Przeistoczenie

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
Awatar użytkownika
pretorianstalker [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Przeistoczenie

Post autor: pretorianstalker »

Czy też macie ochtę banować tą kartę jak ją widzicie? Jak ona dokładnie działa? Z tego co sam wywnioskowałem to jest to restart dla przeciwnika - rzucamy mu przeistoczenie, i zmienia postać a do tego traci wszystko co do tej pory zdobył :? Trochę chyba przegięty czar.


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Hmm... ja uważam że nie jest taki przegięty.

Dobrze zrozumiałeś, jeden z graczy ma respawn czyli wsumie odnawia mu się zdrówko itp. ale podobnie jak w FPSach [ :P ] koleś zaczyna z niczym. Fakt, może sobie wziąć nową potężną postać (jeśli jednak gra się tak że każdy może sam wybrać na początku zamiast losować to nie ma to znaczenia bo gracz i tak wybiera ulubionego poszukiwacza) jednak pomyśl sobie że gracie już kilka godzin, wszyscy są dopakowani, mają po kilkanaście punktów siły, mocy i wytrzymałości, potężnych przyjaciół i przedmioty a tu nagle ktoś wali w jedengo z graczy takim czarem... co z tego że weźmie sobie jasnowidza czy trolla skoro i tak będzie mu ciężko.

Jest potężny ale jest tylko jeden a MiM nie polega tylko na dobrych statystykach i umiejętnościach oraz taktyce gry ale też na szczęściu. Ktoś ma pecha i oberwie tym czarem w najmniej spodziewanym momencie, to właśnie esencja gry nigdy nie wiesz czego się spodziewać. Tak samo jak z kartami przygód raz może to być fajny przedmiot, innym razem potężny stwór który cię załatwi.

Jest też i druga strona medalu. Jeśli jeden gracz miał niesamowitego fuksa i szybko się dopakował podczas gdy reszta jest jeszcze słaba i teraz leje wszystkich równo można takim czarem trochę wyrównać szanse :wink: To samo jeśli ktoś już dotarł do korony władzy i sieje pogrom wśród reszty, taki czar skutecznie go utemperuje 8)

PS. Aczkolwiek na zasadach turniejowych chyba powinien być wykluczany gdyż może wprowadzić zamęt w trakcie gry :roll:


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
pretorianstalker [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Jak się przyjrzałem dokładniej, to doszedłem do wniosku, że w sumie poza zamianą karty poszukiwacza i utratą przedmiotów/przyjaciół, to cechy powiększone o pkt z doświadczenia za stworki i zdarzenia losowe/spotkania, pozostają chyba z właścicielem? Nie mam racji? :)


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Nie masz 8) Gracz poprostu staje się nową postacią a skoro napisali że traci przedmioty i przyjaciół to również expa :wink: Poprostu nie mogli wszystkiego zmieścić na karcie.

Po przeistoczeniu gracz jest nową postacią która nie ma nic wspólnego z poprzednią.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
pretorianstalker [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Hmm... może i tak, ale nie wiem czy to nie jest nadinterpretacja :) Czy musi położyć kartę nowego poszukiwacza na nowym miejscu START?
Mi osobiście się wydaje, że poszukiwacz zmienia swoją postać, staje się innym poszukiwaczem i traci to co zapisano na karcie, ale zachowuje to o czym nie wspomnieli. Po takiej operacji, możemy powiedzieć, że wszystko co na karcie zapisano zostało wypełnione i grać dalej :) Zaczynamy moim zdaniem z miejsca gdzie staliśmy poprzednio.

Nawet jeżeli tak jest, że to completny restart, to i tak uważam, że trzeba taką kartę ograniczyć wpewien sposób i pewnie będę grał tak jak napisałem - po prostu może ona zbyt szybko zakończyć jakiś ciekawy pojedynek pomiędzy dwom poszukiwaczami. Jeżeli obydwaj są już dość poważnie napakowani, to taki czar skutecznie zmniejsza szanse przeciwnika na wygraną :) Ganiamy potem jego nowych poszukiwaczy i zatłukujemy zanim urosną :P


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

No cóż... jakby chcieli tam dopisać że tracimy również moc i siłę zyskaną w trakcie gry oraz że gracz zaczyna na nowym starcie to by miejsca na karcie brakło :P

Ja uważam tak: jeśli zaczynamy jako nowa postać to zaczynamy na stosownym miejscu od zera. A jeśli już się upierać że coś mu zostaje ze starej postaci to powinny być właśnie przedmioty, złoto, przyjaciele a nie siła, moc, wytrzymałość... mamy np. trolla z siłą 10, mieczem i zbroją, gracz zostaje przemieniony i bierze złodzieja z siłą 3. Jakim cudem nagle ma siły 10 (skoro dopiero teraz się "narodził") ale nie ma swojego miecza i zbroi?
po prostu może ona zbyt szybko zakończyć jakiś ciekawy pojedynek pomiędzy dwom poszukiwaczami. Jeżeli obydwaj są już dość poważnie napakowani, to taki czar skutecznie zmniejsza szanse przeciwnika na wygraną
Jak napisałem wcześniej MiMem rządzi przypadek. To jest bardzo dobre właśnie bo przypakowany poszukiwacz zabija innych poszukiwaczy jednego po drugim. Został jeszcze jeden, najsłabszy. Wydawałoby się że to najłatwieszy przeciwnik ale zanim zdążył go dosięgnąć okazuje się że ów słabiak miał ten czar. Używa go w odpowiednim momencie i teraz to on jest najsilniejszy.

Poza tym zauważ też że ten czar można rzucić tylko na końcu własnej tury tak więc owszem, jeśli to ty wejdziesz na obszar na którym jest przeciwnik możesz zamiast atakować go walnąć w niego tym czarem ale jeśli to przeciwnik trafił na twój obszar to zdąży ci dokopać zanim użyjesz czaru.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
pretorianstalker [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Zauważ, że na karcie pisze: Ofiara musi natychmiast dokonać WYMIANY karty poszukiwacza - bo jak wcześniej napisano: Za pomocą tego czaru możesz dokonać ZMIANY dowolnie wybranego poszukiwacza. Poza tym czar nazywa sie przeistoczenie - na logikę więc, postać w momencie rzucania czaru zamienia się z Trola np w Niziołka - nadal jednak jest to teoretycznie ta sama postać, ta sama dusza i Trol nie umiera, a tylko kurczy się do rozmiarów Niziołka ;) Gdyby był to zupełny restart to po co nazywać go Przeistoczenie? Nie łatwiej byłoby napisać - Śmierć, czy coś takiego? A zamiast zapisywać całą kartę napisać tam po prostu: Ofiara nie zyje i ch*j ;)
Krótki zapis, a w działaniu równy zapisowi z Przeistoczenia. Ja osobiscie uważam, że coś w tym musi być, że zapisali to akurat tak, a nie inaczej.

EDIT:
Po przeistoczeniu gracz jest nową postacią która nie ma nic wspólnego z poprzednią.
I tu powracam do nazwy czaru: PRZEISTOCZENIE :) Coś w tym jednak jest, że nie chodzi o nową postać, tylko to stara postać się zamienia.


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Tak, kurczy się do rozmiarów niziołka ale mięśnie jakie nabył będąc Trollem zostają? I co się w takim razie dzieje z przedmiotami i przyjaciółmi? Wyparowują bo koleś zmienił skórę?

A co do tej niejasności to sam już chyba zauważyłeś że zarówno w instrukcji jak i na niektórych karatch mamy do czynienia z opisami które często pozwalają na swobodną interpretację. Jedni po przeczytaniu uznali że to ma być tak a inni że inaczej 8)

I tutaj powracamy do kwestii reedycji MiMa. Gdyby ją zrobili to również trzeba by pomysleć na ujednoliceniem zasad i opisów. Czasem też dodatki wprowadzały zamieszanie gdyż nie uwzględniono ich wydając podstawkę :roll:

Z tego co pamiętam to na płytce Denvera mają się pojawić oprócz zwykłych kart również wszelkiego rodzajaju korekty więc może skończą się problemy z takimi rzeczami :P


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Możecie przytoczyć treść karty tutaj? Bo nie pamiętam jej a nie ma mnie teraz w domu :)

Z tego co przeczytałem to głupotą byłoby totalnie resetować postać. Tak jak słusznie zauważył pretorianstalker totalny restart postaci to poprostu śmierć. To byłoby straszne fo pa ze strony twórców :] [/url]


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Mówisz i masz :P
Przeistoczenie pisze:Za pomocą tego Czaru możesz dokonać zmiany dowolnie wybranego poszukiwacza. Ofiara, na którą zostanie rzucony ten Czar, musi natychmiast dokonać wymiany Karty Poszukiwacza, odkładając posiadane Przedmioty, mieszki złota i Przyjaciół. Możesz go użyć na zakończenie swojej tury.
SeSim pisze:Z tego co przeczytałem to głupotą byłoby totalnie resetować postać.
Ale zauwazcie że gdyby postać która ma 1 punkt wytrzymałości i taką sobie siłę, moc itp. została przeistoczona to nie dość że by się wyleczyła to jeszcze po zsumowaniu nowej siły i mocy z karty poszukiwacza z tą którą miała do tej pory mogłaby się stać nawet silniejsza niż wcześniej. Ten czar ma na celu osłabić przeciwnika, nie wzmocnić go.

Gracz dokonuje zmiany karty poszukiwacza, nie zmienia się jego postać. A jeśli już wyjaśniać to fabularnie to można powiedzieć że postać po zmianie straciła pamięć, zgubiła złoto i przedmioty a przyjaciele przerażeni tym co się dzieje z ich kompanem poprostu ucielki :P


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Dla mnie to treść karty mówi jednoznacznie. Wyciągasz nową postać i odrzucasz rzedmioty, mieszki złota i Przyjaciół. Statystyki zostają takie jakie były.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Michael
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze z Talismana
Zbrojownia Szalonego Gnoma
Posty: 613
Rejestracja: sobota 06 sie 2005, 14:23
Lokalizacja: Z nikąd
Płeć:

Post autor: Michael »

Ja zawsze używam go w ten sposób że ten na któego został rzucony traci wszystko łacznie ze zdobytą siła i mocą . To jest wredne i nieuczciwe lecz Magia i Miecz to zwykła gra planszowa a nie super hiper dopracowany rpeg.
Jeżeli tak interpretować zasady każdej gry żeby było sprawiedliwie to moze z każdej talii wyrzucić Jokera ? przecież bije każdą kartę co jest ewidentnie niesprawiedliwe :)


Given the choice - whether to rule a corrupt and failing empire, or to challenge the Fates for another throw, a better throw against one's destiny - what was to do?
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Właśnie o to mi chodziło. MiMem tak jak choćby pokerem rządzi przypadek. Nawet najleszpa taktyka czy postać nie ma znaczenia jeśli ktoś ma fuksa. Dzięki temu gra jest ciekawa, nigdy nie wiesz co cię spotka.

A jak już napisałem taka zmiana postaci przy zachowaniu statystyk mogłaby mieć większy pożytek niż szkodę. I powiedzie mi bo nikt do tej pory na to nie odpowiedział: jeśli zachowujemy moc i siłę to gdzie do jasnej cholery znika złoto, przedmioty i przyjciele?!


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

HunteR a jesteś czarodziejem? :P A może czar anihiluje to co wymieniłeś bo taka jest jego natura? :>
Ostatnio zmieniony sobota 05 sie 2006, 17:44 przez SeSim, łącznie zmieniany 1 raz.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
pretorianstalker [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

A czy czar Przypadek ma na celu osłabić przeciwnika czy go wzmocnic? Jak ma szczęscie to go wzmocni i już :) Tak samo Przeistoczenie - i ta jest cholernie mocne jeżeli pozbawia przedmiotów i przyjaciół. To może niech chociaż da szansę wylosować lepszą postać i zachować to o czym nie ma wzmianki na karcie czaru. Jeżeli czar miałby zabierać całą dodatkową siłę i moc, oraz przenośic na miejsce startu, to myślę, że nikt nie bawiłby się w takie, a nie inne opisy, tylko napisałby: ofiara ginie. Przeciwnik losuje nową postać i zaczyna grę od początku.
Czy nie prościej? Ale napisali co czar robi i moim zdaniem nie powinien robić niczego poza tym co na nim napisano.

Ja będę grał, że statsy zostają :)

A co do wyjaśnień działania czaru:
1. To czar - ciezko to wyjaśnić
2. Tak samo jak cięzko wyjaśnić zanik przedmiotów i przyjaciół tak samo cięzko będzie wyjaśnić czemu Przeistoczenie teleportuje do nowej lokacji.
Ja natomiast mam jedno wyjaśnienie czemu znikają przedmioty i reszta. Jak z poszukiwaczem zaczyna się dziać coś złego, przyjaciele łapią co się da pod pachę i spierd**** :) Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie ;)


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

:D :D :D
Anihiluje też przeyjaciół :D "Zdychaj bo twój kolega zmienia postać" :D
Ale czemu nie anihiluje siły i mocy?

Nie wiem, ja tam gram tak jak Michael, losuję nową postać i zaczynam od nowa. A czemu nie napisali że postać ginie? Nie mam pojęcia, może chcieli żeby bardziej poetycko było :P


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Z tym znikaniem przedmiotów, złota i przyjaciół to ja bym wytłumaczył tak:

Czar teleportuje samą żywą materię (oczywiście świadomość też :)) poszukiwacza oraz poddaje ją metamorfozie w nowym miejscu. W miejscu startowym znajduje też ciuchy :) co by nie biegać jak bóg stworzył :] Oczywistym jest więc, że w miejscu gdzie stał zostaje wszystko co martwe miał na sobie. Obrazowo rzecz ujmując wyskakuje również z ciuchów :D Natomiast przyjaciele zostają ponieważ czar obejmuje tylko poszukiwacza. Idąc za ciosem to cały sprzęt, złoto i przyjaciele powinni zostać na polu z którego wyteleportował się poszukiwacz poddany działaniu tego czaru.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
pretorianstalker [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Ja uważam, ze zmienia się on w innego poszukiwacza w tym samym miejscu gdzie stał. Losujemy nowego poszukiwacza i zastępujemy nim starego. Wszystko co niematerialne zostaje, a to co materialne ulega zniszczeniu - może efekt czaru wygląda jak efekt podczas przybycia Terminatora do naszych czasów :) Taka sfera, która potrafi pożreć kawał ciężarówki może pewnie pożreć też i przyjaciół i przedmioty.

A nie ma tego czaru w oryginale gry? Z jakiego jest on dodatku? Ja go mam w skanach z miasta, ale mam wrażenie, że jest z Jaskini, co powoduje, że w Talizmanie pewnie go nie było :(


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Aj aj, nie wiem dlaczego zrozumiałem, że przenosisz się na miejsce startu nowego poszukiwacza :). Hmm to raczej nie powinno nastąpić. Racja metamorfoza powinna się dokonać na tym samym polu, a czar poprostu niszczy wszystko to co poszukiwacz miał blisko siebie. Przyjaciele natomiast spieprzają ponieważ zamiast ich dobrego starego kumpla stoi ktoś inny :)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Z tego co mi się wydaje to ten czar jest z Jaskini czyli jednak nie ma go w Talismanie.

A wy ciągle swoje :P Ten czar ma osłabić/zaszkodzić przeciwnikowi a nie wspomóc go. A poza tym za dużo kombinowania i domysłów z tym że niby niszczy materię ale niematerialną moc i siłę zostawia :roll:

To tak samo jak z "białymi poszukiwaczami". Wydawałoby się logiczne że dostając posadę wciąż możesz używać starych zdolności ale tak nie jest. Oczywiście wydawałoby się że skoro jako przykład podałem posady to sam się wkopałem, wkońcu oni zachwują starą moc i siłę... otóż nie moi drodzy, ponieważ zachowują również złoto, wytrzymałość, przyjaciół, przedmioty a nawet listy gończe :P "Biały poszukiwacz" to nakładka na główną postać która zastępuje stare zdolności, czar przeistoczenie zamienia postać graczowi 8) Za bardzo sugerujecie się nazwą "przeistoczenie" oraz tym że nie ma wprost napisane że postać ginie i odradza się jako kto inny. Może gdyby czar nazywał się "odrodzenie" czy coś to nie byłoby niedomówień :roll:

Poza tym to nie jest jakiś super wypasiony eRPG żeby wszystko było cacy. Dlatego nie wszystko musi tu być logiczne i jest tak jak jest :wink: Ale wkońcu to tylko planszówka, każdy może grać jak chce.
pretorianstalker pisze:Wszystko co niematerialne zostaje, a to co materialne ulega zniszczeniu - może efekt czaru wygląda jak efekt podczas przybycia Terminatora do naszych czasów Smile Taka sfera, która potrafi pożreć kawał ciężarówki może pewnie pożreć też i przyjaciół i przedmioty.
He he tak jak mówił Reese, można przedostać się tylko nago 8)
Ostatnio zmieniony sobota 05 sie 2006, 18:54 przez HunteR, łącznie zmieniany 1 raz.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
pretorianstalker [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Dlatego ja się będę trzymał mojej interpretacji - czyli, karta działa tak jak na niej napisano i nie działa ani trochę lepiej i ani trochę gorzej :)

Dobrze jednak czasem wiedzieć, jaki jest powszechnie przyjęty pogląd na daną sprawe, żeby w razie turnieju nie być zaskoczonym ;) Słyszalem, że gdzies w mojej okolicy rozegrano jakiś turniej, więc zakładam, że może sam kiedyś wezmę w takim udział :D


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

Ja zawsze grałem, że Przeistoczenie poprostu zabija Postać, ta sobie wybiera nową i startuje od zera. Tzn. grałem tak, dopóki nie postanowiliśmy zbanować tego Czaru. A o słuszności tej interpretacji Karty może świadczyć to, że w dodatku Magia (bo cały czas mówię o MM) dodali nowy Czar (2 sztuki) - Pan Postaci. Po jego użyciu tracimy wszystko poza Mieczem i Magią naszej postaci, czyli losujemy (już nie wybieramy) sobie nowego bohatera i kontynuuje on grę (tym razem z tego samego miejsca) posiadając po poprzedniej postaci tylko Miecz i Magię.

Tak więc Pan Postaci jest jakby ulepszoną wersją Przeistoczenia, która nie niszczy totalnie Postaci i nie zmniejsza tak drastycznie jej szans.


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
Awatar użytkownika
pretorianstalker [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

A mnie zawsze zastanawia skąd ludzie biorę takie rzeczy :) Jak czegoś nie ma na karcie to tego nie wymyślajmy. Oczywiście ja ktoś ma życzenie, to może i uznać, że przeistoczenie powoduje koniec gry dla gracza, a nie tylko jego postaci, ale tego na karcie po prostu nie ma, tak samo jak tego, że ginie i zaczyna zupełnie od nowa.


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

Właściwie to możesz mieć rację. Ja grałem tak, jak mi koleś mówił, który dłużej grał, jakoś się specjalnie nie wczytywałem nigdy w Kartę, ale może masz rację.

A co do Przeistoczenia to mam jeszcze pytanie :)
Ostatnio mieliśmy sytuację, że koleżka rzucił na mnie Przeistoczenie, podczas gdy grałem uprejdem postaci, a jak wiadomo w MM w przeciwieństwie do MiMa po śmierci takiego upgrejda wracamy do poprzedniej postaci. I teraz pytanie, co się powinno ze mną stać po rzuceniu Przeistoczenia, bo w końcu czar został rzucony na upgrejda i w takim razie zaminiam go na inną postać, no i mam nagle 2 postacie i co zrobić? ;)


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
Awatar użytkownika
pretorianstalker [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Na dobrą sprawę to powinieneś zmienić postać nie będącą profesją i nałożyć na nią profesję :P
Jak zmieniłbyś profesję to miałbyś dwie postacie na raz - nie ma takiej opcji gry :) Profesja sama nie istnieje, bo jej cechy są podane jako +X i nie może ona istnieć bez zwykłego poszukiwacza. Ewentualnie możnaby uznać, że profesja znika, a postać się Przeistacza, ale nie wiem na jakiej podstawie :)


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
ODPOWIEDZ