Ninja czyli "możesz mi skoczyć potworze" :)

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
Awatar użytkownika
Qurek
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 163
Rejestracja: środa 27 paź 2010, 21:12
Lokalizacja: Sieradz
Płeć:
Wiek: 39

Re: Ninja czyli "możesz mi skoczyć potworze" :)

Post autor: Qurek »

Gieferg pisze:Zastanawiam się jaki ma sens wyciaganie karty i zostawianie jej zakrytej. Nie lepiej po prostu nie wyciągać? :?
Ja widzę w tym sens, no ale jeśli się mylę to mnie oczywiście poprawcie. Ot taka mała historyjka. Idzie sobie nasz Ninja na pola. Na tych polach coś się wydarzyło, ale nasz Ninja nie jest zbytnio ciekawski więc olewa kartę przygody (jest to powiedzmy "Różdżka"). Różdżka właśnie zniknęła ze stosu kart przygód. Tym sposobem następny poszukiwacz, który ma w swej turze ciągnąć kartę, nie wyciągnie różdżki, ale coś zupełnie innego. Dla mnie to po prostu kwestia czysto probabilistyczna. Ktoś prędzej czy później ową różdżkę oczywiście odkryje, ale sama rozgrywka toczy się już zupełnie inaczej, niż toczyłaby się bez odkładania przez Ninję zakrytej karty przygody na obszarze. No cóż może zamotałem trochę, ale myślę, że jest to jakieś sensowne wyjaśnienie powyższego pytania.


Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

Eee, jakoś to do mnie nie przemawia takie wyjaśnienie. Wydaje mi się, że ze statystycznego punktu widzenia (tu - szansa zdobycia przez kogoś Różdżki) zostawianie zakrytej karty nie ma żadnego znaczenia.

Niby wpływa to na losy gry, ale w takim samym stopniu jak to że ktoś wyrzucił na kostce 4, a mógł równie dobrze wpłynąć na ruch jakimś zaklęciem i wtedy wyciągnąłby przygodę, a tak rzucał kostką na skałach, a za niego tą Różdżkę wyciągnął ktoś inny. :)


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Butterfly effect? :D Nie no nie przesadzajmy. Żeby mówić o jakiejkolwiek manipulacji Ninja musiałby znać kartę którą odkłada do góry nogami. Wtedy byłaby to całkiem użyteczna zdolność.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Qurek
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 163
Rejestracja: środa 27 paź 2010, 21:12
Lokalizacja: Sieradz
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Qurek »

Całkowicie się z Wami zgadzam. Przecież właśnie o losowość w tej grze chodzi. A różdżkę podałem jako przykład czysto hipotetyczny. Tak jak już wspomniałem chodzi o czystą probabilistykę w losowaniu kart.


ODPOWIEDZ