Hinduski Mag

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Łosiu [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Konteksty
Krasnoludzka Kopalnia
Posty: 331
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 20:36
Lokalizacja: Krosno/Poznań
Płeć:
Wiek: 33
Kontakt:

Hinduski Mag

Post autor: Łosiu »

"Nieznany Mag proponuje ci reinkarnację w postaci jednego z Poszukiwaczy, którzy nie biorą udziału w grze. Jeżeli przystajesz na tę propozycję, wyciągnij losowo jedną z niewykorzystanych Kart Poszukiwaczy i odłóż własną. Po tej zamianie masz 1 mieszek złota i 4 punkty Wytrzymałości. Możesz też zachować posiadane wcześniej Karty Przyjaciół i Przedmiotów. Mag po spełnieniu życzeń znika."

Przytoczyłem cały opis. Przy ostatniej grze nasuwa mi się pytanie: co z Siłą i Mocą? Zachowuje się, czy ma się te startowe nowego Poszukiwacza? Jeśli tak, to co, jeśli posiadałem mniejszą statystykę, niż mój nowy Poszukiwacz ma wyjściową? Jeśli nie, to jaki sens ma ta karta? :P


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Generalnie w MiM nie daje się żetonów Siły i Mocy za startowe wartości, bowiem te i tak nie mogą spaść niżej (poza Symbiotem z WKO oraz Mumią z Miasta), więc po zmianie Poszukiwacza Twoje posiadane żetony Siły i Mocy się nie zmieniają. Aczkolwiek tak, jeżeli Poszukiwacz miał większą lub mniejszą Siłę/Moc niźli gracza nowy Poszukiwacz, to Twoja całkowita Siła/Moc nowego Poszukiwacza będzie inna.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Łosiu [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Konteksty
Krasnoludzka Kopalnia
Posty: 331
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 20:36
Lokalizacja: Krosno/Poznań
Płeć:
Wiek: 33
Kontakt:

Post autor: Łosiu »

Nemomon pisze:Generalnie w MiM nie daje się żetonów Siły i Mocy za startowe wartości
Ja tam daję, zresztą sugerowany instrukcją. Suma wartości na żetonach ma odzwierciedlać aktualną Siłę/Moc Poszukiwacza, więc te startowe jak najbardziej powinny leżeć jako żetoniki.
Aczkolwiek tak, jeżeli Poszukiwacz miał większą lub mniejszą Siłę/Moc niźli gracza nowy Poszukiwacz, to Twoja całkowita Siła/Moc nowego Poszukiwacza będzie inna.
Odpowiedziałeś tak, że można to rozumieć zarówno jako przeczenie, jak i negację...


Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Likantropia
Posty: 661
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 16:42
Lokalizacja: Danzig-Osowa
Płeć:
Wiek: 32
Kontakt:

Post autor: SPIDIvonMARDER »

W ciągu swojej kariery nie spotkałem się z przypadkiem, aby ktoś skorzystał z tej usługi... no może raz. Taka martwa karta, którą można usunąć.


Obrazek
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

Niekoniecznie jest martwa - czasem ktoś z niej korzystał, ale fakt rzadko. Cały problem tej Karty polega na odpowiednim momencie pojawienia się w grze. Najlepszy okres to początkowa faza gry, później to rożnie. Ja jak na razie sam skorzystałem z niej raz tylko.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Łosiu [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Konteksty
Krasnoludzka Kopalnia
Posty: 331
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 20:36
Lokalizacja: Krosno/Poznań
Płeć:
Wiek: 33
Kontakt:

Post autor: Łosiu »

Nie no, ja z niej chętnie czasami bym skorzystał, nawet w późniejszej fazie gry (np. jak się zginie i wylosuje Trolla...). Tak czy siak - nie zachowuje się statystyk (Siły i Mocy), tylko ma się startowe nowego Poszukiwacza?


Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

wiesz, do końca nie jest to sprecyzowane - osobiście graliśmy zawsze z takim zapisem:

Po zmianie masz 1 mz, 4 punkty Wytrzymałości oraz Moc i Siłę nowego Poszukiwacza.

Moim zdaniem jest to bliższe prawdy tego co autor miał na myśli.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

Nie ma dobrej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ karta pochodzi z polskiego dodatku.

To o czym mówi Nemo jest bardzo istotne. Jeśli żetonami zaznaczasz dodatkowe punkty Siły, to zmieniając Poszukiwacza i nie ruszając żetonów poziom Siły ci się zmieni, ale o różnicę w Sile startowej.

Osobiście bym zaryzykował stwierdzenie, że w planie był restart statystyk. Celem tej karty po prostu było danie możliwości zamiany nędznego Poszukiwacza na innego.


W retuszach została zatwierdzona taka wersja:

"Mag proponuje ci reinkarnację. Możesz podmienić kartę swego Poszukiwacza lub Giermka na losową spośród niewykorzystanych kart Poszukiwaczy. Zachowujesz dobytek, Przyjaciół, Czary i punkty Wytrzymałości. Jeśli wymieniłeś Poszukiwacza, zachowujesz punkty Siły i Mocy (ponad wartości z początku gry). Pod koniec tury mag znika - odłóż tę kartę."


Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Krzysiek »

Nawet mam zamiar zatrzymać go w grze, kasując wcześniej słówko "losową". Tym sposobem zyska wreszcie użyteczność.


Awatar użytkownika
Burjaufojad
Filozof
Filozof
Filozof
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Mała Magia i Miecz
Posty: 681
Rejestracja: wtorek 21 lut 2012, 15:34
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: Burjaufojad »

Gramy prawie jak napisał Art (po prostu wymieniamy wyłącznie kartę Poszukiwacza - cała reszta zostaje):
jeden wyjątek to: za każde 5 mieszków możesz dołożyć jednego Poszukiwacza do wylosowanych i wybrać tego, który pasuje - przynajmniej jest po co zbierać złoto ...

Krzysiek:
uwaga
"wybór Poszukiwacza" to będzie jedna z najlepszych kart w Przygodach ...
szczególnie przy grze z giermkami :twisted:


Wasz Niedozajebicia
Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Krzysiek »

Burjaufojad pisze:uwaga "wybór Poszukiwacza" to będzie jedna z najlepszych kart w Przygodach ...
Nie, jeśli Poszukiwacze będą choć z grubsza wyrównani.
A jeśli ktoś gra z nierównymi Poszukiwaczami to może grać też z nierównymi Przygodami.
Either way, not a concern.
Burjaufojad pisze:szczególnie przy grze z giermkami
Tak, w tym wypadku jest duże pole do przegięć. Ale też gra z giermkami nie interesuje mnie w najmniejszym stopniu.


Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Z giermkami próbowałem grać jakieś 20 lat temu, po dwóch czy trzech razach dałem sobie spokój i nigdy więcej do tego nie wracałem.

Co do Maga to zawsze gralismy tak, że powodował jedynie wymianę karty Poszukiwacza na losowo wybraną. Cała reszta zostawała (w tym Siła i Moc), tyle że nigdy nie kładliśmy żetonów za Siłę i Moc początkową, a więc występowała zmiana tych współczynników odpowiadająca róznicom poziomu Siły i Mocu na starej i nowej karcie Poszukiwacza. W identyczny sposób działał w naszych rozgrywkach czar Przeistoczenie - tylko wymiana karty a wszystko inne zostaje.

W ten sposób karta była lubiana i uzyteczna dla każdego komu się wylosował cienki poszukiwacz (a dodam że zawsze graliśmy na zasadzie - losujesz jednego i nim grasz, nie ma to tamto).


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Likantropia
Posty: 661
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 16:42
Lokalizacja: Danzig-Osowa
Płeć:
Wiek: 32
Kontakt:

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Skoro to reinkarnacja, to masz zupełnie nowe ciało, a więc i nowe statystyki. Tak bym to interpretował.


Obrazek
ODPOWIEDZ