Zbanowane karty i poszukiwacze

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
Awatar użytkownika
chmiel
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 05 wrz 2006, 17:19
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: chmiel »

Ja jak grałem gram i będę grał to nigdy nie zbanowałem żadnej karty bo to psuje uroki gry, dla mnie ta gra polega tylko i wyłącznie na farcie więc jak komuś poszczęści się wyciągnąć Jasnowidza (gram że na początku bierzemy jednego poszukiwacza i gramy) no to ma farta i może wygrać gre ale nie koniecznie bo innemu mogą przytrafić się inne bardzo dobre karty w grze.


Awatar użytkownika
seb
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 10
Rejestracja: środa 06 wrz 2006, 13:18
Lokalizacja: Zabierzów

Post autor: seb »

ja popieram chmiela. tez gram wszystkimi kartami i jesli kto¶ wylosuje dobr± postaæ to jego szczê¶cie ale trzeba losowaæ a nie wybieraæ.Chocia¿ z jednym wyj±tkiem:zastanawiam siê nad usuniêciem czaru przeistoczenie albo chocia¿ w jaki¶ sposób z³agodziæ go.


Awatar użytkownika
Gieferg [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

I uważasz że legionista jest ok? :roll:

Używasz alternatywnych zakończeń czy wersji z królem smoków, pieczarą kości i wielką bramą? (bo jedno z drugim kompatybilne nie jest co nawet pisze w instruckji do Smoków).


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
chmiel
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 05 wrz 2006, 17:19
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: chmiel »

Legionista jest ok bo zawsze mozna takiego poszukiwacza czarami rozpykac ;]

A co do alternatywnych zakonczen gry to czasem z nimi gramy a czasem nie.


Awatar użytkownika
Gieferg [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Legionista jest ok bo zawsze mozna takiego poszukiwacza czarami rozpykac ;]
Legionista jest durną kartą, z źle wyważonego dodatku autorstwa Polaków :P Jak dla mnie to jaskini i smoków rownie dobrze mogłoby w ogóle nie być, gra by wiele nei straciła.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
seb
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 10
Rejestracja: środa 06 wrz 2006, 13:18
Lokalizacja: Zabierzów

Post autor: seb »

Ja akurat legionisty nie mam..
Co do dodatków u¿ywam tylko miasta z tych oryginalnych-reszta dodatków s± autorskie tzn.wioska,las,pustynia wogóle ca³a kampania 3 masek,karczemne chistorie,wie¿a maga itd.
W zwi±zku z tym ze ja ze znajomymi gramy po kilka wieczorów jedn± rozgrywkê przerobi³em ca³± wewnêtrzn± krainê zeby bylo trudniej.
Nie jest to ca³kowicie moja autorska wersja,gdy¿ parê pól mam z orygina³u ,ale gra siê lepiej. ¯eby doj¶æ do korony trzeba przej¶æ 8 pól gdzie obowi±zuje instrukcja a oprócz tego ci±gnie siê karty "przedpól piekie³"

P.S.
jak kto¶ chêtny to moge wys³aæ mailem planszê,wprawdzie zrobiona prostym sposobem ale mnie chodzi o sens rozgrywki w tej krainie.


Awatar użytkownika
Gieferg [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Legionista jest z Jaskini, tak samo jak i Przeistoczenie które chciałeś ograniczać dlatego sądziłem że go masz :P

Ja gram z wszystkimi oficjalnymi dodatami choć dwóch nie lubię, w niedalekiej przyszłości pewnie będę grał jeszcze z "Wyspą" ale najpierw muszę skończyć ją robić 8) Żaden dodatek autorski mi się na tyle nei spodobał żeby mi się chciało go drukować.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
seb
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 10
Rejestracja: środa 06 wrz 2006, 13:18
Lokalizacja: Zabierzów

Post autor: seb »

przeistoczenie mam st±d ¿e poprostu mielismy malo czarów i posci±ga³em rozne nie patrz±c z jakich to dodatkow.A co do drukowania plansz to nie wszystkie dodatki tego wymagaj± np.las ma wiele ciekawych przygód a gra sie w ten sposob ze jak staniesz na lesie to pomijasz instrukcje i ci±gniesz karte lasu albo dwie ale to moze byc twoj nastepny ruch.mozna sprobowac zawsze to jakies urozmaicenie.


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Wsumie chyba tak było domyślnie, potem ktoś dorobił do tego planszę. Tak samo było z wioską, pustynią i lodową krainą. Na odpowienich obszarach ciągnęło się karty z nowych rozszerzeń zamiast stosować do instrukcji, plansze pojawiły się później.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
ODPOWIEDZ