Astropaty gwarancja na remis :)

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ

Czy Rozkaz powinien działać na Poszukiwaczy znajdujących się w Otchłani ?

Tak
20
50%
Nie
20
50%
 
Liczba głosów: 40

Awatar użytkownika
Leviathan
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
500 Kart Przygód
Pieczara Kanibali
Wyspy Przeznaczenia
Posty: 615
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 08:02
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Leviathan »

Czar Rozkaz nie działa na Poszukiwaczy w Kosmicznej Otchłani i kropka. Dla jednego Poszukiwacza nie powinny być zmieniane zasady.

Doskonałym pomysłem jest rozwiązanie o którym wspomniano powyżej:

W sytuacji patowej, a więc takiej uniemożliwia zakończenie gry, poprzez zwycięstwo któregoś z graczy, zwycięzcą powinien być ogłoszony gracz, którego poszukiwacz dotrze na pole z Koroną Władzy.


"A son seul aspect n'est-on pas terrasse?
Nul n'est assez hardi pour l'exciter"
Job 40:28
Awatar użytkownika
yabollo
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 67
Rejestracja: czwartek 06 sie 2009, 14:24
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: yabollo »

pretorianstalker pisze:Dorwałem Pas podprzestrzenny i trafiając do Królestwa Chaosu postanowiełm trochę tam zabawić :) Przebrnąłem przez całą kupkę kart z otchłani i mogłem spróbować przewinąć ją jeszcze raz (...)
Używając Pasa podprzestrzennego do Pętli Czasowej można trafić ze... Strefy Negatywnej. W Królestwie Chaosu i w Strefie Negatywnej wyciąga się jedną kartę Otchłani, ale Obszar już inny i bliżej Wiru ;)

Też jestem zdania, że Czar Rozkaz nie działa w Otchłani.
W Kosmicznej Otchłani można używać Czarów tylko przeciwko Kartom Przygód bądź Kartom Otchłani, które właśnie zostały wyciągnięte. W żadnym innym przypadku ani czasie Czarami posługiwać się nie wolno.


Poszukiwacz to rzeczownik, a rzeczownikami rządzą przypadki...
Awatar użytkownika
the MackaN
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Pająki
Posty: 745
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 15:56
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: the MackaN »

Ale czy jeśli grać zgodnie z instrukcją, to nie jest w niej napisane, że WYGRYWA GRACZ KTÓRY ZOSTANIE SAMOTNIE NA PLANSZY? A nie ten co zdobędzie Koronę Władzy? Jeśli więc grać na Iron Mena, czyli bez dolosowywania poszukiwaczy jak się nam nie poszczęści, to marne szanse, że ktoś ktoś od początku gry będzie siedział Astropatą w Otchłani. A nawet jeśli, to trudno. Remis, to też jakieś zakończenie gry. Grunt kto się czuje moralnym zwycięzcą.

Czasem trzeba się pogodzić z myślą, że gra się z tchórzem. :)


ODPOWIEDZ