Przeistoczenie

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
Awatar użytkownika
pretorianstalker [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Dlatego ja się będę trzymał mojej interpretacji - czyli, karta działa tak jak na niej napisano i nie działa ani trochę lepiej i ani trochę gorzej :)

Dobrze jednak czasem wiedzieć, jaki jest powszechnie przyjęty pogląd na daną sprawe, żeby w razie turnieju nie być zaskoczonym ;) Słyszalem, że gdzies w mojej okolicy rozegrano jakiś turniej, więc zakładam, że może sam kiedyś wezmę w takim udział :D


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

Ja zawsze grałem, że Przeistoczenie poprostu zabija Postać, ta sobie wybiera nową i startuje od zera. Tzn. grałem tak, dopóki nie postanowiliśmy zbanować tego Czaru. A o słuszności tej interpretacji Karty może świadczyć to, że w dodatku Magia (bo cały czas mówię o MM) dodali nowy Czar (2 sztuki) - Pan Postaci. Po jego użyciu tracimy wszystko poza Mieczem i Magią naszej postaci, czyli losujemy (już nie wybieramy) sobie nowego bohatera i kontynuuje on grę (tym razem z tego samego miejsca) posiadając po poprzedniej postaci tylko Miecz i Magię.

Tak więc Pan Postaci jest jakby ulepszoną wersją Przeistoczenia, która nie niszczy totalnie Postaci i nie zmniejsza tak drastycznie jej szans.


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
Awatar użytkownika
pretorianstalker [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

A mnie zawsze zastanawia skąd ludzie biorę takie rzeczy :) Jak czegoś nie ma na karcie to tego nie wymyślajmy. Oczywiście ja ktoś ma życzenie, to może i uznać, że przeistoczenie powoduje koniec gry dla gracza, a nie tylko jego postaci, ale tego na karcie po prostu nie ma, tak samo jak tego, że ginie i zaczyna zupełnie od nowa.


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

Właściwie to możesz mieć rację. Ja grałem tak, jak mi koleś mówił, który dłużej grał, jakoś się specjalnie nie wczytywałem nigdy w Kartę, ale może masz rację.

A co do Przeistoczenia to mam jeszcze pytanie :)
Ostatnio mieliśmy sytuację, że koleżka rzucił na mnie Przeistoczenie, podczas gdy grałem uprejdem postaci, a jak wiadomo w MM w przeciwieństwie do MiMa po śmierci takiego upgrejda wracamy do poprzedniej postaci. I teraz pytanie, co się powinno ze mną stać po rzuceniu Przeistoczenia, bo w końcu czar został rzucony na upgrejda i w takim razie zaminiam go na inną postać, no i mam nagle 2 postacie i co zrobić? ;)


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
Awatar użytkownika
pretorianstalker [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Na dobrą sprawę to powinieneś zmienić postać nie będącą profesją i nałożyć na nią profesję :P
Jak zmieniłbyś profesję to miałbyś dwie postacie na raz - nie ma takiej opcji gry :) Profesja sama nie istnieje, bo jej cechy są podane jako +X i nie może ona istnieć bez zwykłego poszukiwacza. Ewentualnie możnaby uznać, że profesja znika, a postać się Przeistacza, ale nie wiem na jakiej podstawie :)


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

No tak zrobiłęm, ale również nie wiem na jakiej podstawie miałbym zmieniać postać spod upgrejda skoro aktualnie gram upgrejdem. ;)

No ale takie haczyki niestety sie zdarzaja i trzeba sie wtedy dogadac z innymi graczami co robimy.


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
Awatar użytkownika
chmiel
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 05 wrz 2006, 17:19
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: chmiel »

grajac upgrejdem caly czas jestes tak jakby jedną postacią czyli czar przeistoczenie działa na upgrejda i na postać czyli wyrzuca się upgrejda moim zdaniem.


Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

gural pisze:Ja zawsze grałem, że Przeistoczenie poprostu zabija Postać, ta sobie wybiera nową i startuje od zera. Tzn. grałem tak, dopóki nie postanowiliśmy zbanować tego Czaru.
I to ostatnie rozwiązanie jest najlepsze :P to bodaj najbardziej debilna karta jaką wymyślili Polacy w tym kalekim dodatku.

Tyle że raz mówisz że zbanowałeś a za chwilę, że ostatnio miałes sytuację że na ciebie rzucał przeistoczenie :?


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Gural pisze:a jak wiadomo w MM w przeciwieństwie do MiMa po śmierci takiego upgrejda wracamy do poprzedniej postaci.
Lol, te niektóre "ulepszenia" zasad w MM są jakieś dziwne :roll: Przecież profesja to nie jest osobna postać tylko postać główna tyle że z nowymi zdolnościami. Ale ja tam się na MM nie znam więc nie wnikam.

Dla mnie czar Przeistoczenie działa jak respawn o czym pisałem gdzieś wcześniej. Losujemy/wybieramy nową postać i jedziemy od nowa.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Dla mnie czar Przeistoczenie działa jak respawn o czym pisałem gdzieś wcześniej. Losujemy/wybieramy nową postać i jedziemy od nowa.
to tylko twój wymysł, z karty to nie wynika :P

nie ma tam słowa o tym, że Poszukwacz traci punkty siły/mocy które zdobył. Wyłącznie przedmioty, przyjaciół i złoto oraz wymienia kartę poszukiwaczy.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

Tyle że raz mówisz że zbanowałeś a za chwilę, że ostatnio miałes sytuację że na ciebie rzucał przeistoczenie
Koleś niby rzucił Pana Postaci (cytuję niżej), ale teraz jak poznałem jak działa Przeistoczenie to to praktycznie to samo.

PAN POSTACI
"Rzuć to zaklęcie na wybranego gracza. Postać należąca do niego zamieni się w losowo wybraną spośród Kart Postaci, zachowując tylko swoją Miecz i Magię. Nie możesz rzucać Zaklęcia na siebie, ani na postacie na Kamiennym Moście, w Komnacie Magów, ani Krypcie Władców
Dawnych Światów."

Czyli chyba to co przeistoczenie.


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

gural pisze: Nie możesz rzucać Zaklęcia na siebie
Właśnie przyszło mi do głowy to, że jak wylosowalismy słabą postać, to takie rzucenie na siebie tego czaru i wymiana postaci na lepszą może być cacy. Oczywiście w MiMie, bo tam nie ma zastrzeżenia na karcie, że nie wolno rzucać na siebie tego czaru. Ale to by sie opłacało na początku rozgrywki albo po jakieś wielkiej 'kraksie życiowej' poszukiwacza w czasie gry i który nie ma już za wiele do stracenia (Przyjaciół/Przedmioty/MZ). 8-[


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Blaster
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 68
Rejestracja: wtorek 16 paź 2007, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Blaster »

Przyłączam się do opinii osób stosujących czar Przeistoczenie na takich zasadach jakie są w jego opisie. Ja tak gram nie tylko dlatego że tak jest napisane w zasadach (nie zawsze gram zgodnie ze wszystkim co jest napisane w MiM) ale także dlatego że takie podejście nie „rozwala” gry.
Zastanawialiście się kiedyś jak czar ten (zwłaszcza przy jego nadinterpretacji) działa w rękach Kuglarza?
Wszyscy oponenci Kuglarza giną w ilości tur równej ilości postaci występujących w grze.
Jeśli ktoś powie, że Kuglarz jest przegięty a nie czar to ja podam inny sposób na szybkie wygranie przy pomocy czaru Przeistoczenie nie będąc Kuglarzem:
1. Wylosowujemy czar Przeistoczenie
2. Liczymy ilu graczy mamy do wyeliminowania
3. Zbieramy mieszki złota w liczbie 4 x (liczba graczy)
4. Idziemy do miasta i rzucamy czar na pierwszego poszukiwacza – umiera
5. Kupujemy ten czar w następnej turze za 4 MZ w Sklepie Magicznym i w tej samej turze ginie kolejny poszukiwacz itd.
6. Idziemy do Korony Władzy
Jak Wam się podoba ta przypadkowość złych zdarzeń MiM za które uważacie wyciągnięcie czaru Przeistoczenie?


Johnny 5
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 31 paź 2007, 23:49

Post autor: Johnny 5 »

Kupowanie już rzuconych czarów samo w sobie jest przegięte (można np kupić parę razy zawładnięcie, czy weryfikację) kiedyś okazało się, że jak poszukiwacze mieli dużo złota to gra polegała na ciągłym koczowaniu w pobliżu sklepu magicznego i rzucanie ciągle tych samych czarów, dlatego u nas teraz już nie ma czegos takiego żeby można było wybrać czar ze stosu czarów już użytych, mimo że zasady na to pozwalają.


Konto zablokowane. Aktualne konto:
Gieferg
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Blaster,

Wystarczy, że ktoś wyciągnie z zanadrza Czar Odbicie i cwaniaczek sam zostaje poddany dzałaniu Czaru Przeistoczenie. :biggrin:

Ale masz racje, jeśli nikt by nie miał Czaru Odbicie to gra staje się bez sensu w takim wypadku...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Beast
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 11 paź 2007, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: Beast »

Co do Sklepu Magicznego z dodatku Miasto trochę jest to przegięcie, że można kupić czar za 4 mz. Rozgrywka w pewnym momencie może polegać na wiecznym krążeniu po ulicach miasta jak to powiedział Johnny 5. Bez sensu jak wiele niedociągnięć w tej grze.
Projekt Stave'a trochę to zmienia ale niewiele. Jest tam zapisane, że potrzebujemy wydać 5 mz a nie 4 mz - zawsze to trochę drożej. No i Arcymagiem też trudniej zostać bo musimy mieć moc min. 8 i Talizman, którego musimy poświęcić.
Co do samego czaru Przeistoczenie to Stave'a proponuje, żeby min. moc poszukiwacza wynosiła 10. Jest to następne utrudnienie bo jak wszyscy wiedzą łatwiej zyskać siłe niż moc. Proponuję modyfikację gry wg Stave'a i sprawa się troche rozwiąże. Pozdrawiam wszystkich.


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Można to rozwiązać jeszcze w ten sposób, że zamiast wybierania dowolnego czaru ze stosu już zużytych, bierzesz pierwszy z kupki niezużytych. W ten sposób nie wiesz jaki czar Ci się trafi i wyeliminuje kupowanie co chwile tego samego.
W sklepie powinno być tak, że kupujesz towar jaki chcesz (w tym wypadku czar), ale to prowadzi do bezsensów w grze i lepiej chyba kupować losowo.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Emil
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 578
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2007, 11:01
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 37
Kontakt:

Post autor: Emil »

Można to rozwiązać jeszcze w ten sposób, że zamiast wybierania dowolnego czaru ze stosu już zużytych, bierzesz pierwszy z kupki niezużytych. W ten sposób nie wiesz jaki czar Ci się trafi i wyeliminuje kupowanie co chwile tego samego.
w taki sposób to można zakupić czary w innych miejscach po znacznie mniejszej cenie.


Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.

Nie cierpię lizustwa :/
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

w taki sposób to można zakupić czary w innych miejscach po znacznie mniejszej cenie.
Po co w innych miejscach? W tym samym miejscu możesz kupić w ten sposób Czar za 2 MZ. A z innych miejsc to pamiętam tylko Czarnoksiężnika z kart Przygód sprzedającego Czar za 1 MZ, tyle że najpierw musi wyskoczyć na plansze z kupki.
W innych miejscach musisz wykatulać kostką aby trafic na zyskanie Czaru. Możesz też dostać za darmo czar bez katulania (np u Półboga czy Czarodzieja).
Ale nie chodzi o to co za ile można dostać, tylko o zlikwidowanie buga w Sklepie Magicznym, a ja poprostu zaproponowałam rezygnacje z tej możliwości tj wybrania dowolnego Czaru.
Przyszedł mi do głowy jeszcze inny pomysł aby skasować ten bug w grze, można by było wybierać Czary, ale raz na powiedzmy 3 kolejki ten sam.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Emil
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 578
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2007, 11:01
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 37
Kontakt:

Post autor: Emil »

Po co w innych? bo są tańsze... po co mam płacić 4mz za czar skoro mogę mieć go taniej \:D/ lub dostać go nawet za darmo ;)
ogólnie lubię ten czar i zawsze w zanadrzu staram się mieć rozproszenie magii lub odbicie i czuję się w miarę bezpieczny :biggrin:


Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.

Nie cierpię lizustwa :/
Awatar użytkownika
Master
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 195
Rejestracja: środa 30 sty 2008, 16:01
Lokalizacja: Głogów
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: Master »

U mnie jakoś na Czary niema jakoś dużego popytu. Może daltego że wszyscy wolą się dobrze bawić niż podkładać sobie świnię.


Awatar użytkownika
Korczyk
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Uczestnik Zjazdów
Posty: 430
Rejestracja: sobota 10 lis 2007, 15:21
Lokalizacja: Żywiec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Korczyk »

Umiejętność bawienia się polega również na robieniu psikusów, jakimi są w tej grze Czary. Kiedy je rzucamy, bawimy się przecież w czary mary. Tak samo, kiedy walczą Poszukiwacze, bawimy się w rycerzy, czego na szczęście nie musimy sprawdzać w praktyce i dźgać się mieczem, bo możemy tutaj zawalczyć nie robiąc nikomu krzywdy. Nie inaczej rzecz się ma z magią, nikt przecież nie rzuca tu na nikogo czarów, tylko się tak bawimy. Ja rozumiem, że można mieć tu pewne opory, sam je miałem, ale jak się grupa umówi, to one powinny zostać przełamane. A jeżeli ktoś się obrazi, że został tak a nie inaczej przez czar, takie reguły gry, potraktowany, to w takim razie nie umie się bawić. Ważna jest także czarna strona gry i potrzebna do jej pełni. I w grupie do tej gry dojrzałej powinno nie widać w tym względzie oporów. Gramy w końcu w „Magię i Miecz”! Nie ma akceptacji dla humorów poszczególnych graczy, czy swoich, w stylu - „podbiore sobie żeten, nikt nie zobaczy”, ale jak przyjdzie rzucić czar, to „ja tego nie mogę zrobić, nie mam serca tego zrobić”. Popatrzmy, czy przypadkiem nie kierujemy się tym, co widoczne, tak bardzo dlatego, że to czego nie widać, jest nieładne.


Awatar użytkownika
Master
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 195
Rejestracja: środa 30 sty 2008, 16:01
Lokalizacja: Głogów
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: Master »

Nie no jasne że nikt nie kisi fajnego czaru w nieskonczoność, ale motywy ze zbieraniem mieszków a następnie ustawianiem się pod sklepem magicznym (i robieniem za czarnoksieskiego żula :-p) wykupując i miotając w pozostałych cały czas tym samym czarem się nie zdarza.
Tak samo, kiedy walczą Poszukiwacze, bawimy się w rycerzy, czego na szczęście nie musimy sprawdzać w praktyce i dźgać się mieczem, bo możemy tutaj zawalczyć nie robiąc nikomu krzywdy.
Ja osobiście trenuję posługiwanie się Kataną. Niestey na razie musi mi wystarczyć BOKKEN wystarczyc ale kiedy zdobędę odpowiednie fundusze to nie omieszkam sobie prawdziwej sprawić ;-)


Awatar użytkownika
Critter
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek 11 lut 2008, 15:22
Lokalizacja: Żyrardów
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Critter »

Ja też stosuje zasadę z wyjmowaniem ostatniego czaru ze stosu czarów użytych. Jeśli zaś chodzi o wielokrotne wyciąganie czarów "wysokiej rangi", to proponowałbym w owych czarach stosować zasadę 1krotnego użycia. Tzn. jeżeli któraś z tych czarów zostanie odkryty ze stosu kart użytych, to należy ten czar przenieść na spód stosu i ponownie zalosować, bądź przyjąć że próba wskrzeszenia czaru się nie udała i nie przynosi on skutku.


Jump outside the Real
Awatar użytkownika
maverick109
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 16:49
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: maverick109 »

ja osobiscie nie wprowadzam tego czaru do gry, jest za mocny, mozna minimalnym wysilkiem zniszczyc cala przyjemnosc z gry innemu graczowi. wiem ze ja bym nie chcialbym umierac w taki tani sposob, i razem ze znajomymi bannujemy ten czar.
ewentualnie przyszlo mi do glowy zeby oslabic ten czar tak zeby nie byl za mocny a jednoczesnie jednak cos tam dawal, np mozna go rzucic na siebie zeby zresetowac swoja postac jesli akurat tak sie gra potoczyla ze jest to na reke, a jesli sie rzuca na kogos innego to przykladowo traci 1pkt sily/mocy (do wyboru przez rzucajacego), 1pkt wytrzymalosci + 1 losowo wybrany przedmiot. wtedy czar robi sie calkiem przyjemny, chociaz zdaje sobie sprawe ze nie trzyma sie za bardzo oryginalnego opisu czaru ;p


ODPOWIEDZ