pytanko poczatkujacego

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
Awatar użytkownika
Enson
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 21
Rejestracja: sobota 01 gru 2007, 18:36
Lokalizacja: stamtąd
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Enson »

jak, zgodnie z przepisami bez 'logicznych' podchodów do tej sprawy, powinna wyglądać kwestia zostawiania i odbierania Muła, Konia z Wozem etc. przez właściciela z Ulicy przed lokacją?
Musisz zakończyć ruch na obszarze ulicy i wtedy zostawić tam Muła/Konia/Konia i Wóz, dopiero potem (w kolejnej turze) możesz wchodzić do budynków. Aby zabrać je z powrotem musisz oczywiście trafić z powrotem na obszar na którym leżą. Dla mnie to oczywista sprawa.


Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Zatem jak, zgodnie z przepisami bez 'logicznych' podchodów do tej sprawy, powinna wyglądać kwestia zostawiania i odbierania Muła, Konia z Wozem etc. przez właściciela z Ulicy przed lokacją?
W sumie jak wyżej napisano.

Z czego to wynika? A no z tego, że:
1. Do miejsc w miescie nie można wchodzić z wymienionymi przedmiotami (są oczywiście wyjątki ;) )

2. Przedmiotów nie można zostawiać w dowolnym momencie - byłoby to absurdem oczywsitym.

A więc - zostawiamy przedmiot podczas badania dowolnej ulicy i potem kierujemy się do miejsca. Przedmiot leżący na ulicy jest pozbawiony właściciela - może go wziąć więc każdy, kto wejdzie na ten obszar. Niezależnie czy jest to właściciel czy nie. Po wyjściu z miejsca musimy normalnie trafić w ulicę z przedmiotem i zabrać go jak każdy inny. Jak komuś się to nie podoba, to polecam zostawiać konie w stajni ;) Od tego one są, od tego są one, od tego są! Ewentualnie można poprosić o pomoc ulicznika, aby się zaopiekował dobytkiem, żeby nam przeciwnik nie zwinął sprzed nosa sprzętu na mule/wozie. Nie wiem czy cokolwiek można dodac w tej kwestii.


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

pretorianstalker pisze:Od tego one są, od tego są one, od tego są!
Czy to pan Kononowicz? :biggrin:
pretorianstalker pisze:Nie wiem czy cokolwiek można dodac w tej kwestii.
Raczej nie. Ja przynajmniej rozumiem już jak powinno to wyglądać zgodnie z instrukcją i w/g logiki (nie zawsze zgodnej z instrukcją, a raczej prawie nigdy) własnej graczy.

Dziękuje Panom za oświecenie i wyjaśnienia. :idea:

P.S. Temat powiązany z wałkowanym powyżej zagadnieniem. Drugi post w temacie i druga część wypowiedzi. Tyle, że nie czekający Smok poza Miastem, a na Ulicy w nim. ;)

http://forum.magiaimiecz.eu/viewtopic.php?t=806


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
ODPOWIEDZ