Poruszanie siê w podziemiach

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
Jordan [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 28
Rejestracja: środa 23 sie 2006, 15:24
Lokalizacja: BIELSKO - BIAŁA

Poruszanie siê w podziemiach

Post autor: Jordan »

Wiêc najpierw sprawa pól:
„ Cela Wiêzienia” – co je¶li nie mam ze sob± ¿adnego przyjaciela ?

„Stra¿nik”- czy na tym polu bezwzglêdnie trzeba siê zatrzymaæ i zastosowaæ ciê do instrukcji z tego pola by dalej kontynuowaæ podró¿ ?

I teraz kwestia wrogów je¶li przegram musze w nastêpnej turze i¶æ w stronê
„wyj¶æie” a potem podró¿uje ju¿ normalnie tyle tylko czy je¶li wróg znajduje siê powiedzmy o 4 oczka o de mnie a ja rzucê kostk± 5 to co mijam go i idê dalej? Czy jednak musze z nim walczyæ by i¶æ dalej


"Jeste¶ w krainie gdzie obcy ginie"
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Więc najpierw sprawa pól:
„ Cela Więzienia” – co jeśli nie mam ze sobą żadnego przyjaciela ?
nic
„Strażnik”- czy na tym polu bezwzględnie trzeba się zatrzymać i zastosować cię do instrukcji z tego pola by dalej kontynuować podróż ?
tylko jeśli wyrzucisz tyle oczek na kostce żeby tam trafić
I teraz kwestia wrogów jeśli przegram musze w następnej turze iść w stronę
„wyjśćie” a potem podróżuje już normalnie tyle tylko czy jeśli wróg znajduje się powiedzmy o 4 oczka o de mnie a ja rzucę kostką 5 to co mijam go i idę dalej? Czy jednak musze z nim walczyć by iść dalej
normalnie go mijasz

ciekawe problemy :roll: a wydawało mi się że akurat instrukcja podziemi jest dośc jasno sformułowana.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Jordan [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 28
Rejestracja: środa 23 sie 2006, 15:24
Lokalizacja: BIELSKO - BIAŁA

Post autor: Jordan »

Zastanawia siê bo jak dla mnie podziemia to w±skie ciasne korytarze gdzie nie da siê przej¶æ, min±æ nie zauwa¿onym :wink:


"Jeste¶ w krainie gdzie obcy ginie"
wisnia
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 140
Rejestracja: poniedziałek 27 cze 2005, 02:11
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: wisnia »

kiedys lucas opisujac swoje rozgrywki wspomnial o ciekawej zasadzie autorskiej- jezeli na planszy jest jakas karta wroga to nie mozna przez nia przejsc, nalezy sie na niej zatrzymac, gdyz wrog cie atakuje. w podziemiach i jaskini, zasada ta jest jeszcze bardziej "realistyczna".Ja tak jednak nie gram, poszukiwacze albo za szybko by ginely, albo za szybko sie dopakowywaly- przeciez w pewnym momencie gry spotkanie z wrogiem jest rzecza bardzo porzadana.


wisnia
Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

Jeszcze co do podziemi: Czy żeby stanąć na ostatnie pole (nie mam MiMa więc nie podam nazwy) trzeba wyrzucić odpowiednią liczbę oczek, czy większy wynik również gwarantuje wejście?


wisnia
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 140
Rejestracja: poniedziałek 27 cze 2005, 02:11
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: wisnia »

ja instrukcje do podziemi zgubilem dawno temu, gram, ze do skarbca sie wchodzi jak wyrzuci sie odpowiednia liczbe oczek. Jak nie stosujesz sie do instrukcji obszaru na ktorym stoisz, co moze sie okazac zgubne jak wylosujesz wczesniej na tym obszarze pułapke lub silnego wroga.


wisnia
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Jeszcze co do podziemi: Czy żeby stanąć na ostatnie pole (nie mam MiMa więc nie podam nazwy) trzeba wyrzucić odpowiednią liczbę oczek, czy większy wynik również gwarantuje wejście?
Wyciąg z instrukcji do podziemi:
8.1
Po dotarciu do Skarbca Poszukiwacz musi się zatrzymać. Podczas swego następnego Ruchu rzuca kostką i w zestawieniu wydrukowanych na planszy (na obszarze Skarbca) sprawdza, w któym miejscu zewnętrznzeego świata znajdzię po wyjściu z Podziemi. Dodaje jeden do wyniku rzutu kostką za każdego Poszukiwacza, znajdującego się na obszarze Korony Władzy, licząć wyniki powyżej 6 jako 6. Wyjście z podziemi w ten sposób uważane jest za cały Ruch - normlaną wędrówkę Poszukiwacz może rozpocząć dopiero w następnej turze.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

Tak też myślałem, bo jest jakaś karta, która nakazuje bodajże do końca chodzić o 3 pola, a tym sposobem chyba byśmy nigdy się tam nie dostali.

Tak czty inaczej, dzięki.


Jordan [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 28
Rejestracja: środa 23 sie 2006, 15:24
Lokalizacja: BIELSKO - BIAŁA

Post autor: Jordan »

Ja trochê zmodyfikowa³em ruch w Podziemiach i Jaskini tzn Poszukiwacz mo¿e poruszaæ siê o 1 obszar na turê . dorobi³em 4 karty ekwipunku "pochodnia" które mo¿na kupiæ w mie¶cie i wiosce za 2mz. Pochodnia pozwala na normalny ruch k6 w Podziemiach i Jaskini dodatkowo pochodnia ma +1 do sily.


"Jeste¶ w krainie gdzie obcy ginie"
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Ciekawa modyfikacja. Mógłbyś jednak dodać rozszerzenie, że niektrórzy Poszukiwacze (w tym miejscu należy wstawić ich listę ;)) mogą normalnie się poruszać w ciemnościach jako, że pozwalają im na to ich naturalne cechy. Np Mroczny Elf, Morlok itd.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Jordan [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 28
Rejestracja: środa 23 sie 2006, 15:24
Lokalizacja: BIELSKO - BIAŁA

Post autor: Jordan »

"Móg³by¶ jednak dodaæ rozszerzenie, ¿e niektrórzy Poszukiwacze (w tym miejscu nale¿y wstawiæ ich listê ) mog± normalnie siê poruszaæ w ciemno¶ciach jako, ¿e pozwalaj± im na to ich naturalne cechy."


Racja dobra sugestia zmodyfikuje to, przejrzê poszukiwaczy i dodam ich na listê :wink:

ps. czy ma kto¶ mo¿e jak±¶ grafikê z pochodni± bo te które znalaz³em s± nie specjalne a nie mam skanera ¿eby sobie wrzuciæ to z karty "Podziemia" z góry dziêki :lol:


"Jeste¶ w krainie gdzie obcy ginie"
ODPOWIEDZ