Lekka przebudowa skarbca w Podziemiach

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
Awatar użytkownika
SeSim [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Już widzę oczami wyobraźni Kanibala uciekającego w kosmos przed Kuglarzem, aby tam porzucić Różdżkę i żeby nie dalo się jej już odnaleźć Very Happy
Po co tak kombinować :> W grze masz trochę sposobów na znieszczenie przedmiotu :) Chociażby u alchemika. Jest przecież mnustwo takich miejsc czy zdarzeń, że ktoś lub coś żąda od Ciebie magicznego przedmiotu w zamian za zrobienie czegoś :] Dla chcącego nic trudnego. O ile sobie przypominam to są jeszcze chyba jakieś czary które niszczą przedmioty. Jak ich jest za mało to zaraz dorobię :P


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

a jeśli wyrzucisz na kostce 3 i musisz walczyć to Król Smoków jest tak samo silny jak ten ze "Smoków"
Nie. Ma siłe i moc 12 i trzeba z nim walczyć na jedno i drugie. Poza tym, czy ten ze smoków ma 5 punktów WT ?


HunteR pisze:A tą pieczarą kości to już najmniejszy problem: przechodzę na centralny obszar, zakładam Koronę Władzy i miotam czarami Rozkazu
czyli podoba ci się sytuacja w której na początku gry wylosuje sięto miejsce i potem już wszyscy poszukiwacze krążą nad nim jak muchy nad gównem bo w końcu któremuś się uda trafić na koronę władzy wię po cholerę robić coś innego? Nawet jeśli zeżrą ich tam smoki to szybciej wylosować nową postać i lecieć spróbować znowu niż pakowac postać.
Gościu naprawdę ciągle dajesz dowody na swoją bezmyślność. Nie widzisz żadnego problemyu i jesteś w ogóle very happy a MiM to gra doskonała w każdym celu zrobiona przez geniuszy którzy w niczym nie mogli się mylić.
W grze masz trochę sposobów na znieszczenie przedmiotu
Ja niedawno grajac Cyganką zmieniłem przy pomocy alchemika rumaka w mieszek złota, z obawy przed rycerzem, który wcześenij czy póxniej z pewnością by mi tego rumaka odebrał.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
SeSim [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

czyli podoba ci się sytuacja w której na początku gry wylosuje sięto miejsce i potem już wszyscy poszukiwacze krążą nad nim jak muchy nad gównem bo w końcu któremuś się uda trafić na koronę władzy wię po cholerę robić coś innego? Nawet jeśli zeżrą ich tam smoki to szybciej wylosować nową postać i lecieć spróbować znowu niż pakowac postać.
No i? Co w tym złego? Dzięki temu masz zupełnie inny sposób rozgrywki. Nie masz chomikowania przez 3 godziny siły, mocy, przedmiotów itd tylko szybką rozgrywkę. Załóżmy, że dwóch graczy weszło na skróty do korony władzy i się tłuką. Trzeci trochę się w między czasie podpakuje i wpadnie do korony władzy rozwalić zwycięzce :] Korona Władzy pod tym względem jest przekleństwem ponieważ uniemożliwia Ci rozwój postaci. Gre kończysz w godzinę a nie w cztery i dzięki temu możesz zagrać dwie partie a nie jedną za jednym razem :P Ja nie widzę w tym absolutnie żadnego problemu.
Gościu naprawdę ciągle dajesz dowody na swoją bezmyślność. Nie widzisz żadnego problemyu i jesteś w ogóle very happy a MiM to gra doskonała w każdym celu zrobiona przez geniuszy którzy w niczym nie mogli się mylić.
Nie bezmlyślność tylko inny sposób na grę. Dlaczego ubliżasz komuś kto ma inny pogląd na sprawę? Wydaje mi się, że poprostu nie możesz przyjąć do wiadomości, że ktoś może grać inaczej niż Ty :]

EDIT:
Cytat:
Ja niedawno grajac Cyganką zmieniłem przy pomocy alchemika rumaka w mieszek złota, z obawy przed rycerzem, który wcześenij czy póxniej z pewnością by mi tego rumaka odebrał.
No widzisz :) Da się :D Potrzeba matką wynalazków :P


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Bezmyślny to jesteś ty, jak coś ci się nie podoba w grze to sobie zmieniaj. Czy ja ci kiedyś napisałem że jesteś głupi bo dokonujesz zmian w grze? Mnie sie gra podoba taka jaka jest i dlatego też jestem idiotą, tak?

Skoro tak gra tak ci się nie podoba, skoro ma tyle błędów że całymi dniami musisz siedzieć i rozmyślać którą by tu jeszcze karte wywalić albo którą zasadę zmienić to po co w nią grasz?


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Skoro Ci się wszystko podoba to po co zabierasz głos w sprawie zmian w zasadach? :) O ile się nie mylę, to jest temat dla tych co myślą co by tu zmienić w grze bo coś nie działa tak jak powinno lub zakłóca harmonię gry. Jeżeli uważasz, że wszystko jest ok, to nie widzę sensu żeby ciągle pisać, że wszystko jest ok i zmiany nie mają sensu, bo to nie miejsce na takie deklaracje.
Normalnie godzę, karty przygód ze Smoków, Miasta, Podziemi czy w czym tam jeszcze były nowe mam wymieszane ze wszystkimi innymi. A tą pieczarą kości to już najmniejszy problem: przechodzę na centralny obszar, zakładam Koronę Władzy i miotam czarami Rozkazu
Chodziło mi o godzenie kart alternatywnych zakończeń z pieczarą kości czy jak to się zwie.

EDIT:
Po co tak kombinować :> W grze masz trochę sposobów na znieszczenie przedmiotu Chociażby u alchemika. Jest przecież mnustwo takich miejsc czy zdarzeń, że ktoś lub coś żąda od Ciebie magicznego przedmiotu w zamian za zrobienie czegoś :] Dla chcącego nic trudnego.
Bo tylko w kosmisie Kuglarz nie może przeszkodzić unicestwianiu tego przedmiotu ;) W drodze do alchemika może zawsze napaść Kanibala i odebrać różdżkę ;) W kosmosie masz pewność, że w spokoju będziesz mógł ją wyrzucić i nikt Ci nie przeszkodzi - nawet śmierć w trakcie unicestwiania nie pozwoli różdżce trafic w ręce Kuglarza. Ewentualnie proponuję wrzucić różdżkę do wulkanu, żeby kuglarz nie zapanował nad światem.


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Będę pisał gdzie mi się podoba.
A to że nie wywalam co drugiej karty z talii to nie znaczy że wszystko uważam w MiMie za doskonałe. Jeśli pzrejżysz starsze tematy zauważysz kilka założonych pzrzeemnie z propozycjami wielu zmian. Ale co za dużo to niezdrowo.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Przecież nie zabraniam pisać :) Po prostu zwracam uwagę, że to miejsce dla tych co chcą coś zmieniać, więc ciągłe przypominanie, że Twoim zdaniem jest wszystko ok, nie ma tutaj akurat sensu.
Jak dla mnie 95% całości jest ok, ale jak wszędzie, jak w każdej bardziej złożonej grze trafią się błędy, niedociągnięcia i przeoczenia lub karty niekompatybilne. Te właśnie warto poprawić żeby grało się przyjemniej, a nie do momentu kiedy jeden z graczy zdobędzie Legionistę, lub Czar Przeistoczenie ;) Osobiście uważam te karty za porażkę, i pewnie są dlatego takie bzdurne, że to polski pomysł.


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

A tak swoją drogą to gdzie ja ciągle piszę że gra jest genialna i wogóle nie sposób się przyczepić? Zajżyj na pierwsze strony tego tematu, sporo tam pisałem i jakoś nie zauważyłem w swoich wypowiedziach tekstów w stylu "wydziwiacie ta gra to majstersztyk" :roll:


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Bezmyślny to jesteś ty, jak coś ci się nie podoba w grze to sobie zmieniaj. Czy ja ci kiedyś napisałem że jesteś głupi bo dokonujesz zmian w grze? Mnie sie gra podoba taka jaka jest i dlatego też jestem idiotą, tak?
głupi? idiota?
napisałem coś takiego?

Chodzi tylko i wyłacznie o to, że co chwilę twierdzisz że "nie ma problemu, nie widzę problemu, to najmniejszy problem" nikt ci nei zabrania grać jak sobie chcesz, ale dla niektórych problem istnieje, niektórym przeszkadza, jeśli ktoś nie ma żadnych problemów, to mój wniosek jest taki że albo za bardzo się nie zastanowił (na tyle żeby cokolwiek zauważyć) albo jest z takich co to im nic nie przeszkadza (ale przynajmniej wie co i dlaczego przeszkadza innym, choć jemu akurat nie).
Jeśli wiesz na czym polega problem z Wielką Bramą i dlaczego przynajmniej kilka osób uważa że to idiotyczna karta ale ci on nie przeszkadza to zaliczasz się do tej drugiej grupy. Jeśli natomiast nie wiesz to najwidoczniej do tej pierwszej :P
A to że nie wywalam co drugiej karty z talii
A kto wywala co drugą kartę?
W sumei usunęliśmy 4, wszystkie pochodzą z dwóch najbardziej badziewnych dodatków czyli smoków i jaskini.
Skoro tak gra tak ci się nie podoba, skoro ma tyle błędów że całymi dniami musisz siedzieć i rozmyślać którą by tu jeszcze karte wywalić albo którą zasadę zmienić to po co w nią grasz?
Zaiste, trafne spostrzeżenia masz. 4, słownie: cztery karty, dla utrwalenia: IV, powtórzyć jeszcze parę razy? Aby dojśc do tego jak są durne wystarczały dwa dni grania. Od tamtej pory już niczego nie zmieniliśmy.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
SeSim [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

A tak wogóle to to temat o skarbcu :P Dajcie już spokój :D A co! Sam go założyłem to nie będę offtopował na własnym podwórku ;)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Co do skarbca uważam, że spełnia dobrze swoje zadanie "tylnej furtki" do korony władzy, jeśli ktoś ma szczęcie może np podążając podziemiami zdązyć dopaśc przeciwnika nim ten go zniszczy czarem rozkaz. Czar weryfikacja trochę tu miesza (a czemu? oczywiście dlatego że pochodzi z jaskini :twisted: ), ale nie na tyle moim zdaniem by coś zmieniać w jego działaniu. Co więcej - jeżeli komuś odpowiadają takie karty jak Pieczara Kości i wielka brama - i nic z nimi nie robi to tym bardziej nie powinien niczego zmieniać w skarbcu. osobiście uważam że trudniej przejść całe podziemia (do których wejście musi się najpierw pojawić w grze) niż po prostu wejśc na leżące na planszy miejsce a trzeba pamiętać, że weryfikacja załatwia nam bezpośrednie wejście na Koronę Władzy również przez Wielką Bramę i Pieczarę Kości :P


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

Cała strona(co ja gadam, wiecej nz strona) postów offtopu i nepotrzebnej kłotni.. Ludzie zastanówcie sie co sie tutaj dzieje. Wróćmy do tematu Skarbca.
że weryfikacja załatwia nam bezpośrednie wejście na Koronę Władzy również przez Wielką Bramę i Pieczarę Kości
Wielka Brama o ile sie nie myle, trzeba rzucac dwa razy kostka i dodac swoja siłe, cos takiego. A wiec nie na pewno. Pieczara Kości, hmm, cos kojarze ale nie pamietam do konca. Chyba jak sie zuci 5-6 czy tylko 6 to przenosimy sie na obszar Korony Władzy i walczymy z Królem Smoków, ale tego też nie wiem na pewno. W każdym razie bedąc w SKARBCU mamy PEWNOŚĆ, a będąc GDZIEKOLWIEK INDZIEJ, tej pewności 100% już NIE MAMY. I to jest taka róznica. WIem ze zaraz sie pewnie przyczepisz Gieferg i powiesz ze 'ale zobacz, ze costam gdzies indziej i w ogole' ale fakt faktem, Skarbiec + Weryfikacja = Korona Władzy. A Wielka Brama + Weryfikacja niekoniecznie = Korona Władzy. Ale nie ma sensu przekonywac do swojego zdania, bo i tak masz Swoje własne. No cóz, jak wolisz, ale to jest prosta kalkulacja.


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Skarbiec+weryfikacja = pieczara kości+weryfikacja = korona władzy

A na pieczarę trafić łatwiej niż przejśc podziemia i to jest fakt.

Po wyjściu ze skarbca mamy jeszcze alternatywne zakończenia. Ja zawsze z nimi gram więc wszystko o czym piszę dotyczy sytuacji w której one występują. O sytuacji w której ich nie się nei używa, nie wypowiadam się w ogóle bo się z taką po prostu nie stykam. Odkąd gram z podziemiami, odtąd gram z Alt. zakonczeniami. jeżeli więc mówisz o graniu bez alternatywnych zakończeń to ja nie mam tu nic do powiedzenia.

A dokładnie taka sytuacja jak w skarbcu występuje też przy Wszechmocnej istocie .


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Raleen
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Posty: 451
Rejestracja: poniedziałek 25 paź 2004, 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Co do pieczary kości to jak chcesz grac ściśle trzymając się zasad, to ona jest jedną z kart części "Smoki". Ta częsc przewiduje, że na koronie władzy jest król smoków o sile 12, którego trzeba pokonac, nie przewiduje zaś alternatywnych zakończeń. Ale to na marginesie.

Skarbiec i pieczara kości są loteryjne, jak wiele rzeczy w Magii i mieczu. Czar weryfikacja czy inne środki pozwalające trochę więcej pomyślec uważam z tego powodu w tej grze za szczególnie wartościowe.

Pozdr.


Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Czyli sprawa jasna - albo Pieczara Kości & Wielka Brama, albo Alternatywne zakończenia. jedno z drugim nie jest kompatybilne więc nalezy wybrać jedną z opcji. Jak dla mnie Alternatywne Zakońćzenia to coś o wiele ciekawszego niż Król Smoków, więc wybór jest prosty.
Zresztą w instrukcji pisze:
w smokach nie mają zastoswownia zwykłe warunki zwycięstwa z Magii i Miecza i Nie można stosować alternatywnych zakończeń z podziemi
Swoją drogą z tego króła Smoków straszny leszczu :twisted: [/quote]


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

Troche odbieglismy od tematu... ;] Wiec widzisz, Skarbiec jest łatwiejszym sposobem :P Dobra dobra juz koncze.. ;]

Kiedyś były plany jak unowoczesnic Krola smoków zeby był silniejszy ale niestety nic z tego nie wyszlo. Moze warto nad tym pomyslec?


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Ten z Alternatywnych zakończeń jest chyba wystarczająco silny?

Siła i Moc 12, WT-5.

No ale faktycznie, nie pamiętam kto podał pomysł na modyfikację tego leszcza, że najpierw przylatują go chronić smoki z planszy, potem walczy się normalnie, potem z silniejszą wersją (np siła 16) a na koniec z wersją widmową na moc i to był jak dla mnie bardzo dobry pomysł.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
Lens
Astropata
Astropata
Astropata
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Anarchia
Karty
Poszukiwacze z Misją
Posty: 888
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 16:34
Lokalizacja: Karczma Pod 6 Twarzami Przeznaczenia
Płeć:

Post autor: Lens »

Panowi jesli macie jakies pomysly odnosnie modyfikacji Króla Smoków to jest juz na forum rozpoczety temat.

http://www.forum.magiaimiecz.eu/viewtopic.php?t=417


Czasem ty jesz niedźwiedzia, a czasem to niedźwiedź je ciebie.
Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

Właśnie o tym temacie mówiłem - masa makulatury z kilkoma dobrymi pomysłami ;) No ale do rzeczy bo troche odbiegliśmy od tematu...


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Raleen
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Posty: 451
Rejestracja: poniedziałek 25 paź 2004, 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Jeszcze na chwilę odbiegnę od tematów - jeśli mówimy o losowości i łatwości zwycięstwa w Smokach to jest tam taka karta różdżka ognia, czy jakoś tak to się nazywa, która ma w opisie, że można nią zabic każdego wroga, w tym króla smoków, jest jeszcze jakaś jedna tego rodzaju, również w Smokach. Tak więc korzystając z tego tę grę można wygrac nie mając siły a zwyczajnie trafiając z tą różdżką i czarem weryfikacja na wspomianą pieczarę bądź przez Skarbiec w Pozdziemiach na Koronę Władzy i tam jeden strzał i Króla Smoków nie ma :) .

Ogólnie Smoki są takim dodatkiem, który miał chyba za zadanie przyspieszyc tą grę. Nie wiem czy z korzyścią dla niej.


Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

Wydaje mi się że tą różdżką odbiera się 2 punkty wytrzymałości. Ale pewien nie jestem. Czy to moze magiczną strzałą? (tez smoki). Wydaje mi sie ze nie istnieje taki przedmiot jak opisujesz, RK. Acz moge sie mylic...


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Raleen
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Posty: 451
Rejestracja: poniedziałek 25 paź 2004, 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Różdżka ognia - to jest ta karta. Poszukaj bo nie mam MiMa pod ręką.

A Magiczna Strzała swoją drogą.


Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

No już szukam...

Różdżka grozy... hmm.. Magiczna różdżka... Psioniczka różdzka... (ile tych różdżek do diaska :P ) różdżka wywerna... mam! różdżka ognia! (na samym spodzie... :P )

' Przy jej pomocy możesz przed rozpoczęsiem walki cisnąć kulę ognistą w swojego przeciwnika. Zabije ona każdego przeciwnika(NAWET KRÓLA SMOKÓW) i powoduje utratę 1 Punkty Wytrzymalości każdego poszukiwacza. Różdżka jest jednorazowego użytku. Po walce odłóż tę kartę. '

Tak więc jest napisane jasno, że zabija przeciwnika, nawet króla Smoków (moje uszanowanie RK ;) ). Jednak nie pamietałem tej karty bo gram z nią tak, że Król smoków traci 1 wt i walczymy dalej(czmeu?, bo by za łatwo było) ;] Smoki są takim dodatkiem, że jeśli masz szczęście i losujesz dobre artefakty, to po kilkunastu minutach gry jestes w stanie bez problemu wymiatać największych twardzieli, jak powiedzmy smoki. Dajmy na to siła. Znalazłeś Morning stara + Rękawice (+3s i +2 siły). Jeśli jestes głupim trollem to Morning Stara możesz wywalić na starcie(albo czekac na moc całe wieki ;]). Jeśli zaś jesteś (^$%7%$^#$7$#@) Jasnowidzem,masz już 6 mocy i sześć siły, po dwóch ruchach. Oczywiscie to tylko fartowny przykład. Ale faktem jest ze Smoki posiadają dużo swietnych artefaktów, ktore mozna po prostu znaleść leżące na 'ulicy'. Zapewne celem autorów byli potężni przeciwnicy i wielkie skarby.

Ostatnimi czasy planuje rozgrywkę(szaleńczą...) z samymi Smokami. Tj Plansza Główna + Podziemia (bo i tak na początku się tam nie ucieknie ;]). Bez Miasta(bo wszyscy by tam uciekali przed Smokami, chociaz nad Miastem musze sie jeszcze zastanowic). Zobaczymy co z tego wyjdzie.


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Raleen
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Posty: 451
Rejestracja: poniedziałek 25 paź 2004, 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Cieszę się, że się znalazła. Oznacza to, że nie mam jeszcze sklerozy :D

W ogóle mam czasem wrażenie, że najlepiej grało się z samą podstawką. Jak doszło dużo tych dodatków, dużo cudowania itd. to następuje w pewnym momencie jakiś przesyt. Ale rozumiem, że jest potrzeba nowości - ile można grac w to samo. Tylko, że potem dokłada się coraz nowsze rzeczy i często coraz lepsze, żeby dana kraina była atrakcyjna i to trochę psuje całosc. Tak jak w sztuce, od nadmiaru ozdobników dzieło nie zawsze staje się piękniejsze.


Awatar użytkownika
ito
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 66
Rejestracja: poniedziałek 26 cze 2006, 19:37
Lokalizacja: Płock / Warszawa
Płeć:

Post autor: ito »

MAXtoon pisze:Ostatnimi czasy planuje rozgrywkę(szaleńczą...) z samymi Smokami. Tj Plansza Główna + Podziemia (bo i tak na początku się tam nie ucieknie ;]). Bez Miasta(bo wszyscy by tam uciekali przed Smokami, chociaz nad Miastem musze sie jeszcze zastanowic). Zobaczymy co z tego wyjdzie.
To naprawdę byłaby niezła rozgrywka. Szybka śmierć gwarantowana :) No chyba, że ktoś ma farta i znajdzie parę artefaktów...


ODPOWIEDZ