Miasto - sposób poruszania się

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Miasto - sposób poruszania się

Post autor: Valdi »

Pierwsza edycja (ta jak to piszesz z czerwoną / dla mnie brązową/ okładką) też różne partię druku zresztą jak jej późniejszy przedruk z niebieską okładką. Przez te lata co jesteśmy w tej społeczności nie raz spotkaliśmy się z egzemplarzami które coś miały zmienione, napisane inaczej. Dlatego tak zależy nam na zdjęciu Twojej instrukcji bo może masz inne zapisy.
Ja osobiście posiadam 3 egzemplarze brązowe i dwa niebieskie, ale może masz inne zapisy w instrukcji.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Tronar
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 63
Rejestracja: środa 11 paź 2017, 00:48
Płeć:

Re: Miasto - sposób poruszania się

Post autor: Tronar »

raczej zapisy w instrukcji nie zkorygowano na tyle by były aż tak istotne zmiany, ale postaram sie zrobić zdjęcia jak tylko odgrzebię grę z szafy gdzie ją bezpiecznie przechowuję przed nieletnim synkiem. Sam jestem ciekaw :)


Tronar
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 63
Rejestracja: środa 11 paź 2017, 00:48
Płeć:

Re: Miasto - sposób poruszania się

Post autor: Tronar »

Dzisiaj przeglądałem instrukcje jak syn był w przedszkolu ,żebym mógł spokojnie ją przestudiować. Przy okazji zrobiłem trochę porządku w szafie i porobiłem trochę zdjęć gier z mojej kolekcji którą kiedyś przekaże synowi w dziedzictwie. Jak zgram to na kompa to wszystko wkleje tutaj w tym temacie lub w osobnym temacie z dopiskiem kolekcje :)
W zapiskach dodatku Miasto nie ma nadal zasad poruszania się po mieście, (a zabieranie mułów z pola) dość jasno sprecyzowanych. Jest napisane że są zmiany w poruszaniu sie po mieście w stosunku do zasad głównych. Owszem są zapisy o tym że poruszamy się do określonych miejsc, ale nie ma napisane jak to robimy. Rozważając jednak w jaki sposób wchodzimy do miasta, do miejsca Brama miasta i Plac Miejski to jest wyraźnie napisane że dochodząc do miasta przenosimy automatycznie w trakcie ruchu naszą postać do pola Brama Miasta i na tym kończy sie nasza tura. Nastepnie w naszej następnej turze możemy przejść przez bramę i zatrzymujemy się na polu Plac Miejski gdzie wykonujemy instrukcje związane z obszarem. Zawsze gdy wkraczamy na jakieś pole stosujemy sie do instrukcji zgodnej z danym polem. Jeśli jest to miejsce to rzucamy kostką i sprawdzamy co spotkało nas w tym określonym miejscu , jeśli jest to ulica to ciągniemy kartę(karty). Zauważcie że w mieście są Miejsca do których można dotrzeć z różnych ulic a strzałki sugerują od której strony wchodzimy gdyż przez ściany nie możemy wejść. Są to np. Medyk do którego możemy wejść zarówno z "Zaułku gadułów" jak i z Placu Miejskiego, Przystań(Nadbrzeże) do którego dotrzemy z trzech stron ze "Złotego Zaułku", z Karczmy pod 6 Twarzami, lub z "Aleji Północnej", no i na końcu "Karczma pod 6 Twarzami" gdzie możemy do niej wejść z 4 stron zarówno ze "Złotego Zaułku, "Przystani", "Aleji Północnej", oraz z "Pasażu Królewskiego". Zauważcie, że do każdego miejsca oprócz Przystani i Karczmy mamy strzałki od której strony możemy wejść. W przypadku Przystani i Karczmy nie ma nawet strzałek. Wyraźnie to sugeruje że miejsca są przypisane do konkretnej ulicy(ulic) z której(których) możemy wejść. TO NIE SĄ pola po których się poruszamy w przypadku normalnego ruchu. Dlatego nadal uważam że poruszamy sie tylko po ulicach a ruch kończymy na ulicy i mamy do wyboru, albo rozpatrywać pole ulicy i ciągnąć kartę miasta albo wejść do konkretntego miejsca (uprzednio zostawiając na ulicy muły , konie, smoki itp.) powiedzmy do Karczmy i rozpatrywać instrukcję związane z tym miejscem. To jest tak jak mamy do wyboru na planszy głównej jak wyrzucimy kostką czy iść w lewo, czy w prawo do konkretnego pola na planszy. W następnej turze wychodzimy na ulicę(bo w miejscu nie możemy zostać dłużej niż na turę - wyjątek ciemnica więzienie, gdzie możemy być wiele tur ze względu na przepisy prawa - uwięzienia), zabieramy muły, konie, smoki (jeśli nadal tam są bo mogą zostać skradzione w poprzedniej turze) i rozpatrujemy pole ulicy lub rzucamy kostką i poruszamy się o określoną liczbę pól wyrzuconą na kostce po ulicach. Nie skracamy ruchu i wchodzimy na konkretne miejsca! Nigdzie tak nie ma napisane. Do określonego miejsca (czyli przylegającej do tego miejsca ulicy), do którego chcemy dotrzeć ,musimy trafić wyrzucając określoną liczbę oczek! Tak jest i na planszy głównej bo inaczej doszło by do takich sytuacji że powiedzmy chcemy na planszy głównej trafić na pola gdzie jest magiczny strumień wyrzucamy o dwa oczka za dużo i trafiamy powiedzmy do miasta, a my sobie skracamy o te dwa pola i lądujemy na polu z magicznym strumieniem siły. Nonsens. Tak samo jest w przypadku miasta nie możemy trafić do stajni jeśli wyrzucimy za dużo oczek docierając do np. Przystani, a my sobie skracamy, żeby odebrać powiedzmy nasze muły. Jedyny sposób żeby to ominąć to wracać przez Bramę Miasta i wtedy w tym wyjątkowym przypadku nasze muły już na nas czekaja u bram miasta odprowadzone przez stajennego, no ale wtedy musimy się poddać drobiazgowej kontroli ze strony strażników. Tak samo jest na przystani gdzie również możemy zostawić swój dobytek, ale jeśli legalnie opuszcamy przystań to z automatu zabieramy wierzchowce i dobytek pozostawiony na Przystani. W przypadku gdy mamy list gończy lub pożyczkę nie możemy legalnie opuścić Miasta bez konsekwencji(aresztowania w przypadku listu gończego lub zamiany w ropuchę w przypadku pożyczki), więc uciekamy na gapę, lecz wtedy nasze muły, konie, rumaki i smoki wraz z dobytkiem którego nie jesteśmy w stanie nieść zostają tam gdzie je pozostawiliśmy czyli na Przystani lub w stajni. Podobnie się ma z Wejściem do podziemi lub skokiem w Kosmiczną otchłań u Czarodziejki, musimy pozostawić nasze wierzchowce, smoki i przedmioty których nie jesteśmy w stanie nieść na miejscu gdzie weszliśmy do podziemi lub na Placu Miejskim przed gabinetem Czarodziejki jeśli uda nam się wskoczyć do Kosmicznej Otchłani. Nie możemy też przechodzić przez miejsca jak np. przez Karczmę skracając sobie drogę i docierając do ulicy "Pasaż Królewski" od strony ulicy "Złotego zaułka" gdyz wyraźnie docierając do określonego miejsca musimy się tam zatrzymać a nie przelatywać jak wicher przez Karczmę w locie porzucając muły, konie i smoki na ulicy "Złoty zaułek". Bzdura! Nic nie robimy w locie, czyli musimy sie zatrzymać na ulicy, zanim wejdziemy do konkretnego miejsca w tym wypadku Karczmy i na tym kończy się nasz ruch, nie tura gdyż wykonujemy instrukcję z danego miejsca.
Tak więc reasumując MIEJSCA NIE są odrębnym polami tylko przypisanymi do konkretnych ulic jak np. wyciagnięta karta "magiczny strumień siły" który leży na polach a przecież tam nie rzucamy kostką żeby sie tam dostać tylko w tej samej fazie rozpatrujemy instrukcje do określonego miejsca(w tym rzucanie kostką jak np. karta tego wymaga). Tak samo jest z miejscami narysowanymi na planszy miasta trzeba analogicznie spojrzeć jakby to była wylosowana karta "Miejsce". Diametralnie to zmienia spojrzenie na grę prawda? Wierzcie mi że jak zaczeliśmy grać w Miasto w latach 80-tych to też mieliśmy takie dylematy z tymi polami, ale zgodnie ustaliliśmy że tylko tak w logiczny sposób można rozwiązać ten problem z poruszaniem sie w mieście. My tak graliśmy, wy nie musicie! Niczego wam nie sugeruje. To jest wszysko kwestia zasad i ustaleń pomiędzy graczami przed grą. W każdym razie kto chce niech spróbuje tak zagrać, jak wam się nie spodoba to grajcie jak dotychczas. Wolna wola i to jest właśnie piękne zarówno w życiu jak i w grze :)

P.S. Postaram się jak najszybciej jak tylko będę mógł ,skopiować zdjęcia z mojej kolekcji oraz instrukcje na komputer i wkleić tutaj lub w osobnym temacie :)


Awatar użytkownika
abubu [Autor tematu]
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Miasto - sposób poruszania się

Post autor: abubu »

Tronar pisze: wtorek 24 paź 2017, 17:58 Nie skracamy ruchu i wchodzimy na konkretne miejsca! Nigdzie tak nie ma napisane.
Jest napisane w moim egzemplarzu instrukcji, iż jeżeli podczas ruchu dotrzemy do Miejsca, na tym nasz ruch się kończy (oczywiście tura nadal trwa, więc badamy ten obszar). Poniżej dokładny zapis tej zasady:
"a) Każdy Poszukiwacz, który w trakcie ruchu staje na polu Miejsc, w tej turze kończy tam swój ruch."

Tak więc nie poruszamy się tylko po ulicach ale i po Miejscach. Aby wejść do Miejsca, podczas rzutu za ruch musimy uzyskać co najmniej tyle oczek ile wynosi odległość do tego Miejsca, a nie do ulicy przyległej. Zatrzymując się na ulicy, badamy ją (lub Spotykamy innego poszukiwacza, jeżeli tam się znajduje). Dopiero w następnej turze i dopiero po rzucie kością i uzyskaniu odpowiedniej liczby oczek (wynik minimum 1 - tak, wiem ... na kości k6 nie ma niższego, jednak celowo napisałem aby zachować kolejność działań), możemy wejść do Miejsca.

W instrukcji Miasta podane są wyjątki od ogólnych zasad (spisanych w instrukcji głównej). Pozostałe zasady poruszania się pozostają nadal aktualne.

Jeżeli chodzi o przejście z Miejsca do Miejsca podczas tego samego ruchu, również taka możliwość jest dopuszczalna. Warunkiem jest uzyskanie co najmniej tylu oczek (podczas rzutu za ruch), ile wynosi najkrótsza trasa z Miejsca do Miejsca, przechodząca przez co najmniej jeden obszar ulicy (aby nie przechodzić przez ścianę). Tak więc, jeżeli wyrzucimy za ruch 1, wówczas starczy nam ruchu jedynie na wyjście z Miejsca, w którym obecnie przebywamy.
"b) Nie można przejść z jednego Miejsca do drugiego bez uprzedniego wyjścia na ulicę, mimo że Miejsca mogą ze sobą sąsiadować."

Wszystko powyższe jest zgodne z zasadami a nie z domysłami. Chociaż, co do przejścia z Miejsca do Miejsca w trakcie tego samego ruchu, mogłem "nad interpretować" słowo "wyjść" jako "przejść". Tak więc, tutaj jestem skłonny przyjąć, iż należy wykonać ruch (rzut kością) ale nie można go zakończyć na tym samym, bądź innym Miejscu.

Modyfikacje zasad, które przedstawiasz, są jak najbardziej sensowne i ciekawe. Warto się z nimi zapoznać, a nawet i część wprowadzić w testowych rozgrywkach. Jednak chciałbym podkreślić, iż są to modyfikacje a nie zasady oficjalne. Ten dział forum dotyczy właśnie zasad oficjalnych. Do zasad "domowych" są inne, odpowiednie ku temu tematy / działy / subfora.

Tronar pisze: wtorek 24 paź 2017, 17:58 Tak więc reasumując MIEJSCA NIE sa odrębnym polami tylko przypisanymi do konkretnych ulic jak np. wyciagnięta karta "magiczny strumień siły" który leży na polach a przecież tam nie rzucamy kostką żeby sie tam dostać tylko w tej samej fazie rozpatrujemy instrukcje do określonego miejsca(w tym rzucanie kostką jak np. karta tego wymaga).
Są odrębnymi obszarami. To, że na/w danym obszarze znajduje się jakieś Miejsce, to jest odrębna sprawa. Czym innym są karty "Miejsca" a czym innym obszary "Miejsca".

Tronar pisze: wtorek 24 paź 2017, 17:58Diametralnie to zmienia spojrzenie na grę prawda?
Może warto zrewidować swoje przekonania po tych parudziesięciu latach? W moim przypadku, jak się okazało po wielu latach (mimo mojego młodego wieku), część zasad błędnie interpretowałem (a raczej, źle mi starsi wytłumaczyli) podczas pierwszych rozgrywek.

Tronar pisze: wtorek 24 paź 2017, 17:58 My tak graliśmy, wy nie musicie! Niczego wam nie sugeruje. To jest wszysko kwestia zasad i ustaleń pomiędzy graczami przed grą.
I w końcu jest coś, z czym się mogę w 100% zgodzić. Zmodyfikowane zasady (chyba, że rzeczywiście mamy inne zapisy w instrukcji), jakie przedstawiasz są kwestią waszych ustaleń.


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Tronar
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 63
Rejestracja: środa 11 paź 2017, 00:48
Płeć:

Re: Miasto - sposób poruszania się

Post autor: Tronar »

Może warto zrewidować, ale wierz mi że na początku graliśmy tak jak to TY przestawiasz i rozgrywka była o wiele gorsza w sposób interpretacji zasad który ty uparcie przedstawiasz. Przykładów jest wiele o których już wspomiałem i nie chce mi sie ponownie wspominać, bo to nie ma jak widzę sensu. Graj tak jak grasz ja będę grał jak graliśmy w latach 80-tych. Nawet jeśli uważasz że to tylko sugestie to nam to bardzo uatrakcyjniało rozrywkę jak wpisanie siły diabłów 14 na polu Otchłani w krainie wewnętrznej gdyż na mojej mapie głównej nie było tego zapisu jaka siłę posiadają. Dopiero w późniejszych wydaniach pojawiła się wzmianka o sile diabłów 4. Może to była errata bo sugerując się trudnością krainy wewnetrznej siła diabłów w postaci 4pkt jest śmiesznie mała :) Takich bugów w tej grze jest wiele i dopiero w trakcie rozgrywek to wychodzi, ale nikt tym się w tamtych czasach nie przejmował ani nie kłócił o sztywne trzymanie się instrukcji. Szkoda nam było na to czasu. Może współczesne "komputerowe "pokolenie ma inne podejście do gier planszowych niż my wapniaki mieliśmy to jak ty napisałeś cyt.:"... po tych parudziesięciu latach?".
Przepraszam wszystkich za zamieszanie wywołane tym że jak to piszesz ,pisze w nieodpowenim dziale cyt.:" Ten dział forum dotyczy właśnie zasad oficjalnych. Do zasad "domowych" są inne, odpowiednie ku temu tematy / działy / subfora."
Myślałem że to tylko polemika ale jeśli tak stawiasz sprawę to więcej w tym dziale już nic nie napisze bo jak widzę urażam to takie osoby jak ty. OVER!!!


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Miasto - sposób poruszania się

Post autor: Mały Nemo »

Poki co sie nie odzywalem, bo mnie ta cala sytuacja bawila, aczkolwiek wydaje mi sie, iz w jednej rzeczy musze zabrac glos. Co i raz piszesz jaki to Ty stary, a antyczny jestes, a my jacy to mlodzi, ledwo co podstawowke ukonczylismy i to tez na samych miernych i jednej troi. Tymczasem Ty nie masz 80 lat by patrzec na nas jak na gownazerie, tylko w moim czy Abubu przypadku jestes raptem o okolo 10 lat starszy. Nasz kolega, ktory urzadza turnieje MiM na zjazdach, jest od Ciebie starszy i nie robi wielkiego halo ze swojego wieku ani nie musi na nim podpierac swojego autorytetu.

Takze na przyszlosc uwazaj na slowa, bowiem bardzo malo ktory z nas tutaj jest dzieckiem. Wrecz przeciwnie, wiekszosc ma juz zone i wieloletnie dzieci. Nazwanie mnie i wielu innych np. "komputerowym pokoleniem" jest bardzo niestosowne i obrazliwe.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
abubu [Autor tematu]
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Miasto - sposób poruszania się

Post autor: abubu »

Tronar pisze: wtorek 24 paź 2017, 21:26 Ten dział forum dotyczy właśnie zasad oficjalnych. Do zasad "domowych" są inne, odpowiednie ku temu tematy / działy / subfora."
Myślałem że to tylko polemika ale jeśli tak stawiasz sprawę to więcej w tym dziale już nic nie napisze bo jak widzę urażam to takie osoby jak ty. OVER!!!
Tronar, muszę cię tutaj przeprosić. W momencie tworzenia tego tematu ("Miasto - sposób poruszania się") istniała osobna sekcja na forum dla "zasad według instrukcji" oraz "zasad autorskich/zmodyfikowanych". W tym roku, po drobnej reorganizacji / sprzątaniu poszczególnych for, tematy z obu działów zostały umieszczone w jednym subforum. W związku z tym, mogłeś nie wiedzieć, iż temat ten dotyczy stricte interpretacji zasad zgodnych instrukcją.

Rozpoczynając ten temat, interesowały mnie oficjalne zasady (to jak gram obecnie, to jest odrębna kwestia, która nie jest przedmiotem tego tematu). Może nie wyjaśniłem / podkreśliłem tego wystarczająco klarownie podczas naszej dyskusji. Przedstawiając swoją opinię, starałem się jednak opierać na konkretnych zapisach z instrukcji. Bardzo możliwe, iż w twojej wersji instrukcji zawarte są sformułowania zmieniające sens poszczególnych elementów rozgrywki.


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Tronar
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 63
Rejestracja: środa 11 paź 2017, 00:48
Płeć:

Re: Miasto - sposób poruszania się

Post autor: Tronar »

Było OVER i nie zamierzałem już pisać, ale pragnę wyjaśnić to nieporozumienie.
Nie zamierzałem w żaden sposób nikogo obrażać ani podpierać się swoim wiekiem jako autorytetem w dziedzinie MiM. My graliśmy amatorsko dla przyjemności a nie zdobywania trofeów, bez rozgrywania jakiś międzynarodowych turnieji. Wysnuwacie daleko idące wnioski i strasznie jesteście przewrażliwieni na punkcie swojego już też niemłodego wieku (bo skąd mam wiedzieć ile macie lat?). Ja podchodze jak to już nieraz w swoich wypowiedzich pisałem "wapniactwa" na sposób humorystycznie i ani ja ani moje jak to napisałeś tylko o 10 lat starsze pokolenie nie byłoby czytając moje wypociny obrażone. Abubu wielokrotnie w swoich tekstach obraził mnie i graczy z mojego pokolenia (tylko bardziej w zawoalowany sposób pewnie kierując się doświadczeniem w pisaniu postów na forum) i nikt nawet nie zareagował. Za to ja już po pierwszym poście (miałem tego nie pisać) już zostałem upomniany przez Valdiego że obrażam abubu używając słowa "chłopcze".Sorry że jestem szczery, bezpośredni i mówię wprost zamiast używać zawoalowanego języka do pisania na forum nie urażając kogoś takim słowem jak powyżej. Prawda jest taka że dla mnie gość który jest młodszy nawet tylko o 10 lat jest chłopcem a ja mogę być dla niego wapniakiem i tak to po mnie spłynie jak deszcz po kurtce. Temat wydawał mi się jako że był wkręgu moich zainteresowań tylko polemiką o sposobie poruszania się w mieście i ja przedstawiłem tylko naszą "wapniacką" koncepcję rozgrywania gry. Chcecie się z nią zgodzić dobrze nie chcecie jeszcze lepiej wisi mi to. Ja przedstawiłem swoje argumenty on przestawił swoje , żaden z nas nie doszedł do konsensusu w żadnej z naszych merytorycznych wypowiedzi i tyle. Nie myslałem że przerodzi sie to w tak zażarta dyskusję i że ktoś może w ten sposób być urażony. A jeśli używam cudzysłowia w słowie "komputerowym pokoleniu" to nie po to żeby kogoś obrazić ale żeby wykazać różnice jakie zaszły między pokoleniami, bo ktoś jak jest młodszy nawet tylko 10 lat to już dla mnie inne pokolenie nie znające z autopsji tego co się działo w systemie socjalistycznym w latach 80-tych. NIE BYŁO MOIM ZAMIAREM NIKOGO OBRAŻAĆ, więc jeśli ktoś tutaj poczuł sie urażony oprócz Abubu i Little Nemo to prosze o wybaczenie stetryczałego gościa grubo po 40-tce jakim jestem.
Dlatego postanowiłem jeśli swoim postepowaniem wywołuje taką burzę już więcej nic nie pisać ani niczego wam "nie sugerować" na tym forum. Możecie mnie również skreślić z listy lub nawet zablokować dostęp do konta jeśli uważacie że nie pasuje do waszego kółka zainteresowań. Trudno. Ja w każdym razie nie chowam urazy i jeszcze raz was za wszystko przepraszam jeśli w czymkolwiek kogokolwiek na tym forum uraziłem. Żegnam.


Awatar użytkownika
abubu [Autor tematu]
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Miasto - sposób poruszania się

Post autor: abubu »

Osobiście, na żadnym etapie naszej konwersacji nie poczułem się ani dotknięty ani obrażony.

Jeżeli chodzi o obrażenie ciebie (i być może innych graczy) zarzuceniem tej grze "nielogiczności", to nie wycofuję swoich słów. Nadal twierdzę, że spora część elementów tej gry nie jest logiczna. Jeżeli ktoś mógłby czuć się urażony tymi słowami, to raczej byli by to twórcy tejże gry. Jeżeli obraziłem ciebie (lub kogoś innego) w inny sposób, wówczas proszę, przytocz odpowiedni fragment mojej wypowiedzi. Postaram się w razie potrzeby ją sprostować/wyjaśnić, gdyż nie było moim zamiarem obrażanie kogokolwiek.

Mój wiek nie jest żadną tajemnicą. Możesz go sprawdzić w "mini profilu" po lewej (lub prawej w zależności od preferowanych ustawień forum) stronie każdego mojego wpisu, poniżej "avatara" (lub "mojego" obrazka, jak ktoś woli). Jeżeli przeglądasz forum za pomocą urządzenia przenośnego/mobilnego, wówczas tenże "mini profil" będzie niewidoczny. W takim przypadku możesz kliknąć na mój nick a następnie sprawdzić dodatkowe informacje o mnie. Pierwszą styczność z grą Magia i Miecz miałem jeszcze na przełomie lat 80/90. Osobiście nie pamiętam dokładnej daty.

Ps. Pozwól, że zachowam prawo zdecydowania czy mogę, czy też nie mogę odpowiedzieć w temacie, który sam rozpocząłem a nie zamilknąć, gdy ktoś napisze "OVER".


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
ODPOWIEDZ