Strata tury

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.

którą turę powinno się tracić?

bieżącą
0
Brak głosów
kolejną
13
42%
bieżącą i kolejną
18
58%
 
Liczba głosów: 31

Awatar użytkownika
Łudi
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 238
Rejestracja: niedziela 20 sie 2006, 16:28
Lokalizacja: o.. polskie to krainy
Płeć:

Post autor: Łudi »

Głosy w tej dyskusji zaczynają się powtarzać.
:idea: Najważniejszy wniosek: traci się końcówkę bieżącej tury i następną.


Don’t wory be happy :-)
Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

Tak jak wyzej napisane :) Swoja droga nie mialem nigdy podobnego problemu, zawsze traciło sie nastepną próbe po prostu ;]


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Awatar użytkownika
Leviathan
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
500 Kart Przygód
Pieczara Kanibali
Wyspy Przeznaczenia
Posty: 615
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 08:02
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Leviathan »

Tak naprawdę dyskusja ma sens jeżeli rozmawiamy o sytuacjach, w których poszukiwacz, badając obszar dociąga kilka kart i traci turę przed rozpatrzeniem ich wszystkich. Rzeczywiście powinno być wtedy tak, że strata dotyczy zarówno końcówki tury bieżącej jak i kolejnej.


"A son seul aspect n'est-on pas terrasse?
Nul n'est assez hardi pour l'exciter"
Job 40:28
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

HunteR pisze:Dla mnie to bezsens, przechodzisz obok strażnika a nagle okazuje się że go nie pokonałeś więc się cofasz spowrotem, to samo przy wrotach przez które przechodzisz zanim je otworzysz :roll:

Co do ciągnięcia kart na ww. obszarach, gracz sam decyduje co robi: jeśli ma ochotę iść dalej wykonuje instrukcję obszaru, jeśli nie ciągnie kartę. Cytat z obszaru ze strażnikiem: "Nie ciągniesz karty jeśli jakaś już tu jest lub chcesz przejść przez most do środkowej krainy(...)", cytat z wrót "Nie ciągniesz karty jeśli jakaś już tu jest lub jeżeli masz zamiar przejść na równinę grozy(...)". Tak więc pomysł że nie ciągniesz kart jeśli masz więcej oczek niż potrzeba i przechodzisz do krainy wyżej, a ciągniesz jeśli zatrzymasz się dokładnie na obszarze kłóci się z tym co napisano na planszy.
Poczytaj dokladnie instrukcje bo piszesz straszne głupoty.


Obrazek
Awatar użytkownika
czeski_
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kraina Snu
Kraina Umarłych
Puszcza
Posty: 630
Rejestracja: sobota 02 gru 2006, 19:02
Lokalizacja: Opole
Płeć:
Kontakt:

Post autor: czeski_ »

Doleję trochę oliwy do ognia.

Kiedy traci się turę to dzieje się coś w rodzaju obezwładnienia, zagubienia gdzieś czy zaśnięcia. W takim razie czy wolno w tym czasie podjąć jakiekolwiek działania ? Np. rzucić obronny czar, skorzystać z działania jakiegoś przedmiotu ?

Ja sam gram tak, że Czar można rzucić zawsze w takiej sytuacji ale postać, która traci turę nie może zostać zaatakowana przez innego Poszukiwacza. Czasem może zostać okradnięta (w przypadku karty 'usypiający nektar').


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

czeski_ pisze:Doleję trochę oliwy do ognia.

Kiedy traci się turę to dzieje się coś w rodzaju obezwładnienia, zagubienia gdzieś czy zaśnięcia. W takim razie czy wolno w tym czasie podjąć jakiekolwiek działania ? Np. rzucić obronny czar, skorzystać z działania jakiegoś przedmiotu ?

Ja sam gram tak, że Czar można rzucić zawsze w takiej sytuacji ale postać, która traci turę nie może zostać zaatakowana przez innego Poszukiwacza. Czasem może zostać okradnięta (w przypadku karty 'usypiający nektar').
Tak może sie bronić, zaatakowana może uzywac przedmiotów i rzucac czary oraz uzywac swoich specjalnych zdolnosci. Pisze o tym w instrukcji (tak mi sie wydaje)


Obrazek
Awatar użytkownika
czeski_
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kraina Snu
Kraina Umarłych
Puszcza
Posty: 630
Rejestracja: sobota 02 gru 2006, 19:02
Lokalizacja: Opole
Płeć:
Kontakt:

Post autor: czeski_ »

No tak. Ale wiele zasad ulega zmianie ze względu na logikę.
Np, jeżeli postać traci turę będąc na Bagnach, to znaczy, że się tam zgubiła. Inny Poszukiwacz, który stanie na tym polu, a ma wystarczającą Siłę żeby się nie zgubić, może go zaatakować. Ale logicznie rzecz biorąc nie powinien, bo też musiałby gdzieś pobłądzić.
Pytam zresztą tylko z ciekawości - jak kto gra.


PoKrAk
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1093
Rejestracja: niedziela 28 sty 2007, 14:27

Post autor: PoKrAk »

Ja sam gram tak, że Czar można rzucić zawsze w takiej sytuacji ale postać, która traci turę nie może zostać zaatakowana przez innego Poszukiwacza.
czyli krótko mówiąc - grasz niezgodnie z instrukcją.
Ale wiele zasad ulega zmianie ze względu na logikę.
może u ciebie.


Konto zablokowane. Aktualne konto:
Gieferg
Awatar użytkownika
czeski_
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kraina Snu
Kraina Umarłych
Puszcza
Posty: 630
Rejestracja: sobota 02 gru 2006, 19:02
Lokalizacja: Opole
Płeć:
Kontakt:

Post autor: czeski_ »

Chciałeś coś konkretnego przez to powiedzieć czy poprostu się czepiasz bo mnie nie lubisz ?

Wiele osób gra niezgodnie z instrukcją bo tak bardziej im odpowiada.

I tak - może u mnie, a może też u kogoś innego.


Awatar użytkownika
Piecho
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 11 lut 2007, 10:26
Lokalizacja: Radom
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Piecho »

PoKrAk pisze:Cytat:
Ja sam gram tak, że Czar można rzucić zawsze w takiej sytuacji ale postać, która traci turę nie może zostać zaatakowana przez innego Poszukiwacza.

czyli krótko mówiąc - grasz niezgodnie z instrukcją.
Hmm... nie wszyscy gramy zgodnie z instrukcją. Niektóre zasady ulegają zmianie na nasze potrzeby i nie sądze, że by to było wielkie zło.
Krótko mówiąc jak chce grać niezgodnie z instrukcją to niech gra.
Co do tematu, to oczywiście odpowiedź 2. 1 i 3 jest trochę bez sensu wg mnie, ponieważ, jeśli wylosujesz kartę i w efekcie tracisz turę, to i tak nigdzie dalej nie pójdziesz, bo skończyłeś ruch ;) Sprawa ma się tylko z sensem jeśli chodzi o Czary rzucane podczas swojej tury. Tutaj uważam, że takiego Czaru już nie możemy rzucić i tyle .
Pozdrawiam.


Life is life.
PoKrAk
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1093
Rejestracja: niedziela 28 sty 2007, 14:27

Post autor: PoKrAk »

czeski & Piecho >>> naprawde nie widzicie róznicy między ocenianiem czyjegoś postępowania a prostym stwierdzeniem faktu?


Konto zablokowane. Aktualne konto:
Gieferg
Awatar użytkownika
Piecho
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 11 lut 2007, 10:26
Lokalizacja: Radom
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Piecho »

PoKrAk pisze:czeski & Piecho >>> naprawde nie widzicie róznicy między ocenianiem czyjegoś postępowania a prostym stwierdzeniem faktu?
Tamtą twoją wypowiedź można było rozumieć na oba sposoby, choć bliższy był jednak stwierdzeniu faktu ;) PoKrAk ja się nie czepiam tego co napisałeś, tylko po prostu piszę jak ja uważam i że jeśli chce grać niezgodnie z instrukcją to niech gra ;)
/respekt


Life is life.
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Piecho pisze:
PoKrAk pisze:czeski & Piecho >>> naprawde nie widzicie róznicy między ocenianiem czyjegoś postępowania a prostym stwierdzeniem faktu?
Tamtą twoją wypowiedź można było rozumieć na oba sposoby, choć bliższy był jednak stwierdzeniu faktu ;) PoKrAk ja się nie czepiam tego co napisałeś, tylko po prostu piszę jak ja uważam i że jeśli chce grać niezgodnie z instrukcją to niech gra ;)
/respekt
Więc pisz sobie swoje urojenia w dziale "Twórczość Graczy", a nie w dziale "Zasady" bo przeglądających forum wprowadzacie w błąd.

Pozdrawiam.


Obrazek
Awatar użytkownika
czeski_
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kraina Snu
Kraina Umarłych
Puszcza
Posty: 630
Rejestracja: sobota 02 gru 2006, 19:02
Lokalizacja: Opole
Płeć:
Kontakt:

Post autor: czeski_ »

PoKrAk pisze:czeski & Piecho >>> naprawde nie widzicie róznicy między ocenianiem czyjegoś postępowania a prostym stwierdzeniem faktu?
To po co w ogóle piszesz ? Głupi post to głupi post niezależnie od tego czy był 'oceną postępowania' czy 'stwierdzeniem faktu'. Poza tym co to za tłumaczenie ? Wciąż nie powiedziałeś nic w temacie.


Awatar użytkownika
Piecho
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 11 lut 2007, 10:26
Lokalizacja: Radom
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Piecho »

Kufir pisze:Więc pisz sobie swoje urojenia w dziale "Twórczość Graczy", a nie w dziale "Zasady" bo przeglądających forum wprowadzacie w błąd.
Nie rozumiem dlaczego mam pisać o stracie tury i wyrażanie tak jak inni swojej opini w dziale Twórczość Graczy, jeśli dyskusja jest o zasadach? :-s


Life is life.
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Dyskusja jest o zasadach oryginanych o czym świadczy opis działu. A nie to fantazjach graczy, którzy zdają sobie sprawę, że grają nie zgodnie z zasadami, a mimo to zabierają głos i wprowadzają świadomie zamieszanie w temacie. Skończyłem. Pozdrawiam.


Obrazek
PoKrAk
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1093
Rejestracja: niedziela 28 sty 2007, 14:27

Post autor: PoKrAk »

to na tym forum powszechny problem.
ktoś pyta jak dana zasada działa i dostaje pięc róznych odpowiedzi a ci co wiedzą, że grają niezgodnie z instrukcją nie raczą o tym wspomnieć, bo wg nich ich wersja jest "logiczniejsza".

Tak czy inaczej przyjąłem wersję z utratą obecnej i kolejnej tury, wydaje się zdecydowanie najsensowniejsza.


Konto zablokowane. Aktualne konto:
Gieferg
Awatar użytkownika
czeski_
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kraina Snu
Kraina Umarłych
Puszcza
Posty: 630
Rejestracja: sobota 02 gru 2006, 19:02
Lokalizacja: Opole
Płeć:
Kontakt:

Post autor: czeski_ »

Kufir pisze:A nie to fantazjach graczy, którzy zdają sobie sprawę, że grają nie zgodnie z zasadami, a mimo to zabierają głos i wprowadzają świadomie zamieszanie w temacie.
Temat dotyczy straty tury i tego też dotyczył mój post. Skoro nie mogę pytać o to o co pytałem to po co w ogóle ten dział ? Lepiej przepisz tutaj całą instrukcję i będziesz miał z głowy problemy z niepotrzebnymi pytaniami.


ODPOWIEDZ