Ciężka zbroja

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.

Jak powinna działać ciężka zbroja?

Tak jak inne zbroje (tylko przed utratą wt)
38
90%
Przed wszystkimi konsekwencjami porażki
3
7%
Przy wyniku 1 utrata dodatkowo punktu wt
1
2%
 
Liczba głosów: 42

Rastel
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 17
Rejestracja: sobota 19 sty 2008, 19:45
Lokalizacja: Z Hrabstwa
Płeć:
Wiek: 51

Post autor: Rastel »

SeSim pisze:Ankieta w tym temacie podpowiada jednak, żeby grać z nią jak ze zwykłą zbroją w tym kontekście.
Tyle, że w takim przypadku po diabła mam ją nosić? Nie lepiej zmienić, ze chroni przed osobistymi lub personalnymi konsekwencjami porażki? Zaznaczam, że utrata przedmiotu itp. nie jest - moim zdaniem - personalną czy osobistą konsekwencją. Ale utrata punktu siły juz tak. I wtedy ma rację bytu również obostrzenie przy wyrzuceniu 1.


Nie będzie podpisu
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

O właśnie, jestem za tym aby Ciężka Zbroja chroniła równiez przed stratą Siły, a nie tylko wytrzymałości. Czasem trzeba oddać i Siłe w pewnych okolicznościach...
Może autor TO miał właśnie na myśli pisząc o wszelakich konsekwencjach, a nie to że chroni przed stratą Przedmiotów.
I z tym bym sie zgodziła.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

Cóż, o ile dobrze pamiętam, to Cieżka Zbroja była Przedmiotem niemagicznym, więc trochę dziwne żeby dawała możliwość ochrony przed stratą punktu Siły, czy też Mocy.

Poza tym Ciężka Zbroja i tak daje gigantyczną ochronę przed stratą samej Wytrzymałości.


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Tyle, że w takim przypadku po diabła mam ją nosić?
Po to, że jesteś praktycznie nieśmiertelny? :) Poza tym jeżeli miałaby zostać w oryginalnej formie to poza czarem nie masz szans odebrania jej Poszukiwaczowi, który ją nosi.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Rastel
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 17
Rejestracja: sobota 19 sty 2008, 19:45
Lokalizacja: Z Hrabstwa
Płeć:
Wiek: 51

Post autor: Rastel »

SeSim pisze:Po to, że jesteś praktycznie nieśmiertelny? :)
Pewnie masz rację. Szczególnie, jak wyrzucę jedynkę :twisted:
Poza tym jeżeli miałaby zostać w oryginalnej formie to poza czarem nie masz szans odebrania jej Poszukiwaczowi, który ją nosi.
O ile dobrze pamiętam (a mogę pamiętać źle - dawno nie gralem i jakoś nie mogę się dokopać do mojej Magii), to jest jeszcze parę innych "sposobów" pozbycia się przedmiotów - jakieś zdarzenia czy cuś. A zresztą właśnie dlatego proponowałem ograniczenie zbroi. Ale nie obdzierajmy jej ze wszystkich możliwości, bo stanie się ciężkim i nieporęcznym (-1 do ruchu) kawałem żelaztwa...


Nie będzie podpisu
ODPOWIEDZ