Witamy na forum! Zapraszamy na grę multiplayer w Talisman Digital Edition już teraz!
(Więcej informacji tutaj)

[K] Talisman Kraina Odmętów lub Kraina odmętów +Pandora + Zwiastun + Wilkołak

Chcesz kupić bądź sprzedać Grę? To forum jest właśnie od tego!
ODPOWIEDZ
toxarz [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
[K] Talisman Kraina Odmętów lub Kraina odmętów +Pandora + Zwiastun + Wilkołak

Post autor: toxarz » poniedziałek 31 lip 2017, 21:39

Witam wszystkich jesteśmy już na końcówce kompletowania całośći Talismana zostały nam tylko 4 częśći do pełni szcześcia! :D
Puszka Pandory, Zwiastun, Wilkołak i nieszczęsna Kraina Odmętów której ceny wywędrowały w kosmos!
Zatem czy ma ktoś na sprzedaż kompletną kraine odmętów w normalnej cenie ? ewentualnie Kraine odmętów + inne dodatki których potrzebujemy :d?

Awatar użytkownika
vincent
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Uczestnik Zjazdów

Re: [K] Talisman Kraina Odmętów lub Kraina odmętów +Pandora + Zwiastun + Wilkołak

Post autor: vincent » poniedziałek 31 lip 2017, 22:55

A mówił wujek Nemo...Kupcie dzięcioły Krainy póki są...a dzięcioły jak się stukały w głowy to teraz dla odmiany będą się stukać po kieszeniach.. hi hi :)
A tak na poważnie polecam planszówkowe sklepy stacjonarne

Awatar użytkownika
Little Nemo
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
#Pojedyncze karty
Akumajou Dracula Exp. Set
Alicization Exp. Set
Poszukiwacze Mephisto
Przedpola Piekieł

Re: [K] Talisman Kraina Odmętów lub Kraina odmętów +Pandora + Zwiastun + Wilkołak

Post autor: Little Nemo » poniedziałek 31 lip 2017, 23:22

Kto nie słucha ojca, matki, słucha psiej skóry...

Our motto, DON'T WAKE UP
Obrazek

Awatar użytkownika
R2r
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz

Post autor: R2r » poniedziałek 31 lip 2017, 23:36

Ja za późno żem na to forum przyleciał i nawet nie zdawałem sobie sprawy z mądrości stryja Nemomona. Gdybym wcześniej wiedział o tym porzekadle, to nabyłbym żech owe Krainy Odmentów za rozsądną parę kaloszy.

A tak.. przyłączam się do powyższego apelu.

Awatar użytkownika
Visenna
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Kontakt:

Post autor: Visenna » poniedziałek 31 lip 2017, 23:42

A ja wiedziałam, że tak będzie i nie żałuję, że nie kupiłam :D Drogie to, zbyt wiele nie wnosi, a zawsze można samemu stworzyć jakąś alternatywę ;)

Informuję o dużych opóźnieniach rozszerzenia "Konflikt", bo mam zbyt wiele obowiązków (szkoła, praca, nauka jazdy, matura i 2 egzaminy kwalifikacyjne) :( Z tego powodu również nie czytam zbytnio postów, więc kontaktujcie się ze mną tylko przez PW.

Awatar użytkownika
Little Nemo
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
#Pojedyncze karty
Alicization Exp. Set
Poszukiwacze Mephisto
Przedpola Piekieł

Post autor: Little Nemo » poniedziałek 31 lip 2017, 23:48

Ale co innego jest mieć kompletną grę ze wsio dodatkami, a co innego jest mieć jakąś doróbkę czy podróbkę. Wydatek 70 zł może się wydawać strasznie duży i nie do przełknięcia, ale tylko gdy się na niego spogląda z perspektywy krótkiego okresu czasu. Jak spoglądasz z perspektywy dłuższego okresu czasu, np. kilku lat, kwota 70 zł wydaje się być strasznie niska. Czymże jest 70 zł w perspektywie 3 czy 5 lat? Czy w perspektywie tych 3 czy 5 lat budżet domowy naprawdę tak bardzo ucierpi, gdy zmniejszymy go o 70 zł? Jak pisałem w innym temacie, pieniędzy do grobu nie weźmiemy, może nie powinniśmy szastać nimi na lewo i prawo, ale też nie uważam, iż winnyśmy sobie od ust odejmować, by kilka groszy zaoszczędzić.

Our motto, DON'T WAKE UP
Obrazek

Awatar użytkownika
Visenna
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Kontakt:

Post autor: Visenna » poniedziałek 31 lip 2017, 23:53

No tak, ale nie trzeba też zawsze mieć pełnej kolekcji. Czasami można wyluzować i pomyśleć "czy mi to faktycznie do szczęścia potrzebne?". Dla osoby niezarabiającej 70zł to dość sporo, zwłaszcza gdy ma się też inne hobby jak np. muzyka i nie chce się być piratem :D

Informuję o dużych opóźnieniach rozszerzenia "Konflikt", bo mam zbyt wiele obowiązków (szkoła, praca, nauka jazdy, matura i 2 egzaminy kwalifikacyjne) :( Z tego powodu również nie czytam zbytnio postów, więc kontaktujcie się ze mną tylko przez PW.

Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK

Post autor: Valdi » wtorek 01 sie 2017, 00:00

Nemomon pisze:Ale co innego jest mieć kompletną grę ze wsio dodatkami
Ja się staram jak mogę ale ludzie natworzyli tych dodatków i jakoś nie chcą przestać :D
Nemomon pisze:Jak pisałem w innym temacie, pieniędzy do grobu nie weźmiemy,
Talismana już prędzej :D
Nemomon pisze:Czymże jest 70 zł w perspektywie 3 czy 5 lat?
Zawsze można zrobić deal wydajesz 210 zł za 3 dodatki a po 3 latach odsprzedajesz 2 dodatki po 100 zł i masz swój egzemplarz za 10 zł ~ceny relatywne
(oczywiście możesz poczekać i 30 lat i sprzedać podstawkę MiM za 600 zł - chętnych nie brakował :D)

Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.

Awatar użytkownika
Little Nemo
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
#Pojedyncze karty
Alicization Exp. Set
Poszukiwacze Mephisto
Przedpola Piekieł

Post autor: Little Nemo » wtorek 01 sie 2017, 00:10

To myślę zależy od każdego z nas oraz od tego, jak bardzo sięgamy głową w przyszłość. Teraz możesz uważać, iż wydatek 70 zł jest za duży na pakiet kilku kart, ale później, za parę lat, gdy już będzie Ciebie na niego normalnie stać, być może będziesz żałować, iż go nie kupiłaś, kiedy była okazja jego zakupu. Bo teraz masz na niego pieniądze, ale nie masz gdzie go kupić. A za parę lat być może będzie Ci smutno, iż masz komplet prócz jednej czy dwóch rzeczy, które swego czasu były od ręki dostępne...

Oczywiście nikogo nie namawiam do kupna tych dwóch PoDów, wasze pieniądze, wasze decyzje na co je wydacie. Zwracam jedynie uwagę, byście nie patrzyli tylko przed siebie, ale może spojrzeli odrobinę w przyszłość. Inne rzeczy będzie można kupić później, raczej tak szybko z marketu nie znikną. Niektóre płyty latami czekają w Empiku na kogoś, kogokolwiek, kto je przygarnie... a dodatki do Talismana znikają i nie wiadomo, czy się kiedyś jeszcze pojawią. Być może jest to ostatni dzwonek, by je zakupić.

Nie namawiam Ciebie Visenna do pracy, ale kto wie, może pomyślisz nad czymś. Ja pracować zacząłem w wieku 14 lat, po 8-10 godzin dziennie, łącząc szkołę (wtedy jeszcze podstawówkę) z pracą. W Twoim wieku miałem już problemy ze snem, kręgosłupem i nadgarstkami. Nie miałem w ogóle życia towarzyskiego, zszarpałem sobie zdrowie, ale przynajmniej miałem jakieś pieniądze i mogłem sobie kupić co chciałem. Choć wtedy nic nie kupowałem, bo już na to nie miałem siły... Prędzej czy później Visenna będziesz musiała pójść do pracy, więc jak pójdziesz np. rok wcześniej, to raczej nic Ci się nie stanie, a stać Ciebie będzie na Twoje hobby ;).

Our motto, DON'T WAKE UP
Obrazek

Awatar użytkownika
Visenna
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Kontakt:

Post autor: Visenna » wtorek 01 sie 2017, 01:11

Akurat tak się składa, że się teraz szkolę i być może coś z tego wyjdzie ;) Życia towarzyskiego też na ogół nie mam, ale to kwestia mojego ciężkiego charakteru, bycia introwertykiem i własnego wyboru. Wyraziłam tylko swoje zdanie, zwłaszcza że jak wspomniałam wcześniej hobby mam wiele i każde trochę kosztuje (głównie staram się kupować książki i często priorytety wśród nich ustawiam na zasadzie dostępności na rynku, np niezbyt w Polsce popularna seria Temeraire już przeszła do archiwum i dodruków już chyba nie będzie, a spriorytetowałam ją w odpowiednim czasie). Po prostu czasem też warto pomyśleć "czy ja faktycznie zawsze muszę wszystko mieć?". Czasami też zamiast rozbudowy jednej gry, lepiej jest kupić kilka innych, aby była różnorodność w graniu i wsparcie dla innych twórców. Kwestia priorytetów i pasji.

toxarz [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać

Post autor: toxarz » wtorek 01 sie 2017, 15:12

Nie spodziewałem się tak szerokiego odzewu :D
To tak w internecie nigdzie nie ma w normalnych pieniądzach(tutaj jest za 70 ale sklepu nie ma xD http://traffic.lbl.pl/dodatki/142956-ta ... 01663.html) więc posłucham się was i prosto po woodstocku idę zamiast na grzyby to na planszówkobranie! :D
Może się gdzieś znajdzie. Dodatek z tego co patrzę nie wart nawet 50zł za tę parę kart... jednak nawet za te 150 będzie trzeba kupić.. .tak dla zdrowia . Gdybym miał kolekcje bez 1 dodatku to zawału mógłbym dostać albo w inny sposób się przekręcić :P Także drodzy forumowicze nie słuchajcie się dziewczyn/żon że za dużo pieniędzy na talisman idzie jak to w celach zdrowotnych ! :D
Skompletujemy te 4 ostatnie i je ogramy a potem odwrócimy oczy w stronę autorskich! ;d
Dzięki wszystkim za pomoc i rady ;D

Awatar użytkownika
Visenna
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Kontakt:

Post autor: Visenna » wtorek 01 sie 2017, 17:41

Jak będziesz na koncercie Amon Amarth to zazdroszczę.

Awatar użytkownika
Xan
Kobold
Kobold
Kobold
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów

Post autor: Xan » środa 02 sie 2017, 00:58

Tak Was sobie czytam i cieszę się, że mając obecnie pełniutki zestaw Talismana, będę mógł go kiedyś odkurzyć i zagrać (kiedyś, kiedyś) z synem. Jak wspomniał @Nemo, te 70zł za kilka(naście) lat będą traktowane przeze mnie z uśmiechem. Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie Talisman to już jest wielki sentyment. Czasy beztroskiego dzieciństwa, szkoły średniej i niezapomnianych gier po nocach z przyjaciółmi. Tyle ode mnie. :)

Talisman: Digital Edition!
Wszystko ma swój początek i koniec.

Budowniczy Mostów
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Uczestnik Zjazdów

Post autor: Budowniczy Mostów » środa 02 sie 2017, 22:14

Visenna pisze:No tak, ale nie trzeba też zawsze mieć pełnej kolekcji. Czasami można wyluzować i pomyśleć "czy mi to faktycznie do szczęścia potrzebne?". Dla osoby niezarabiającej 70zł to dość sporo, zwłaszcza gdy ma się też inne hobby jak np. muzyka i nie chce się być piratem :D
Pięknie powiedziane.
=D>

tomkasz
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Uczestnik Zjazdów

Post autor: tomkasz » wtorek 08 sie 2017, 06:56

woodstock zawsze na propsie! tylko godności później się szuka jak dodatków do Talismana;d (przynajmniej w moim przypadku tak bywało;d )
przyłączam się do petycji, Krainy Odmętów w miarę rozsądnej cenie? istnieje jakaś mini szansa jeszcze?
wiadomo, że 70 nie ma szans ale żeby chociaż nie 200..

Awatar użytkownika
Berni
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Uczestnik Zjazdów

Post autor: Berni » wtorek 08 sie 2017, 12:56

Ja właśnie dzisiaj Krainy za 60 pln oddaję :P

Awatar użytkownika
Odyn
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz

Post autor: Odyn » środa 09 sie 2017, 07:26

Ja Krain nigdy pod uwagę nie brałem, bo za dużo nie wnoszą do gry, a dla mnie istotny stosunek ceny do jakości. Nad Zwiastunem się zastanawiam, bo ciekawią mnie karty Heroldów. Domyślam się, że nie dużo mi czasu zostało do namysłu :D must have już mam. Pomyślę jeszcze nad Miastem - bo skraca grę i fajnie urozmaica rozgrywkę.

"Więcej życie nie pozwoli rozdzielić, niż śmierć połączyć może." Percy Shelley

Tronar
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek

Post autor: Tronar » środa 11 paź 2017, 01:18

A ja kupiłbym Kraine Odmetów bo wnosi ciekawy sposób połączenia dodatków miasta i podziemi. Jęsli ktoś chciałby sprzedać to śmiało piszcie na e-mail zdun@home.pl. Pozdrawiam i NIECH MOC.... sorki Magia i Miecz BEDZIE Z WAMI :D

Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Zbrojownia

Post autor: Bludgeon » środa 11 paź 2017, 08:50

Byc moze bede mial na sprzedaż puszke pandory bo mam po polsku a reszta gry jest po angielsku.
Być może bo najpierw muszę sobie zabezpieczyć angielski egzemplarz.

What a view.

Drakoo
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać

Post autor: Drakoo » czwartek 07 gru 2017, 18:06

Tronar pisze:
środa 11 paź 2017, 01:18
A ja kupiłbym Kraine Odmetów bo wnosi ciekawy sposób połączenia dodatków miasta i podziemi. Jęsli ktoś chciałby sprzedać to śmiało piszcie na e-mail zdun@home.pl. Pozdrawiam i NIECH MOC.... sorki Magia i Miecz BEDZIE Z WAMI :D
Ja również się przyłączam do prośby, chętnie nabędę Krainę odmętów tylko prosiłbym pisać na mojego maila :D

konradszymanczuk@gmail.com

ODPOWIEDZ