Zbanowane karty i poszukiwacze

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
Awatar użytkownika
Loop
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Zdarzenia
Posty: 110
Rejestracja: czwartek 22 cze 2006, 12:26
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: Loop »

Sorry, ze sie wtrace i w ogole przepraszam za lamerskosc (ale w MiM to gralem ostatni raz dawno, dawno temu i niewiele) - tam jest karta rumaka, ktory dodaje 12 do Mocy?

Jak powiecie, ze nie, to bedzie znaczylo, ze niezle sie uhahalem z wlasnej niewiedzy ;P

PS. Tak gwoli scislosci w MM Bojowy Rumak tez jest deko przegiety (w walce mozna sumowac Magie i Miecz, przegrana walka oznacza smierc rumaka, a nie strate zycia) - ale nie az tak :)


Awatar użytkownika
Lens
Astropata
Astropata
Astropata
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Anarchia
Karty
Poszukiwacze z Misją
Posty: 888
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 16:34
Lokalizacja: Karczma Pod 6 Twarzami Przeznaczenia
Płeć:

Post autor: Lens »

He he.
W rumaku ogolnie chodzi o to, ze w czasie walki mozesz wykonac szarżę, dzieki ktorej swa siłe powiekszasz o moc. Tak wiec jesli masz 12 mocy (gdy sobie juz uzbierasz w czasie gry) mozesz dodac tyle do swej siły.


Czasem ty jesz niedźwiedzia, a czasem to niedźwiedź je ciebie.
Awatar użytkownika
Loop
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Zdarzenia
Posty: 110
Rejestracja: czwartek 22 cze 2006, 12:26
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: Loop »

Lens pisze:He he.
W rumaku ogolnie chodzi o to, ze w czasie walki mozesz wykonac szarżę, dzieki ktorej swa siłe powiekszasz o moc. Tak wiec jesli masz 12 mocy (gdy sobie juz uzbierasz w czasie gry) mozesz dodac tyle do swej siły.
Czyli rumak jest taki sam jak w MM. Po prostu zrozumialem, ze z _tylnej czesci ciala_ dodaje nagle 12 do Mocy.

W sumie jakis sens jest w wywaleniu tej karty. Albo zmodyfikowaniu - aby rumak dodawal 1/2 Mocy :) Czy cos w tym guscie.

Dobra, wiecej sie nie wtracam, ale czytam pilnie bardziej doswiadczonych. Bo ewidentnie MM-owiec moze na tym skorzystac.

Szczegolnie, ze pewnie Legionista jest ten sam - z Jaskinii.


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Lensowi chyba raczej chodziło o to że akurat tyle może dodać rumak jeśli masz siłę i moc równe sześć. Rumak pozwala skumulować siłę i moc dodając całość do rzutu kostką.

EDIT
Lens mnie uprzedził :P

Co do samej karty, jak już wspomniałem nie usuwam nic z gry i już. Nie zauważyłem też zachwiania gry z powodu tej karty. Nie wiem, może za mało razy grałem (choć grę mam od jakiś 13 lat) a może poprostu już nie pamiętam (ostatni raz grałem chyba ze dwa albo trzy lata temu bo zwyczajnie nie mam z kim) ale jakoś mi się jeszcze nigdy nie zdażyło żeby jakaś karta czy poszukiwacz rozwalili grę :roll:
A jesli nie usunąłeś żadnej karty to nie wiem jak godzisz np Wielką Bramę z Alternatywnymi Zakończeniami...
Co ta karta właściwie robi? Bo nie chce mi się szukać... a poza tym to że akurat ma jakiś związek z koroną władzy czy królem smoków a nie pasuje do alternatywnych zakończeń to cóż z tego? Czy jeśli załóżmy gram bez podziemi to mam przed rozgrywką przekopać wszystkie karty przygód żeby usunąć z nich wejścia do podziemi? Czy jeśli gram bez otchłani to mam wywalić czar nadprzestrzenna brama? Nie, bo szkoda zachodu, poprostu jeśli trafię na kartę która nie pasuje z racji braku jakiegoś dodatku albo poprostu nie da się jej w związku z tym użyć to poprostu ją odkładam i ciągnę następną.

Ja wychodzę z założenia że twórcy wiedzieli co robią i dlatego nic nie usuwam, gram z tym co mi dali do pudełka. Zastanowiłbym się raczej na niektórymi kartami i poszukiwaczami z autorskich rozszerzeń bo one były robione bez ładu i składu (w większości przypadków), ot gracz sobie coś wymyśli więc zrobił. Jakoś nie chce mi się wierzyć że dany fan przepatrzył wszystkie karty i poszukiwaczy żeby sprawdzić czy aby czasem jego pomysł się z czymś nie kłóci...


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Lens
Astropata
Astropata
Astropata
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Anarchia
Karty
Poszukiwacze z Misją
Posty: 888
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 16:34
Lokalizacja: Karczma Pod 6 Twarzami Przeznaczenia
Płeć:

Post autor: Lens »

Wielka Brama to miejsce, w ktorym rzucasz 2 razy kostka i dodajesz sile. Jesli ci wyjdzie 15 lub wiecej przenosisz sie na korone wladzy. No wiec o kant pupy wtedy rozbic cale przedpola piekiel. Taki troche skarbiec z podziemi.
Masz racje, ze poszukiwaczy "autorskich" dwa razy treba przemyslec nim sie wydrukuje i wlaczy do gry. Wiesz mi ja selekcje przeprowadzam ostra.


Czasem ty jesz niedźwiedzia, a czasem to niedźwiedź je ciebie.
Awatar użytkownika
Gieferg [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

a poza tym to że akurat ma jakiś związek z koroną władzy czy królem smoków a nie pasuje do alternatywnych zakończeń to cóż z tego?
zarówno na Wielkiej Bramie jak i na Pieczarze Kości (gdzie wystarczy rzucić 6 żeby trafić na korone władzy) pisze, że walczy się tam ze smokiem/królem smoków - więc jak to pogodzić z alternatynymi zakończeniami, gdzie może się okazać że to np Władca demonów albo po prostu Korona władzy? Dla ciebie to żaden problem? Pewnie nie, ty w ogóle nie masz przecież żadnych problemów z żadnymi kartami.

karta miejsca,które może sobie leżeć na pierwszej lepszej równinie, pozwalająca na całkiem łatwe przejście do Korony Władzy to IMO głupota.
HunteR pisze:ale jakoś mi się jeszcze nigdy nie zdażyło żeby jakaś karta czy poszukiwacz rozwalili grę
Powtórz to jeszcze pięć razy, wtedy na pewno zapamiętamy.
Ja wychodzę z założenia że twórcy wiedzieli co robią i dlatego nic nie usuwam, gram z tym co mi dali do pudełka.
"po co mam myśleć inni to zrobili za mnie" - fajne masz założenia, nie ma co. Ja akurat wychodzę z założenia że ludzie, w tym twórcy róznych gier często wymyślają głupoty i MiM nie jest tu żadnym wyjątkiem. Od niedociągnięć i niejasności aż się roi, nie zauważałem tego jak miałem 10 lat, ale teraz aż wali po oczach.
Nie, bo szkoda zachodu, poprostu jeśli trafię na kartę która nie pasuje z racji braku jakiegoś dodatku albo poprostu nie da się jej w związku z tym użyć to poprostu ją odkładam i ciągnę następną.
Więc powtarzasz uparcie że kart nie usuwasz, ale za to czasem je ignorujesz....nie sądzisz że to to samo ? Poczytaj sobie Wielką Bramę i Pieczarę Kości i powiedz co byś zrobił wchodząc do takiego miejsca i przenosząc się na koronę, podczas gdytam siedzi już sobie Władca Demonów czy nawet Król Smoków z alternatywnego zakończenia.


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Ech... jeśli nie da się zastosować jakiejś karty to ciągnę nastepną :roll: Po co mam usuwać jakąś kartę wogóle z talii tylko dlatego że nie da się jej użyć bo nie gram akurat z jakąś planszą albo że korzystam z alternawywnych zamiast np. zwykłej korony władzy? Jeśli potem będę chciał skorzystać załóżmy z podziemi to znowu muszę tasować wszystkie karty wejścia do podziemi... ignorowanie w szczegóolnych przypadkach to nie to samo co usunięcie na stałe. Poza tym nie ignoruję kart bo są za silne ale tylko wtedy kiedy nie da się ich użyć. Najprostszy przykład: "czarna dziura", jeśli nie grasz z otchłanią to poprostu giniesz i ciągniesz nową kartę alternatywnych.

Co do tej wielkiej bramy, może ktoś przytoczyć treść karty? Najprawdopodobniej mi się zgubiła bo przepatrzyłem wszystkie karty przygód i nie znalazłem :x Jednak z tego co wnioskuję po opisach to ta karta działa tak jak skarbiec w podziemiach i popropstu przenosi na centralny obszar. Jeśli tak to co za problem? Poprostu odkrywam leżącą tam kartę alternatywnych albo walczę z królem smoków.
Powtórz to jeszcze pięć razy, wtedy na pewno zapamiętamy.
Nie chce mi się, szkoda obijać palcami po klawiaturze... zresztą nie tylko ja nie usuwam kart z talii :roll:
"po co mam myśleć inni to zrobili za mnie" - fajne masz założenia, nie ma co.
Bardzo fajne, bo ja kupuję grę w sklepie żeby w nią zagrać a nie miesiącami się zastanawiać czy jakaś karta aby na pewno nie burzy klimatu albo nie jest za silna. Może zrobisz własną grę skoro w MiMie jest aż tyle błędów, pomyłek i przegiętych kart? Chętnie zagram.

Zresztą każdy sobie może grać jak chce, jeśli uważasz że coś nie jest zbyt dobrze pomyślane w grze i chcesz to zmienić to droga wolna, wkońcu planszówka to nie gra komputerowa i można wiele zmienić samemu. Jednak mnie gra się podoba taka jaka jest i to moje prawo. Nikt mi nie będzie mówił że głupio robię bo gram tak a nie inaczej...

A jeszcze co do tematu, wspominacie o różnych kartach a jeszcze nikt nie wymienił krzyża... przecież ta karta działa podobnie jak legionista tylko że rozwala wszystkie duchy.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Od niedociągnięć i niejasności aż się roi, nie zauważałem tego jak miałem 10 lat, ale teraz aż wali po oczach.
Eee tam ;) Nie przesadzaj :P Widać, że nie grałeś w Komadnosów :D Ta gra to dopiero jedno wielkie niedociągnięcie :]


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Gieferg [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

HunteR :arrow: całe szczęscie że z tobą nie gram bo byśmy się z pewnością nie dogadali :P ale widzę że szczęsliwy z ciebie człowiek, nie dostrzegasz zadnych problemów a MiM jest dla ciebie bezbłędnym ideałem :roll:
Ech... jeśli nie da się zastosować jakiejś karty to ciągnę nastepną Po co mam usuwać jakąś kartę wogóle z talii tylko dlatego że nie da się jej użyć bo nie gram akurat z jakąś planszą albo że korzystam z alternawywnych zamiast np. zwykłej korony władzy?
Nie jest ważne czy karte wyjmiesz ze stosu czy ją zignorujesz, tak czy tak z nią nie grasz - a ten temat jest własni o kartach z którymi nie gramy.
Jednak z tego co wnioskuję po opisach to ta karta działa tak jak skarbiec w podziemiach i popropstu przenosi na centralny obszar. Jeśli tak to co za problem? Poprostu odkrywam leżącą tam kartę alternatywnych albo walczę z królem smoków.
Albo?
A na jakiej podstawie decydujesz czy walczysz z królem smoków czy odkrywasz kartę??
A problem jest taki, że na byle równiny wchodzi się łatwiej niż na skarbiec na końcu podziemi, a ktoś z poltergeistem czy koniem to już w ogóle nei ma żadnego problemu by na to pole wejść i może próbowac do skutku - po paru kolejkach z pewnością trafi na koronę władzy. Przechodzenie podziemi po 5 razy jest chyba troszkę trudniejsze, nie?
Bardzo fajne, bo ja kupuję grę w sklepie żeby w nią zagrać a nie miesiącami się zastanawiać czy jakaś karta aby na pewno nie burzy klimatu albo nie jest za silna.
Ja jak już kupuję jakąś grę to nei po to, żeby potem wyłaczyć mózg i robic wszystko tak jak mi napisali, nawet jeśli napisali głupoty.
Może zrobisz własną grę skoro w MiMie jest aż tyle błędów, pomyłek i przegiętych kart? Chętnie zagram.

Nie zrobie bo mi się nie chce, zwłaszcza, że prościej jest wyeliminować pomyłki z MiMa :P
a jeszcze nikt nie wymienił krzyża... przecież ta karta działa podobnie jak legionista tylko że rozwala wszystkie duchy.
:shock: sorry, ale Krzyż rozwala tylko i wyłącznie Demony, Strzygonie, Widma i Południce - czyli w podstawce 5 wrogów. Mozna do tego dodać ewentulnie Demona z Nadprzestrzeni czy Wilka Widmo. To jest twoim zdaniem jakaś specjalnie mocna karta?
Eee tam Nie przesadzaj Widać, że nie grałeś w Komadnosów Ta gra to dopiero jedno wielkie niedociągnięcie :]
Grałem :P

"wszyscy komandosi muszą iśc do swoich domków" :lol:


Awatar użytkownika
Lens
Astropata
Astropata
Astropata
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Anarchia
Karty
Poszukiwacze z Misją
Posty: 888
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 16:34
Lokalizacja: Karczma Pod 6 Twarzami Przeznaczenia
Płeć:

Post autor: Lens »

Krzyż rozwala tylko i wyłącznie Demony, Strzygonie, Widma i Południce - czyli w podstawce 5 wrogów. Mozna do tego dodać ewentulnie Demona z Nadprzestrzeni czy Wilka Widmo. To jest twoim zdaniem jakaś specjalnie mocna karta
Wlasnie specjalnie przegieta to ona nie jest, bo nie czerpiesz z niej wyraznych profitów. Co najwyzej nie stracisz punktu wytrzymalosci. Tych wrogow nie wymienia sie na zadne punkty. Nie nabruzdzisz tez specjalnie innym poszukiwaczom. Moze nie najmadrzejsza ta karta, ale na pewno nie zakłoca harmonii rozgrywki.


Czasem ty jesz niedźwiedzia, a czasem to niedźwiedź je ciebie.
Awatar użytkownika
kilof
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Runy
Posty: 242
Rejestracja: piątek 17 cze 2005, 11:12
Lokalizacja: Spytkowice
Płeć:

Post autor: kilof »

Ale zażarta dyskusja... :twisted:

Moje zdanie w omawianych kwestiach jest następujące:
Nie korzystam w ogóle z kart 'Pieczara kości' i 'Wielka Brama', bo zbyt łatwo dzięki nim można od razu przejść na Koronę Władzy i bez znaczenia jest, czy stosujemy wtedy alternatywne zakończenia, czy co innego. Głupio to wychodzi, kiedy ktoś parę tygodni przygotowywuje karty z 'Przedpoli Piekieł', dopakowuje się i ostrzy sobie zęby w czasie gry, żeby pokonać pojawiajace się tam przeciwności, a tu ktoś wylosuje tą kartę, dzięki której nawet słabo dopakowany Poszukiwacz bez problemu wchodzi do Korony Władzy. No i oczywiście w sytuacji, kiedy te karty są na planszy, gra sprowadza się tylko do prób dostania się do Korony Władzy przez te dwa miejsca. Wg mnie zastosowanie tych kart całkowicie rozwala rozgrywkę. Sensownym rozwiązaniem mogłaby być zamiana typu tych kart z 'Miejsca' na 'Zdarzenie', żeby były one 'jednorazowego uzytku'. Ale ja nawet w takiej formie bym z nich nie korzystał.
Co się tyczy 'Rumaka', to u mnie dodaje on tylko początkową Moc do Siły.
Dla Poszukiwaczy mam dużo więcej tolerancji. Po pierwsze dlatego, że z dużej liczby Poszukiwaczy trudno wylosowac tych bardzo mocnych, np. w ciągu kilkunastu lat grania w MiM, a było tego już kilkadziesiąt, jeśli nie kilkaset partyjek, nigdy w grze z moim udziałem nie brał udziału Kuglarz. Po drugie na początku gry Poszukiwacze nie odbiegają poziomem zbytnio od siebie, więc jeśli ktoś jest zdania, że jego przeciwnik ma zbyt mocną postać, to może się skoncentrować na próbach jej zlikwidowania jak najszybciej. Gdy gra sę w 5-6 osób jest to bardzo łatwe, ale gdy gra się 2-3 osoby, liczba interakcji między Poszukiwaczami jest bardzo mała, więc w takiej sytuacji te 'mocne' postacie mają rzeczywiście dużą przewagę. To jest kolejny argument dla powtarzanego przeze mnie stwierdzenia, że gra w 2-3 osoby diametralnie różni się od gry w 5-6 osób, tak więc wiele zasad należałoby modyfikować pod tym względem.


Kilof
Wszystkie moje twory dostępne tutaj:
Obrazek
Raleen
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Posty: 451
Rejestracja: poniedziałek 25 paź 2004, 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Mam wrażenie, że tego rodzaju dyskusja była na tym forum, ale już trochę czasu minęło... :)

Z tych kart, które podaliście, z tego co pamiętam grałem tak, że:

1) Legionista dodawał 2 PS do siły jako przyjaciel.
2) Rumak też był zmodyfikowany, dobrą propozycją jest by dodawał 1/2 mocy.
3) Nie grałem na niektóre z wymienionych kart ze Smoków.
4) Nie graliśmy zwykle na Przeistoczenie albo modyfikowaliśmy je tak, że nie zabierało zdobytych punktów siły i mocy, jak również nabytej ponad limit wytrzymałości.
5) Smoczek mi nie przeszkadzał w ogóle. Nie miałem też nigdy w praktyce problemu z Kuglarzem.

Podobnie uważaną za przepakowaną postacią jest mnich, który w niektórych walkach może, o ile pamiętam dodawac moc do swojej siły. Też podobnie jak Kuglarz uważany za przepakowanego, w moich rozgrywkach nie sprawiał problemów.


wisnia
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 140
Rejestracja: poniedziałek 27 cze 2005, 02:11
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: wisnia »

Mnich co prawda ma jak to autor topiku zauwazyl "wbudowanego rumaka" w zdolnosci, ale to na dobra sprawe jego jedyna istotna umiejetnosc, reszta to ograniczenia (tu na marginesie jak gracie?- czy mnich moze uzywac magiczne miecze, tarcze , zbroje??)+maly bonusik do modlitwy.
Ode mnie bana ma Ninja- po cholere poszukiwacz ktory nic nie musi a wszystko moze, Szaman- z jego przeklenstwem gra nie ma sensu, Jasnowidz, Wędrujący pustelnik,Legionista, wielka brama, pieczara kosci chyba nie musze tlumaczyc dlaczego.
Bana u mnie, podkreslam, u mnie, dostali tez Zulus i Cyganka za wygrana w kategorii cieniasy.
Nie gram rowniez z koniem i wozem, koniem- te przedmioty za bardzo ulatwiaja gre, z rumakiem gram Luckasa (czyli dodajemy jedynie bazowa moc).
Z czarow odrzucilem na razie Przeistoczenie, Hulaszczy zywot i chiba cos jeszcze (pisze maila z roboty wiec teraz nie pamietam)
Z Sądem kapturowym gram Luckasa, czyli poszukiwacze wtraceni do ciemnicy nie traca przedmiotow ani zlota.


wisnia
Awatar użytkownika
Kinson
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 17 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:

Post autor: Kinson »

Odrzucam Legionistę, Rumaka i Przeistoczenie.
Temperuję Jasnowidza do wyciągania tylko 1 karty ponad stan.
I to wszystko. Mam tylko podziemia i jaskinię jako dodatek.


wisnia
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 140
Rejestracja: poniedziałek 27 cze 2005, 02:11
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: wisnia »

Z jasnowidzem też bym tak zrobił jak ty, jak i bym utęperował wiele innych kart, ale ostatnio gram tak, że albo coś jest napisane albo nie, tzn. chce prowadzić zmiany muszą być odpowiednio "wymuskane"- nowe karty, łatki na planszy itp. Jak nie mam nowych kart, stare chwilowo banuje. Ale skaner już w drodze :twisted:


wisnia
Awatar użytkownika
Gieferg [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Ode mnie bana ma Ninja- po cholere poszukiwacz ktory nic nie musi a wszystko moze,
I co mu z tego? Jak się rozwinie nie badając obszarów i nie walcząc z wrogami?
(tu na marginesie jak gracie?- czy mnich moze uzywac magiczne miecze, tarcze , zbroje?
wg mnie nie może używać niczego co jest mieczem, tarczą czy zbroją więc tych magicznych również nie.
Szaman- z jego przeklenstwem gra nie ma sensu
czemu? zabawnie jest :lol: Poza tym ja to rozumiem tak że może rzucić przekleństwo tylko i wyłącznie kiedy to on wszedł na pole z innym poszukiwaczem a nie na odwrót. Po prostu trzeba dziada rozwalić jak najszybciej.
Bana u mnie, podkreslam, u mnie, dostali tez Zulus i Cyganka za wygrana w kategorii cieniasy.
A morlok? błędny rycerz?
co oznacza, że dostali bana? tzn ty nimi nie grasz, czy nie pozwalasz nimi grać? Ja np nie mam nic przeciwko graniu cyganką czy innym zulusem. Sam nie mogę się przekonać tylko do zagrania błędnym rycerzem.

ciekawe co by na to powiedzieli ci którzy nie mogli znieść jak ja mogę zbanować 3 przygody i jeden czar (poszukiwaczy zostawiłem w spokoju).
Nie gram rowniez z koniem i wozem, koniem
w takim razie centaura też już pewnie zbanowałeś? 8) no i platformę antygrawitacyjną...


HunteR, SeSim :arrow: macie tu przykład prawdziwgeo fana banowania kart. Przy nim 4 karty których ja nie toleruję to pryszcz 8) zresztą spodziewałem się że wcale nie jestem pod tym względem jakimś hardcorowcem i na pewno znajdzie się sporo osób które grę ograniczają o wiele bardziej. Jak już wspomniałem, znałem gościa, który banował filozofa 8)


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

HunteR, SeSim Arrow macie tu przykład prawdziwgeo fana banowania kart. Przy nim 4 karty których ja nie toleruję to pryszcz Cool
O błagam... Nie chce mi się już pisać czegokolwiek o odrzucanych/banowanych/słabych/itd kartach, to się poprostu mija z celem. Powiedziałem już co sądzę na ten temat.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Gasin
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 55
Rejestracja: piątek 01 wrz 2006, 10:32

Post autor: Gasin »

Nie gram rowniez z koniem i wozem, koniem- te przedmioty za bardzo ulatwiaja gre, z rumakiem gram Luckasa (czyli dodajemy jedynie bazowa moc).
Z czarow odrzucilem na razie Przeistoczenie, Hulaszczy zywot i chiba cos jeszcze (pisze maila z roboty wiec teraz nie pamietam)
Z S±dem kapturowym gram Luckasa, czyli poszukiwacze wtraceni do ciemnicy nie traca przedmiotow ani zlota.
dzizas czlowieku co ty z ta gra robisz, to sie w ogole robi bez jaj rozgrywka. Nic ci nie moze konkretnie dojechac. Rumak jest zajebisty, mozna go odebrac/stracic na wiele sposobow. Przeistoczenie i Hulaszczy zywot to czary klucze. sa zajebiste. a co jak ten na ktorego rzucasz taki czar ma odbicie?? bywalo i tak. z hulaszczym zywotem raz byl zajebisty motyw bylem na koronie wladzy i zszedlem na doline ognia by zabic gracza ktory uciekal. a inny gracz w tym momencie rzucil mi hulaszczy, jak ja zalowalem ze zszedlem wtedy bo ten czar dziala wszedzie oprocz korony wladzy. oczywiscie przegralem. sad kapturowy ze strat± wszystkiego tez jest zajebiste, ile razy probowalo sie zmienic charakter zeby nie byc w mniejszosci albo zwiewalo sie do otchlani. takie motywy sa zajebiste. wywalanie takich kart albo robienie np. ze rumak dodaje tylko bazowa moc to ulatwianie sobie tylko gry, ktora wtedy wlasciwie traci na smaczku.

a wywalanie konia i konia i woz.... no comment


Awatar użytkownika
Michael
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze z Talismana
Zbrojownia Szalonego Gnoma
Posty: 613
Rejestracja: sobota 06 sie 2005, 14:23
Lokalizacja: Z nikąd
Płeć:

Post autor: Michael »

Może mniej słowa "zajebiste" w postach ? co ty na to ?


Given the choice - whether to rule a corrupt and failing empire, or to challenge the Fates for another throw, a better throw against one's destiny - what was to do?
Gasin
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 55
Rejestracja: piątek 01 wrz 2006, 10:32

Post autor: Gasin »

a to brzydko?


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Nie brzydko :D Formalnie wg profesroa Miodka to nie jest nawet przekleństwo ;) Chodzi o to, że trochę to kiepsko się czyta jak wszyskto jest zajebiste :] Tak nie po polsku jak się jeden wyraz "klucz" powtarza w każdym zdaniu :D


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Michael
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze z Talismana
Zbrojownia Szalonego Gnoma
Posty: 613
Rejestracja: sobota 06 sie 2005, 14:23
Lokalizacja: Z nikąd
Płeć:

Post autor: Michael »

Miodek już wiele raz zaprzeczał jakoby poparł używanie słowa ZAJEBIŚCIE , tak samo jak te wykłady które niby on wygłosił a krąża po internecie są nieprawdziwe.

Według mnie uzywanie zajebiście , cool , zajefajnie jest przejawem wieśniactwa i tyle . Zresztą to forum powinno chyba prezentować jakis pozom językowy no nie ? :) bo inaczej będą karty z opisem : "no i przypiepszaasz mu i je full wypas , jak sie kolo nie zwinie to toorlaSZ 2rasss"


Given the choice - whether to rule a corrupt and failing empire, or to challenge the Fates for another throw, a better throw against one's destiny - what was to do?
Gasin
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 55
Rejestracja: piątek 01 wrz 2006, 10:32

Post autor: Gasin »

wlasnie tego juz nawet nie wybipuja w TV :) "to" bylo tak do podkreslenia zdan :)


wisnia
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 140
Rejestracja: poniedziałek 27 cze 2005, 02:11
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: wisnia »

podobna dyskusja toczy sie obecnie w dwoch, trzech postach, tym oraz top 10 najlepszych poszukiwaczach oraz otrarla sie rowniez o post dotyczacy najwiekszych cieniasow. Pozwole sobie w tym poscie podsumowac swoje stanowisko oraz pokusze sie o zarysowanie linii sporu jaka jest wedlug mnie obecna w powyzszych postach. Oczywiscie kazde podsumowanie jest swego rodzajem uproszczeniem ale moze uczynic dyskusje bardziej przejrzysta.
Mozaby pokusic o naszkicowanie na podstawie naszej dyskusji kontinuum (przepraszam za jakosc, z plastyki cale zycie 3- :)
banowac...........................................................................nie banowac (stanowisko modernistyczne) (stanowisko konserwatywne)
kazdy z nas obecnych na tym forum jest albo bardziej na lewo lub bardziej na prawo niniejszego pieknego w swej prostocie wykresu. faktycznie ja na obecnym etapie przygody jaka jest niewatpliwie MiM jestem blizej lewej strony. Nie zgadzam sie z argumentacje, ze robie to by sobie ulatwic rozgrywke, banuje przeciez zarowno karty najsilniejsze jak i najslabsze. Kieruje sie w tym tylko zasada harmonii oraz rownowagi. najbardziej lubie kiedy gracze zaczynaja rozgrywke mniej wiecej na takim samym poziomie, a koncowy sukces zalezy bardziej od konkretnej strategii gry niz od szczescia. Uroku przypadku i tak nigdy nie zniweluje, zwlaszcza jak gram z przedpolami piekiel na ktorych wszystko moze sie zdarzyc, i nikt nie moze byc pewny sukcesu. rozumiem oczywiscie argumentacje drugiej strony, ktora ceni sobie przede wszystkim przypadkowosc swiata MiM, niepowtarzalny klimat orginalu, sentyment do orginalnych zasad, przeswiadczenie, ze MiM broni sie samo i poza paroma
zmianami kosmetycznymi nie warto ingerowac w jej swiat. Stalym argumentem, ktory sie pojawia jest: - jak zostanie wylosowany za potezny poszukiwacz to zawsze reszta dla rownowagi go zabije. jest to argument calkiem sluszny choc nie uwzglednia gry w dwie osoby.Ja przekladam jednak "równy start"choc to oczywiscie utopia(jednak starac sie zawsze mozna)
Co do moich argumentow za postawa modernistyczna przedstawie moja konscepcje modernizacji swiata MiM na konkretnym przykladzie:
- Zulus- wystarczy dodac jakis smaczek, jeden plusik np.: (pomysl na poczekaniu podobno takie sa najlepsze):
"znasz obrzedy wudu. podczas swojej tury mozesz je odprawic rezygnujac z wykonywaniu ruchu. W nastepnej walce wrecz dodajesz do wyniku kostka swoja moc."
- Cyganka- "zamiast atakowac spodkanego poszukiwacza mozesz wrozyc mu z reki. Uda ci sie to kiedy 2 kostkami rzucisz ponizej swojej mocy, poszukiwacz przy pierwszym losowaniu karty przygod moze wziac dwie i odrzucic ta ktora mu sie nie podoba. jako zaplate mozesz wziac dowolny przedmiot tego poszukiwacza lub mieszek zlota."
- co do Ninja- moga byc np.: jakies dodatkowe utrudnienia, antyzdolnosci, w stylu: nie mozesz nosic pancerza (no skoro jest taki zwinny ze sie wszystkim wymyka :) , czy np.:masz zmniejszony o 1 limit niesonych przedmiotow.
Jak mialbym skaner oraz troche wolnego czasu na poczekaniu przerobilbym nie odpowiadajace mi karty i nie musialbym ich banowac. ale gry planszowe musza byc estetyczne wiec nie bede gral z zasadami ktorych nie ma na karcie. na razie papa tym poszukiwaczom.
- co do uwag Gieferga:
Morlok rozumie sie samo przez sie, uznalem to za tak oczywiste ze pominolem w swojej wyliczance odtraconych. Błędny rycerz...hm...bogaty ekwipunek w pierwszej fazie gry daje mu mala przewage, jednak na pewno warto wyrzucic jego z dupy umiejetnosc nr 2 i wymyslic cos fajnego.
Co do koni, i konia i wozu- Centaura nie zbanowalem tak samo jak zostawilem Mnicha. To sa ich zdolnosci, maja je, przez to nie maja innych, mnich poza "rumakiem" ma same ograniczenia (oprocz modlitwy), Centaur ma "tylko" swojego kombosa (łuk+ koń) nie ma w praktyce nic innego.poszukiwacz ktory ma konia lub rumaka lub jedno i drugie gra tak jakby mial zdolnosci nie jednego a dwoch poszukiwaczy i to jest dla mnie lekkie zgiecie. poza tym pojawila sie na forum oraz stronce cliffa i dessa idea mozliwosci kupienia w wiosce miescie konia oraz konia z wozem, sa nawet dodatkowe karty ekwipunku. I mowia ze to ja chce sobie ulatwic rozgrywke...
Co do platformy jest ona do zdobycia wylacznie w otchlani, a ja popieram wszystkie opcje ktore zachecaja do odwiedzin tej nietypowej ale bardzo ciekawej krainy.
Prosze bron boze nie traktowac tego postu jako kolejnej ankiety w stylu, czy jestes bardziej konserwatywny czy bardziej "nowoczesny"(teraz wyjdzie kto w calosci czyta posty 8)
Wrecz przeciwni, jak ktos nie chce modernizowac swiata MiM to niech wypowiada sie moze w innych dzialach, MiM 1,5 jest chyba miejscem dyskusji nad konkretnymi zmianami swiata. Nuży juz wieczna dyskusja czy banowac, czy nie. Przynajmniej ja tak ten topik rozumiem.
ps. lol to chyba moj najdluzszy post[/b]


wisnia
Awatar użytkownika
Michael
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze z Talismana
Zbrojownia Szalonego Gnoma
Posty: 613
Rejestracja: sobota 06 sie 2005, 14:23
Lokalizacja: Z nikąd
Płeć:

Post autor: Michael »

A może zamiast banować karty , ci którzy chcą równej i sprawiedliwej rozgrywki wprowadzą zasadę że wszyscy grają tym samym poszukiwaczem a co za tym idzie mają takie same szanse ?


Given the choice - whether to rule a corrupt and failing empire, or to challenge the Fates for another throw, a better throw against one's destiny - what was to do?
ODPOWIEDZ