Rozszerzony Statut Miasta

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MichciK [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 59
Rejestracja: piątek 23 wrz 2005, 11:05
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 39

Rozszerzony Statut Miasta

Post autor: MichciK »

Wczytujac sie w Wasze posty, instrukcje do nieoficjalnych dodatkow itd, wpadlem na nastepujacy pomysl, na ktory (chyba) nikt inny wczesniej nie wpadl - kolejny punkt Statutu Miasta/Wioski:

11. Picie alkoholu na Obszarach Wioski/Ulicach Miasta jest nielegalne - sianie zgorszenia , warcholstwo i pijañstwo bêdzie surowo karane.

Studiujac doglebnie instrukcje do Wioski i Miasta nie znalazlem nic na temat aresztowania Poszukiwacza w Wiosce oraz kolejnej sprawy - co sie dzieje z dobytkiem Poszukiwacza po aresztowaniu. Wpadlem na taki pomysl:

Po schwytaniu Poszukiwacza w Wiosce, Stro¿e Prawa bed± go eskortowaæ do Miejskiej Ciemnicy z szybko¶ci± jednego Obszaru na turê. Pojmany Poszukiwacz nie eksploruje Obszarów ale dzia³aj± na niego karty Zdarzeñ (Zamieæ, Burza itd). Inny Gracz chc±cy walczyæ z pojmanym Poszukiwaczem, musi najpierw pokonaæ eskortuj±cych go Stró¿ów Prawa. Je¶li przegra, równie¿ zostanie pojmany. W trakcie ka¿dej tury pojmnany Poszukiwacz mo¿e próbowaæ uciec. Uda mu siê to, je¶li na kostce wyrzuci jedno oczko. Za zbiegiem automatycznie zostaje rozes³any List Goñczy. Poszukiwacz staje na Obszarze, na którym uda³o mu siê zbiec. Kartê Stró¿ów Prawa nale¿y od³o¿yæ.

Po osadzeniu w miejskiej ciemnicy - ca³e Z³oto i Przedmioty, Konie, Konie i Wozy itd. Poszukiwacza s± rekwirowane (od³ó¿ ich karty). Wszyscy Przyjaciele (oprócz Jednoro¿ca, którego kartê nale¿y od³o¿yæ) zostaj± osadzeni w miejskiej ciemnicy razem z Poszukiwaczem.
Ostatnio zmieniony sobota 17 gru 2011, 21:05 przez MichciK, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

Zgadza sie nikt inny jeszcze na coś takiego nie wpadł. Aczkolwiek nie rozumiem powodu dla którego picie wina miałoby siać zgorszenie? Dla mnie niepotrzebne.

Co do dobytku to jest sprawa oczywista. Stróże tylko Cie aresztują, nie zabierają Ci Twoich przedmiotów(to by było złodziejstwo, a to stróżowie prawa, prawda?).

Przedstawiony przez Ciebie sposób aresztowania nie przypadł mi do gustu. Prędkość jednego obszaru na turę jest straszliwie niska. W tym czasie inni poszukiwacze będą mieli więcej czasu na poszukiwania korony... Pomysł conajmniej dziwny i kiepski.

Jeśli chodzi o aresztowanie to wszystko pisze na planszy w mieście i na jej instrukcji. To tyle. Pozdrawiam MAX


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Awatar użytkownika
Fly
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów
Labirynt Magów
Posty: 220
Rejestracja: wtorek 01 mar 2005, 17:45
Lokalizacja: Miasto Kominów
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Fly »

Pomysł z alkoholem jest ciekawy, ale nie wiem, czy powinien być zastosowany. Natomiast pomysł aresztowania nie podoba mi się w ogóle. Bardzo spowalnia rozgrywkę i nie sądzę, żeby ktokolwiek chciał go stosować...


Crux santa sit mihi lux.
Non draco sid mihi dux.
Vade retro satana, non suade mihi vana.
Sunt mala quae libas, ipse venena bibas.
Awatar użytkownika
wilczy
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 738
Rejestracja: sobota 17 kwie 2004, 09:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: wilczy »

Po pierwsze: nic mi nie wiadomo, żeby w Wiosce ktoś specjalnie pilnował porządku. Tym samym nie ma sensu rozmawiać o konwoju. Gdyby była rozmowa o konwoju, to kłóciłby się on z przepisami nt. zgarniania przez patrole straży w krainach zenętrznej i środkowej (karta Przygody "Patrol Gwardii" - z Miasta). Sam pomysł możliwości ucieczki podczas transportu jest ciekawy - ale, jak już wskazałem, kłóci się z przepisami. Proponuję wymyśleć inny rodzaj pojmania, gdzie to się może przydać.

Sama karta Wino jest imho nieprzemyślana. Nie ma w niej ani słowa o upiciu się. Podoba mi się możliwość przekupywania za pomocą wina, jednak leczenie Wt nie podoba mi się. Za dobrze by było, w dodatku to nonsens.

Skoro już się czepiam (to lubię) to jeszcze napiszę, że zwrot "ciężkie wino" jest raczej* niespotykany w okresie średniowiecznym. Jeśli ktoś wyobraża sobie wino tzw. pitne jako coś, co dziś kupujemy w sklepie lub wytwarzamy domowym sposobem, to jest w błędzie. Wina, którymi zapijano w gospodach do posiłku, to był napój o mocy współczesnego piwa, albo jeszcze słabiej. Ałtanek "mocnego wina" naprawdę kosztował sporo, być może nawet więcej od zwykłej wódki-siwuchy. Kto chciał się napić - brał wino. Kto chciał się upić - brał wódkę. Kto chciał się upić szykownie - brał drogą śliwowicę. Mocne wino kosztowało chyba więcej od smacznej wódki. Dobra, koniec już tej libacji. Chcecie - skomentujcie.

*raczej - w sensie codzienności. Bo - zgoda - mocne wina też były dostępne.


Zdejmijcie... łańcuch. Nie tykajcie... ryngrafu...
Awatar użytkownika
MichciK [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 59
Rejestracja: piątek 23 wrz 2005, 11:05
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: MichciK »

wilczy pisze:Po pierwsze: nic mi nie wiadomo, ¿eby w Wiosce kto¶ specjalnie pilnowa³ porz±dku. Tym samym nie ma sensu rozmawiaæ o konwoju.
A karty Stró¿ów Prawa w Wiosce? :wink: Faktycznie zapomnialem o Patrolu Gwardii - moze w momencie wyciagniegniecia Patrolu, odrzucaloby sie ta karte lub wtasowywalo spowrotem do kupki?

---
MAXtoon pisze:Zgadza sie nikt inny jeszcze na co¶ takiego nie wpad³. Aczkolwiek nie rozumiem powodu dla którego picie wina mia³oby siaæ zgorszenie? Dla mnie niepotrzebne.
Ja tez tego nie rozumiem :wink: - wracalem z buta z miasteczka akademickiego po przegranym z Angolami meczu, pilem sobie piwko w drodze do domu, nagle zostalem zatrzymany przez policyjny patrol uniwersytecki (bylem spisywany przez godzine, dostalem mandat ->5 mieszkow zlota (50 PLN :wink: -> samo ¿ycie, kto powiedzial ze Stroze Prawa kieruja sie rozsadkiem i sa praworzadni :twisted: Od picia sa Gospoda i miejska Karczma - przybytki rozpusty i swiatynia pierwotnego zla :lol: -> to tak bardziej na chlopski rozum i analogicznie do rzeczywistosci
MAXtoon pisze:Co do dobytku to jest sprawa oczywista. Stró¿e tylko Cie aresztuj±, nie zabieraj± Ci Twoich przedmiotów(to by by³o z³odziejstwo, a to stró¿owie prawa, prawda?).
Moim zdaniem jest to bez sensu, ze nie traci sie dobytku. Nigdzie, w zadnym swiecie fantasy, nie spotkalem sie z sytuacja, ze bohater osadzony w lochu zatrzymuje przy sobie gore zlota, magiczne bronie i rozne wesole rzeczy :o Stro¿e Prawa wg mnie wcale nie sa milymi i prawymi straznikami a raczej banda warcholow (oczywiscie o niebo gorsza od Poszukiwaczy :wink: ) stad pomysl rekwirowania dobytku ->sposob na dorobienie na boku, wszakze panstwowe posadki nie naleza do nawyzszych :D

a
MAXtoon pisze:Je¶li chodzi o aresztowanie to wszystko pisze na planszy w mie¶cie i na jej instrukcji. To tyle. Pozdrawiam MAX
Wiem o tym MAX 8)


Awatar użytkownika
wilczy
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 738
Rejestracja: sobota 17 kwie 2004, 09:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: wilczy »

Utrata dobytku po aresztowaniu była już wałkowana:

http://www.gamekeeper.itl.pl/forum/view ... 4&start=90

Z powodu konieczności posiadania złota do wykupywania się uznaliśmy, że dobytek zostaje przy właścicielu. Nawet jeśli nie jest to w 100% sensowne, to jednak jest zgodne z przepisami Ciemnicy. Przeczytaj wszystkie tamte posty i zaproponuj sensowne wyjście z sytuacji. Nie upieram się przy swoim, ale nie widzę innych rozwiązań.

"Zgorszenie" alkoholowe - no Panowie, tego jeszcze nie było w fantasy. Nie rozśmieszajcie mnie. Zgoda, mamy w kraju taki przepis - i co z tego? Co to ma do MiM? Z mojej strony: dezaprobata.

Patrole Straży w Wiosce - przepraszam, rzeczywiście są. Mój komentarz: totalna bzdura. na usprawiedliwienie napiszę tylko, że nie gram z Wioską, bo nie znalazła ona zrozumienia ani u mnie, ani wśród "moich" graczy, którym pokazywałem ten dodatek. Dlaczego? Nie dlatego, że ten dodatek jest bzdurny (ale o strażach zdania nie zmieniam), lecz dlatego, że z konieczności (bo w końcu to wiocha) nic istotnego tam się nie dzieje. Jeśli ktoś ochoczo zabierze się za produkcję kart do Wioski, to może dojść do absurdu pt: "Wioska wspanialszą metropolią od Miasta" - więc chwała niebiosom, że dotychczasowe próby rozwoju tego dodatku są skromne. Zresztą za każdym razem, gdy przegladam swoje brudno-druki Wioski i zastanawiam się, czy może jednak nie spróbowac - na ziemię sprowadza mnie sławetny Pies Warowny - wielki symbol tego, że trzeba by się naprawdę napracować, żeby był to dodatek dopracowany. Ja się w to nie mieszam - nie czuję mięty w tym kierunku.

Wracam do tematu: MichciK - tego typu potknięcia (i tego typu dyskusje jak nasza) będą zawsze, gdy ktokolwiek będzie się próbował powoływać na jakikolwiek dodatek autorski. Taka praca ryzykuje dziedziczenie błędów i przeinaczeń powstałych w tym autorskim dodatku, do którego "pije". Dodatkowo wymusza to korzystania z owego dodatku. Moim zdaniem to zły kierunek. Chyba że ktoś bez ogródek po prostu rozwija ów cudzy dodatek, ale wówczas proszę o tym wyraźnie informować. Zaangażują się tylko zainteresowani tamtym dodatkiem, bez zamieszania w "całym" światku gry MiM.

P.S: Michcik - Żółta Kartka za pisanie własnych postów pod rząd, mimo upomnień ze strony użytkowników. Pogroziłem Ci paluszkiem. Rozumiesz ten międzynarodowy gest, prawda?

P.S.2: Moim zdaniem Michcik - masz potencjał, nie chciałbym Cię petować. Z racji usposobienia jestem największym (chyba) czepialskim na Forum. Zresztą dostanie Ci się konkretniej, jak zabiorę się za Twoje pomysły na karty (che... che... che....). Więc... pozdrawiam.


Zdejmijcie... łańcuch. Nie tykajcie... ryngrafu...
Awatar użytkownika
MichciK [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 59
Rejestracja: piątek 23 wrz 2005, 11:05
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: MichciK »

wilczy pisze:P.S: Michcik - ¯ó³ta Kartka za pisanie w³asnych postów pod rz±d, mimo upomnieñ ze strony u¿ytkowników. Pogrozi³em Ci paluszkiem. Rozumiesz ten miêdzynarodowy gest, prawda?
Wg mnie post New0 byl czepianiem dla samego czepiania - szkoda ze nie pokusil sie o chociaz szczatkowa ocene kart (to tak na marginesie). Zaznaczylem na wstepie, ze napisalem kilka postow pod rzad tylko po to, zeby latwiej bylo cokolwiek znalezc zainteresowanemu - ale OK na wladze nie poradze :wink: -> luzik, wiecej nie bede pisac w ten sposob, obiecuje :D
wilczy pisze:P.S.2: Moim zdaniem Michcik - masz potencja³,(...) pozdrawiam.
Dzieki za uznanie i rowniez pozdrawiam :)


ODPOWIEDZ