Instrukcja do MiMa BASIC v0.1

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23515
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Zobaczymy jak będzie. Albo się przyda, albo nie. Co do Najemnika, to według Talisman'a każdy nowy właściciel musi zapłacić jego koszt przyłączenia lub nie może tego zrobić. Podobnie zresztą z Magicznym Pomocnikiem. Ale do Najemnika i Pomocnika dojdziemy.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
kilof [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Runy
Posty: 242
Rejestracja: piątek 17 cze 2005, 11:12
Lokalizacja: Spytkowice
Płeć:

Post autor: kilof »

Lens pisze:
Kilof pisze: Poza tym wprowadza to pewien element strategiczny - czy lepiej pozbyć się oponenta, czy może lepiej zabrać mu jakiś potężny magiczny przedmiot i mieć pewność, że się go dostanie.
Pierwiastek strategii, ktory przedstawiles tez do mnie nie przemawia, bo przeciez mozna go ubic i zabrac wszystko.
Chodziło mi o to, że ten pierwiastek strategiczny funkcjonuje, kiedy gra się z takimi zasadami, jakie ja proponuje. No a jeśli gra się tak jak ty, to rzeczywiście nie ma się nad czym zastanawiać, tylko załatwić poszukiwacza i ograbić go ze wszystkiego, co posiada.
Lens pisze:Nie wydaje mi sie, zebym mogl jakos uzasadnic nowym graczom dlaczego niby nie mogliby tego zrobic. Bo co instrukcja tak mówi? To uslysze, ze intrukcja jest do dupy i tyle.
Nie zgadzam się z tym podejściem. W ten sposób można by było zmieniać każdą zasadę, która byłaby niewygodna. Zasady to zasady. Przypomina mi to trochę cheatowanie w grach komputerowych, jak komuś się nie podobają zasady gry, lub gra jest dla niego za trudna, lub nie idzie mu zbyt dobrze, to ucieka się do takich działań 'wspomagających'.


Kilof
Wszystkie moje twory dostępne tutaj:
Obrazek
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

kilof pisze: Nie zgadzam się z tym podejściem. W ten sposób można by było zmieniać każdą zasadę, która byłaby niewygodna. Zasady to zasady. Przypomina mi to trochę cheatowanie w grach komputerowych, jak komuś się nie podobają zasady gry, lub gra jest dla niego za trudna, lub nie idzie mu zbyt dobrze, to ucieka się do takich działań 'wspomagających'.
Ja bym akurat zbieranie przedmiotów po ubitym Poszukiwaczu nazwał Patchem a nie cheatem :mrgreen:


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
kilof [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Runy
Posty: 242
Rejestracja: piątek 17 cze 2005, 11:12
Lokalizacja: Spytkowice
Płeć:

Post autor: kilof »

SeSim pisze:Ja bym akurat zbieranie przedmiotów po ubitym Poszukiwaczu nazwał Patchem a nie cheatem :mrgreen:
Patch to jest raczej poprawka błędu. Mógłbym się zgodzić na określenie 'mod'. :neutral:


Kilof
Wszystkie moje twory dostępne tutaj:
Obrazek
wisnia
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 140
Rejestracja: poniedziałek 27 cze 2005, 02:11
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: wisnia »

Przypomina mi to trochę cheatowanie w grach komputerowych, jak komuś się nie podobają zasady gry, lub gra jest dla niego za trudna, lub nie idzie mu zbyt dobrze, to ucieka się do takich działań 'wspomagających'.
no nie wiem czy to jest trafne porownanie, niby co nam ulatwia wprowadzenie zasady, ze jezeli atakujemy poszukiwacza to "smok" atakuje nas.atakujacemu to utrudnia, broniacemu ulatwia. w przypadku szabrowania analogicznie: regula ulatwia zycie szabrownikowi, utrudnia sepowi.
proponowalbym odroznienie kwestie erraty mima od instrukcji basic. Przy tworzeniu tej drugiej nie krepuja nas reguly istniejace, mozemy kierowac sie wylacznie logika, i korygowac reguly, ktore wydaja nam sie nielogiczne, to nie jest ulatwianie sobie zycia, to jest czynienie go lepszym :mrgreen:


wisnia
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

kilof,

Czy można ściągnąć z skadś Twoją "Instrukcja do MiMa BASIC v0.1"? Bo link w pierwszym poście umarł niestety... :sad:

A może ktoś z forumowiczów posiada Instrukcje Kilofa i zechciałby ją gdzieś uploadować lub ewentualnie podrzucić mi na e-maila?
Byłabym ogromnie wdzięczna takiej osobie.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
ODPOWIEDZ