pytanko poczatkujacego

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
Awatar użytkownika
Aramis [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 56
Rejestracja: poniedziałek 10 paź 2005, 13:47
Lokalizacja: Włocławek

pytanko poczatkujacego

Post autor: Aramis »

Edit (wilczy): temat przeniesiony do właściwego - jak sadzę - działu.

mam pytanie. czy bedac w miescie moge zastosowac sie do czarodziejki alchemika i medyka czy tylko do jednej z tych 3 osób. i jeszce jedno w kartach jest różdzka zniszczenia ..kiedy ja nalezy uzyc w kazdym momencie czy tylko po wygranej z poszukiwaczem iczy zabrane punkty slily lub mocy dodaje sobie czy odkladam ..a moze to sie zabiera te punkty w czsie walki i jego sila slabnie w walce ze mna..


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

czy bedac w miescie moge zastosowac sie do czarodziejki alchemika i medyka czy tylko do jednej z tych 3 osób
Nie bardzo wiem o co ci chodzi bo można wchodzić do wszystkich budynków kiedy się tylko chce (pod warunkiem że jest się na odpowiednim obszarze).

Co do różdżki to używa się jej w swojej turze. Efekt nie osłabia na "jakiś czas" tylko zabiera na stałe. Ponieważ nie ma tam napisane że te punkty dodajesz do swoich więc raczej przepadają.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Aramis [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 56
Rejestracja: poniedziałek 10 paź 2005, 13:47
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Aramis »

mam na mysli pole miasto na planszy podstawowej. czy moge tak zrobic ze najpierw sprzedam tarcze za mieszek potem za ten mieszek kupie miecz i jeszcze odwiedze czarodziejke rzucajac kostka..

co do rozdzki to wiem ze w swojej turze ale czy poszukiwacz(przeciwnik) musi byc na moim polu(czyli jest walka) czy moze byc gdzies dalej (na innym polu) i tez wtedy moge mu zabrac punkty? a moze przed walka moge mu zabrac? a jezeli po walce to czy zabieram mu te punkty niezaleznie od wytrzymalosci czy przedmiotu czy zamiast tego?

ah jeszcze cos...czy czarownica jak ignoruje spotkanego poszukiwacza(czyli z nim nie walczy) po zabraniu kazdego z przyjaciol ..czyli co kazdego znaczy wszystkich czy tylko jednego?(oczywiscie oprocz wyjatkow)...i czy ignorowanie znaczy ze moze badac obszar bo go zignorowala czy raczej ignorowanie jest formą "spotkania"


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Aha. Sorry, myślałem że chodzi o planszę Miasto. Więc na głównej planszy jeśli jesteś w Mieście mozesz odwiedzić wszystkich których chcesz. To samo tyczy się obszaru Wioski.

Wracając do różdżki to nie jest tam napisane że musi być użyta w trakcie walki ale przedmiotów raczej używa się w bezpośrednim kontakcie z przeciwnikiem (w przeciwieństwie do czarów których można też używać na odległość).

Co do Czarownicy. Napisali tam że możesz zabrać każdego co oznacza że możesz wybrać ale bierzesz tylko jednego. Jeśli trafiasz na obszar na którym jest już jakiś poszukiwacz możesz wybrać czy chcesz "spotkać" tego poszukiwacza (i walczyć z nim lub użyć zdolności) czy też zignorować i wtedy badasz obszar (np. ciągniesz kartę).


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Aramis [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 56
Rejestracja: poniedziałek 10 paź 2005, 13:47
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Aramis »

ok dzieki za miasto i czarownice..ale jeszcze do tej rozdzki to kiedy mam odjac przeciwnikowi te punkty po walce ? ale wraz z wytrzymaloscia czy zamiast niej?.. a moze zrobic tak ze jak dodaje sobie sile(np od miecza)
to rowniez moge rozdzka odjac przeciwnikowi punkty w czasie walki a nie po walce..(co ma wplyw nawynik rzutu kostką przeciwnika) moze to tak nalezy rozumiec co o tym sadzisz ..no tak jak sie uzywa kazdego innego przedmiotu co ma wplyw na punkty podczas walki..


Awatar użytkownika
wilczy
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 738
Rejestracja: sobota 17 kwie 2004, 09:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 50
Kontakt:

Post autor: wilczy »

Różdżka zniszczenia: opisana tutaj. W skrócie: Można jej użyć w dowolnym momencie całej gry. Także tuż przed walką. Jej działanie jest niezależne od wyniku walki. Niebezpieczna i paskudna rzecz. Jednak samą różdżką się nie walczy (tym bardziej że rozpada się ona po użyciu).

Czarownica i Miasto: HunteR masz absolutną rację.


Zdejmijcie... łańcuch. Nie tykajcie... ryngrafu...
Awatar użytkownika
Aramis [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 56
Rejestracja: poniedziałek 10 paź 2005, 13:47
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Aramis »

troche sie zakrecilem czyli jak ? tak samo jak czar, w kazdym momencie gry jak czar? rozumiem.. ok dzieki za wyjasnienia


Awatar użytkownika
wilczy
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 738
Rejestracja: sobota 17 kwie 2004, 09:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 50
Kontakt:

Post autor: wilczy »

No nie całkiem jak Czar. A to dlatego, że nie każdy Czar można rzucić w dowolnym momencie, he he. Różdżkę można użyć (zużyć) absolutnie w każdym momencie czyjegokolwiek ruchu. To taki "instant". Oczywiście lepiej się dobrze zastanowić przed tym czynem, bo zwykle Różdżka pełni bardzo strategiczną rolę w grze, a niestety jest oczywiście jednorazowa. Coś jak nuklearne uderzenie odwetowe (też jest jednorazowe 8)), "nie rusz mnie, bo pożałujesz", he he he...


Zdejmijcie... łańcuch. Nie tykajcie... ryngrafu...
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Aha. Sorry, myślałem że chodzi o planszę Miasto. Więc na głównej planszy jeśli jesteś w Mieście mozesz odwiedzić wszystkich których chcesz. To samo tyczy się obszaru Wioski.
Tak mówi instrukcja, jednak ja aby było trudniej i rozsądniej ustaliłem że można odiwedzić tylko JEDNĄ lokacje na tych dwóch polach (Miasto, wioska).


Obrazek
skwaru
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 221
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2005, 18:27
Płeć:

Post autor: skwaru »

ja zawsze grałem że można odwiedzić tylko jedną lokacje


Awatar użytkownika
Aramis [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 56
Rejestracja: poniedziałek 10 paź 2005, 13:47
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Aramis »

sory ze nie na temat ale skoro zaczolem watek..niech ktos mi powie jaka jest roznica miedzy tym pierwszym wydaniem a drugim "mim" bo jak sobie kupilem podstawke i porownalem karty z postawki lukasza(tej z linku z jego strony) to mialem kilka innych lacznie z korona salomona a w tych skanach jej nie bylo... to co te wersje roznia sie kilkoma innymi kartami?


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Z tego co wiem to w polsce wydali tylko MiMa opartego na Talisman 2ed. A samego Talismanu były chyba ze trzy edycje ale ponoć ta ostatnia dużo gorsza i nastawiona tylko na kasę.

Co do Lukasa to on dodaje też własne karty (i nie tylko :wink: ), poprawia to i owo, wprowadza erraty itd. więc dlatego pewne rzeczy moga wydawać ci się dziwne.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Aramis [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 56
Rejestracja: poniedziałek 10 paź 2005, 13:47
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Aramis »

mmm jest jesr pierwsza edycja na allegro sprzedaja na pewno rozni sie pudelkiem plansza(konstrukcyjnie) ale czy sa drobne zmiany w kartach o to chcialem zapytac...

co do lukasa to wiem ze ma tam "swoje" ale tez link byl do oryginalnej podstawki..wiec chcialem sprawdzic czy mam wszystkie dobre karty..troche sie zdziwilem..ze tam jest kilka innych..a moze to ja mam nie te..?


Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

Korona Salomona? kurcze w tej chwili nie pamietam tego przedmiotu moze ktos przypomniec? ;)


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Awatar użytkownika
Aramis [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 56
Rejestracja: poniedziałek 10 paź 2005, 13:47
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Aramis »

magiczny przedmiot..daje 2 punkty mocy wlascicielowi..(karta przygody)
u mnie w podstawce byl a u lucasa nie ...wiec nie wiem...ale przegladalem inne dodatki i tez go nie znalazlem...


Awatar użytkownika
wilczy
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 738
Rejestracja: sobota 17 kwie 2004, 09:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 50
Kontakt:

Post autor: wilczy »

Różnice i przypuszczalną historię wydań MiM opisałem tutaj.
Korona Salomona była w MiM zawsze.

Dokładny (wierny) tekst karty (jest tak, jak napisał Aramis):

"magiczny 5 przedmiot
KORONA SALOMONA
[ OBRAZEK ]
Korona Salomona dodaje swemu właści-
cielowi 2 punkty Mocy."

Brak Korony u Lukasa jest spowodowany (jak przypuszczam) brakiem tej karty wśród skanów Ambara (niestety to prawda, nikt tego wcześniej nie zauważył...).

Edit: braki w kartach Lukasa to nieporozumienie (czytajcie niższe posty), tj. nie mam pojęcia czy taki problem istnieje, natomiast niestety są braki w skanach Ambara...

Jednak frapuje mnie Twoja wypowiedź: "(...) porownalem karty z postawki lukasza(tej z linku z jego strony) to mialem kilka innych lacznie z korona salomona a w tych skanach jej nie bylo... " - sam szukałem (może za słabo) ale nie znalazłem u Lukasa nic o standardowych kartach (żadnego spisu, żadnych plików graficznych) poza ofertą sprzedaży ich druków. Hmm, Lukas niechętnie wyjawia sekrety swoich kart, ciekawe skąd wiesz Aramis o tych brakach? Jaki link przeoczyłem?
Ostatnio zmieniony czwartek 13 paź 2005, 01:59 przez wilczy, łącznie zmieniany 1 raz.


Zdejmijcie... łańcuch. Nie tykajcie... ryngrafu...
Awatar użytkownika
Aramis [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 56
Rejestracja: poniedziałek 10 paź 2005, 13:47
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Aramis »

he ..?? przeciez ten link mam wlasnie z waszego forum..
na stronce lukasa jest dzial linki i wlasnie ten adres..ftp://gamekeeper:gamekeeper@ambar0.b0ne ... a_i_miecz/
tak rzeby sobie sciagnac i popatrzec co jest co fajna sprawa ale zeby wydrukowac to rzeczywiscie kicha nawet po obrobieniu..
dlaczego to walkuje..bo kupilem rowniez jaskinie na pchlim targu i tez sa z nia klopoty w/g stronki lukasa mam czary od "miasta" a kart przygody mam za duzo o 15 i pawdopodobnie z podstawki... dlatego niech ktos zajrzy na ten adres i powie czy tam wszystko jest ok..(bo to chyba njlatwiejszy sposob niz przesylac komus skany wlasciwych kart..)


Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

ten link i owszem pojawil sie na stronie lukasa ale to jest ftp amrab0, to juz ine wchodzi w zakres stronki Lukasa.


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Awatar użytkownika
Michael
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze z Talismana
Zbrojownia Szalonego Gnoma
Posty: 613
Rejestracja: sobota 06 sie 2005, 14:23
Lokalizacja: Z nikąd
Płeć:

Post autor: Michael »

Pierwsza i edycja Talizmanu nie różniły się zbytnio , największą zmianą wprowadzoną w 2 ed były kolorowe karty przygód,czarów itp gdyż 1 ed tak jak polska wersja była w większości carno biała
3 ed była skierowana do mlodszych odbiorców , cała oprawa była ekstremalnie kolorowa i komiksowa , reguły były znacznie uproszczona tak jak i postaci które rózniły się w niewielkim stopniu. Plansza i 4 dodatki również były uproszczone o średniej skali trudności.
Głównym celem istnienia 3ed było zachęcenie do grania w figurkowego Warhammera , któego była reklamą. W pudełku od początku były figurki przedstawiające poszukiwaczy , w 2ed trzeba było je dokupić , któe były po prostu wziete z bitewniaka.

to tak pokrótce


Given the choice - whether to rule a corrupt and failing empire, or to challenge the Fates for another throw, a better throw against one's destiny - what was to do?
Awatar użytkownika
Aramis [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 56
Rejestracja: poniedziałek 10 paź 2005, 13:47
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Aramis »

rozumiem ze zmian w samych kartach nie ma..?..ok
dabra nastepne pyt......dostalem karte dzina wiadomo ma on czar
czy ten czar jest niezalezny od mojej posiadanej mocy?czy nie moge posiadac dzina z czarem jesli mi na to moc nie pozwala?

ah jeszce jedno..czy jak jestem na obszarze korony wladzy to musze miec tam talizman? ..bo kumpel mi go odebral czarem "zawladniecie" i mowi ze mam ztamtad spadac..ma racje?

..jeszce... wojownik walczy zamiast mnie sila3 i moc3 wiem ze nie mozna dodawac przedmiotow i czarow a jak jest z przyjacólmi i czerwonymi czy niebieskimi zetonami dodaje sie czy nie?(z taka moca i silą to polegnie w pierwszej walce to co to za przyjaciel :D )


Awatar użytkownika
wilczy
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 738
Rejestracja: sobota 17 kwie 2004, 09:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 50
Kontakt:

Post autor: wilczy »

Dżin i wszystko, co go dotyczy, jest niezależny od nikogo. Jedyna rzecz mająca wpływ na Dżina to mieszek złota, który trzeba mieć, by Dżin rzucił swój własny Czar. Nie jest ważne ile masz Mocy, Wytrzymałości, jaki masz charakter... nic. Oczywiście Dżina dotyczą wszelkie reguły i karty, jakie dotyczą generalnie Przyjaciół.

Na Koronie Władzy teoretycznie nie musisz mieć Talizmanu, choć bez niego ciężko tam wejść. Chociaż nie, nawet bez Talizmanu da się wejść, ciekawe kto zgadnie jak?
Jednak jeśli z jakiegoś powodu wylecisz z obszaru Korony na pole Dolina Ognia (czytaj: wejdzie dużo lepszy koleś i tak Ci naklepie, że postanowisz "dać nogę") to w następnym ruchu musisz opuścić Dolinę i zdobyć Talizman, by tam ponownie wejść. Jeśli dożyjesz. Opisany przez Ciebie trik z Zawładnięciem byłby naprawdę niezły, gdyby był skuteczny. Niestety (na szczęście) utrata Talizmanu nie zmusza do opuszczenia obszaru Korony Władzy (jak utrata klucza nie zmusza do opuszczenia mieszkania).

Wojownik walczący za Ciebie nie korzysta z żadnych Twoich punktów ani Przedmiotów za wyjątkiem takich, które właśnie dodają punkty Przyjaciołom walczącym za Ciebie (czyli np Wojownikowi), ale - jeśli dobrze pamiętam - jest tylko jeden taki przedmiot, mianowicie Magiczny Sztandar z dodatku Smoki, który m.in. działa na Przyjaciół "(...) jeżeli walczą oni w twoim zastępstwie, ich Siła i Moc zostaje podniesiona o 1 punkt."
Rzeczywiście jego 3 punkty zwykle nie przydają się zbytnio, jednak potrafi on (honorowo ginąc) uchronić Cię przed utratą Wytrzymałości lub cennego przedmiotu (jeśli atakuje Cię silniejszy gracz mający zamiar zabrać Ci np. Różdżkę po wygranej walce).


Zdejmijcie... łańcuch. Nie tykajcie... ryngrafu...
Awatar użytkownika
Aramis [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 56
Rejestracja: poniedziałek 10 paź 2005, 13:47
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Aramis »

welkie dzieki.. ..tez tak myslalem ze talizman trzeba by wejsc a nie sie utrzymac..ale czasami mozna sie pomylic :)


Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

wilczy pisze:
Na Koronie Władzy teoretycznie nie musisz mieć Talizmanu, choć bez niego ciężko tam wejść. Chociaż nie, nawet bez Talizmanu da się wejść, ciekawe kto zgadnie jak?
No przykladowo jesli ktos gra z podziemiami to w skarbcu mozna wyrzucic 6 i sie tam przeniesc. W dodatku smoki jest kilka kart( np wielka brama) w ktorych po spelnieniu okreslonego polecenia(akurat tu jest to rzut 2 kostkami + twoja sila i musi byc wynik wiekszy od 15, co nei jest takie trudne...)przenosisz sie an korone wladzy.

To tak dla sprostowania


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Tak ale tu się trzeba zdać na szczęście które nie zawsze chce dopisać. Mając talizman poprostu idziesz i wchodzisz (heh, aż tak prosto nie jest), a chcą wejść z Podziemi czy używając jakiś kart musisz trafić na odpowiednią kartę lub wynik rzutu. Dlatego są to alternatywne opcje wejścia bo inaczej byłoby za trudno.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

NIe no gra jest przede wszystkim ciekawsza! Bo osobiscie nie wyobrazam sobie, ze wszyscy wala jedna droga do korony. Gra jest ciekawsza, bo mozna kombinowac. Jak tu nie wyjdzie to moge jeszcze raz sprobowac, a jak i to zepsuje to pojde inna droga...nie?


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
ODPOWIEDZ