Poszukiwacze

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
Awatar użytkownika
HunteR [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Poszukiwacze

Post autor: HunteR »

Możecie tu zadawać pytania o niejasności związane z poszukiwaczami.
Ja na początek mam pytania o dwóch poszukiwaczy.
Ninja: Ninja startuje w puszczy ale są trzy puszcze w krainie zewnętrznej i jedna w krainie środkowej. Dlatego zastanawiam się gdzie Ninja powinien stratować. Czy powinno się losować puszczę w której zaczyna czy też można sobie wybrać? I czy można zezwolić na start w krainie środkowej?
Wojownik z Zaświatów: Podobna sprawa jest z nim. Staruje na równinie ale równin jest sporo. Druga sprawa jest chyba nawet poważniejsza. Chodzi o Specjalną Zdolność numer 3. Rozpoczynasz grę posiadając jeden czar i jeden losowo wybrany Magiczny Przedmiot. Jak wylosować ten przedmiot? Mam na początku gry wyciągnąć wszystkie magiczne przedmioty z kart Przygód, wylosować, a resztę wtasować spowrotem?


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Raleen
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Posty: 451
Rejestracja: poniedziałek 25 paź 2004, 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ad losowanie magicznych przedmiotów przez Wojownika z zaświatów:

Bierzesz stos kart przygód, podnosisz w wybranym, miejscu i przeglądasz kolejno karty - pierwszy magiczny przedmiot, na który trafisz, to ten wylosowany. Szybko i bez zbędnych komplikacji. Podobnie jak sprawdzanie czy nie trafiłeś na straż miejską w mieście po popełnieniu przestępstwa.

Puszcze, równiny - jak nie podano, w którym miejscu startuje to logiczne, że można sobie wybrać. Przecież nie musi być dokładnie podane.


sweetrommie
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 04 lip 2005, 16:44

Post autor: sweetrommie »

nie dobrze bo gdyby kilka osób miało wybierać to każdy mógłby chcieć zdecydowć w zależności od innych


Raleen
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Posty: 451
Rejestracja: poniedziałek 25 paź 2004, 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Raleen »

To rzucacie kostką, kto pierwszy wybiera, albo w tajemnicy zapisujecie na kartce kto na których równinach czy puszczy zaczyna. Nie ma kłopotu :wink: .


Bizon
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 112
Rejestracja: poniedziałek 12 sty 2004, 17:52
Lokalizacja: Nidzica
Płeć:

Post autor: Bizon »

W FAQu do talizmana (albo do mima), o ile pamietam bylo napisane, ze Ninja moze startowac z dowlonej puszczy znajdujacej sie w zewnetrznej krainie. Analogiczna zasade zastosowalbym do postaci startujacych z rownin.

Losowanie przedmiotu dla Wojownika z Zaswiatow jest proste: ciagnij kolejno karty ze stosu przygod, az znajdziesz pierwszy magiczny przedmiot, wez go i przetasuj stos. Mialem kiedys tabele do losowania magicznego przedmiotu obejmujaca wczystkie karty magicznych przedmiotow(poza magicznym krysztalem i talizmanem), ale pomysl byl raczej chybiony.


Awatar użytkownika
HunteR [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Mialem kiedys tabele do losowania magicznego przedmiotu obejmujaca wczystkie karty magicznych przedmiotow(poza magicznym krysztalem i talizmanem), ale pomysl byl raczej chybiony.
No właśnie. I tak potem trzeba by przerzucać wszystkie karty w poszukiwaniu tej wylosowanej. Faktycznie lepiej jednak zostać przy wyciągnięciu pierwszego magicznego przedmiotu który się trafi.

Podobny problem z kartami miałem jak za pierwszym razem chciałem pograć Kosmicznym Komandosem. W zdolnościach ma napisane że zaczyna z Pancerzem Bojowym a w kartach Ekwipunku-Otchłani go nie ma. Dopiero kumpel mi powiedział że to karta z kart Otchłani (a już myślałem że brakuje mi tej karty w Ekwipunku).


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Nekrus
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Posty: 62
Rejestracja: poniedziałek 04 lip 2005, 16:16
Lokalizacja: Ciechanów
Płeć:

Post autor: Nekrus »

A ja nie wiem jakie właściwości ma karta "pączki" z karczminnych histrorii wzięte(mam nadzieje że nie końskie... :) ) i "muł" :shock:


Zawiesiłem robienie kart, aktualnie tworzę figurki do gier planszowych i Fantasy jako "Marek Miniatures"
Tutoriale mam na kanale Youtube "Marcus Fox" zapraszam. :-)
Awatar użytkownika
HunteR [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Nie mam tego dodatku ale chyba chodzi o te same karty które są w ekwipunku.

Pączki:
Te pączki są wyjątkowo pożywne. Możesz je zjeść tuż przed walką i podczas tejże walki dodać jeden punkt do swej siły. Odłóż tę kartę po zjedzeniu pączków.

Muł: Muł może nieść do 8 twoich przedmiotów. Jeżeli go stracisz, musisz zostawić na Obszarze, na którym to nastąpiło wszystkie te Przedmioty, których nie możesz sam unieść.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Anonim
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
MiM (Pojedyncze karty)
Posty: 165
Rejestracja: środa 04 maja 2005, 12:22
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Anonim »

SZAMAN co robi przekleństwo? Wiem jak się je rzuca, wiem jak się go można pozbyć, ale nie wiem jak ono szkodzi.
ZULUS czy poszukiwacz który został przepędzony przez Zulusa bada obszar na który został skierowany czy nie?


Awatar użytkownika
Michael
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze z Talismana
Zbrojownia Szalonego Gnoma
Posty: 613
Rejestracja: sobota 06 sie 2005, 14:23
Lokalizacja: Z nikąd
Płeć:

Post autor: Michael »

Hmm z tego co pisze do przekleństwo Szamana , zmusza Poszukiwacza aby poszedł do kaplicy albo do ruin , i musi tam iść, To jest przydatne bo możesz zmusić przeciwnika żeby wyszedł np z krainy wewnetrznej i znowu sie pakował spowrotem i musial wyciagac po drodze karty z Przedpola Piekieł :D :D :D , nie wiem tylko czy musi tam dojsc czy moze zawrocic po jednej kolejce , no ale i tak go to opóźni


Given the choice - whether to rule a corrupt and failing empire, or to challenge the Fates for another throw, a better throw against one's destiny - what was to do?
Lord Yves
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 176
Rejestracja: czwartek 10 mar 2005, 10:01
Lokalizacja: Stalowa Wola
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Lord Yves »

Takie jedno pytanie dotyczące Pielgrzyma. Czy może on przejąc kontrolę nad grupą potworów, reprezentowanych przez jedną kartę rzucając za każdego jeden raz czy też nie.


Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

az siegne do jego karty bo nie pamietam;0]czekaj sekundke...hhmm...o!mam!bylo to raczej oczywiste ale dla pewnosci chcialem sprawdzic. Napisane jest w liczbie pojedynczej wiec nie mozna przejac kontroli nad wieksza iloscia potworow. Podobnie jest w przypadku przedmiotu LASKA WLADZY


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Lord Yves
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 176
Rejestracja: czwartek 10 mar 2005, 10:01
Lokalizacja: Stalowa Wola
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Lord Yves »

Chyba mnie nie zrozumiałeś. Chodziło mi o takie karty jak Banda Zombich czy Sfora Psów czyli o karty reprezentowane przez kilka potworów a nie kilka kart naraz.


Awatar użytkownika
HunteR [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Hmm z tego co pisze do przekleństwo Szamana , zmusza Poszukiwacza aby poszedł do kaplicy albo do ruin , i musi tam iść, To jest przydatne bo możesz zmusić przeciwnika żeby wyszedł np z krainy wewnetrznej i znowu sie pakował spowrotem i musial wyciagac po drodze karty z Przedpola Piekieł Very Happy Very Happy Very Happy , nie wiem tylko czy musi tam dojsc czy moze zawrocic po jednej kolejce , no ale i tak go to opóźni
Musi dojść do kapliczki/ruin. Na karcie jest napisane: Przeklęty przez ciebie Poszukiwacz musi jak najszybciej, jednak w normalny sposób udać się do Kapliczki, gdzie prezkleństwo zostaje z niego zdjęte. Dopiero potem może kontynuować poszukiwania Korony...

Pielgrzym ma wyraźnie zaznaczone że może mieć tylko jednego takiego przyjaciela-potwora tak wiec chodzi o jedną kartę. Ilość psów czy innych się nie liczy.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

A ja pytam o samuraja...jak gracie z jego zdolnoscia strzelania z luku? Konkretnie ile sily ma dany strzal z luku?

Kolejne pytanie dotyczy zolnierza. Dokladnie jego 3 zdolnosc(zaczynasz posiadajac miecz i helm. jesli je stracisz mozesz bezplatnie odzyskac odwiedzajac miasto). Czy nie uwazacie ze powinno byc to jakos ograniczone. Rozumiem strata w walce ale powiedzmy po wizycie w aptece(alchemia) nie powinien juz otrzymywac miecza bo w ten sposob sie gosc niezle oblowi...jak z tym gracie?

Z gory dzieki za odpowiedzi pozdrawiam MAX


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
skwaru
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 221
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2005, 18:27
Płeć:

Post autor: skwaru »

co do smuraja to ci niepowiem bo niepamiętma jak dokładnie brzmiała ta zdolność a mim-a porzyczyłem

co do żołnierza
nigdzie niepisze że tak niewolno :twisted:
a pozatym po około 2 godz. grze mieszków jest tak dużo że niema gdzie ich trzymać


Awatar użytkownika
HunteR [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

A ja pytam o samuraja...jak gracie z jego zdolnoscia strzelania z luku? Konkretnie ile sily ma dany strzal z luku?
Tam jest napisane że: Strzał jest postrzegany jak normalna walka dlatego ja używam siły Samuraja + rzut kostką ale nie dodaje mieczy itd.

A jeżeli chodzi o Żołnierza to nie zgadzam się z Skwaru. Tam jest napisane: Jeżeli w jakikolwiek sposób je stracisz... a sprzedając tacisz je na własne życzenie więc moim zdaniem nie można tej zdolności zastosować w tym przypadku.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
wilczy
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 738
Rejestracja: sobota 17 kwie 2004, 09:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: wilczy »

Żołnierz:
3. Rozpoczynasz grę posiadając hełm i miecz. Jeżeli w jakikolwiek sposób je stracisz, możesz je znowu bezpłatnie otrzymać, odwiedzając Miasto.

Dla mnie sprawa jest prosta: "jakikolwiek sposób" oznacza wszystko. Kradzież, sprzedaż, zgubienie, celowe pozostawienie, wymiana, zniszczenie... wszystko. Także wizytę u Alchemika w Mieście.

Jednak błędem jest natychmiastowe dawanie Żołnierzowi brakującego ekwipunku, szczególnie chwilę po wizycie u Alchemika. Dostanie wszystko, nie ma sprawy, ale musi najpierw ponownie odwiedzić Miasto. Jak już w Mieście jest, to go nie odwiedza, bo go nawet nie opuścił.

Jak w życiu: gdy spędzacie wakacje u cioci to widząc ją co chwilę nie odwiedzacie jej, tylko u niej mieszkacie. Gdy zabierzecie manatki a potem przyjedziecie ponownie, to dopiero odwiedzacie. Czy ktoś się nie zgadza z takim rozumowaniem?


Zdejmijcie... łańcuch. Nie tykajcie... ryngrafu...
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Niemam cioci, ale rozumowanie poprawne.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
HunteR [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Jednak błędem jest natychmiastowe dawanie Żołnierzowi brakującego ekwipunku, szczególnie chwilę po wizycie u Alchemika. Dostanie wszystko, nie ma sprawy, ale musi najpierw ponownie odwiedzić Miasto. Jak już w Mieście jest, to go nie odwiedza, bo go nawet nie opuścił.
Coś w tym jest no ale to by było za proste. A tym bardziej jeśli bawimy się w odgrywanie postaci :P Żołnierz jest dobry tak więc nie powinien bogacić się na swoim ekwipunku. Hełm i miecz dostaje po to aby skuteczniej służyć miastu a jeśli jego ewkipunek zostanie skradziony lub coś w tym rodzaju to wtedy miasto funduje mu nowy ale nie po to żeby sobie dorobił na boku.
Poza tym kiedyś grałem Żołnierzem i grali nim moi kumple ale nikt z nas nawet nie wspomniał żeby pozbyć się swojego ekwipunku z chęci zysku.

No ale tak samo ma się sprawa z Monarchą. Przed wyprawą do Jaskini możesz sobie wybrać dowolną broń (ale tylko jedną). Poprostu wchodzisz do Jaskini bierzesz mieczyk, w następnej turze wychodzisz, potem powtarzasz czynność trzy razy i mając cztery miecze idziesz do miasta. Tam sprzedajesz i już sakiewka się wypełnia.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

Jednak dostac sie na obszar miasta jest duuuzo latwiej niz jaskini. Poza tym wejdz do jaskini, wyjdz z niej i powtarzaj te czynnosc kilka razy...znudzi Ci sie szybko.


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Awatar użytkownika
Aramis
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 56
Rejestracja: poniedziałek 10 paź 2005, 13:47
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Aramis »

. Na karcie jest napisane: Przeklęty przez ciebie Poszukiwacz musi jak najszybciej, jednak w normalny sposób udać się do Kapliczki, gdzie prezkleństwo zostaje z niego zdjęte. Dopiero potem może kontynuować poszukiwania Korony...

rozumiem ze idac normalnie ma zakonczyc ruch na polu kapliczki lub ruin ..a jak nie zkonczy? to tak moze sie błakac dosyc dlugo..a czy moze zakonczyc tak jak w "miescie" ze wyzuci 6 oczek a ztrzyma sie na polu ruin
po 2 oczkach(pozostale 4 oczkaprzepadaja jak w miescie )...mozna tak?


Awatar użytkownika
HunteR [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Według mnie musi się błąkać, ale jak sam słusznie zauważyłeś w mieście można sobie ułątwiać (chociaz ja tak nie gram). Jednak miasto to nie plansza główna.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Czarna Hrabina
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 23
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 21:16

Post autor: Czarna Hrabina »

A ja mam pytanko na temat Upiora. Czy jak wskrzeszę pokonanego potwora, to...
... Jeżeli wystarczy mi siły żeby pokonać przeciwnika bez używania wskrzeszonego potwora . Mogła bym go zachować na puzniej :?: :?
Ostatnio zmieniony piątek 11 lis 2005, 22:46 przez Czarna Hrabina, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
wilczy
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 738
Rejestracja: sobota 17 kwie 2004, 09:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: wilczy »

Jasne, że możesz zachować wskrzeszonego do innej walki. Warunek jest taki, że już na początku ogłosiłaś, że NIE UŻYWASZ TYM RAZEM wskrzeszonego wroga.

Nie można policzyć własnej Siły, dodać Siłę wskrzeszonego, rzucić kostką i nagle stwierdzić, że z takim dobrym rzutem to pokonasz przeciwnika bez pomocy wskrzeszonego. Nawet jeśli tak wypada arytmetyka walki to niestety, w tej walce pomagał Ci wskrzeszony jako że zaczęłaś już go liczyć.

Krótko: musisz o tym zdecydować przed walką, potem nie ma zmiany zdania.


Zdejmijcie... łańcuch. Nie tykajcie... ryngrafu...
ODPOWIEDZ