Wierzchowiec

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
Awatar użytkownika
lukas [Autor tematu]
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kanały
Lodowa Kraina
Wioska
Posty: 423
Rejestracja: środa 08 gru 2004, 23:15
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Kontakt:

Post autor: lukas »

Dla potrzed forum postaniwiłem się zmieżyć z tym problemem u samych podstaw. Pojechałem rano do stadnicy i wziołem pierwszą w życiu lekcją jazdy konnel. Nie miałem wieżchowca ani rumaka, ale przekonałem się zę dosiadałem konia może przynieść istotną przewagę w walce. :D
Ostatnio zmieniony sobota 22 paź 2005, 21:50 przez lukas, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Gavel
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 22
Rejestracja: piątek 19 sie 2005, 19:46
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: Gavel »

MAXtoon pisze:...lance(sa tylko dwie, niestety...)...
gdzie jest druga?
bo kojarze tylko Świętą Lance z podstawki..


Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

Kurcze Lukas juz po prostu jestes prosem...nic tylko stworzyc mistrzostwa w MIMA i wygrasz :twisted: ;)

Sa dwie lance - pierwsza to ta o ktorej wspomnialeś - święta. Druga zaś w smokach(dodaje 2 do siły, po rzucie 1 łamie się). Być może dlatego ne kojarzysz że nie masz dodaktu... chcesz zobaczyć - nie ma innej rady FTP 8)


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Awatar użytkownika
Gavel
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 22
Rejestracja: piątek 19 sie 2005, 19:46
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: Gavel »

Dodatek mam (zreszta tak jak wszystkie inne oficjalne), sprawdzilem i faktycznie jest :)
nie kojarzylem z prostej przyczyny - nie znam wszystkich kart na pamiec
ale dzieki za przypomnienie :)


Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

Wiesz mnie osobiscie z Mimem łaczy naprawde duuzy sentyment i wiele godzin nad nim spedzonych... siła rzeczy znam 90% kart... sry za off top


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Raleen
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Posty: 451
Rejestracja: poniedziałek 25 paź 2004, 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Gavel pisze:Zgodnie z karta Władcy Smoków chodzilo mi o cos takiego:
Uzywajac Wierzchowca mozesz przenosic sie na odleglosc do 4 obszarów (zamiast normalnego rzucania kostka), ale nie wolno zabrac Ci w taka podroz zadnego z Przyjaciół.
Mozna by jeszcze "polączyc" go z Mulem i taki Wierzchowiec moglby przenosic np. 4 przedmioty ponad limit.
Karta Władcy smoków to zupełnie co innego :!: Tam jest mowa o tym, że jak pokonasz smoka to zamiast go zabijać możesz wziąć go sobie za wierzchowca, ale to nie ma nic wspólnego z wierzchowcem-rumakiem, kartą przygód. I możesz to zrobić tylko dzięki przyjecielowi zwanemu Władcą smoków i tylko póki masz tego przyjaciela. To jest karta z "Miasta". Tylko w tym przypadku możesz poruszać się tak, że ruszasz się od 1 do 4 pól. Najwygodniejszy sposób poruszania się w grze, bo zawsze trafisz tam, gdzie chcesz, a jak na planszy są takie obiekty jak fontanna mądrości czy magiczny strumień, to nie trzeba wiele gadać jakie to pożyteczne. Do stajni smoka nie sprzedasz jako wierzchowca, bo on jest wierzchowcem tylko dzięki temu, że posiada się władcę smoków.


Awatar użytkownika
Gavel
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 22
Rejestracja: piątek 19 sie 2005, 19:46
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: Gavel »

W karcie Władcy Smoków nie ma nic napisane o zabijaniu smoka:
ale mniejsza z tym.

Mi chodzilo o stworzenie NOWEJ karty ekwipunku "Wierzchowiec" ktora mialaby podobne cechy co smok-wierzchowiec z opisanej karty, a moznaby ja kupic w Stajni w Miescie.


Raleen
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Posty: 451
Rejestracja: poniedziałek 25 paź 2004, 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Raleen »

W karcie Władcy Smoków nie ma nic napisane o zabijaniu smoka
Zdaje się, że masz rację, choć trochę nieprecyzyjnie jest ta karta napisana. Ale to na pewno ta karta.
Mi chodzilo o stworzenie NOWEJ karty ekwipunku "Wierzchowiec" ktora mialaby podobne cechy co smok-wierzchowiec z opisanej karty, a moznaby ja kupic w Stajni w Miescie.
Myślę, że to byłaby za dobra karta jak na karty ekwipunku. To poruszanie się w ten sposób, że możesz sobie wybrać ile pól się ruszysz jest zbyt dużym bonusem.


Awatar użytkownika
lubber2000
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 04 wrz 2006, 11:57
Lokalizacja: Wrocław

Wierzchowiec w Mieście

Post autor: lubber2000 »

Ostatnio próbuje sobie odnowić wszystko, co mi się z Magii i Miecza pogubiło.

Czy ktoś wie może, do czego służy Wierzchowiec (można go kupić w Stajniach na Planszy Miasta), tzn. co dokładnie było napisane na jego karcie?


Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Nie ma takiej karty jak wierzchowiec (choc faktycznie jest wspomniana na planszy miasto) musieli się walnąc w tłumaczeniach . Może chodzić o rumaka, choć jest on zbyt potęzną kartą by sensowne było kupowanie go za nędzne 3 mz. Poza tym ani konia, ani konia i wozu czy rumaka nie ma wkartach ekwipunku tylko w przygodach więc jak dla mnie nie da się ich kupić, niezaleznei od tegoco napisali na planszy do Miasta.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

Wieżchowiec = Rumak, fakt. Był juz wątek na forum. Nawet ktoś(Valdi?) stworzył wierzchowca. Jednak ja go do gry nie wprowadzałem ;) pozdrawiam


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Tak jak mówi Max, ktoś już zrobił taki cały pakiet "brakującego" ekwipunku tj. Wierzchowiec (przerobiony Rumak), Koń, Koń z wozem.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Dostępny umnie na stronce. Było to omawiane i większość stwierdziła że wierzchowiec to rumak i trzeba było to zrobic więc to co brakowało zrobiłem.

Pozdrawiam Valdi


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
lubber2000
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 04 wrz 2006, 11:57
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: lubber2000 »

Muszę cię Gieferg poprawić - Wierzchowiec w Mieście nie kosztuje 3mz, a 5mz (przynajmniej na mojej planszy :) ). I właściwie moim zdaniem wstawienie rumaka za wierzchowca jest całkowicie w porządku - 5 miechów za rumaka to taka cena w sam raz. W końcu nie jest to jakiś nadzwyczjnie cudowny przedmiot, bo jeden trudniejszy wróg i już go tracimy, no nie?


Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Z Rumakiem nie ma trudnych wrogów ;) Chyba, że jesteśmy słabo rozwinięci, a przedmiot należy do najomcniejszych w grze. Świadczy o tym choćby ilość ludzi, którzy zapragnęli go osłabić, aby nie działał tak dobrze jak działa w grze. Nawet 5mz nie jest więc wygórowaną ceną, bo po co komu kupować np Zbroję za 5mz (płytowa chyba tyle kosztuje) jak może mieć zamiast niej rumaka, z którym zbroja się nie przyda, bo i tak wszystko się wygrywa ;)


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Jak dla mnie takiego przedmiot jak rumak w ogóle nie powinno dac się kupić i nie powinno go być w grze więcej niż 1 egzemplarz, a 5 mz to stanowczo za mało :P Podobnie koń i wóz - jest ich wystarczająco i są zbyt dobre by było ich więcej.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Podobnie koń i wóz - jest ich wystarczająco i są zbyt dobre by było ich więcej.
Przecież z tym nie można wszędzie łazić no i stosunkowo łątwo stracić przedmioty na nich niesione. Jak dla mnie ryzyko posiadania takiego czegoś w wystarczający sposób rekompensuje ich posiadanie oraz bardziej powszechne występowanie.
Z Rumakiem nie ma trudnych wrogów Wink Chyba, że jesteśmy słabo rozwinięci, a przedmiot należy do najomcniejszych w grze.
Nie przesadzacie aby z tym przepakowaniem rumaka? To normalne, że niektóre karty są lepsze od innych. Najpierw trzeba uzbierać tą dużą Moc, żeby stać się mega super wymiataczem. Są sposoby na pozbycie kogoś tej karty, pozatym zawsze można doprowadzić do starcia na polu gdzie nie można używać przedmiotów :D


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Hmm ale niewidze w czym problem jak coś moge do ekwipunku dorzucić nakładke niwelującą tą małą niezgodność na planszy Miasta usuwając tym samym informacje o zakupach Rumaków/wierzchowców koni z wozami, to dla tych którzy uważają że niepowinno sie takowych kupić, i myśle że sprawa będzie załatwiona.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
lubber2000
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 04 wrz 2006, 11:57
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: lubber2000 »

Ja bym to podsumował tak:
W ekwipunku powinien być jeden koń i wóz oraz jeden wierzchowiec (z właściwościami rumaka), obie karty sprzedawane za 5mz. Sprawa jest wtedy mniej więcej wyważona - te całkiem dobre przedmioty nie są specjalnie drogie, ale nie są też rozdawane na lewo i prawo. Myśle, że taki układ załatwia sprawę.


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

No wsumie te mocniejsze wersje miecza, zbroi i hełmu też występują w liczbie sztuk jeden. Niby każdy może je kupić ale są tak cenne że poprostu dostawy tych towarów zdażają się niezwykle żadko tak więc jak ktoś już kupi to nakład należy uznać za wyczerpany :wink: Tak więc koń, koń z wozem oraz wierzchowiec vel rumak po jednej sztuce w ekwipunku to rozsądny wybór.

Nie to żebym drukował odrazu dodatkowy ekwpipunek z końmi czy innymi cudami bo jakoś nigdy mi tego nie brakowało jednak jeśli na planszy jest napisane że można kupić to powinna faktycznie być możliwość zakupu owych towarów/zwierząt.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Jak coś to w uzupełnieniu ekwipunku były po trzy sztuki ale to przeciez nieproblem można sobie wyciąć po jednej z każdego, a głupio mi było robić trzy karty...


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Connor_MacManus
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 9
Rejestracja: piątek 15 wrz 2006, 13:38

Post autor: Connor_MacManus »

tak ,ale jak wszyscy zaczna biegac z wierzchowcami to gra straci duzo bo kazdy bedzie przepakowany ,a 5mz nie jest przeciez trudno zebrac...


Obrazek
Awatar użytkownika
wilczy
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 738
Rejestracja: sobota 17 kwie 2004, 09:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: wilczy »

Ten temat był już wałkowany, rzeczywiście Wierzchowiec = Rumak = Koń Bojowy. Polska edycja Miasta zawiera błąd polegający na braku odpowiednich kart ekwipunku co zresztą już Valdi naprawił.

Rumak jest uważany za nie zbalansowaną kartę... ale co powiecie na potraktowanie zdobycia go jako sub-questu na drodze po Koronę Władzy? Czy nie było by ciekawie gdyby Rumaki były powszechnie dostępne dla każdego kto ma złoto? Oczywiście powszechnie dostępne w Mieście. Trzeba po prostu posiadać kilka takich kart ekwipunku... i już. Wszyscy mają równe szanse. No może oprócz biednych potworów :-)

Przecież podobnie sprawa ma sie właściwie z poczciwą Zbroją (i to tą najzwyklejszą, a co dopiero modele "DeLuxe"). Niby można jej nie mieć ruszając po Koronę, ale każdy rozsądny Poszukiwacz najpierw sobie ją "organizuje" i nikt jakoś nie protestuje że to nie uczciwe i zawala balans.

Ze Zbroją można przegrać walkę nawet na -naście punktów i mimo to jest połowa szans że wyjdzie się ze starcia "bez draśnięcia".

Więc może tu analogicznie - też nie ma co rozpaczać?


Zdejmijcie... łańcuch. Nie tykajcie... ryngrafu...
Awatar użytkownika
chmiel
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 05 wrz 2006, 17:19
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: chmiel »

Hmmmm my jak gramy to mamy troche inną zasadę, a mianowicie: Jeżeli ktoś zostawia w stajni konie muły konie i wóz i tym podobne to wtedy opcja kupna czegokolwiek w stajni jest dostępna i można kupować zwierzęta które zostały wcześniej pozostawione w stajni.


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Bez sesnsu, przecież gracze zostawiają w stajni zwierzęta po to żeby nikt ich nie ukradł. A tak zostawią konia a kilka tur później ktoś inny go kupi. Przecież to kradzież :roll:


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
ODPOWIEDZ