Zbanowane karty i poszukiwacze

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Nie brzydko :D Formalnie wg profesroa Miodka to nie jest nawet przekleństwo ;) Chodzi o to, że trochę to kiepsko się czyta jak wszyskto jest zajebiste :] Tak nie po polsku jak się jeden wyraz "klucz" powtarza w każdym zdaniu :D


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Michael
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze z Talismana
Zbrojownia Szalonego Gnoma
Posty: 613
Rejestracja: sobota 06 sie 2005, 14:23
Lokalizacja: Z nikąd
Płeć:

Post autor: Michael »

Miodek już wiele raz zaprzeczał jakoby poparł używanie słowa ZAJEBIŚCIE , tak samo jak te wykłady które niby on wygłosił a krąża po internecie są nieprawdziwe.

Według mnie uzywanie zajebiście , cool , zajefajnie jest przejawem wieśniactwa i tyle . Zresztą to forum powinno chyba prezentować jakis pozom językowy no nie ? :) bo inaczej będą karty z opisem : "no i przypiepszaasz mu i je full wypas , jak sie kolo nie zwinie to toorlaSZ 2rasss"


Given the choice - whether to rule a corrupt and failing empire, or to challenge the Fates for another throw, a better throw against one's destiny - what was to do?
Gasin
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 55
Rejestracja: piątek 01 wrz 2006, 10:32

Post autor: Gasin »

wlasnie tego juz nawet nie wybipuja w TV :) "to" bylo tak do podkreslenia zdan :)


wisnia
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 140
Rejestracja: poniedziałek 27 cze 2005, 02:11
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: wisnia »

podobna dyskusja toczy sie obecnie w dwoch, trzech postach, tym oraz top 10 najlepszych poszukiwaczach oraz otrarla sie rowniez o post dotyczacy najwiekszych cieniasow. Pozwole sobie w tym poscie podsumowac swoje stanowisko oraz pokusze sie o zarysowanie linii sporu jaka jest wedlug mnie obecna w powyzszych postach. Oczywiscie kazde podsumowanie jest swego rodzajem uproszczeniem ale moze uczynic dyskusje bardziej przejrzysta.
Mozaby pokusic o naszkicowanie na podstawie naszej dyskusji kontinuum (przepraszam za jakosc, z plastyki cale zycie 3- :)
banowac...........................................................................nie banowac (stanowisko modernistyczne) (stanowisko konserwatywne)
kazdy z nas obecnych na tym forum jest albo bardziej na lewo lub bardziej na prawo niniejszego pieknego w swej prostocie wykresu. faktycznie ja na obecnym etapie przygody jaka jest niewatpliwie MiM jestem blizej lewej strony. Nie zgadzam sie z argumentacje, ze robie to by sobie ulatwic rozgrywke, banuje przeciez zarowno karty najsilniejsze jak i najslabsze. Kieruje sie w tym tylko zasada harmonii oraz rownowagi. najbardziej lubie kiedy gracze zaczynaja rozgrywke mniej wiecej na takim samym poziomie, a koncowy sukces zalezy bardziej od konkretnej strategii gry niz od szczescia. Uroku przypadku i tak nigdy nie zniweluje, zwlaszcza jak gram z przedpolami piekiel na ktorych wszystko moze sie zdarzyc, i nikt nie moze byc pewny sukcesu. rozumiem oczywiscie argumentacje drugiej strony, ktora ceni sobie przede wszystkim przypadkowosc swiata MiM, niepowtarzalny klimat orginalu, sentyment do orginalnych zasad, przeswiadczenie, ze MiM broni sie samo i poza paroma
zmianami kosmetycznymi nie warto ingerowac w jej swiat. Stalym argumentem, ktory sie pojawia jest: - jak zostanie wylosowany za potezny poszukiwacz to zawsze reszta dla rownowagi go zabije. jest to argument calkiem sluszny choc nie uwzglednia gry w dwie osoby.Ja przekladam jednak "równy start"choc to oczywiscie utopia(jednak starac sie zawsze mozna)
Co do moich argumentow za postawa modernistyczna przedstawie moja konscepcje modernizacji swiata MiM na konkretnym przykladzie:
- Zulus- wystarczy dodac jakis smaczek, jeden plusik np.: (pomysl na poczekaniu podobno takie sa najlepsze):
"znasz obrzedy wudu. podczas swojej tury mozesz je odprawic rezygnujac z wykonywaniu ruchu. W nastepnej walce wrecz dodajesz do wyniku kostka swoja moc."
- Cyganka- "zamiast atakowac spodkanego poszukiwacza mozesz wrozyc mu z reki. Uda ci sie to kiedy 2 kostkami rzucisz ponizej swojej mocy, poszukiwacz przy pierwszym losowaniu karty przygod moze wziac dwie i odrzucic ta ktora mu sie nie podoba. jako zaplate mozesz wziac dowolny przedmiot tego poszukiwacza lub mieszek zlota."
- co do Ninja- moga byc np.: jakies dodatkowe utrudnienia, antyzdolnosci, w stylu: nie mozesz nosic pancerza (no skoro jest taki zwinny ze sie wszystkim wymyka :) , czy np.:masz zmniejszony o 1 limit niesonych przedmiotow.
Jak mialbym skaner oraz troche wolnego czasu na poczekaniu przerobilbym nie odpowiadajace mi karty i nie musialbym ich banowac. ale gry planszowe musza byc estetyczne wiec nie bede gral z zasadami ktorych nie ma na karcie. na razie papa tym poszukiwaczom.
- co do uwag Gieferga:
Morlok rozumie sie samo przez sie, uznalem to za tak oczywiste ze pominolem w swojej wyliczance odtraconych. Błędny rycerz...hm...bogaty ekwipunek w pierwszej fazie gry daje mu mala przewage, jednak na pewno warto wyrzucic jego z dupy umiejetnosc nr 2 i wymyslic cos fajnego.
Co do koni, i konia i wozu- Centaura nie zbanowalem tak samo jak zostawilem Mnicha. To sa ich zdolnosci, maja je, przez to nie maja innych, mnich poza "rumakiem" ma same ograniczenia (oprocz modlitwy), Centaur ma "tylko" swojego kombosa (łuk+ koń) nie ma w praktyce nic innego.poszukiwacz ktory ma konia lub rumaka lub jedno i drugie gra tak jakby mial zdolnosci nie jednego a dwoch poszukiwaczy i to jest dla mnie lekkie zgiecie. poza tym pojawila sie na forum oraz stronce cliffa i dessa idea mozliwosci kupienia w wiosce miescie konia oraz konia z wozem, sa nawet dodatkowe karty ekwipunku. I mowia ze to ja chce sobie ulatwic rozgrywke...
Co do platformy jest ona do zdobycia wylacznie w otchlani, a ja popieram wszystkie opcje ktore zachecaja do odwiedzin tej nietypowej ale bardzo ciekawej krainy.
Prosze bron boze nie traktowac tego postu jako kolejnej ankiety w stylu, czy jestes bardziej konserwatywny czy bardziej "nowoczesny"(teraz wyjdzie kto w calosci czyta posty 8)
Wrecz przeciwni, jak ktos nie chce modernizowac swiata MiM to niech wypowiada sie moze w innych dzialach, MiM 1,5 jest chyba miejscem dyskusji nad konkretnymi zmianami swiata. Nuży juz wieczna dyskusja czy banowac, czy nie. Przynajmniej ja tak ten topik rozumiem.
ps. lol to chyba moj najdluzszy post[/b]


wisnia
Awatar użytkownika
Michael
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze z Talismana
Zbrojownia Szalonego Gnoma
Posty: 613
Rejestracja: sobota 06 sie 2005, 14:23
Lokalizacja: Z nikąd
Płeć:

Post autor: Michael »

A może zamiast banować karty , ci którzy chcą równej i sprawiedliwej rozgrywki wprowadzą zasadę że wszyscy grają tym samym poszukiwaczem a co za tym idzie mają takie same szanse ?


Given the choice - whether to rule a corrupt and failing empire, or to challenge the Fates for another throw, a better throw against one's destiny - what was to do?
wisnia
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 140
Rejestracja: poniedziałek 27 cze 2005, 02:11
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: wisnia »

kolejny mistrz cietej riposty....


wisnia
Awatar użytkownika
Gieferg [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Wiśnia pisze:Mozaby pokusic o naszkicowanie na podstawie naszej dyskusji kontinuum (przepraszam za jakosc, z plastyki cale zycie 3-
banowac...........................................................................nie banowac (stanowisko modernistyczne) (stanowisko konserwatywne)
kazdy z nas obecnych na tym forum jest albo bardziej na lewo lub bardziej na prawo
Ja jestem mniej więcej tutaj:

banować........................................................:mrgreen:....nie banować

o całe 4 karty od "nie banować" :)
Kieruje sie w tym tylko zasada harmonii oraz rownowagi.
sorry, ale w takim wydaniu jak to prezentujesz to nie mają one za wiele wspólnego ani z rzeczywistością ani z tą grą.

- jak zostanie wylosowany za potezny poszukiwacz to zawsze reszta dla rownowagi go zabije. jest to argument calkiem sluszny choc nie uwzglednia gry w dwie osoby.
w dwie osoby wygląda to tak: jak się wylosuje potężny poszukiwacz, to albo wygra - a gracz nim grający za wiele satysfakcji z tego pewnie nie wyniesie, albo przegra i gracz nim grający będzie się musiał wstydzić :twisted: a zwycięzca będzie miał pewnie sporą satysfakcję że wygrał z jakimś jasnowidzem.
Morlok rozumie sie samo przez sie, uznalem to za tak oczywiste ze pominolem w swojej wyliczance odtraconych.
Ponawiam pytanie - co to znaczy że go "odtrącasz" nie grasz nim, czy może nie pozwalasz nim grać nikomu kto z tobą gra choćby ktoś chciał?
Co do koni, i konia i wozu
a czemu zbanowałeś konia? To jakaś paranoja. Ma swoją zdolnośc, jest dobra, ale ma też ograniczenie, które sprawia, że nei lubię go stosować chyba że gram wampirem, ninją itd.
poza tym pojawila sie na forum oraz stronce cliffa i dessa idea mozliwosci kupienia w wiosce miescie konia oraz konia z wozem, sa nawet dodatkowe karty ekwipunku. I mowia ze to ja chce sobie ulatwic rozgrywke...
jak dla mnie koń i wóz są za dobre żeby je kupować, ale nie aż tak dobre żeby ich zakazywać.

Podstawowe pytanie brzmi - czy to której kart można używać a której nie, zależy w twoich grach tylko do twojego widzimisię? czy może ustalasz to z ludźmi z którymi grasz?
Ja najczęscej gram z bratem i po sporej ilości rozgrywek uznaliśmy że legionista i przeistoczenie są kartami nieprzemyślanymi i psującymi grę, a ponieważ pochodzą nie z oryginalnej gry ale z polskiego dodatku to bez większych oporów je wywaliliśmy. Ostatnio zapoznaliśmy się z dodatkeim smoki - dwie karty z tego dodatku które też wywaliliśmy nie współgrają z alternatywnymi zakończeniami, które wolimy stoswować od tego mędznego króla smoków z dodatku Smoki. Nie usunęliśmy absolutnie nic z podstawki, Podziemi, Miasta i Kosmicznej Otchłani bo nie widzimy takiej potrzeby.

Co byś zrobił w sytuacji gdy jakiś gracz chciałby zagrać Zulusem, Morlokiem, Ninją ? Nie pozwoliłbyś? To nie RPG żeby MG ustalał jakieś swoje zasady w oparciu o tylko własne odczucia.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
wisnia
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 140
Rejestracja: poniedziałek 27 cze 2005, 02:11
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: wisnia »

przed rozgrywka zawsze przedstawiam liste kart, ktore proponuje zbanowac, bez przesady nie jestem jakims tyranem :D
poszukiwaczy przed gra losujemy, wiec jak inni gracze chca grac z Zulusem, Ninja lub Cyganka to dolaczamy ich po puli losowania, ale jak dotad nikt za bardzo sie nie wyrywal :D
jeszcze male sprostowanie do poprzedniego posta, bo chyba nie napisalem jasno mojej mysli: kwestia: banowac- nie banowac, czyli jak zwal tak zwal, postawa modernistyczna/ konserwatywna- jest kwestia wylacznie gustu, a o gustach jak powszechnie wiadomo nie warto dyskutowac. Bardziej konstuktywna wydaje mi sie dyskusja w podgrupach.


wisnia
Gasin
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 55
Rejestracja: piątek 01 wrz 2006, 10:32

Post autor: Gasin »

jak dla mnie to Ninja i tak juz jest dostatecznie dojechany przez los ze nie moze miec przyjaciol, konia i konia i woz i czegos tam jeszcze, "rumaka" moze stosowac tylko wtedy jak on atakuje, a z wiecznego wymykania sie nic mu nie przyjdzie bo przeciez musi sie w koncu dopakowac. jak dla postac jak kazda inna, nie jest jakos ZA DOBRA.

zulus to fakt. jest beznadziejny.

a cyganka tez nei jest zla, ta opcja z czarami jest spoko i z kartami przygod. to juz ELF jest gorszy i o wiele.


Awatar użytkownika
ito
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 66
Rejestracja: poniedziałek 26 cze 2006, 19:37
Lokalizacja: Płock / Warszawa
Płeć:

Post autor: ito »

Mój pierwszy post więc witam wszystkich :)

Ja odrzucam/banuję takie karty :

-Poszukiwacze : Jasnowidz, Wędrujący Pustelnik (w moim gronie graczy uważamy ich za zbyt napakowanych) i Morlok (tutaj z kolei jeśli gramy bez Jaskini czy Podziemi to gracz nie miałby raczej większych szans tym Poszukiwaczem);

-Czar : Przeistoczenie .


Co ciekawe wszystkie karty są z Jaskini :)


Awatar użytkownika
chmiel
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 05 wrz 2006, 17:19
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: chmiel »

Ja jak grałem gram i będę grał to nigdy nie zbanowałem żadnej karty bo to psuje uroki gry, dla mnie ta gra polega tylko i wyłącznie na farcie więc jak komuś poszczęści się wyciągnąć Jasnowidza (gram że na początku bierzemy jednego poszukiwacza i gramy) no to ma farta i może wygrać gre ale nie koniecznie bo innemu mogą przytrafić się inne bardzo dobre karty w grze.


Awatar użytkownika
seb
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 10
Rejestracja: środa 06 wrz 2006, 13:18
Lokalizacja: Zabierzów

Post autor: seb »

ja popieram chmiela. tez gram wszystkimi kartami i jesli kto¶ wylosuje dobr± postaæ to jego szczê¶cie ale trzeba losowaæ a nie wybieraæ.Chocia¿ z jednym wyj±tkiem:zastanawiam siê nad usuniêciem czaru przeistoczenie albo chocia¿ w jaki¶ sposób z³agodziæ go.


Awatar użytkownika
Gieferg [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

I uważasz że legionista jest ok? :roll:

Używasz alternatywnych zakończeń czy wersji z królem smoków, pieczarą kości i wielką bramą? (bo jedno z drugim kompatybilne nie jest co nawet pisze w instruckji do Smoków).


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
chmiel
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 05 wrz 2006, 17:19
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: chmiel »

Legionista jest ok bo zawsze mozna takiego poszukiwacza czarami rozpykac ;]

A co do alternatywnych zakonczen gry to czasem z nimi gramy a czasem nie.


Awatar użytkownika
Gieferg [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Legionista jest ok bo zawsze mozna takiego poszukiwacza czarami rozpykac ;]
Legionista jest durną kartą, z źle wyważonego dodatku autorstwa Polaków :P Jak dla mnie to jaskini i smoków rownie dobrze mogłoby w ogóle nie być, gra by wiele nei straciła.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
seb
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 10
Rejestracja: środa 06 wrz 2006, 13:18
Lokalizacja: Zabierzów

Post autor: seb »

Ja akurat legionisty nie mam..
Co do dodatków u¿ywam tylko miasta z tych oryginalnych-reszta dodatków s± autorskie tzn.wioska,las,pustynia wogóle ca³a kampania 3 masek,karczemne chistorie,wie¿a maga itd.
W zwi±zku z tym ze ja ze znajomymi gramy po kilka wieczorów jedn± rozgrywkê przerobi³em ca³± wewnêtrzn± krainê zeby bylo trudniej.
Nie jest to ca³kowicie moja autorska wersja,gdy¿ parê pól mam z orygina³u ,ale gra siê lepiej. ¯eby doj¶æ do korony trzeba przej¶æ 8 pól gdzie obowi±zuje instrukcja a oprócz tego ci±gnie siê karty "przedpól piekie³"

P.S.
jak kto¶ chêtny to moge wys³aæ mailem planszê,wprawdzie zrobiona prostym sposobem ale mnie chodzi o sens rozgrywki w tej krainie.


Awatar użytkownika
Gieferg [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Legionista jest z Jaskini, tak samo jak i Przeistoczenie które chciałeś ograniczać dlatego sądziłem że go masz :P

Ja gram z wszystkimi oficjalnymi dodatami choć dwóch nie lubię, w niedalekiej przyszłości pewnie będę grał jeszcze z "Wyspą" ale najpierw muszę skończyć ją robić 8) Żaden dodatek autorski mi się na tyle nei spodobał żeby mi się chciało go drukować.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
seb
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 10
Rejestracja: środa 06 wrz 2006, 13:18
Lokalizacja: Zabierzów

Post autor: seb »

przeistoczenie mam st±d ¿e poprostu mielismy malo czarów i posci±ga³em rozne nie patrz±c z jakich to dodatkow.A co do drukowania plansz to nie wszystkie dodatki tego wymagaj± np.las ma wiele ciekawych przygód a gra sie w ten sposob ze jak staniesz na lesie to pomijasz instrukcje i ci±gniesz karte lasu albo dwie ale to moze byc twoj nastepny ruch.mozna sprobowac zawsze to jakies urozmaicenie.


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Wsumie chyba tak było domyślnie, potem ktoś dorobił do tego planszę. Tak samo było z wioską, pustynią i lodową krainą. Na odpowienich obszarach ciągnęło się karty z nowych rozszerzeń zamiast stosować do instrukcji, plansze pojawiły się później.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
ODPOWIEDZ