Czary

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
Awatar użytkownika
plazmonik
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 32
Rejestracja: sobota 07 sty 2006, 00:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: plazmonik »

IMHO najbardziej zgodna z instrukcj± jest zasada: czar mo¿na i nale¿y odrzuciæ wtedy i tylko wtedy gdy posiadasz wiêksz± ilo¶æ czarów ni¿ ta, na jak± pozwala twoja ca³kowita moc.
(tak, studiujê matematykê :P)


"Mieduwalszczycy skarmi± na widok Czarnego Beata, Buwaja Piecyty" S.I.Witkiewicz
Awatar użytkownika
the MackaN
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Pająki
Posty: 745
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 15:56
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: the MackaN »

Czyli to implikacja w obie strony? :D

A czy to wyrażenie jest spełanialne we wszystkich zbiorach? Czy jest wogóle Tautologią? Czy Dla każdego CZAR istnieje taka możliwość żeby go odrzucić? Mehehe :twisted:

Ale tak serio, to wpłeni się zgadzam... Jeżeli Taki arcymag zyskuje 3 czar... to może odrzucić z któryś z posiadanych, ale nie może tego zrobić, kiedy nie dostaje nic nowego, a porostu chce się pozbyć czaru który wiąże mu w danym momencie ręce.


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

IMHO najbardziej zgodna z instrukcją jest zasada: czar można i należy odrzucić wtedy i tylko wtedy gdy posiadasz większą ilość czarów niż ta, na jaką pozwala twoja całkowita moc.
(tak, studiuję matematykę )
No właśnie tak mi się wydawało, że coś takiego jest w instrukcji :D


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
the MackaN
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Pająki
Posty: 745
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 15:56
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: the MackaN »

Dobrze się stało że ktoś zacytował instrukcję bo ja w ferworze nerwów, nie mogłem znaleść tego kluczowego zdania... Zresztą i tak bez instrukcji postawiłem na swoim :D


Awatar użytkownika
Egon
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 119
Rejestracja: wtorek 10 sty 2006, 11:59
Płeć:

Post autor: Egon »

HunteR pisze:
Jeśli chcesz stwórz artefakt o nazwie KSIĘGA CZARÓW
O ile pamiętam to jest już taka karta jak księga czarów. Ale nie chce mi sie teraz grzebać w kartach żeby ją znaleźć.
Tak była taka karta, ale miała trochę inne działanie. W skrócie: zyskiwałeś tyle czarów ile mogłes mieć.


drake.pl
"Udowodnić można wszystko"
P.S. Ja dbam o poprawność swoich wypowiedzi.
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Tak odrzucasz jeśli ci nie pozwala na to moc. Przykładowo koleś ma 4 punkty mocy i 2 czary. W wyniku jakiś działań straci 1 punkt mocy więc musi odrzucić jeden czar. Ale nie ma tak że masz np. jesteś Czarnoksiężnikiem i masz już jeden czar który ci nie leży więc go sobie odrzucasz i stosując się do jednej ze swoich zdolności dobierasz nowy.

Co do tej Księgi Czarów. Co w takim razie miałeś na myśli? Że jak masz Księgę Czarów i dostaniesz czar to możesz go "zapisać" i używać ile razy chcesz? To za bardzo zalatuje D&D a robienie na chama RPGa z MiMa to pomysł bez sensu bo MiM jest fajny dlatego że jest prosty "w obsłudze" i różni się od RPGów. A jak bym chciał pograć w RPG to bym zagrał w RPG a nie planszówkę. Takie jest moje zdanie.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

pozwala ci obejrzeć trzy Karty Czarów leżące na wierzchu stosu i wybrać tę, która ci najbardziej odpowiada.
z magicznym pomocnikiem mozemy obejrzeć trzy karty czarów czekające na ciągnięcie - jego działanie polega więc na tym, że dostajemy z tych trzech ten który chcemy oraz wiemy jakie czary czekają w kolejce - nie widzę powodu by te czaru miały być odrzucane czy wtasowane w stos. Z karty pomocnika to raczej nie wynika.


Gasin
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 55
Rejestracja: piątek 01 wrz 2006, 10:32

Post autor: Gasin »

w sumie true. kwestia interpetacji i umowienia sie.


Gasin
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 55
Rejestracja: piątek 01 wrz 2006, 10:32

Post autor: Gasin »

the MackaN pisze: Co je¿eli jednak nie mam takiej dogodnej stytuacji aby rzuciæ czar, czy on mnie blokuje, czy jednak gracie tak, ¿e czar mo¿na wywaliæ ot tak na stos i wzi±¶æ nastêpny? To uwa¿am za g³upie, bo taki poszukiwacz co musi mieæ czar, to by sobie tak d³ugo dobiera³ czary, a¿ by trafi³ na te co chce...
ja gram ze kiblujemy na czarach. wtedy magiczny cylkon jak zbawienie :]


Raleen
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Posty: 451
Rejestracja: poniedziałek 25 paź 2004, 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Raleen »

A ja grałem tak, że po pewnym czasie - kilku kolejek np. 5 czy 7 można czar odrzucic. Z drugiej strony nie grałem na to, że można ich rzucac co turę dowolną ilosc. Polecam spróbowac, gra stanie się przyjemniejsza, bo z jednej strony nikt nie wisi w nieskończonosc na jednym z czarów, a z drugiej strony co turę nie jest się zarzucanym całymi ich tabunami.

A to chyba trochę bez sensu by np. Wróżka nie mogła czarowac co turę z tego powodu, że wylosowała na początku czar, którego przez całą grę rzucic nie może (np. Zdradę) albo szanse, że go rzuci są znikome.


ODPOWIEDZ