Astropaty gwarancja na remis :)

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ

Czy Rozkaz powinien działać na Poszukiwaczy znajdujących się w Otchłani ?

Tak
20
50%
Nie
20
50%
 
Liczba głosów: 40

Awatar użytkownika
Gieferg [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Astropaty gwarancja na remis :)

Post autor: Gieferg »

Zwróccie uwagę na zdolnośc astropaty. Koleś porusza się po kosmosie jak chce, a jeśli uda mu się znaleźć skafander, może zdecydować że chce aby gra pozostała nierozstrzygnięta > wyrusza w kosmos, wchodzi sobie na strefę radioaktywną (nie rzuca tam bo ma skafander) po czym za każdym razem wraca tam przez pętlę czasu. Nic się nie dzieje, czaru rozkaz rzucić na niego nie można i mamy pat.

Jest to o tyle wkurzające, że w zasadzie zawsze gdy astropata znajdzie się na przegranej pozycji i uda mu się dostać w kosmos i dorwać skafander (co niejest już problemem, bo nawet jak nie kupi go w fortecy to zawsze może poczekać w Królestwie chaosu aż skafander się pojawi) to już tylko od niego zależy czy gra się zakończy remisem czy nie. Co więcej, Astropata już zaczynając gre spokojnie może sobie załatwić skafander i wyciąć taki numer :lol:

Co byście zrobili w takiej sytuacji ?

Myślę, że w związku z tym, czar Rozkaz musi działać na poszukiwaczy znajdujacych się w Otchłani, co sądzicie?


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Taka sama zasada jak w przypadku Kuglarza. Dorwać go na początku rozgrywki i ubić skoro to taki wielki problem. Jak dla mnie w Otchłani Czar Rozkaz nie ma jak działać skoro to jest swojego rodzaju pęknięcie w czasoprzestrzeni czy tam podobne coś.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Gieferg [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Taka sama zasada jak w przypadku Kuglarza. Dorwać go na początku rozgrywki i ubić skoro to taki wielki problem.
to nie jest taka sama sytuacja.

Masz dopakowaną postać idziesz po Koronę, drugi gracz ginie, zaczyna jako Astropata w kosmosie - nie możesz go dopaść w żaden sposób

Problem w tym, że jeśli nie zechce dać się dorwać to możesz mu skoczyć.
Ale ty jak zwykle nie widzisz problemu :roll: . Znaleźc różdżkę to jest pewien problem, dostać skafander grajac astropatą to nie jest ŻADEN problem. Jeśli chcesz to po paru turach od początku rozgrywki już go masz i możesz z miejsca ogłośić rozgrywkę za nieroztrzygniętą jesli tylko masz taki kaprys.
Czyli w sytuacji kiedy widać że nie wygrasz bo inni już się dopakowali, albo ktoś już jest na Koronie a ty dopiero zaczynasz, po prostu to robisz i GAME OVER.

I dlatego jak dla mnie Czar Rozkaz MUSI działać w Otchłani.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Ale ty jak zwykle nie widzisz problemu Rolling Eyes .
Tak, nie widzę. Taka jest natura gry, że jedne postacie mogą być lepsze od drugich w pewnych zaistniałych warunkach. Jeżeli wszyscy gracze są świadomi w jakich warunkach to następuje, to powinni razem nie dopuścić do zaistnienia rzeczonych warunków. Czyli w tym konkretnym przypadku zebrać się razem do kupy i spuścić Astropacie kolektywny wjordol ;)
Problem może faktycznie pojawić się w grze na dwie osoby... No cóż, wtedy trzeba kombinować jak dorwać Astropatę zanim się dostanie do Otchłani (przy założeniu, że z niej wreszcie wyszedł, bo przecież o to chodzi, żeby zdobyć tą Koronę Władzy) lub zanim dorwie skafander. Pomijam fakt, że granie w dwie osoby nawet tylko z oryginalnymi planszami jest mało porywające.... Ograniczałbym się wtedy do gry z samą główną planszą co by mieć większe szanse na spotkanie z tym drugim graczem.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
chmiel
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 05 wrz 2006, 17:19
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: chmiel »

Dla mnie zasady są jasne i przejrzyste - czar rozkaz nie działa na postacie znajdujące się w kosmicznej otchłani. To że Astropata może ogłosić remis jest moim zdaniem głupotą, w MiMa gra się dla przyjemności, a co to za przyjemność że siedzi w jednym miejscu i nawet kart nie ciągnie.

Najlepiej to od razu zmieniać zasady gry ale po co? Przecież nikomu nie zależy żeby był remis, ktoś czasem wygrywa a ktoś przegrywa, nie wiem po co ten temat w ogóle ;]

EDIT:
SeSim poprawił rażącego orta ;)


Awatar użytkownika
Gieferg [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Taka jest natura gry,
nie, takie są niedoróbki w zasadach
No cóż, wtedy trzeba kombinować jak dorwać Astropatę zanim się dostanie do Otchłani
zwłaszcza że z niej zaczyna :P
Już napisałem o jaką sytuację mi chodzi. I w takiej sytuacji nie możesz zrobić NIC. Jesli uważasz że to ok i nie przeszkadza ci to, to nie mamy o czym dyskutować.
Pomijam fakt, że granie w dwie osoby nawet tylko z oryginalnymi planszami jest mało porywające....
tak sie składa że tak wygląda 95% moich gier i nie narzekam. A poza tym astropata zalatwi w ten sposób rozgrywkę niezależnei czy graczy jest 2 czy 10.
Ograniczałbym się wtedy
to się ograniczaj, ja nie mam takiego zamiaru :P

Chmiel :arrow: w sytuacji kiedy wiesz że nie wygrasz, bo przeciwnik jest już na drodze do zwycięstwa i nie jesteś w stanie go powstrzymać, możesz to pokojnie zrobić bo niby czemu nie? Nikomu nie zalezy na remisie? A wolisz zremisować czy przegrać? Bo ja, w sytuacji kiedy gra i tak za chwilę się skończy wolę to pierwsze.

A po co ten temat? z takim tokiem rozumowania jak co nie których ludzi tutaj, to dziwię się że jeszcze nei zadaliści epytania:

A PO CO TO FORUM W OGÓLE?


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
chmiel
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 05 wrz 2006, 17:19
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: chmiel »



Chmiel :arrow: w sytuacji kiedy wiesz że nie wygrasz, bo przeciwnik jest już na drodze do zwycięstwa i nie jesteś w stanie go powstrzymać, możesz to pokojnie zrobić bo niby czemu nie? Nikomu nie zalezy na remisie? A wolisz zremisować czy przegrać? Bo ja wolę to pierwsze.

Ja w Mima (jak już wcześiej napisałem) gram dla przyjemności więc dla mnie gra na remis nie wchodzi w grę a pozatym taka rozgrywka to będzie pewnie jedna na 100 więc ja się tym nie przejmuje.


Awatar użytkownika
Gieferg [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Mój wniosek ogólny dotyczący nastawienia ludzi natym forum do gry po kilku dyskusjach:

Omawianie tutaj jakiegokowiek dotyczącego zasad problemu nie ma sensu, bo skoro zdarza się raz na 100 gier to nikt się nim nie przejmuje. Tym samym jak widzę sens pisania na tym forum jest znikomy i chyba poza tematami dotyczącymi nowych dodatków nie będę sie dalej udzielał bo nie ma po co :P


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Cytat:
No cóż, wtedy trzeba kombinować jak dorwać Astropatę zanim się dostanie do Otchłani

zwłaszcza że z niej zaczyna Razz
Proszę Cię nie przytaczaj wyrwanych z kontekstu wypowiedzi. Chyba wyraźnie napisałem coś w nawiasie... (przy założeniu, że z niej wreszcie wyszedł, bo przecież o to chodzi, żeby zdobyć tą Koronę Władzy)
Chmiel Arrow w sytuacji kiedy wiesz że nie wygrasz, bo przeciwnik jest już na drodze do zwycięstwa i nie jesteś w stanie go powstrzymać, możesz to pokojnie zrobić bo niby czemu nie? Nikomu nie zalezy na remisie? A wolisz zremisować czy przegrać? Bo ja, w sytuacji kiedy gra i tak za chwilę się skończy wolę to pierwsze.
Cóż. Jeżeli dla Ciebie ważniejsze jest wygranie za wszelką cenę lub rozwalenie rozgrywki, to Twoja sprawa. Typowe podejście Polaka. Ja nie będę miał, to nikt inny nie będzie miał. Dla mnie (i jak widzę dla chmiela też) MiM jest przede wszystkim zabawą. Ma dostarczać rozrywki, a nie leczyć kompleksy tudzież rozstrzygać waśnie życiowe pomiędzy graczami. Cel gry jest chyba jasno podany prawda?
Tym samym jak widzę sens pisania na tym forum jest znikomy i chyba poza tematami dotyczącymi nowych dodatków nie będę sie dalej udzielał bo nie ma po co Razz
Oszczędzi to przynajmniej wzajemnej irytacji na siebie.

EDIT:
Otchłań jest ostatnią (i za razem pierwszą dla wielu Poszukiwaczy ;)) linią obrony przed Czarem Rozkaz. Likwidując tą zasadę ograniczasz możliwość chociaż chwilowej ucieczki przed Rozkazem.

EDIT2:
Jeżeli tak bardzo przeszkadza Ci Astropata w takiej formie w jakiej jest to zmodyfikuj lub usuń mu zasadę dowolnego poruszania się po Otchłani. Proponuję rzucić kostką przed ruchem i: dla 1,3,5 wybierasz dowolną drogę. Pozostałe wyniki, rzucasz jeszcze raz żeby ruszyć się po bożemu :)
Możesz również dla świętego spokoju wywalić Astropatę z rozgrywki. To taka modyfikacja dla leniwych.
Jeszcze raz powtarzam. Nie widzę absolutnie żadnego sensu w anulowaniu zasady niedziałającego Czaru Rozkaz w Otchłani. Dlaczego już wyjaśniłem wcześniej, ale przyszła mi jeszcze jedna rzecz do głowy. Mianowicie kolidowałoby to z zasadą, że w Otchłani nie można rzucać Czarów na innych Poszukiwaczy.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Gieferg [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Właśnie brat mi podpowiedział rozwiązanie problemu patowych sytuacji 8)

Brzmi ono tak :arrow: jeśli dochodzi do sytuacji patowej w której gra nie może być rozstrzygnięta, zwycięża Poszukiwacz znajdujący się na Koronie Władzy :mrgreen:

I tego się będę trzymał.
I przy takim założeniu czar Rozkaz może sobie nei działać na kosmicznych podrózników.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
Michael
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze z Talismana
Zbrojownia Szalonego Gnoma
Posty: 613
Rejestracja: sobota 06 sie 2005, 14:23
Lokalizacja: Z nikąd
Płeć:

Post autor: Michael »

A co do Astropaty to proponuje wprowadzenie zasady że w grach jeden na jednego można grać wyłącznie Astropatą i Kuglarzem i w ten sposób nikt nie będzie poszkodowany
Ostatnio zmieniony niedziela 29 paź 2006, 11:07 przez Michael, łącznie zmieniany 2 razy.


Given the choice - whether to rule a corrupt and failing empire, or to challenge the Fates for another throw, a better throw against one's destiny - what was to do?
Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

obiecujesz ?

A co do Astropaty to proponuje wprowadzenie zasady że w grach jeden na jednego można grać wyłącznie Astropatą i Kuglarzem i w ten sposób nikt nie będzie poszkodowany
A Ty wstąpiłeś do LPR? Bo jak już coś powiesz, to z reguły jest to coś na poziomie ministra edukacji ;)
jeżeli to prawda to jest to radosna nowina
Czym mniej ludzi, którzy są w stanie powiedzieć coś z sensem, tym więcej miejsca dla ludzi co chrzanią jak potrzaskani... Faktycznie jest się z czego cieszyć.

Na forum i tak mało kto rozpoczyna jakiekolwiek sensowne dyskusje. Co ciekawe jak zacznie się jakiś temat, który może być problematyczny to nikt nie ma ochoty brać w nim udziału, a jak ktoś zaczne gadkę o tym co dzieje się z koniem/koniem wozem po tym jak opuści się miasto bez ich odbierania ze stajni, to zaraz wybucha debata i pojawia się 5tys pomysłów z czego każdy kolejny jest z reguły głupszy od poprzedniego. Jak ktoś z boku się przygląda temu forum, to zapewne odnosi wrażenie, że 90% użytkowników, to ludzie w wieku 13-14 lat - jest conajmniej kilka powodów żeby tak sądzić, nie licząc samego poziomu rzeczowej dyskusji... w sumie braku jakiejkowliek rzeczowej dyskusji...


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Jako że ostatni z moderowaniem forum były problemy prosze o zakończenie tego offtopiku i powrót do rozmowy.
Jak i uszczypliwe wypowiedzi typu: "obiecujesz ? jeżeli to prawda to jest to radosna nowina," " A Ty wstąpiłeś do LPR?" Będą usuwane. Forum ma służyć wymianie poglądów dotyczących zasad gry, a jednocześnie ma być apolityczne.


Według mnie choć nie gram w WKO myślę że czar Rozkaz ma zasięg wszędzie i niema miejsca w którym nie mógłby zadziałać no chyba ze to jest uwzględnione w jakiejś tam karcie, ale wtedy to dotyczy tylko tej karty a nie całej krainy.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Lens
Astropata
Astropata
Astropata
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Anarchia
Karty
Poszukiwacze z Misją
Posty: 888
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 16:34
Lokalizacja: Karczma Pod 6 Twarzami Przeznaczenia
Płeć:

Post autor: Lens »

Michael pisze:A co do Astropaty to proponuje wprowadzenie zasady że w grach jeden na jednego można grać wyłącznie Astropatą i Kuglarzem i w ten sposób nikt nie będzie poszkodowany.
:D :D :D Riposta z tak zwanej wyzszej półki. Hehe. Wlasciwie to rozwiazuje caly problem.
Tak apropo Michael ty sam zmieniasz swoje posty, czy cie ocenzurowano? Bo widze, ze tu jest Twoj post obciety i wtracenie, ze "balcerowicz musi odejsc" przy okazji greyscale u Gieferga w innym topiku tez.
A co czaru rozkaz o czym tu dyskutowac? Nie dziala i tyle. Mozna snuc uzasadnienia logiczne i praktyczne, wdawac sie w "sensowne dyskusje", ale wystarczy powiedziec, ze tak jest w instrukcji i tyle w tej sprawie jak dla mnie.
Jak ktoś z boku się przygląda temu forum, to zapewne odnosi wrażenie, że 90% użytkowników, to ludzie w wieku 13-14 lat
A to fakt. Dzieciuchy z nas straszne :wink: .


Czasem ty jesz niedźwiedzia, a czasem to niedźwiedź je ciebie.
Lord Yves
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 176
Rejestracja: czwartek 10 mar 2005, 10:01
Lokalizacja: Stalowa Wola
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Lord Yves »

W instrukcji do Kosmicznej Otchłani wyraźnie napisano, ze nic co się dzieje na innych planszach nie oddziałuje na Otchłań. A poza tym to jak można rzucić na kogoś znajdującego się tam czar Rozkaz, skoro nie moga się tam teleprtować ani Król Smoków, ani Poszukiwacz z Siłą Herkulesa.


Awatar użytkownika
Łudi
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 238
Rejestracja: niedziela 20 sie 2006, 16:28
Lokalizacja: o.. polskie to krainy
Płeć:

Post autor: Łudi »

Moim zdaiem czar rozkaz jest z innej grupy carów tzn. :arrow: diała wszędzie nie ważne gdzie się znajdujesz :!: . Bo jaki jest sens dostania sie do Korony władzy skoro musisz ją opuścić i biegać za jakimś Poszukiwaczem :?: W przypadku Otchłani nie ma inej mozliwości jak wykończenie go właśnie czarem rozkaz.


Don’t wory be happy :-)
Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

Ale przecież mówimy jedynie o Astropacie, dlatego jedynie ona ma szczęście przy właściwości Otchłani, która blokuje Rozkaz, przecież każda inna Postać prędzej czy później wyjdzie i wykończymy ją normalnie, dlatego ja osobiście nie widzę sensu zmiany tej zasady.


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
wisnia
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 140
Rejestracja: poniedziałek 27 cze 2005, 02:11
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: wisnia »

zgadzam sie. lepiej ograniczyc astropate niz zmieniac calkiem ciekawą regulę. Pomysl SeSima :
Proponuję rzucić kostką przed ruchem i: dla 1,3,5 wybierasz dowolną drogę. Pozostałe wyniki, rzucasz jeszcze raz żeby ruszyć się po bożemu
rozwiazuje problem.


wisnia
Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Dzisiaj miałem okazję zagrać Cyborgiem i dość porządnie się rozbudować, po czym postanowiłem udać się w Otchłań. Dorwałem Pas podprzestrzenny i trafiając do Królestwa Chaosu postanowiełm trochę tam zabawić :) Przebrnąłem przez całą kupkę kart z otchłani i mogłem spróbować przewinąć ją jeszcze raz, ale ponieważ na planszy głównej robiło się gorąco, to w myśl zasady, że grający na remis przegrywa podczas gdy ktoś inny jest na koronie, postanowiłem wrócić i nie polować już dłużej na Boga i pkt z Behemotów itp ;)

Nie tylko Astropata może w Otchłani pozostać :)


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Osobiście wolałbym wersję z update'owanego Talizmana dotyczącego Pasa Podprzestrzennego. Mianowicie może wybrać dowolną drogę, chyba że jest w Strefie Negatywnej, Radioaktywnej lub na Królestwach Chaosu. Wtedy normalnie rzuca kostką.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Leviathan
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
500 Kart Przygód
Pieczara Kanibali
Wyspy Przeznaczenia
Posty: 615
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 08:02
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Leviathan »

Czar Rozkaz nie działa na Poszukiwaczy w Kosmicznej Otchłani i kropka. Dla jednego Poszukiwacza nie powinny być zmieniane zasady.

Doskonałym pomysłem jest rozwiązanie o którym wspomniano powyżej:

W sytuacji patowej, a więc takiej uniemożliwia zakończenie gry, poprzez zwycięstwo któregoś z graczy, zwycięzcą powinien być ogłoszony gracz, którego poszukiwacz dotrze na pole z Koroną Władzy.


"A son seul aspect n'est-on pas terrasse?
Nul n'est assez hardi pour l'exciter"
Job 40:28
Awatar użytkownika
yabollo
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 67
Rejestracja: czwartek 06 sie 2009, 14:24
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: yabollo »

pretorianstalker pisze:Dorwałem Pas podprzestrzenny i trafiając do Królestwa Chaosu postanowiełm trochę tam zabawić :) Przebrnąłem przez całą kupkę kart z otchłani i mogłem spróbować przewinąć ją jeszcze raz (...)
Używając Pasa podprzestrzennego do Pętli Czasowej można trafić ze... Strefy Negatywnej. W Królestwie Chaosu i w Strefie Negatywnej wyciąga się jedną kartę Otchłani, ale Obszar już inny i bliżej Wiru ;)

Też jestem zdania, że Czar Rozkaz nie działa w Otchłani.
W Kosmicznej Otchłani można używać Czarów tylko przeciwko Kartom Przygód bądź Kartom Otchłani, które właśnie zostały wyciągnięte. W żadnym innym przypadku ani czasie Czarami posługiwać się nie wolno.


Poszukiwacz to rzeczownik, a rzeczownikami rządzą przypadki...
Awatar użytkownika
the MackaN
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Pająki
Posty: 745
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 15:56
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: the MackaN »

Ale czy jeśli grać zgodnie z instrukcją, to nie jest w niej napisane, że WYGRYWA GRACZ KTÓRY ZOSTANIE SAMOTNIE NA PLANSZY? A nie ten co zdobędzie Koronę Władzy? Jeśli więc grać na Iron Mena, czyli bez dolosowywania poszukiwaczy jak się nam nie poszczęści, to marne szanse, że ktoś ktoś od początku gry będzie siedział Astropatą w Otchłani. A nawet jeśli, to trudno. Remis, to też jakieś zakończenie gry. Grunt kto się czuje moralnym zwycięzcą.

Czasem trzeba się pogodzić z myślą, że gra się z tchórzem. :)


ODPOWIEDZ