Alternatywne Zakończenia: Czarna Dziura, Podziemia a Otchłań

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
Drizzt [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 03 paź 2011, 14:43
Lokalizacja: stamtąd
Płeć:

Alternatywne Zakończenia: Czarna Dziura, Podziemia a Otchłań

Post autor: Drizzt »

Witam.

Postanowiłem stworzyć temat, w którym wszyscy mogą pisać o przeróżnych niezgodnonościach, nie jasnych sytuacjach, kartach itd.

Ostatnio czytałem sobie instrukcję Otchłanie oraz Podziemi i doszedłem do wniosku, że w jednym punkcie są one ze sobą sprzeczne. Mianowicie mam na myśli punkt traktujący o Alternatywnych Zakończeniach. Instrukcja Podziemi jasno mówi, że w momencie gdy Poszukiwacz trafi na "Czarną Dziurę", to natychmiast ginie i odpada z gry. Dla tych co nie mają instrukcji pod ręką cytuję :


"Pierwszy Poszukiwacz, który znajdzie się na obszarze Korony Władzy, zostaje wessany w bezdenną otchłań. Razem z nim z gry znikają wszyscy jego Przyjaciele, wszystkie Przedmioty itd. Gracz, który prowadził tego Poszukiwacza musi się wycofać z gry. Przegrał! Po zniszczeniu jednego Poszukiwacza Czarna Dziura znika (...)"


Natomiast w instrukcji Otchłani czytamy w punkcie trzecim ("Przeniesienie się do KO") taki oto sposób :

"2. Jeżeli używane są Alternatywne Zakończenia z rozszerzenia "Podziemia", Poszukiwacz, który wyciągnie na obszarze Korony Władzy kartę "Czarna Dziura" zostaje natychmiast przeniesiony na obszar Nadprzestrzennej Bramy, zachowując wszystkie swoje przedmioty, przyjaciół. Kartę "Czarna Dziura" należy z powrotem dołączyć do innych kart Alternatywnych Zakończeń."

Czyli jak gramy z Otchłanią to robimy to co jest napisane w jej instrukcji, a jak bez niej to to co napisane w instrukcji Podziemi ?? To jest pokręcone.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony czwartek 01 sty 1970, 01:00 przez Drizzt, łącznie zmieniany 4 razy.


Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

Możliwe że to kwestia kolejności wydania i robiąc Podziemia nie wzięli pod uwagę Otchłani.


Ale ogólnie jest tak jak piszesz. Posiadacze Otchłani stosują rozszerzoną instrukcję Czarnej Dziury.

Natomiast jeśli ktoś jej nie posiada lub nie używa, bo nie lubi lub nie chce, to wtedy Poszukiwacz ginie.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Ano, często tak bywa, iż nowsze instrukcje poprawiają zasady tych wcześniej wydanych. Jako, że Otchłań pojawiła się później, zaktualizowała ten punkt po prostu. Oczywiście nie musisz grać tak, jak jest napisane w instrukcji do Otchłani i możesz grać, iż gracz po wyciągnięciu Czarnej Dziury po prostu ginie.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
kayoy
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze
Posty: 203
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 00:26
Lokalizacja: wschód
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: kayoy »

Ja uznaje od kiedy pamiętam swoisty kompromis.. Rzut k6 od 1 do 3 - giniesz.. Rzut od 4 do 6 - lądujesz na obszarze Czarna Dziura (co zazwyczaj jest równie kiepskim wyjściem dla gracza)..


...jesteśmy tarczami w waszych rękach
to my przyjmujemy ciosy
wy nie musicie się lękać
wystarczy przy sobie nas nosić...
Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Drizzt pisze:"2. Jeżeli
Kurna no. W życiu programowałem tylko w antycznym Turbo Pascalu, ale takie proste konstrukcje warunkowe nie są problemem, ani sprzecznością.

Słowo "jeżeli" wyklucza opcję zginięcia jeśli w grze są WKO i Podziemia. W sumie przecież cały MiM oparty jest na pozyskiwaniu przewagi na wyjątkach od reguł (głównie zdolności).


Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Postanowiłem stworzyć temat, w którym wszyscy mogą pisać o przeróżnych niezgodnonościach, nie jasnych sytuacjach, kartach itd.
Od tego jest ten dział. Istnienie takiego tematu nie ma racji bytu. Szczególnie, że już kilka takich bzdurnych tematów o wszystkim, których nazwa powinna brzmieć "wytłumaczcie mi parę rzeczy bo czegoś nie kumam, a nie chce mi się skorzystać w wyszukiwarki" istnieje.

Serio nie da się zadawać pytań w odpowiednich tematach poświęconych konkretnym zagadnieniom, ewentualnie takie stworzyć, tylko robić kolejny temat-szambo o wszystkim, który nie przyda się na nic, bo to co w nim zostanie napisane służy jedynie informacji założyciela samego tematu - potem pojawi się kolejny osobnik ze swoimi pytaniami, któremu nie chce się sprawdzić czy na forum o tym już nie było, założy sobie swój temat, dla własnej wygody, w którym mu wszystko wytłumaczą i szambo na forum się tylko pogłębi.

Nie wiem, czemu ja o tym piszę, na takie rzeczy powinni reagować moderatorzy.
Ostatnio zmieniony niedziela 09 paź 2011, 22:57 przez Gieferg, łącznie zmieniany 2 razy.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Raczej gówno się nie przeleje, bo nikt już nie dosrywa do forum.


Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Na kilku forach już na takie coś trafiałem, w tym na jednym na którym byłem moderatorem. Ku**icy dostaję jak coś takiego widzę :P


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

Prawda, tematów grupujących różne pytania związane z zasadami jest w dziale MiM kilka i ogarnięcie tego takie proste nie jest. Decyzja co z nimi zrobić jeszcze nie zapadła. Albo w cholerę dzielenia, albo jeden wspólny temat.

Na chwilę obecną nie ma co wokół tego tematu robić zamieszania, bo akurat w tym dziale prawie wszystko zostało powiedziane i wielkiego ruchu tu nie ma.


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Temat blokuję do czasu podzielenia. Gieferg ma rację, ten temat to szambo. Drizzt jeszcze jeden taki "sensowny" temat i dostaniesz ostrzeżenie. Proszę zapoznaj się z funkcją wyszukiwarki na forum oraz zakładaj jeden temat per problem. Miej wzgląd na innych użytkowników forum - temat świadczy o zawartości. Nie jesteś tu sam, zakładane tematu służą również innym, nie tylko TOBIE.

EDIT:
Od teraz ten temat będzie tylko o poruszonej przez Ciebie sprawie z Czarną Dziurą.
Sprawy giermków dołączyłem do ISTNIEJĄCEGO tematu http://forum.magiaimiecz.eu/viewtopic.p ... c&start=15
Krypta und Kopalnia i dylemat z walką jest od teraz tu: http://forum.magiaimiecz.eu/viewtopic.php?t=4616
Zatem proszę o dalsze wypowiadanie się w dręczących Cię kwestiach w odpowiednich tematach oraz o zakładanie nowych tematów per problem.
Temat ponownie otwarty.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Gieferg ma rację, ten temat to szambo. Drizzt jeszcze jeden taki "sensowny" temat i dostaniesz ostrzeżenie.
Jak nowi użytkownicy będą zakładać pięć osobnych tematów dla swoich pytań, to też będziecie narzekać. Kombinacji w grze jest tyle że większości z tych pytań nie będzie dało się zbyć stwierdzeniem, że to już było.


Awatar użytkownika
Callel
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Alternatywne Zakończenia
Anioły
Demony
Wieża Wampira
Posty: 147
Rejestracja: środa 06 kwie 2011, 21:17
Lokalizacja: Rydzykowo City ;)
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: Callel »

Z resztą sprawę Alternatywnych Zakończeń i ich wersji można załatwić łatwo - sciągnąć sobie gratis z sieci moje ;)

http://forum.magiaimiecz.eu/viewtopic.p ... c&start=15


Fan Valdiego i jego strony.
Obecnie na własnych śmieciach ;) - www.xxas.pl - gry dla dzieci i dorosłych!
ODPOWIEDZ