pożyczki

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
kuglo82 [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 40
Rejestracja: niedziela 16 mar 2014, 13:01
Lokalizacja: KrakOw
Płeć:
Wiek: 41

pożyczki

Post autor: kuglo82 »

Jak to jest z pożyczkami a mianowicie:

1 Ile mogę ich wziąć na raz,instrukcja tego nie reguluje wiec zakladam że mogę tyle ile dostępnych jest kart pożyczek?(15 mz na raz za 5 kart) logicznie by było że aby wziąć nastepna trzeba splacic poprzednia ale logika a zasady to dwie rozne sprawy xD

2nie spłacając ich napisane jest w instrukcji tak:
"...Gdyby gracz opuścił miasto nie spłacając zadłużenia czarodziej z banku rzuci na niego czar zamiany w ropuchę..."

Kwestia 1) Poza arcymagiem który nie może zostać zamieniony w ropuchę to-

Czy każdy poszukiwacz mógłby tego uniknąc używajac wtedy odbicia czaru(skoro jest nawet ta wersja z odbiciem rozkazu to co tam zwykła zamiana w ropuchę)?

Czy powyższy czar zadziała na jasnowidza....chyba trzeba uznać że równie bezkarnie może ich nie splacac jak arcymag?
Ostatnio zmieniony niedziela 23 mar 2014, 23:22 przez kuglo82, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

wiesz co jest już dzisiaj późnawo i mój umysł wysiada jeszcze po walce z jakimś badziewnym chorobotwórczym czymś, ale bardzo bardzo cię proszę wziąść piszemy wziąć THX
Miasto to kolejna instrukcja która nie precyzuje wszystkiego i się człek zastanawia.

Z tego co pamiętam to teoretycznie jedną - zerknij na Karte Pożyczki czy tam nie ma tego sprecyzowanego.

Co do Czaru, cóż Czar to Czar więc teoretycznie powinniśmy miec możliwość odbicia tego Czaru lub go Rozproszenia.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
kuglo82 [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 40
Rejestracja: niedziela 16 mar 2014, 13:01
Lokalizacja: KrakOw
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: kuglo82 »

stave pisze:wiesz co jest już dzisiaj późnawo i mój umysł wysiada jeszcze po walce z jakimś badziewnym chorobotwórczym czymś, ale bardzo bardzo cię proszę wziąść piszemy wziąć THX
Miasto to kolejna instrukcja która nie precyzuje wszystkiego i się człek zastanawia.

Z tego co pamiętam to teoretycznie jedną - zerknij na Karte Pożyczki czy tam nie ma tego sprecyzowanego.

Co do Czaru, cóż Czar to Czar więc teoretycznie powinniśmy miec możliwość odbicia tego Czaru lub go Rozproszenia.
To zdrowia życzę:)


Tronar
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 63
Rejestracja: środa 11 paź 2017, 00:48
Płeć:

Re: pożyczki

Post autor: Tronar »

A więc pożyczkę można wziąśc na raz tylko jedną, bo bank nie udzieli ci drugiej pożyczki jeśli nie spłacisz poprzedniej, więc rozumie sie to samo przez się. Co do zamiany w ropuchę to można tego uniknąć na kilka sposobów gdyż czarodziej z banku zamieni cię w ropuchę jeśli opuścisz miasto przez miejska bramę. Możesz nielegalnie opuścić miasto z przystani płynąć łodzią do krainy zewnętrznej lub środkowej.Następnym sposobem jest wejście do podziemi lub żywiął ziemi, które możesz trafić w kartach miasta, innym sposobem jest czar teleportacja, ekstremalnie mozna zmienić postać czarem, zdarzeniem lub podjęciem pracy jako np. Arcymag lub Królewski Champion. Możesz też u czarodziejki wskoczyć na plansze kosmicznej otchłani. Tak więc sposobów na ucieczkę przed czarodziejem z banku czy przed strażą miejską jak masz list gończy jest wiele.Pamiętaj jednak że jeśli nie spłacisz pożyczki lub nie pozbedziesz się listu gończego nadal jak wkroczysz do miasta musisz sie liczyć z konsekwencjami. Mam nadzieję że pomogłem :)


Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Re: pożyczki

Post autor: stave »

A mógłbym prosić o wycinki z instrukcji które o tym mówią? bo w mojej instrukcji nie mam sprecyzowanego takiego faktu jakoby tylko przez Brame mógł cię capnąć :lol:

Prosze:

POŻYCZKI
Każdy Poszukiwacz stając na Miejscu „Bank" może otrzymać Pożyczkę. Poszukiwacz podejmujący Pożyczkę powinien wziąć kartę Pożyczek i 3 mieszki złota, które następnie może wydać. Jednakże, przed opuszczeniem Miasta Poszukiwacz musi jednorazowo spłacić ogólną sumę 4 mieszków złota. Pożyczkę może spłacić w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca w Mieście. Gdyby jednak zamierzał opuścić Miasto bez spłaty zadłużenia, Czarodziej z Banku rzuci na niego Czar, który zamieni go w ropuchę - gracz powinien postąpić zgodnie z
regułami przewidzianymi dla tego rodzaju.

Bank - Finansowa instytucja, która jak świat światem dowiodła, że jest godna zainteresowania w Wyprawie. Zdarzy jej się inwestować w twoje przedsięwzięcie. Dostępne są pożyczki nieubezpieczone. Nie próbuj jednak opuścić Miasta bez ich spłacenia, o ile nie chcesz zamienić się w ropuchę.

Nigdzie nie widzę słowa Brama :D wiec jak dla mnie to twoje argumenty są z lekka naciągane :D :mrgreen: Można grac tak jak piszesz i ma to sens, ale nie wynika to bynajmniej z instrukcji :mrgreen:


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: pożyczki

Post autor: abubu »

Pan Tonar ma jedyną oryginalną, prapremierową i przede wszystkim "logiczną" instrukcję w naszym kraju, więc stave ... nie masz co argumentować i posiłkować się naszymi "podróbkami" ;)


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Re: pożyczki

Post autor: stave »

:D No właśnie doszedłem do tegoż tematu w którym fakt o którym piszesz zaistniał :mrgreen:


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
ODPOWIEDZ