacznie podnieść cenę (czyli pełen komplet, a karty nie podzielone, są w pełnych arkuszach), a rozkompletowanie - tak jak wspomniał Valdi.

Awatar użytkownika
Zaberish [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Kontakt:

Post autor: Zaberish » piątek 26 sie 2016, 05:46

Valdi, Wiktor - dzięki wielkie za informacje i sugestie!

Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych

ODPOWIEDZ