Ninja czyli "możesz mi skoczyć potworze" :)

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
Awatar użytkownika
Gieferg [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Ninja czyli "możesz mi skoczyć potworze" :)

Post autor: Gieferg »

Idzie sobie Ninja przez Zewnętrzną Krainę, trafia do Kapliczki. Poniewaz jest zły - nie bada obszaru, nic złego mu się nie dzieje. Rusza dalej, w puszczy natrafia na Rzygacza. Ninja jest słabszy więc postanawia zniknąć w tajemniczy ninjowy sposób zostawiając rzygacza z rozdziawioną gębę pośrodku kniei. Idzie dalej, ale nagle coś go tknęło :idea: zawraca i atakuje rzygacza swoim ninjowym sekretnym pchnięciem, teraz to ninja jest silniejszy. Rzygacz zostaje przerobiony na expy. Kawałek dalej Ninja natrafia na Ludojada, ponieważ jest od niego słabszy - wymyka się, by za chwilę wrócić i załatwić go w ten sam sposób co i rzygacza.

Jak by nie patrzeć na powyższą sytuację nie dośc że wrogowie nie stanowią dla naszego kroczącego pośród cieni Poszukiwacza żadnego zagrożenia (może się im wymykać) to jeszcze potem może wrócić by zakatrupić ich swoim "tajnym ciosem" obniżając im siłę o wartośc swojej mocy i nabijając sobie za nich punkty. Jakby tego było mało, kiedy jest na krawędzi życia i smierci nie mamy co liczyć na to że coś złego mu się przytrafi. Ninja olewa pustynię, czarnego rycerza nie ciągnie kart, słowem - nie bada obszarów do momentu aż trafi w miejsce gdzie może się uleczyć, a jedyną kzrywdę jaka może go spotkac mogą mu wyrządzić inni poszukiwacze.

Jakby na to nei patrzeć - postać jest bardzo mocna - moim zdaniem: zbyt mocna, ale nie będę go zmieniał, taki już się urodził i takiego musimy go zaakceptować 8) pamiętam że już dawno temu, gdy kupiliśmy sobie "Podziemia" ta postac wydała się nam niezbalansowana. Niby nie może mieć przyjaciól, muła, konia i wozu itd. ale czy to taka wada? Jeśli nei moze mieć przyjaciól to może lepiej korzystać z konia :P

Jeszcze słowko o zdolności niebadania obszaru. Zastanawiam się jaki ma sens wyciaganie karty i zostawianie jej zakrytej. Nie lepiej po prostu nie wyciągać? :?

W moim nadchodzącym dodatku pojawi się kobieca wersja ninjy czyli Kunoichi - istnieje sporo podobieństw między tymi postaciami, jednak sądzę że ta nowa będzie lepiej wyważona.

A co wy sądzicie o facecie w czarnym wdzianku?


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
Lens
Astropata
Astropata
Astropata
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Anarchia
Karty
Poszukiwacze z Misją
Posty: 888
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 16:34
Lokalizacja: Karczma Pod 6 Twarzami Przeznaczenia
Płeć:

Post autor: Lens »

A co wy sądzicie o facecie w czarnym wdzianku?
Co? Moze tylko tyle, ze chcialbym go wylosowac, gdybym bral udzial w jakims turnieju MiMowskim :D .


Czasem ty jesz niedźwiedzia, a czasem to niedźwiedź je ciebie.
Awatar użytkownika
ito
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 66
Rejestracja: poniedziałek 26 cze 2006, 19:37
Lokalizacja: Płock / Warszawa
Płeć:

Post autor: ito »

Ninja jest jednym z mocniejszych Poszukiwaczy (teraz tak się zastanawiam czemu w plebiscycie dałem go dopiero na 10. miejscu) i faktycznie mogą go męczyć tylko Poszukiwacze. Jedynym poważnym (według mnie) minusem jest fakt, że może posiadać tylko 4 Przemioty - zestaw Miecz, Zbroja, Pierścień i Talizman byłby chyba dla niego wymarzony :)


Remember remember the fifth of November
Gunpowder, treason and plot.
I see no reason why gunpowder, treason
Should ever be forgot...
Awatar użytkownika
Gieferg [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Jedynym poważnym (według mnie) minusem jest fakt, że może posiadać tylko 4 Przemioty - zestaw Miecz, Zbroja, Pierścień i Talizman byłby chyba dla niego wymarzony
A ja bym podał taki wymarzony zestaw:

Rózdżka, Talizman, Miecz dwuręczny (a co się będzie ograniczać 8) ), Platforma Antygrawitacyjna :mrgreen: Koń, Zbroja Płytowa, Korona Salomona, Laska Władzy, Pierścień itd, itp...


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Dla mnie to postać, jak postać. Ma spore plusy ale ma też minusy. Kolejna postać na zasadzie jak ktoś ją wylosuje to ma przesrane, bo nikt go nie lubi :D To samo jest u mnie na "Sesjach" kiedy w grze pojawi się Jasnowidz. Wszystkim pozostałym graczom uaktywnia się doktor wjordol :)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
ito
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 66
Rejestracja: poniedziałek 26 cze 2006, 19:37
Lokalizacja: Płock / Warszawa
Płeć:

Post autor: ito »

Gieferg pisze:A ja bym podał taki wymarzony zestaw:

...Platforma Antygrawitacyjna :mrgreen:...
Zapomniałem zupełnie o Platformie Antygrawitacyjnej !!! :oops: Ale wtopa !! Ale to chyba dlatego, że za mało gram w Otchłań. Z Platformą to już w sumie może nieźle wymieść :D


Remember remember the fifth of November
Gunpowder, treason and plot.
I see no reason why gunpowder, treason
Should ever be forgot...
wisnia
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 140
Rejestracja: poniedziałek 27 cze 2005, 02:11
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: wisnia »

u mnie jak sie latwo domyslec ninja nie gra, na turniejach rowniez niechetnie bym go nie zobaczyl. ewentualnie proponuje pojsc w opcje ograniczenia, i odmowic mu przyjemnosci urzywania zbroi, jak jest taki cichociemny to nie moze go nic ograniczac, tudziez brzeczec.


wisnia
Awatar użytkownika
Gieferg [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

u mnie jak sie latwo domyslec ninja nie gra,
u ciebie nie gra nawet Zulus i Szaman :P (dyskryminacja społeczności plemiennych ?) a pewnie połowa z mojego zestawu Poszukiwaczy z Wyspy też dostałaby z miejsca bana :P


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
wisnia
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 140
Rejestracja: poniedziałek 27 cze 2005, 02:11
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: wisnia »

hehe jak polowa odpadnie zostanie 6-7 the bast - zawsze coś :P


wisnia
Raleen
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Posty: 451
Rejestracja: poniedziałek 25 paź 2004, 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Do walki jest dobry, ale od strony magicznej nie bardzo się ma jak bronic :)


Awatar użytkownika
Gieferg [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

A kto ma?

Jest ledwie kilka postaci które mają ciągle czary, a cała reszta z ninją włącznie może mieć jak znajdzie różdżkę. Równie dobrze mozna powiedzieć że jest mocny, ale nie potrafi kraść :P


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Raleen
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Posty: 451
Rejestracja: poniedziałek 25 paź 2004, 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Gieferg pisze:A kto ma?

Jest ledwie kilka postaci które mają ciągle czary, a cała reszta z ninją włącznie może mieć jak znajdzie różdżkę. Równie dobrze mozna powiedzieć że jest mocny, ale nie potrafi kraść :P
Tylko, że magia to jednak standard dla wielu postaci, a kradzież to umiejętnosc szczególna pojedynczej postaci.


Awatar użytkownika
Gieferg [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Standard dla wielu?

- leśny duszek, wróżka, kuglarz, czarnoksiężnik i naukowiec

Tylko dla nich magia to standard.
Ok, ninja "od strony magicznej nie bardzo się ma jak bronic" tak samo jak 80-90% poszukiwaczy, czy to jakaś szczególna wada ?


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Raleen
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Posty: 451
Rejestracja: poniedziałek 25 paź 2004, 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ale niektórzy poszukiwacze mają na początku czary i mają wysoką moc albo zdolności w tym kierunku. To, że ktoś ma stale czary nie decyduje.

I zapomniałeś o Arcymagu i chyba jeszcze o kilku postaciach także posiadających czary.


Awatar użytkownika
Gieferg [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

zapomniałeś o Arcymagu
Nie zapomniałem o Arcymagu ale Arcymag to nie jest normalny Poszukiwacz tylko profesja z miasta, nie ma go co porównywać z normalnymi.
i chyba jeszcze o kilku postaciach także posiadających czary
a konkretnie ?
Ale niektórzy poszukiwacze mają na początku czary i mają wysoką moc
jeśli mają wysoką moc to zwykl mają niską siłę, a jeden czar na początek? To niby sprawia, że mogą "bronić się od strony magicznej" ?
I dont think so.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
wisnia
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 140
Rejestracja: poniedziałek 27 cze 2005, 02:11
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: wisnia »

a czy moze wymykac sie rowniez duchom, demonom oraz innym wrogom walczacych na moc??
wedlug zasad chyba tak, wedlug mnie raczej nie powinien i moze to jest rowniez pomysl na ograniczenie jego generalnie olewczego stosunku do zycia.
ps. hehe, nie wyknie sie rowniez wrogom na PP :twisted: , no ale przeciez nie wszyscy graja z tym dodatkiem :wink:


wisnia
Awatar użytkownika
Gieferg [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

ps. hehe, nie wyknie sie rowniez wrogom na PP , no ale przeciez nie wszyscy graja z tym dodatkiem
jego zdolnośc jest ograniczona do Krainy Zewnętrznej i Środkowej. W Mieście może się wymykać bo jest ono częscią krainy Zewnętrznej, alena pozostałych planszach (Jaskinia, Podziemia, Otchłań) oraz w Krainie Wewnętrznej już nie może :) A na Wyspie, która jest już prawie gotowa jego zdolności działają normalnie :)


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
yabollo
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 67
Rejestracja: czwartek 06 sie 2009, 14:24
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 37

Re: Ninja czyli "możesz mi skoczyć potworze" :)

Post autor: yabollo »

Gieferg pisze:Idzie sobie Ninja przez Zewnętrzną Krainę, trafia do Kapliczki. Poniewaz jest zły - nie bada obszaru, nic złego mu się nie dzieje.
Ale czy "badanie obszaru" to nie jest tylko ciągnięcie kart i zapoznawanie się z nimi?

Ostatnie zdanie punktu 13:4 instrukcji Podstawki MiM:
Ciągnięcie Kart i zapoznawanie się z nimi określane jest jako "badanie danego Obszaru"

Inna sytuacja:
Czy Zły Poszukiwacz, który musi 'odprawić' Pokutę (nie może badać obszarów) i udać się do Świątynii nie mógłby korzystać z usług wiejskiego mędrca rzucając u niego kostką czy wzywać duchów na Cmentarzu... (?)
Poszukiwacz wtedy nie bada obszaru tylko stosuje się do instrukcji wydrukowanej na Obszarze na którym się znalazł o czym mówi początek punktu 13:5 instrukcji podstawki.

Ponadto w punkcie tym jest informacja, że Do niektórych instrukcji Poszukiwacz musi się zastosować, do innych tylko może, jeżeli chce. Tak więc w Kapliczce Ninja musi się zastosować do instrukcji i stracić 1 punkt Wytrzymałości jako Zły Poszukiwacz...

Jeśli nie musiałby tracić punktu Wytrzymałości w Kapliczce to możnaby też powiedzieć, że Ninja nie jest zobligowany do rzucania kostką na Skałach, w Lesie, w Gospodzie czy w Przepaści, a przecież musi się zastosować do instrukcji tych obszarów i rzucić kostką.

pzdr


Poszukiwacz to rzeczownik, a rzeczownikami rządzą przypadki...
Awatar użytkownika
Korczyk
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Uczestnik Zjazdów
Posty: 430
Rejestracja: sobota 10 lis 2007, 15:21
Lokalizacja: Żywiec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Korczyk »

yabollo pisze:Ale czy "badanie obszaru" to nie jest tylko ciągnięcie kart i zapoznawanie się z nimi?

Ostatnie zdanie punktu 13:4 instrukcji Podstawki MiM:
Ciągnięcie Kart i zapoznawanie się z nimi określane jest jako "badanie danego Obszaru"
Analogicznie - „Poszukiwacz to rzeczownik”, posiada zatem cechy rzeczownika, ale czy to znaczy, że jest tak także w odwrotną stronę i rzeczownik posiada cechy Poszukiwacza? Tak samo to, że jedną rzecz się określa „badaniem obszaru”, nie znaczy, że tylko ją.

Cytowane przez Ciebie zdanie wygląda jak wyjęte z kontekstu, bo zawiera się jedynie w podpunkcie większego zagadnienia BADANIE OBSZARU, nazwanym „Obszary, na których ciągnięte są Kart Przygód”; oprócz tego są tam jeszcze inne podpunkty i dopiero całość definiuje pojęcie „badanie obszaru”. Zanim zaczniesz wnosić poprawki, upewnij się czy masz rację, bo tak, to wszyscy co nie znają instrukcji na pamięć otwierają ją i poświęcają swój cenny czas, by zweryfikować dotychczasową interpretację zasad o błędne poprawki, czas jaki powinieneś był poświęcić Ty...

I też pozdrawiam. :neutral:


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Badanie obszaru, jak sama nazwa + odrobina logiki wskazują, to wykonanie instrukcji danego obszaru, niezależnie czy tam jest napisane "wyciągnij 1 kartę" czy "rzuć kostką" - jest to badanie obszaru. No nie mówcie, że to aż tak trudne xD


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
yabollo
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 67
Rejestracja: czwartek 06 sie 2009, 14:24
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: yabollo »

Korczyk nie chcę wnosić poprawek. Chcę z Wami porozmawiać jako nowicjusz "Losujący Postać" na tym forum ;) Faktycznie na końcu mojego postu zapomniałem dopisać "co Wy o tym myślicie?", bo mój post bez tego zdania wygląda jakbym narzucał swoje zdanie.

Zdolność Ninji rozumiałem w ten sposób, że nie musi po prostu oglądać kart Przygód, które musi wyciągnąć. Nie ogląda ich i zostawia tylko zakryte. Zacytują ją całą:
3. W Krainach Zewnętrznej i Środkowej możesz nie badać obszaru, na którym się znajdziesz, jednak musisz wyciągnąć Karty Przygód, jeżeli instrukcja tego wymaga. Nie oglądasz ich po prostu i zostawiasz zakryte.
Właśnie mowa o ciągnięciu kart Przygód w tej zdolności sugerowała, że to jest "badanie obszaru."

Jeżeli "badanie obszaru" to wykonanie instrukcji danego obszaru niezależnie czy ciągnięcie kart czy rzut kostką to w jaki sposób rozpoczynający grę w zewnętrznej Krainie Zły Poszukiwacz miałby się udać do Świątyni i odprawić 'Pokutę'?. W trakcie pielgrzymki nie mogą badać Obszarów. Nie mogą zatem ciągnąć kart, nie mogą rzucać w gospodzie, gdzie wyrzucienie 6-ciu oczek by ich wybawiło...? Można by powiedzieć, że Strażnika też nie mógłby zaatakować, ale nawet jeśli istniałaby taka możliwość to dla początkującego Poszukiwacza przeciwnik o Sile 9 to niedopokonania gigant...
Jeszcze Tratwa, ale również, aby ją zbudować musiałby posiadać topór i "zbadać Obszar" Lasu bądź Puszczy...
Zostaje jeszcze Czar Spacer po wodzie, ale szansa na jego posiadanie jest niewielka...

Hm... co o tym sądzicie?
Ostatnio zmieniony sobota 08 sie 2009, 14:48 przez yabollo, łącznie zmieniany 2 razy.


Poszukiwacz to rzeczownik, a rzeczownikami rządzą przypadki...
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Ja myślę, że to po prostu znowu Polacy dali ciała przy tworzeniu tej karty, jak zresztą w przypadku wielu innych kart z Jaskini :P Tego dodatku nie szanuję :P


Ja nawet nie mam Talismana.
Machete
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 03 lis 2008, 15:07
Lokalizacja: grindhouse
Płeć:

Post autor: Machete »

A ja tak sobie myślę, że Ninja nie jest z Jaskini.
Jeżeli "badanie obszaru" to wykonanie instrukcji danego obszaru niezależnie czy ciągnięcie kart czy rzut kostką to w jaki sposób rozpoczynający grę w zewnętrznej Krainie Zły Poszukiwacz miałby się udać do Świątyni i odprawić 'Pokutę'?.
W normalny. Przechodzi po prostu do środkowej krainy olewając Strażnika bo również i jego instrukcję ignoruje kiedy nie bada obszarów.
3. W Krainach Zewnętrznej i Środkowej możesz nie badać obszaru, na którym się znajdziesz, jednak musisz wyciągnąć Karty Przygód, jeżeli instrukcja tego wymaga. Nie oglądasz ich po prostu i zostawiasz zakryte
A widzisz? "Jeżeli instrukcja tego wymaga" - to tylko jedna z opcji, co wskazuje dośc jasno na to że badanie obszarów może wymagać wyciągania kart ale nie musi bo dotyczy WSZYSTKICH obszarów, również tych, na których kart się nie wyciąga. A więc Ninja może olać wszystkie obszary.


If you're going to hire Machete to kill the bad guy, you'd better make damn sure the bad guy isn't you!
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Tekst o Jaskini był odnośnie Pokuty :P A znajdzie się tam więcej niezbalansowanych, nieprzemyślanych i niesprecyzowanych kart :P


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Rogo pisze:Tekst o Jaskini był odnośnie Pokuty :P A znajdzie się tam więcej niezbalansowanych, nieprzemyślanych i niesprecyzowanych kart :P
Pokuta akurat nie jest nieprzemyślana. Przechodzisz sobie przez pole Strażnika i tyle. Zero filozofii.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
ODPOWIEDZ