Wierzchowiec

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
Awatar użytkownika
lukas [Autor tematu]
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kanały
Lodowa Kraina
Wioska
Posty: 423
Rejestracja: środa 08 gru 2004, 23:15
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Kontakt:

Wierzchowiec

Post autor: lukas »

W Stajni w Mieście można kupić (przepraszam za wyrażenie) debilnego "Wierzchowca". To ewidentny błąd tłumaczy, w związku z tym mam pytanie. Jak to wygląda w angielskiej wersji :?:


Awatar użytkownika
wilczy
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 738
Rejestracja: sobota 17 kwie 2004, 09:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: wilczy »

Wierzchowiec to angielski Warhorse, rzeczywiście jest to błąd na planszy Miasta. Właściwa nazwa powinna brzmieć Rumak i o tą kartę chodzi.


Zdejmijcie... łańcuch. Nie tykajcie... ryngrafu...
Awatar użytkownika
lukas [Autor tematu]
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kanały
Lodowa Kraina
Wioska
Posty: 423
Rejestracja: środa 08 gru 2004, 23:15
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Kontakt:

Post autor: lukas »

Dzięki Wilczy. A tak w ogóle to co u ciebie słychać ? Czemu twoja stronka nie działa :cry:


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Nieźle sobie gadacie na forum :P

A z tym wierzchowcem to jakaś lipa. Zawsze wydawało mi się że brakuje takiej karty w kartach przygód/ekwipunku.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
skwaru
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 221
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2005, 18:27
Płeć:

Post autor: skwaru »



Awatar użytkownika
wilczy
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 738
Rejestracja: sobota 17 kwie 2004, 09:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: wilczy »

Rumak to karta Przygody z dodatku Podziemia. Wygląda tak (wybaczcie słabą jakość skanu).

Może Valdi skorzystałbyś z obrazka i zamiast nieszczęsnego Wierzchowca umieściłbyś Rumaka w swoim świetnym arkuszu z ekwipunkiem? Dodatkowo przydały by się do ekwipunku sprzęty możliwe do kupienia u Płatnerza w Mieście, czyli miecz oburęczny, topór obosieczny, pełny hełm, wielka tarcza, zbroja płytowa

Edit - tu się walnąłem: - normalnie chyba tylko do znalezienia wśród przygód i kart Miasta.
- faktycznie są już takie karty Ekwipunek, trochę pomerdały mi sie skany


Moja stronka... hmm, działa. Ostatnio już nie robie aktualizacji, gdyż liznąłem css-a remontuję całość. Strona zyska wkrótce nową budowę (wygląd trochę też się zmieni, ale symbolicznie). Postanowiłem zrezygnować z nieszczęsnych ramek i z licznika (który się tymczasem zdążył "przewinąć" i znów liczy od zera, he he). Tak w ogóle to przecież nie mam się czym chwalić jeśli chodzi o zawartość, więc co za różnica.
Ostatnio zmieniony wtorek 18 paź 2005, 22:36 przez wilczy, łącznie zmieniany 2 razy.


Zdejmijcie... łańcuch. Nie tykajcie... ryngrafu...
Awatar użytkownika
lukas [Autor tematu]
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kanały
Lodowa Kraina
Wioska
Posty: 423
Rejestracja: środa 08 gru 2004, 23:15
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Kontakt:

Post autor: lukas »

300 dpi, jeśli ktoś woli...
http://www.lukasprzyjaciel.republika.pl/rumak.jpg

Wilczy co ty opowiadasz ? :? Przecie z w kartach Ekwipunku Miasta są Miecz Oburęczny, Wielka Tarcza i.t.d. Co prawda nie 4 sztuki, ale po jednej, ale pewnie tak ma być i mi się to nawet podoba. W końcu Płatnież nie robi Zbroi Płytowej hurtowo, to mu zajmije kilka miesięcy i dlatego w Ekwipunku jest tylko jedna :D


Raleen
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Posty: 451
Rejestracja: poniedziałek 25 paź 2004, 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Wierzchowiec to rumak, jak zauważyliście. Pewnie w jednej grze przetłumaczyli inaczej niż w drugiej, bo to słowa bliskoznaczne. Jest to karta przygody i jest tylko jedna taka karta z tego co pamiętam.

Możliwość kupienia go w stajniach w mieście istnieje tylko wtedy, jeśli ktoś go tam wcześniej sprzeda, a jest to możliwe. Tyle, że rumak jest na tyle dobrą kartą, że nikt go nie będzie sprzedawał, chyba że np. nie mógłby go używać, albo wybierał się do krainy, gdzie go nie można używać. Czyli teoretycznie ma to sens, choć praktycznie jest bez sensu.

Jest jeszcze jedna możliwość sensowna: rumak może znaleźć się na stosie kart zużytych i wtedy też możnaby go kupić. Tu można dyskutować :) .

I jeszcze jedno: wszystko by było bardziej sensowne, gdyby kart rumaków było więcej. Ale z kolei są one za dobre, żeby ich było więcej.

Pozdrawiam


Awatar użytkownika
lukas [Autor tematu]
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kanały
Lodowa Kraina
Wioska
Posty: 423
Rejestracja: środa 08 gru 2004, 23:15
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Kontakt:

Post autor: lukas »

To co mówi RK ma sens i w pełni się z nim zgadzam. Jednak w przeciwieństwie do Rumaka, możliwość kupienia Konia oraz Koni i Wozu w Stajni bardzo mi się podoba. Te dwie karty wolę mieć dodatkowo w Ekwipunku.


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Odpisze w skrócie:

Wilczy- Niewidze sensu wprowadzania Rumaka do zagrody (kart ekwipunku) bo jak jest już błąd na planszy to bym bardziej był skłonny zrobić karty Wieszchowca niż powielać Rumaki. wkońcu tu chodzi o sens i nazewnictwo. Karty sa identyczne różnią sie tylko nazwą i grafiką co według mnie jest jakimś rozwiązaniem, niewidze jakoś tego że ktoś kupując Wierzchowca będzie brał karty rumaka. a przerobić tylko nazwe to troszke głupio więc zostałbym przy tych grafikach co już są. No chyba żeby zrobić przeróbke planszy ale WĄTPIE że ludzie będą drukowac plansze od nowa...


Tak na marginesie pare razy już sie zwracało uwage żeby czytać posty a potem zakładać nowe a tu nowy temat który już jakiś czas temu przerabiałem - wtedy niebyło zastrzeżen...


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
wilczy
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 738
Rejestracja: sobota 17 kwie 2004, 09:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: wilczy »

Valdi - masz rację, ten post powiela dawny wątek. Ups. Sorry. Co do zrobionych przez Ciebie Wierzchowców, to masz rację, przecież na to samo wychodzi, bo zastosowałeś właściwy gametext. Z drugiej jednak strony ilustracja nie jest tak fajna jak oryginalna, więc może choć to zmienić? Ja na własny użytek tak zrobię, Tobie tylko delikatnie sugeruję.
A planszę - żebyś wiedział, wydrukuję sobie z poprawkami. Nie z powodu fanatyzmu, lecz po prostu z braku własnego Miasta.

RK: Rumak jest tak dopalającym gadżetem, że ten, kto go wyciąga od razu ma wielką przewagę na planszy. Gdyby (zamiast czekać na łut szczęścia) każdy mógłby go zdobyć w Mieście - temat Rumaka zamieniłby się w quest polegający na zgromadzeniu kasy, a następnie kupnie w Mieście (także Zbroi Płytowej, która jest równie wartościowa, ale to kolejna kasa, którą trzeba zdobyć)

Rumaka nikt nie sprzeda w Stajniach, bo nigdzie nie skupuje się po cenach sprzedaży, a innych cen tam nie ma. Poza tym, jak sam zauważyłeś, to absurd. Jednak Rumak może zginąć, wówczas wraca do puli kart.

W "Talisman 2nd Ed." karta Warhorse pojawia się w dodatku Adventures (u nas Adventures pojawił się razem z Dungeon w jednym dodatku jako Podziemia). W dodatku City powraca Warhorse jako ekwipunek w ilości jedna karta.

Myślę, ze mogłyby być trzy Rumaki. Zawsze można się umówić, że się gra bez nich.

RK, bardzo ciekaw jestem co sądzisz o tym co pisałem ostatnio o Mule w wątku pytanko poczatkujacego, liczę na opinię.


Zdejmijcie... łańcuch. Nie tykajcie... ryngrafu...
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Dobra może i ilustracja jest nietak doskonała jak orginalnego rumaka (poszukam ninnej ale napewno niepowiele rumaka graficznie niech sobie jest jeden jedyny niepowtarzalny).
Co do planszy rozumiem że możesz sobie wydrukować bo niemasz oryginalnej ale masa ludu ma oryginalną i głupio drukować całość od nowa.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Gavel
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 22
Rejestracja: piątek 19 sie 2005, 19:46
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: Gavel »

Moim zdaniem karta Rumaka powinna byc tylko jedna. Kto go znajdzie ten ma pewna przewage nad pozostalymi - to fakt. Ale gdyby byla lokacja w której moznaby kupic wszystkie Przedmioty z kart Przygod (i nie tylko) to zadaniem poszukiwaczy byloby tylko i wylacznie zdobywanie mieszkow zlota a to chyba nie o to chodzi w MiM. Chyba sie troche zapedzilem wiec wroce do tematu.
Moje rozwiazanie "problemu" wierzchowca jest takie:
Otoz w kartach miasta jest Przyjaciel Władca Smoków (chyba taka nazwa - nie moge sprawdzic bo nie mam akurat pod reka MiM). W opisie tej karty jest cos w stylu: "Władca Smokow moze zmusic do uleglosci kazdego napotkanego smoka i takiego smoka mozesz uzywac jako WIERZCHOWCA zdolnego do..... " czegos tam-nie pamietam a sprawdzic teraz nie moge.
Moze wprowadzic po prostu 2 lub 3 karty Wierzchowiec do Ekwipunku z opisem "sciagnietym" z wyzej wymienionej karty? Mysle ze nawet grafika wierzchwca Valdiego moglaby pasowac-o ile autor sie zgodzi. Co o tym sadzicie?


Awatar użytkownika
wilczy
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 738
Rejestracja: sobota 17 kwie 2004, 09:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: wilczy »

Karta Władcy Smoków: http://wilczy.webpark.pl/wladca_smokow.png (skan jak zwykle rewelacja) - jednak treść karty (sama w sobie ciekawa) nie bardzo chyba nadaje się do takiej adaptacji. Może rozwiń Gavel myśl? Jak to dokładnie miałoby brzmieć?

Ja nadal uważam, że jeden Rumak to pocałunek losu dla jednego gracza w nieoczekiwanym momencie, czyniący z niego właściwie niepokonanego. Niezbyt to sprawiedliwe imho.

Masz rację Gavel, że zdobywanie mieszków stałoby się konkretnym celem, ale co w tym złego? Gra i tak przebiega w ten sposób. Miejsce, gdzie można dostać przedmioty... już od pierwszych moich gier (gdy nie było nic innego poza Podstawką) każdy marzył o Zbroi od Kowala z Wioski i każdy na ten cel organizował środki jak mógł - i wszystko było w porządku. Waluta powinna się liczyć, inaczej w połowie gry wszyscy chodzą obładowani złotem (co się zresztą regularnie dzieje), kasę trzeba na coś wydawać.

Rumak to sprawa kontrowersyjna, niech inni też zdradzą swoje zdanie.


Zdejmijcie... łańcuch. Nie tykajcie... ryngrafu...
Awatar użytkownika
lukas [Autor tematu]
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kanały
Lodowa Kraina
Wioska
Posty: 423
Rejestracja: środa 08 gru 2004, 23:15
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Kontakt:

Post autor: lukas »

Jest jeszcze jedno rozwiązanie. Można zrobić karę Wirzchowca podobną do Rumaka. Wierzchowiec będzie do dawał podczas walki nie całkowitą Moc, lecz tylko początkową Moc.


Awatar użytkownika
wilczy
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 738
Rejestracja: sobota 17 kwie 2004, 09:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: wilczy »

Koń jaki jest, każdy widzi.

Lukas, niezły pomysł! Każdy może takiego kupić, a dużo lepszy oryginał jest do zdobycia wyłącznie dla szczęśliwca - i to już robi się sprawiedliwe.

Ciekawostka: przejrzałem skany Talisman 3rd Ed. i co z Warhorse? Nie ma! Nie ma takiej Przygody, nie ma Ekwipunku, Nie ma możliwości kupna w stajniach... bo nie ma stajni w mieście! Problem został rozwiązany... definitywnie.


Zdejmijcie... łańcuch. Nie tykajcie... ryngrafu...
Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

lukas pisze:Jest jeszcze jedno rozwiązanie. Można zrobić karę Wirzchowca podobną do Rumaka. Wierzchowiec będzie do dawał podczas walki nie całkowitą Moc, lecz tylko początkową Moc.
Ja wlasnie tak gram z orginalnym rumakiem, inaczej bylby zbyt potezny... Wystarczajoco juz kosi sam mnich. Dluuugo siedzialem jak by tu zbalansowac gre i to wlasnie jeden z wnioskow jaki wysnulem. Moje osobiste zdanie na ten temat - nie ma co kombinowac. Po prostu nie mozna kupic rumaka. Tworzenie kolejnego czterokopytnego przyjaciela to niepotrzebne zamieszanie. Mamy juz konia, konia i wóz, muła oraz nieszczęsnego rumaka. To i tak wystarczająco duzo. Chyba ze pomysl bedzie wyjatkowo orginalny to ja chetnie uzyje danej karty. Moze wierzchowiec pozwala na to co kon + jesli masz lance mozesz dodac 2 to wyniku rzutu + broniac sie tarcza mozesz rzucac 4, 5, 6 zamiast 5, 6?


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Raleen
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Posty: 451
Rejestracja: poniedziałek 25 paź 2004, 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Raleen »

wilczy pisze:RK: Rumak jest tak dopalającym gadżetem, że ten, kto go wyciąga od razu ma wielką przewagę na planszy. Gdyby (zamiast czekać na łut szczęścia) każdy mógłby go zdobyć w Mieście - temat Rumaka zamieniłby się w quest polegający na zgromadzeniu kasy, a następnie kupnie w Mieście (także Zbroi Płytowej, która jest równie wartościowa, ale to kolejna kasa, którą trzeba zdobyć)

Rumaka nikt nie sprzeda w Stajniach, bo nigdzie nie skupuje się po cenach sprzedaży, a innych cen tam nie ma. Poza tym, jak sam zauważyłeś, to absurd. Jednak Rumak może zginąć, wówczas wraca do puli kart.

W "Talisman 2nd Ed." karta Warhorse pojawia się w dodatku Adventures (u nas Adventures pojawił się razem z Dungeon w jednym dodatku jako Podziemia). W dodatku City powraca Warhorse jako ekwipunek w ilości jedna karta.

Myślę, ze mogłyby być trzy Rumaki. Zawsze można się umówić, że się gra bez nich.

RK, bardzo ciekaw jestem co sądzisz o tym co pisałem ostatnio o Mule w wątku pytanko poczatkujacego, liczę na opinię.
Ad. Rumak. Aby ograniczyć jego efektywność można zmienić jeszcze inaczej: do siły dodaje się moc podzieloną przez 2 (zaokrąglając w górę).


Awatar użytkownika
Gavel
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 22
Rejestracja: piątek 19 sie 2005, 19:46
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: Gavel »

Zgodnie z karta Władcy Smoków chodzilo mi o cos takiego:
Uzywajac Wierzchowca mozesz przenosic sie na odleglosc do 4 obszarów (zamiast normalnego rzucania kostka), ale nie wolno zabrac Ci w taka podroz zadnego z Przyjaciół.
Mozna by jeszcze "polączyc" go z Mulem i taki Wierzchowiec moglby przenosic np. 4 przedmioty ponad limit.


Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

Wierzchowiec kojarzy sie z szybkim transportem a nie z tragarzem. Moglby na przyklad majac lance(sa tylko dwie, niestety...)dodawac dwa do rzutu czy dopiero szarzowac? No i oczywiscie to co kon zwykly robic potrafi.


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Awatar użytkownika
lukas [Autor tematu]
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kanały
Lodowa Kraina
Wioska
Posty: 423
Rejestracja: środa 08 gru 2004, 23:15
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Kontakt:

Post autor: lukas »

Dla potrzed forum postaniwiłem się zmieżyć z tym problemem u samych podstaw. Pojechałem rano do stadnicy i wziołem pierwszą w życiu lekcją jazdy konnel. Nie miałem wieżchowca ani rumaka, ale przekonałem się zę dosiadałem konia może przynieść istotną przewagę w walce. :D
Ostatnio zmieniony sobota 22 paź 2005, 21:50 przez lukas, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Gavel
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 22
Rejestracja: piątek 19 sie 2005, 19:46
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: Gavel »

MAXtoon pisze:...lance(sa tylko dwie, niestety...)...
gdzie jest druga?
bo kojarze tylko Świętą Lance z podstawki..


Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

Kurcze Lukas juz po prostu jestes prosem...nic tylko stworzyc mistrzostwa w MIMA i wygrasz :twisted: ;)

Sa dwie lance - pierwsza to ta o ktorej wspomnialeś - święta. Druga zaś w smokach(dodaje 2 do siły, po rzucie 1 łamie się). Być może dlatego ne kojarzysz że nie masz dodaktu... chcesz zobaczyć - nie ma innej rady FTP 8)


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Awatar użytkownika
Gavel
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 22
Rejestracja: piątek 19 sie 2005, 19:46
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: Gavel »

Dodatek mam (zreszta tak jak wszystkie inne oficjalne), sprawdzilem i faktycznie jest :)
nie kojarzylem z prostej przyczyny - nie znam wszystkich kart na pamiec
ale dzieki za przypomnienie :)


Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

Wiesz mnie osobiscie z Mimem łaczy naprawde duuzy sentyment i wiele godzin nad nim spedzonych... siła rzeczy znam 90% kart... sry za off top


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
ODPOWIEDZ