Rycerz i Ninja

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
Eratian [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 7
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 10:22
Lokalizacja: Tarnów
Płeć:

Rycerz i Ninja

Post autor: Eratian »

Dobra do rzeczy:

Mój ulubiony Poszukiwacz - Rycerz ma umiejętność, która brzmi tak:
"1.W czasie walki z Poszukiwaczem którego całkowita Siła (liczona wraz z czarami, przyjaciółmi i wszystkim innym) przewyższa twoją, twoja całkowita Siła rośnie tak, że jest równa Sile twego przeciwnika.Trwa to tylko do końca tej walki."

Na razie mam co prawda tylko podstawkę, ale z moim współgraczem znaleźliśmy na internecie pewnego Poszukiwacza - Ninję, który ma umiejętność zadania sekretnego ciosu.

No i mój kompan powiedział "że temu Ninji nawet Rycerz nie sprosta, bo ten powiększa sobie siłę do poziomu Ninji, ale ten atakuje go tym ciosem i już nie jest taki kozak."

Ale wg mnie to pchnięcie zadziała na Rycerza, ale Rycerz natychmiast równa swą siłę z siłą Ninji, więc to tak jakby w ogóle nie zadziałała.

No i wyniknął spór, bo wg mnie to proste, że umiejętność Ninji nie zadziała na Rycerza bo "całkowita siła przeciwnika (liczona wraz z czarami, przyjaciółmi i WSZYSTKIM INNYM*)...

Wszystkim innym oznacza na pewna także z umiejętnościami, bo wszystkim to wszystkim!

No a mój współgracz twierdzi, że najpierw działa umiejętność Rycerza, a potem cios Ninji. No i to jest kurcze bez sensu bo wszystko to wszystko! Ale wujek(ten gracz) stoi na swoim
i no nie wiem jak można tu czegoś nie rozumieć ](*,) Więc postanowiliśmy o tym napisać na forum no i chciałbym spytać was o zdanie, co o tym myślicie?


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6181
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Moim skromnym zdaniem równają się całkowite SIŁY, a skuteczność to nie do końca to samo co Siła (skuteczność = całkowita siła + rzut kostką), a więc skoro maleje skuteczność, a nie siła, to rację bym przyznał akurat Twojemu współgraczowi.

Czyli jeśli całkowita Siła Rycerza jest niższa od całkowitej Siły Ninja (tego się chyba nie odmienia), to rośnie do tego samego poziomu, ale skuteczność w walce (nie Siła!) jest pomniejszana o Moc Ninja.


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Burjaufojad
Filozof
Filozof
Filozof
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Mała Magia i Miecz
Posty: 681
Rejestracja: wtorek 21 lut 2012, 15:34
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: Burjaufojad »

Jak Ninja atakuje może zmniejszyć Skuteczność przeciwnika o moc. Całkowita Siła będzie równa ale (Siła+rzut-moc Ninja) dla Rycerza vs (Siła+rzut dla Ninja)

jak Rogo nadpisał ...


Wasz Niedozajebicia
ODPOWIEDZ