Jak wybieracie postać przed grą?

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
seb
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 10
Rejestracja: środa 06 wrz 2006, 13:18
Lokalizacja: Zabierzów

Post autor: seb »

dawniej losowali¶my (z tymi co gram) po 7 kart i ka¿dy sobie wybiera³ z tych siedmiu..ale po pewnym czasie okaza³o siê to nudne bo w grze by³y przewa¿nie ci sami poszukiwacze, wiêc teraz stosujemy identyczn± metodê jak ito przez co gra jest bardziej atrakcyjna,a ¿e mamy do dyspozycji ponad 50 postaci wiêc co rozgrywka gra siê przewa¿nie innymi.Nie raz zdarza siê ¿e wylosujemy s³abych poszukiwaczy,ale wcale to nie umniejsza rozgrywce.


Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

W całej partii można było zagrać trzema Poszukiwaczami - po trzeciej śmierci definitywny koniec gry.
jedno słowo: Bezsens

spotyka się 4 graczy, zaczynają grę, jednemu trafia się jasnowidz - reszta go błyskawicznie udupia, losuje kolejną postać, gra jakieś pół godziny ale ma pecha i znowu ginie, losuje koljeną postać, po godzinie trafai do kosmkicznej otchłani i ginie w strefie radioaktywnej. reszta gra sobie kolejne 3 godziny a ten może się najwyżej przyglądać. Chore.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
ito
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 66
Rejestracja: poniedziałek 26 cze 2006, 19:37
Lokalizacja: Płock / Warszawa
Płeć:

Post autor: ito »

W naszych grach te zasady bezproblemowo się sprawdzały - bardzo rzadko się zdarzało żeby ktoś ginął 3 razy. A jak już zginął trzeci raz to ktoś inny był już na Koronie Władzy i systematycznie wykańczał pozostałych. Więc nie siedział i nie patrzył jak graliśmy kilka godzin, a najwyżej kilkanaście/kilkadziesiąt minut.


Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

kilkadziesiąt minut.
chore :P
Nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego miał siedzieć jeśli mógł grać, no ale jak wam to pasowało.... :?


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
ito
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 66
Rejestracja: poniedziałek 26 cze 2006, 19:37
Lokalizacja: Płock / Warszawa
Płeć:

Post autor: ito »

Fakt, że trochę się ponudzi, ale w tym czasie może po jakiś prowiant do sklepu skoczyć albo zadzwonić po pizzę :P


Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Fakt, że trochę się ponudzi,
a nie musiałby, gdyby ktoś nei wymyślił durnej zasady że można grać tylko trzema poszukiwaczami. jakieś masochistyczne skłonności chyb macie. A po prowiant to się idzie przed grą, albo się ropbi przerwę. Jakbym miał se siedzieć i się nudzić bo ktoś wymyślił taką głupotę, i jeszcze robić z tej okazji za dostawcę pizzy to dziękuję za taką przyjemnośc :lol:


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
ito
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 66
Rejestracja: poniedziałek 26 cze 2006, 19:37
Lokalizacja: Płock / Warszawa
Płeć:

Post autor: ito »

Zasada została przyjęta w demokratycznym głosowaniu, w którym nawet wszyscy byli "za" :) Więc skoro nikt (dosłownie) nie miał nic przeciw to znaczy, że nie ma potrzeby jej zmieniać (przynajmniej na razie).


Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Cóz, czasem naprawdę trudno zrozumieć motywy postępowania innych ludzi :roll: za nic nie mogę się w tym dopatrzeć sensu, ale co tam, ja z wami nie gram, nie moje zmartwienie :P


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Zgadzam się z Giefergiem, ludzie trochę za bardzo kombinujecie :roll:
Ja najczęściej gram tak że każdy może sam wybrać sobie postać (zwłaszcza jak gram z kimś kto jeszcze nie grał). Jednak jeśli już losujemy to każdy wybiera jedną kartę i tylko nią gra. Nie ma tak że sobie losuje kilka, potem z nich wybiera jedną którą zamienia na jakś inną a potem losuje jeszcze raz bo trafił na postać która mu nie leży, kompletna głupota. O tym jednak już pisałem... teraz co do wybierania kilku postaci, też bezsens że gracz ma trzy życia i dopiero jak go ktoś udupi trzy razy to przegrywa... dziwactwo. Jeśli ktoś raz zginie to ginie na dobre i już, jeśli zostanie jeden to on wygrywa i nie ma gadania.

Jednak jeśli gra więcej niż dwóch graczy i mają zamiar ominąć zasadę deathmach ( :P ) tzn. za zwycięstwo uznaje się tylko i wyłącznie zdobycie korony władzy (czy co tam kto wylosuje w Alternatywnych) bądź uwalenie Króla Smoków to wtedy kiedy ktoś zginie losuje/wybiera nową postać spośród tych które zostały i gra dalej. Jeśli zginie jeszcze 15 razy to 15 razy bierze nową postać. Jednak ja uznaję zasadę deathmachu i jeśli po drodze ktoś zginie to poprostu odpada z gry. Czasem jeśli gram z giermkami (dochodzi taka zasada w Podziemiach albo Mieście jeśli mnie pamięć nie myli) to stosuje taki myk że giermek zostaje nowym poszukiwaczem jeśli jego pan zginie ale rzadko gram z giermkami tak więc śmierć poszukiwacza najczęściej u mnie oznacza eliminację z rozgrywki.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

teraz co do wybierania kilku postaci, też bezsens że gracz ma trzy życia i dopiero jak go ktoś udupi trzy razy to przegrywa...
:shock:
że co?

Kiedy giniesz losujesz kolejnego poszukiwacza i grasz dalej. Dopiero kiedy ktoś jest na koronie władzy nie wybiera się nowych poszukiwaczy. Nie wiem więc za bardzo w czym się ze mną zgadzasz.
Jednak ja uznaję zasadę deathmachu i jeśli po drodze ktoś zginie to poprostu odpada z gry.
no to wg mnie robisz jeszcze większą głupotę niż Ito :? Do tego to niezgodną z zasadami (patrz instrukcja punkt 4.3)
naprawdę bym z tobą nie pograł......

Dziwne że tak się rzucasz że nei należy wywalać kart a zmieniasz sobie zasady w taki sposób, że całkowicie zmienia się charakter rozgrywki :shock: zamiast Magia i Miecz masz Seek and Destroy :P . Wygrywa się tą grę przez zdobycie Korony Władzy (ewentualnie coś z alternatywnych zakończeń) a nie przez wyelimowanie poszukiwaczy.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

że co?
No to że Ito losuje sobie trzy postacie i dopiero jak wszystkie trzy zginą to wtedy postać odpada z gry. Tak jak pisałem, jeśli nie gram w ywkańczanie przeciwników to kazdy może ginąć ile chce (poza oczywiście sytuacją kiedy ktoś zaczyna rzucać czar rozkaz) i zawsze losować czy wybierać nową postać a nie że ma limit trzech postaci...

A co do deathmachu... uznaję ją ale nie zawsze stosuję, jeśli rozgrywka nie ma być zbyt długo przeciągana to poprostu nie gramy z dobieraniem nowych postaci po śmierci. Jeśli mamy więcej czasu (najdłużej grałem ok 4 dni, w pięć osób z przerwami tzn. sen, posiłki itp) i wtedy normalnie można brać nową postać jeśli się zginie do czasu aż ktoś zdobędzie koronę władzy, niestety nie zawsze jest czas na to żeby grać ile się potrzeba a trochę żal składać grę w trakcie rozgrywki.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Jak dla mnie granie w deathmatch w MiMa to nonsens. Jeśli nei ma czasu rozgrywkę dokończyć to się jej nie dokańcza. równie dobrze mógłbym sobie ustalić zasadę że jak nie ma już czasu to rzucamy kostką a kto rzuił więcej ten wygrał :lol:


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

Próbowałem wielu opcji, ale chyba najsensowniejsza i najciekawsza jest Podana w instrucji, z losowaniem nowej Postaci po śmierci poprzednią, przy czym na start losujemy też jedną i TYLKO JEDNĄ Postać. Jest to najciekawsza metoda, ponieważ uczy grania każdą Postacią, i teoretcznie każda ma równe szanse na zwycięsto. Wg. mnie wybieranie na starcie kilku Postaci tozbyt łatwy sposób, zwłaszcza, że możemy niektórych Postaci poprostu nie tknąć nigdy, a tak to mamy większą szansę zagrania kimś nowym za każdym razem.


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

dobrze prawi, dajcie mu wódki :lol:

Ale co racja to racja, nie ma co się babrać z jakimś wybieraniem z 3, 5 czy 10, normalne losowanie i gramy 8)


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
wisnia
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 140
Rejestracja: poniedziałek 27 cze 2005, 02:11
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: wisnia »

w takim razie zycze Ci Gieferg wylosowania blednego rycerze w Twojej najbliższej rozgrywce :lol:


wisnia
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

too late, niedawno go wylosowałem, niestety (albo i stety) szybko poległ.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
Łudi
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 238
Rejestracja: niedziela 20 sie 2006, 16:28
Lokalizacja: o.. polskie to krainy
Płeć:

Post autor: Łudi »

gural pisze:Próbowałem wielu opcji, ale chyba najsensowniejsza i najciekawsza jest Podana w instrucji, z losowaniem nowej Postaci po śmierci poprzednią, przy czym na start losujemy też jedną i TYLKO JEDNĄ.
To fakt. :wink: a każda "martwa" postać czeka na następną grę.

jaki jest cel udziwniania z losowania tj. 3, 6 czy iluś tam Poszukiwaczy. Jeśli ktoś chce wybierać postać to po co udaje, że ją losuje. :wink:


Don’t wory be happy :-)
Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

Wybieranie jest dobre tak długo, jak jest losowe. :)


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
Awatar użytkownika
Łudi
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 238
Rejestracja: niedziela 20 sie 2006, 16:28
Lokalizacja: o.. polskie to krainy
Płeć:

Post autor: Łudi »

gural pisze:Wybieranie jest dobre tak długo, jak jest losowe. :)
Wybieranie i losowanie w jednym zdaniu... :wink: :D to chyba niezbyt pasuje. :wink: Wybierasz jakąś kartę lub losujesz. Proste w teorii a tyle z tym problemów. 8) :D


Don’t wory be happy :-)
Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Pasuje - czynność to wybieranie postaci, a sposób wykonywania czynności - losowo. Jaki problem?


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
Łudi
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 238
Rejestracja: niedziela 20 sie 2006, 16:28
Lokalizacja: o.. polskie to krainy
Płeć:

Post autor: Łudi »

Ok. to dlaczego często pojawia się tutaj zamiennie losujemy postacie lub wybieramy? :wink: Moim zdaniem jest to "maskowanie" wybierania ulubionej postaci - po co kombinować jeśli ktoś tak lubi to nie musi się tłumaczyc, że "losuje" kilka postaci a potem wybiera "właściwą".
:wink: :D


Don’t wory be happy :-)
Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

A jakie ma znaczenie co się pojawia? Ważne jest jak jest poprawnie. Rozpoczynając grę, każdy gracz wybiera postać i może to zrobić świadomie lub losowo ;) Ot i cała filozofia.
Wybór losowy jest dość częstym hasłem i napewno jest to hasło poprawne.


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
Łudi
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 238
Rejestracja: niedziela 20 sie 2006, 16:28
Lokalizacja: o.. polskie to krainy
Płeć:

Post autor: Łudi »

Hasło jak hasło byle by sie dobrze grało. 8) :) :wink:


Don’t wory be happy :-)
Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

wylosować, a wybrać losowo to to samo :)


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
Awatar użytkownika
Łudi
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 238
Rejestracja: niedziela 20 sie 2006, 16:28
Lokalizacja: o.. polskie to krainy
Płeć:

Post autor: Łudi »

Czasami "wybieraliśmy" z całej tali ulubionych Poszukiwaczy ale teraz "losujemy" i nie wiadomo kim zagrasz :D :wink: .
Nie pisałem o wybieraniu przez losowania. :wink: :o


Don’t wory be happy :-)
ODPOWIEDZ